Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (264)Юристам - Наукова електронна бібліотека (4)Юристам - Автореферати дисертацій (10)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х915.232.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 140
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Довідник НАТО / Орг. Північноатлант. договору. - К. : Молодь, 1999. - 543 c. - укp.

Розглянуто основні інститути Альянсу з розробки політики та прийняття рішень, політику відкритих дверей Альянсу (співпраця з Росією, партнерство з Україною, запрошення нових держав до вступу), а також оперативну роль Альянсу у підтримці миру. Розкрито роль НАТО у здійсненні контролю над озброєннями. Проаналізовано проблеми формування політики та прийняття рішень в оборонному аспекті, а саме, з питань економічної співпраці, ядерної політики. Особливу увагу приділено структурі НАТО, у т.ч. цивільним і військовим організаціям.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.3 я2 + Т3(0)63-612.31 я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: АО260225 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Смолянюк В.  
Фактор НАТО у формуванні військової могутності української держави / В. Смолянюк // Людина і політика. - 2000. - № 3. - С. 24-33. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Висвітлено історію становлення взаємовідносин України та НАТО, основні питання взаємодії сторін. Досліджено участь України у діяльності Ради Євро-Атлантичного Партнерства, у Програмі "Партнерство заради миру". Проналізовано Хартію про особливе партнерство між Україною та НАТО, наслідки її підписання для нашої держави. Взаємодія України з Північноатлантичним альянсом свідчить про перевагу організованого підходу над чинниками стихійності в процесі налагодження стосунків між Києвом і Брюсселем.


Ключ. слова: НАТО, партнерство, європейське самовизначення України
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Х915.232.3 + Ц81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Проблеми прикордонних регіонів у контексті розширення НАТО : Матеріали наук.-практ. семінару, Чернівці, 9 листоп. 2000 р. / ред.: П. П. Брицький; Буковин. політол. центр. - Чернівці : "Букрек", 2001. - 120 c. - укp.

Висвітлено питання розширення НАТО та європейської інтеграції. Проаналізовано операцію НАТО на Балканах і громадську думку країн Європи. Розглянуто перспективи українсько-російських відносин у контексті поширення НАТО на Сході. Акцентовано увагу на проблемах партнерства України та НАТО у контексті конфесійних і цивілізаційних орієнтацій населення України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.3я431(4УКР) + Ф4(0)64я43 + Т3(4УКР)64-6я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА614836 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Мітрофанова О.  
Парадокси євроатлантичної безпеки: відмінності французького та американського підходів / О. Мітрофанова // Людина і політика. - 2001. - № 3. - С. 58-67. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Вивчено проблему європейської безпеки у політиці США та Франції. Розглянуто позиції обох країн стосовно співіснування НАТО та Європейської системи безпеки й оборони, ролі США в системі європейської безпеки, перерозподілу повноважень щодо командування на користь європейців. Аргументовано, що американців не влаштовує ні нульовий варіант співробітництва, ні принцип мінімалізму як можливий сценарій розвитку відносин між Європейським союзом (ЄС) і НАТО, тоді як французький військово-політичний істеблішмент наполягає на неофіційному, неформальному характері стосунків між ЄС і НАТО.


Ключ. слова: НАТО, ЄС, європейська безпека, Франція, США
Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.22(4) + Х915.232.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Бесараба О.  
Сучасні виклики європейській безпеці / О. Бесараба // Людина і політика. - 2001. - № 3. - С. 103-108. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Висвітлено проблеми європейської безпеки, зокрема, можливі загрози для європейської безпеки, сучасні проблеми НАТО, відмінність позиції США та європейських країн щодо реалізації спільної політики безпеки та оборони. Розглянуто зміни в політичній свідомості європейців, питання існування кризи ідеї об'єднаної Європи.


Ключ. слова: європейська безпека, НАТО, інтеграція
Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.22(4) + Х915.232.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Полтораков О. 
Військово-політична складова західноєвропейської інтеграції: досвід та уроки 1990-х років / О. Полтораков // Дослідж. світ. політики : зб. наук. пр. - 2002. - Вип. 20. - С. 147-154. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.3 + Х915.232.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69723 Пошук видання у каталогах НБУВ 


7.
Боєцький Т. 
Законодавча база деяких держав-партнерів, НАТО та права ООН у контексті проведення ОПМ / Т. Боєцький // Дослідж. світ. політики : зб. наук. пр. - 2002. - Вип. 20. - С. 169-175. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.3 + Х915.212.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69723 Пошук видання у каталогах НБУВ 


8.
Голопатюк Л. С. 
Миротворча діяльність України: кооперація з НАТО та іншими структурами європейської безпеки / Л. С. Голопатюк; Нац. ін-т стратег. дослідж. при Адмін. Президента України, Королів. ін-т міжнар. справ. - К. : Стилос, 2002. - 313 c. - укp.

На підставі матеріалів Міжнародного семінару "Миротворча діяльність України: спільні операції з НАТО та в більш широкому контексті", проведеного у Києві 18 - 20 березня 2001 р., визначено тенденції розвитку миротворчої діяльності в Європі у сучасному геополітичному та міжнародно-правовому середовищі. Проаналізовано стан і перспективи розвитку відносин України та НАТО. Висвітлено досвід участі України в миротворчій операції КФОР у Косово, а також у програмі "Партнерство заради миру". Розкрито доктринальні й оперативні аспекти миротворчих операцій, розглянуто особливості підготовки українського військового контингенту до міжнародних миротворчих операцій. Висвітлено перспективи застосування українсько-польського миротворчого батальйону у Центральній та Східній Європі. Наведено основні законодавчі та нормативно-правові документи України з питань політики миротворчості.

С использованием материалов Международного семинара "Миротворческая деятельность Украины: совместные операции с НАТО и в более широком контексте", проведенного в Киеве 18 - 20 марта 2001 г., определены тенденции развития миротворческой деятельности в Европе в современном геополитическом и международно-правовом пространстве. Проанализированы состояние и перспективы развития отношений Украины и НАТО. Рассмотрен опыт участия Украины в миротворческой операции КФОР в Косово, а также в программе "Партнерство ради мира". Раскрыты доктринальные и оперативные аспекты миротворческих операций, рассмотрены особенности подготовки украинских военных контингентов к международным миротворческим операциям. Освещены перспективы использования украинско-польского миротворческого батальона в Центральной и Восточной Европе. Приведены основные законодательные и нормативно-правовые документы Украины по вопросам миротворчества.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.22(4)1-(4УКР) + Х915.232.3 + Т3(4УКР)64-6 + Ф4(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА622775 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Біла К. О. 
Особливе партнерство Україна - НАТО як проблема національної та європейської безпеки : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.04 / К. О. Біла; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. - К., 2002. - 16 c. - укp.

Досліджено відносини України з Організацією Північноатлантичного Договору в рамках Хартії про Особливе Партнерство Україна - НАТО. Проаналізовано етапи розвитку та сучасний стан відносин нашої держави з Північноатлантичним Альянсом, зокрема, їх вплив на формування нової системи безпеки в регіоні. Розглянуто співробітництво України з НАТО в контексті радикальної зміни геостратегічного середовища в Європі після оновлення воєнно-політичної доктрини НАТО та затвердження нової стратегії Росії. Зокрема, здійснено аналітичну обробку документів, прийнятих під час Ювілейного Вашингтонського самміту НАТО, а також нової Концепції національної безпеки та Воєнної Доктрини Російської Федерації з урахуванням інтересів безпеки України. Окреслено альтернативні схеми підтримки національного курсу нашої держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ф4(4УКР)64 + Х915.232.3 + Х915.22(4)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321702 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Економічні аспекти розширення НАТО / ред.: Б. Лессер, І. Розпутенко; Укр. Акад. держ. упр. при Президентові України, Ін-т підвищення кваліфікації керів. кадрів. - К. : К.І.С., 2002. - 82 c. - (Книгозбірня держ. управлінця). - укp.

Висвітлено головні завдання воєнно-економічного співробітництва України з НАТО. Розкрито правові аспекти євроатлантичного впливу у сфері економіки. Визначено фактори, що сприяють ефективності міжнародної системи безпеки. Проаналізовано Основні напрямки зовнішньої політики України, схвалені відповідною Постановою Верховної Ради від 2 липня 1993 р.

Освещены главные задания военно-экономического сотрудничества Украины с НАТО. Раскрыты правовые аспекты евроатлантического влияния в сфере экономики. Определены факторы, содействующие эффективности международной системы безопасности. Проанализированы Основные направления внешней политики Украины, одобренные соответствующим Постановлением Верховного Совета Украины от 2 июля 1993 г.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.3 + У9(4УКР)8 + Ц851

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА633255 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


11.
Брежнєва Т. В. 
Трансформація стратегії НАТО (1949 - 1954 рр.): сучасне бачення : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.02 / Т. В. Брежнєва; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2002. - 18 c. - укp.

На підставі результатів опрацювання раніше невідомих джерел досліджено основні положення стратегії Альянсу в період з 1949 по 1954 рр. Розроблено періодизацію процесу формування, становлення, еволюції та трансформації стратегії НАТО. Проаналізовано зовнішньополітичні та внутрішньоблокові чинники впливу, які спричинили появу певних стратегічних концепцій та призвели до трансформації стратегії Альянсу від "Оборонної" ("Об'єднаної оборони Північної Атлантики" 1949 р.) до "агресивної" ("Нової моделі стратегії НАТО" 1954 р.). Досліджено обставини та суб'єктивні передумови, причини, суть, наслідки та значення процесу трансформації стратегії НАТО у 1949 - 1954 рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)63-612.31 + Х915.232.3 + Ц813.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319230 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


12.
Деменко О.  
Інтеграція країн Заходу: історія та сучасність / О. Деменко // Наук. зап. Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. - 2003. - Вип. 24. - С. 293-304. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф024 + Х915.232.3 + Х915.232.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


13.
Баймуратов М. А. 
Международно-правовые аспекты становления и развития европейской системы безопасности на пороге XXI века : Моногр. / М. А. Баймуратов, А. А. Делинский; Одес. нац. юрид. акад. - О. : Юрид. л-ра, 2004. - 184 c. - Библиогр.: с. 169-181 - рус.

Рассмотрены вопросы становления и развития европейской системы безопасности на пороге ХХІ в. Освещены проблемы конструирования современной системы международной безопасности (МБ) в контексте развития современного международного права. Охарактеризованы процессы институализации компонентов региональной системы МБ в Европе, освещены место и роль Украины в формировании современной системы европейской безопасности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-96(4УКР) + Х915.232.3-96(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА651444 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


14.
Актуальні проблеми європейської та євроатлантичної інтеграції України : Матеріали регіон. наук.-практ. конф. (17 трав. 2004р.) / ред.: Л. Л. Прокопенко; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - Д. : ДРІДУ НАДУ, 2004. - 146 c. - укp.

Розглянуто регіональні аспекти європейської інтеграції та перспективи євроінтеграційної політики України. Проаналізовано зовнішні фактори розвитку співробітництва України та НАТО. Розглянуто проблеми інтеграції України в ЄС у контексті формування державної ідеології виховання. Проаналізовано досвід реалізації регуляторної політики у країнах Європейського Союзу. Охарактеризовано особливості розвитку державної служби в Україні у контексті європейської інтеграції. Висвітлено проблеми адаптації національного законодавства до правової системи ЄС. Визначено стратегічні напрямки формування інформаційної політики держави та висвітлено деякі аспекти ефективного інформаційного обміну в процесах євроінтеграції України. Розглянуто актуальні проблеми сучасної освітньої діяльності у контексті європейського вибору України та досвід реалізації державної політики у галузі освіти у Польщі, Австрії та Німеччині.

Рассмотрены региональные аспекты европейской интеграции и перспективы евроинтеграционной политики Украины. Проанализированы внешние факторы развития сотрудничества Украины и НАТО. Рассмотрены проблемы интеграции Украины в ЕС в контексте формирования государственной идеологии воспитания. Проанализирован опыт реализации регулятивной политики в странах ЕС. Охарактеризованы особенности развития государственной службы в Украине в контексте европейской интеграции. Освещены проблемы адаптации национального законодательства к правовой системе ЕС. Определены стратегические направления формирования информационной политики государства и освещены некоторые аспекты эффективного информационного обмена в процессах евроинтеграции Украины. Рассмотрены актуальные проблемы современной образовательной деятельности в контексте европейского выбора Украины и опыт реализации государственной политики в отрасли образования в Польше, Австрии и Германии.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-96(4УКР) я431 + Х915.232.3-96(4УКР) я431 + Ф4(0)64 я431 + Ф024 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА662047 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


15.
Деменко О. Ф. 
Євроатлантична інтеграція України (політологічний аналіз) : Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О. Ф. Деменко; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К., 2004. - 20 c. - укp.

Досліджено процеси міжнародної інтеграції як однієї з головних закономірностей міжнародних відносин у другій половині XX - на початку XXI ст. Визначено особливості, тенденції та особливості розвитку інтеграційних процесів у різних регіонах світу, запропоновано їх класифікацію. Розглянуто геополітичні передумови євроатлантичної інтеграції України. Досліджено історію взаємин, сучасний стан та тенденції розвитку співробітництва між Україною та євроатлантичними структурами, визначено конкретні шляхи та механізми, спроможні позитивно вплинути на подальше зближення держави з НАТО та ЄС. Проаналізовано воєнно-політичну складову євроатлантичної інтеграції України, висвітлено досягнення та перспективні напрямки її подальшої співпраці з НАТО та ЄС у військовій галузі. Обгрунтовано необхідність реформи воєнної організації держави як однієї з передумов ефективної реалізації стратегії євроатлантичної інтеграції України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ф4(4УКР)64-(0) + Ф087 + Х915.232.5нб-96(4УКР) + Х915.232.3нбнб-96(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333733 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


16.
Євроатлантична інтеграція України: нормативно-правове забезпечення (з науково-практичної конференції) // Право України. - 2004. - № 11. - С. 145-146. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.3-96(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


17.
Шевельов В. О. 
Державні механізми реформування системи ресурсного забезпечення Воєнної організації на шляху євроатлантичної інтеграції України : Автореф. дис... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. О. Шевельов; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Досліджено процес реформування системи ресурсного забезпечення Збройних сил (ЗС) України й інших військових формувань з урахуванням проголошеного політичного курсу на інтеграцію в євроатлантичні структури безпеки та співробітництва. Розроблено організаційні засади реформування системи ресурсного забезпечення Воєнної організації України в інтересах приведення її у відповідність зі стандартами, прийнятими у країнах-членах НАТО, які передбачають створення єдиної системи речового забезпечення для ЗС та інших військових формувань держави. Для їх обгрунтування розроблено відповідний науково-методичний апарат, який базується на запропонованій гіпотезі, тобто, речове забезпечення не повинно знижувати можливості військових формувань Воєнної організації щодо виконання певних функцій за призначенням, а його вартість - перевищувати допустимий рівень фінансування. З використанням встановленого функціонального взаємозв'язку між ефективністю виконання поставлених перед військовими формуваннями завдань і речовим забезпеченням особового складу та структурних елементів цих формувань з урахуванням економічних можливостей держави, діючих у системі ресурсного забезпечення обмежень та проголошеного курсу на євроатлантичну інтеграцію обгрунтовано комплекс організаційних заходів щодо реформування системи речового забезпечення військових формувань і систему першочергових організаційних заходів з адаптації речового забезпечення ЗС України до стандартів НАТО, базуючись на системному підході стосовно значущості речового забезпечення у ефективності виконання кожного з поставлених завдань на етапі підготовки України до інтеграції в євроатлантичні структури

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)111 + Ц7,8(4УКР)44 + Х915.232.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340282 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


18.
Військово-технічна політика країн - членів НАТО: організаційні аспекти співробітництва України з Альянсом : Наук.-інформ. зб. / ред.: В. П. Горбулін; Нац. центр з питань євроатлант. інтеграції України. - К. : Євроатлантикінформ, 2005. - 232 c. - (Дослідж. і розроб. у сфері євроатлант. інтеграції України; Вип. 10). - укp.

Наведено матеріали досліджень військово-технічної політики (ВТП) країн - членів НАТО, військово-технічного співробітництва України з країнами Альянсу. Висвітлено актуальні питання оптимізації ВТП України, показано роль Державної програми реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу на період до 2010 р. у забезпеченні національної безпеки держави.

Приведены материалы исследований военно-технической политики (ВТП) стран - членов НАТО, военно-технического сотрудничества Украины со странами Альянса. Освещены актуальные вопросы оптимизации ВТП Украины, показана роль Государственной программы реформирования и развития оборонно-промышленного комплекса на период до 2010 г. в обеспечении национальной безопасности государства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Х915.232.3-96(4УКР) + Ц851.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА667972 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


19.
Актуальні проблеми удосконалення системи військово-технічного співробітництва України : Наук.-інформ. зб. / ред.: В. П. Горбулін; Нац. центр з питань євроатлант. інтегр. України. - К. : Євроатлантикінформ, 2005. - 288 c. - (Дослідж. і розробки у сфері євроатлант. інтегр. України; Вип. 14). - укp.

Розглянуто основні поняття у системі економічних відносин військово-технічного співробітництва (ВТС) країн - членів НАТО. Проаналізовано основні чинники та проблеми, що впливають на розвиток озброєння та військової техніки в Україні. Визначено перспективи розвитку українського оборонно-промислового комплексу після вступу до ЄС та НАТО. Викладено механізм трансформації стратегічних цілей державної політики у сфері ВТС за умов євроатлантичної інтеграції. Описано методологію якісної та кількісної оцінки ефективності ведення, а також інформаційного супроводження ВТС.

Рассмотрены основные понятия в системе економических отношений военно-технического сотрудничества (ВТС) стран - членов НАТО. Проанализированы основные факторы и проблемы, которые влияют на развитие вооружения и военной техники в Украине. Определены перспективы развития украинского оборонно-промышленного комплекса после вступления в ЕС и НАТО. Рассмотрен механизм трансформации стратегических целей государственной политики в сфере ВТС в условиях евроатлантической интеграции. Описана методология качественной и количественной оценки эффективности ведения, а также информационного сопровождения ВТС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.3-96(4УКР)я43 + Ц851.11 + Ц4,8(4УКР) + Ф083я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА672387 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


20.
Калашніков А. В. 
Протиборство Північноатлантичного Альянсу та Організації Варшавського Договору (1949 - 1991 рр.) : Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / А. В. Калашніков; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2005. - 20 c. - укp.

Досліджено військово-політичні передумови створення Північноатлантичного Альянсу та Організації Варшавського Договору (ОВД). Проаналізовано доктринальні та концептуальні засади діяльності НАТО та ОВД. Охарактеризовано східноєвропейський вектор діяльності НАТО та його військово-політичне протистояння ОВД. Встановлено тенденційність та однобічність взаємних звинувачень країн НАТО та ОВД у процесах активізації "холодної війни", розпалюванні гонки озброєнь, провокуванні політичних і воєнних конфліктів. Доведено принципову відмінність між НАТО, США, ОВД та СРСР у сфері стратегії та тактики протиборства, досліджено вплив їх політичної діяльності на розвиток міжнародних відносин. З'ясовано причини кризи та розпаду ОВД і проаналізовано політичні та військові наслідки даних процесів. Встановлено нову роль НАТО у формуванні надійної системи європейської безпеки. Обгрунтовано доцільність і правомірність входження України у політичні та військові структури Північноатлантичного Альянсу та Європейського Союзу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.22(4)2 + Х915.232.3 + Ц1,8(4/8) + Ц4,8(4/8)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337701 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського