Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (2)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=ПАРУТ$<.>+<.>A=ЮЛІЯ$<.>+<.>A=ІВАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

1.
Парута Ю. І. 
Громадські об'єднання як учасники цивільних правовідносин : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Ю. І. Парута; Нац. акад. прав. наук України, НДІ приват. права і підприємництва ім. Ф.Г. Бурчака. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Проаналізовано основні нововведення Закону України "Про громадські об'єднання" та визначено сферу його дії. Розглянуто поняття та особливості цивілістичних ознак громадського об'єднання зі статусом юридичної особи і на основі цього запропоновано визначення досліджуваного суб'єкта. Здійснено аналіз основних підходів до визначення організаційно-правової форми непідприємницького товариства та громадського об'єднання. З'ясовано особливості створення громадського об'єднання та проведення реєстраційних дій, спрямованих на набуття статусу юридичної особи. Зосереджено увагу на проблематиці способів припинення громадського об'єднання та визначено, що способи його припинення є ширшими, ніж передбачено законодавчо. Виокремлено особливості членства й окреслено його види. Досліджено правовий режим сплати членських внесків у громадських об'єднаннях. Розкрито особливості участі громадських об'єднань у майнових та особистих немайнових правовідносинах. Здійснено класифікацію громадських об'єднань та охарактеризовано основні види громадського об'єднання. Розроблено рекомендації, спрямовані на вдосконалення чинного цивільного законодавства щодо громадських об'єднань та забезпечення якісного правового регулювання щодо них.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)015

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА420035 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Парута О. 
Правова соціалізація особи як об'єкт теоретично-правового дослідження / О. Парута // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2018. - № 889. - С. 37-41. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто теорію правової соціалізації особи. Сформульовано основні підходи до визначення поняття "правова соціалізація особи".


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

3.
Жаровська І. М. 
Людина у правовій реальності: проблема правової ідентичності : монографія / І. М. Жаровська, О. В. Парута. - Львів : Посвіт, 2018. - 140 c. - Бібліогр.: с. 133-140 - укp.

Розглянуто проблеми людини у правовій реальності. Висвітлено питання правової соціалізації та правової ідентичності особи. Особливу увагу сконцентровано на місці людини у правовій реальності сучасного глобалізованого суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.9 + Х809(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА829492 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Парута О. В. 
Окремі аспекти ранньої правової соціалізації / О. В. Парута // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2019. - Вип. 24. - С. 41-46. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Роль ранньої правової соціалізації полягає у включенні людини в глобальне суспільство з мінімізацією ризику розвитку деструктивної правової поведінки. Вже в результаті навчання в школі діти повинні знати основні юридичні норми, які тлумачать їхні права та обов'язки, права та обов'язки їхніх батьків, друзів та держави. Розглянуто роль сім'ї та школи у тривалому процесі правової соціалізації особи, який ускладнений множинними економічними та соціальними чинниками. Успішна правова соціалізація потребує відповідних інноваційних освітніх програм, інноваційної методики з дидактичними підходами до навчання. Нам необхідна розвинена інфраструктура соціальних інститутів, здатна підготувати молодь до повноцінної участі в правовому житті суспільства. Відсутність в Україні належної стратегії здійснення правової соціалізації негативно впливає на стан законності та правопорядку в нашій державі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

5.
Парута О. 
Критичний погляд на правову соціалізацію: сублімоване рабство або проблема авторитарного підкорення особи в недемократичних державах / О. Парута // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Юрид. науки. - 2020. - 7, № 3. - С. 87-91. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проаналізовано взаємозв'язок авторитаризму та правової соціалізації (ПС). Поняття "ПС особистості" є міждисциплінарним, тому розглянуто його, насамперед, із позицій права, психології та педагогіки. Зазвичай, аналіз ПС стосується позитивного впливу держави та суспільства, створення умов для кращого засвоєння суспільно-правового досвіду, норм і правил співіснування людей, розвитку позитивних цінностей. На противагу цьому досліджено адаптаційні особливості авторитаризму з його авторитарним підпорядкуванням та агресією. Описано соціальне навчання, засноване на авторитарних психологічних процесах із високим рівнем співпраці людей у групі. Припущення щодо негативного впливу авторитаризму на різноманіття поглядів людей виправдалися. Авторитарний режим може бути описаний соціальною дискримінацією, що лежить в його основі. Тому він, зазвичай, сприймається як соціально проблематичний. Досліджено взаємозв'язок між авторитаризмом і правовою ідентичністю, правовою свідомістю, поведінкою. Ми переконалися й у наявності зв'язку між авторитаризмом і соціальною ізоляцією. Отримані результати свідчать про необхідність продовження наукових досліджень у цьому напрямі. Наукова спільнота має обговорити проблему авторитарного підкорення особи в сучасній державі. Регресійний аналіз виявив, що авторитарна агресія завжди пов'язана з орієнтацією на соціальне домінування. Людина в момент свого особистісного становлення й у подальшому, реалізує свій особистий потенціал у складних умовах. Це означає, що державі та суспільству доводиться протистояти деструктивним тенденціям, використовуючи арсенал прийомів, які б надали можливість людині вибрати той тип поведінки, який бажаний суспільству.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х023

Шифр НБУВ: Ж29409:А:Юрид.науки Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

6.
Парута О. 
Правова соціалізація в шкільному середовищі / О. Парута // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Юрид. науки. - 2020. - 7, № 3. - С. 92-97. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Перед сучасною наукою постала гостра потреба оновити знання про дитину та дитинство, про підлітковий розвиток особистості, шляхи ефективної соціалізації дитини як процесу, що сприяє розвитку суспільству. Потрібні нові механізми сприяння успішній правовій соціалізації дітей і підлітків. Пояснюється така необхідність виникненням нових парадоксів і протиріч, характерних для взаємин юної людини та сучасного соціуму. Молодший підлітковий період характеризується важливими змінами в соціальних відношеннях і соціалізації, оскільки переважний вплив родини поступово змінюється впливом однолітків, які виступають джерелом референтних норм поведінки та одержання певного статусу. Протягом підліткового періоду соціальне пізнання стає все більш важливою детермінантою поведінки дітей. Саме в цьому віці дітям необхідно навчитися самостійно вирішувати складні ситуації в дружніх відносинах, знаходити рішення в питаннях про справедливість, дотримуватися усталених соціальних норм і звичаїв. Сучасна наука має врахувати те, що період навчання у школі є перехідним етапом, який пов'язує дитинство з дорослим життям. У підлітків правова соціалізація проходить складно та суперечливо, адже на цей час особистісного становлення припадає фізична та психологічна перебудова організму людини, наростає емоційність і напруга у стосунках з однолітками та дорослими, швидко змінюються інтереси у навчальній і пізнавальній діяльності. Ефективність правової соціалізації та конкретні методики правового впливу на особу оцінено через їх здатність підготувати підростаюче покоління до самостійної правової діяльності. Успішною буде соціалізація, яка забезпечить засвоєння та відтворення особою у діяльності соціально-правових цінностей, що допоможе розвивати індивідуальний правовий статус особи, сформувати навички правової поведінки, які будуть ефективними в майбутньому. Успішна соціально-виховна, педагогічна робота з дітьми в Україні можлива за умови створення нормативної основи її реалізації. Перспективність і педагогічна ефективність правової соціалізації школярів забезпечуються цілісністю та збалансованістю державних, громадських та індивідуальних програм у сфері соціальної роботи, з обов'язковим урахуванням потреб та інтересів кожного учасника правосоціалізаційного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:Юрид.науки Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

7.
Парута О. 
Сім'я в системі ризиків правової соціалізації / О. Парута // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Юрид. науки. - 2020. - 7, № 4. - С. 77-82. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

До завдань теорії правової соціалізації належить дослідження цілісного процесу становлення особистості. Вирішення означеного завдання ускладнюється необхідністю осмислення проблем і ризиків правової соціалізації та необхідністю подальшого вироблення обгрунтованих рекомендацій щодо їх попередження та подолання. Поняття ризику є багатоплановим. Проблема ризиків сьогодні широко обговорюється в наукових колах під час оцінки міжнародної, економічної, соціальної, правової, фінансової та інших сфер державної діяльності. В науковій літературі вживаються різні похідні ризику, залежно від сфери застосування та глибини наукового аналізу загрози. В суперечливих умовах становлення нашої молодої держави потребуємо ефективного управління суспільними ризиками. Розвиток методології управління ризиками надасть можливість вдосконалювати стратегію правової соціалізації громадян в Україні. Нині очевидним є брак цілеспрямованої активної державної діяльності, яка була б спрямована на зменшення впливу як прогнозованих негативних, так і стихійних антисоціальних чинників та активних протидій правовій соціалізації. Особистість людини формується не сама собою, а під впливом суспільства, яке відіграє вирішальну роль у її вихованні. Не менш важливою від державної є роль малих соціальних груп, у яких особа взаємодіє з іншими людьми. Це сім'я, шкільний клас, релігійні організації тощо. Наголошується на значенні найближчого оточення людини в процесі правової соціалізації, адже на первинному рівні проблеми правової соціалізації особи виникають як правило вже в її найближчому оточенні - в межах сім'ї, посеред друзів чи ровесників. У сучасному світі чимало сімей, де батьки сприяють формуванню у дітей моделей девіантної поведінки, та як наслідок, такі сім'ї стають вагомим фактором соціопатогенезу особистості. В дослідженні сім'ю розглянуто як одне з основних джерел збереження культурних і духовних цінностей, адже саме сім'я є тим інститутом правової соціалізації, через який можуть закладатися основи як толерантного соціального життя, так і традиції беззаконня та насильства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:Юрид.науки Пошук видання у каталогах НБУВ 
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського