Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (8)Юристам - Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=ДНІСТРЯНСЬКИЙ$<.>+<.>A=МИРОСЛАВ$<.>+<.>A=СТЕПАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

1.
Дністрянський М. С. 
Ймовірні методологічні прорахунки та геополітичні небезпеки здійснення адміністративно-територіальної реформи в Україні / М. С. Дністрянський // Соц.-екон. дослідж. в перехід. період: Зб. наук. пр. - 2005. - Вип. 2. - С. 45-51. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)2 + Х809(4УКР)790.10в

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69299 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Мирославський С. В. 
Вексель як борговий цінний папір : Автореф. дис... канд. юрид. наук / С. В. Мирославський; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К., 2008. - 16 c. - укp.

Досліджено юридичну природу векселя та наведено загальну характеристику його суті як боргового цінного папера, де останній визначено як особливий об'єкт - інструмент посвідчення прав, що не може ототожнюватися з договором, правочином, зобов'язанням та беззастережно відноситись до речей. Доведено необхідність запровадження інституту нестатусності для цінних паперів як альтернативи інституту недійсності для правочинів. Наведено поняття системи цінних паперів як цілісного ієрархічного утворення та визначено особливе місце векселя як боргового цінного папера у цій системі. Здійснено комплексне дослідження функцій векселя та теорій, які пояснюють суть векселя, що дає змогу виділити певні ознаки векселя, а саме: статусність і юридичну цінність. Досліджено основні проблеми правового регулювання вексельного обігу в Україні на сучасному етапі, зокрема проблему чинності неопублікованого в Україні Уніфікованого закону, та доведено необхідність прийняття нового закону, який повинен вирішити ці проблеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х832.122.1 + Х839(4УКР)212.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359009 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Дністрянський М. С. 
Українсько-румунські міждержавні відносини: геополітичні суперечності та перспективи оптимізації / М. С. Дністрянський // Наук. вісн. Волин. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2012. - № 18. - С. 102-107. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Відображено геополітичні суперечності становлення кордону України з Румунією. Розкрито значення геополітичного положення в розвитку українсько-румунських відносин. Проаналізовано роль геоекономічного чинника у відносинах двох держав. Обгрунтовано перспективну модель геоетнополітичної співпраці України та Румунії. Окреслено взаємні геополітичні інтереси двох держав у загальноєвропейському контексті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.39(4УКР)-(4РУМ) + Ф4(4УКР),03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Дністрянський М. 
Адміністративно-територіальний устрій України: політико-географічні проблеми функціонування та можливості оптимізації / М. Дністрянський // Наук. вісн. Східноєвроп. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2013. - № 6. - С. 138-143. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Визначено політико-географічну значущість адміністративно-територіального устрою. Зроблено критичний аналіз підходів і практичних рекомендацій щодо реформування адміністративно-територіального устрою України. Виділено реальні проблеми функціонування сучасної системи. Зроблено висновок про недоцільність тотальної реформи адміністративно-територіального устрою. Розкрито суспільно-географічну безпідставність укрупнення адміністративних одиниць вищого рівня. Обгрунтовано пропозиції щодо збалансування окремих ланок адміністративно-територіального устрою.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60 + Х809(4УКР)79

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

5.
Мирославський С. В. 
Щодо публічної достовірності векселя / С. В. Мирославський // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2003. - Вип. 22. - С. 369-374. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)212.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


6.
Мирославський С. В. 
Колізії при застосуванні законодавства про вексельний обіг та шляхи їх подолання / С. В. Мирославський // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2007. - Вип. 35. - С. 329-336. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.2-30 + Х930.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


7.
Мирославський С. В. 
Генеза векселя як боргового цінного папера / С. В. Мирославський // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2010. - Вип. 47. - С. 343-347. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено окремі питання формування векселя як боргового цінного паперу у вітчизняній та іноземних правових системах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х832.122.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

8.
Степанович Д. Г. 
Договір обслуговування авіаційної техніки в Державній прикордонній службі України : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Д. Г. Степанович; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". - О., 2013. - 20 c. - укp.

Вперше у вітчизняній науці цивільного права розроблено доктринальне визначення поняття договору обслуговування авіаційної техніки в Державній прикордонній службі України, досліджено його зміст, правову природу, підстави та порядок укладання, виконання та припинення. Охарактеризовано сутність договору обслуговування авіаційної техніки в Держприкордонслужбі України шляхом зіставлення норм цивільного та господарського законодавства України з урахуванням правозастосовної практики. Визначено характерні риси й особливості договору обслуговування авіаційної техніки в Держприкордонслужбі України, його предмет, суб'єктний склад, можливість і процедуру припинення шляхом виконання або розірвання. Сформульовано науково-теоретичні та практичні рекомендації щодо вдосконалення правового регулювання відносин, які виникають під час укладання, виконання та припинення договору обслуговування авіаційної техніки в Держприкордонслужбі України. Розроблено та запропоновано для практичного застосування примірник типового договору обслуговування авіаційної техніки в Держприкордонслужбі України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.8:Ц68Ц4(4УКР)68:Ц65-9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА399774 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


9.
Правова держава: реалії та перспективи розбудови в умовах глобалізації : монографія / А. М. Апаров, О. М. Іваній, А. А. Курова, А. М. Кучук, С. В. Мирославський, О. С. Нестеренко, О. В. Чернадчук; ; Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка. - Суми : СумДПУ ім. А. С. Макаренка, 2020. - 116 c. - Бібліогр. в кінці гл. - укp.

Проаналізовано основні аспекти впливу глобалізації на державно-правову сферу в Україні. Висвітлено чинники, що сприяють втраті або зміцненню самобутності національної правової системи, призводять до трансформації, зміни й модернізації державно-правових інститутів, норм і відносин у рамках національного та наднаціонального права. Акцентовано увагу на тому, що для української правничої науки важливими є гносеологічні розробки концептуального характеру щодо розуміння сутності правової держави, її основних характеристик, можливостей адаптації положень, що складають підгрунтя формування та функціонування правової держави до національних особливостей. Здійснено філософсько-правовий аналіз проблем формування правової держави та запропоновано напрями удосконалення процесу її функціонування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.012

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА849381 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Щербак С. В. 
Кримінальні правопорушення, пов'язані з домашнім насильством: питання теорії та практики / С. В. Щербак, С. В. Мирославський // Держава та регіони. Сер. Право. - 2021. - № 1. - С. 144-149. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання, які виникають при застосуванні нового поняття кримінально-правової науки і ікримінального правопорушення, пов'язаного з домашнім насильствомі у кримінальному праві України. На підставі існуючих наукових поглядів вчених проведено порівняльно-правовий аналіз теоретичних положень щодо змісту та суті теоретичної конструкції кримінального правопорушення, пов'язаного з домашнім насильством, із трактуванням цього поняття у судовій практиці при розгляді судами кримінальних проваджень за кримінальними правопорушеннями, пов'язаними з домашнім насильством, на рівні вищої судової інстанції. На підставі аналізу судової практики з розгляду кримінальних проваджень, пов'язаних із домашнім насильством, прослідковано еволюцію зі спливом часу полярного розуміння Верховним Судом новітніх положень щодо поняття кримінального правопорушення, пов'язаного з домашнім насильством, що розглянуто у контексті закриття кримінального провадження за п. 7 ч. 1 ст. 284 Кримінально-процесуального кодексу України на підставі відмови потерпілого від обвинувачення у провадженнях приватного обвинувачення, запровадженого у зв'язку із введенням до Кримінального кодексу України вказаного терміну. Простежено тенденцію щодо сформованого чіткого уявлення про поняття "кримінального правопорушення, пов'язаного з домашнім насильством" у судовій практиці, його співвідношення зі змістом кримінально-правової норми, що встановлює кримінальну відповідальність за домашнє насильство, та наближення національного розуміння домашнього насильства до міжнародних стандартів, викладених у Стамбульській конвенції. Запропоновано правила кваліфікації домашнього насильства як кримінального правопорушення та кримінального правопорушення, пов'язаного з домашнім насильством, з метою правильного застосування при проведенні досудового розслідування (дізнання) кримінальних правопорушень (кримінальних проступків) слідчим (дізнавачем) та їх розмежування при наданні кримінально-правової оцінки вчиненого діяння. Зроблено пропозиції щодо усунення складнощів у правозастосуванні шляхом удосконалення кримінально-правового регулювання домашнього насильства, а також запропоновано переглянути санкції, передбачені ст. 125 Кримінального кодексу України (як кримінального правопорушення, пов'язаного з домашнім насильством), що не узгоджуються із загальними підходами законодавця щодо посилення покарання у вигляді штрафу за вчинення кримінальних проступків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського