Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (49)Юристам - Наукова електронна бібліотека (10)Юристам - Автореферати дисертацій (21)Юристам - Електронні колекції (2)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ДОДАН$<.>+<.>K=ВАРТІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 163
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Вишневский В. П. 
Налогообложение предприятий в Украине / В. П. Вишневский; НАН Украины. Ин-т экономики пром-сти. - Донецк, 1998. - 327 c. - Библиогр.: 98 назв. - рус.

Характеризуються концептуальні основи оподаткування підприємств до початку ринкових реформ і в умовах перехідної економіки. Аналізується система оподаткування підприємств, зокрема, склад, рівень і структура податків, а також наводиться перелік основних податків, серед яких податок на прибуток, добавлену вартість та інші. Описується механізм стимулювання розвитку підприємств за допомогою податкових пільг. Вказуються основні напрямки удосконалення оподаткування підприємств, що включають, насамперед, розвиток принципів оподаткування, зміну складу і структури податків, а також механізм обчислення і оплати підприємствами окремих податків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2 + У9(4УКР)261.413.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587164 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Астахов В. В. 
Сдвоенная специальность: миф или реальность? / В. В. Астахов // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2000. - Т. 6. - С. 169-176. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Розглянуто питання підготовки адаптованої моделі спеціаліста-економіста з поглибленою правовою підготовкою на прикладі роботи Харківського гуманітарного інституту "Народна українська академія". Зазначено, що навчальний план підготовки спеціаліста з економіки чи права, розрахований на 5 років, включає в себе нормативний перелік дисциплін, які вивчаються, необхідних і достатніх для підготовки фахівців за одним з обраних напрямків. Включення до нього додаткових навчальних дисциплін, в певному обсязі, дозволяє говорити про підготовку так званого "подвійного спеціаліста" в одній особі, але потребує збільшення сумарного часу на його підготовку як мінімум до 7 років, що неможливо через фінансові труднощі. Проблему "подвійної спеціальності" досліджено через співвідношення держави та права в цілому та економіки і права зокрема, з позицій історичного досвіду. Наголошено, що цінність отримуваної економічної освіти як капітального блага залежить, в першу чергу, від можливостей наступної професійної кар'єри як головного фактора ринкової вартості знань і кваліфікації, набутих у процесі навчання. Запропонована модель підготовки спеціалістів грунтується на зв'язку базисних і вторинних професійних навичок через фундаменталізацію навчання, тобто засвоєння основ сучасних природничих і соціальних наук з метою формування навичок самостійного професійного економіко-правового аналізу власної діяльності. Фундаментальне навчання трактовано також як процес формування здібності до безперервної освіти.

До статті додано навчальний план підготовки спеціалістів факультета "Бізнес-управління".


Ключ. слова: ХГІ "НУА", подвоєна спеціальність, економіко-правова освіта, фундаментальна підготовка, безперервне навчання, навчальні програми
Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)240 + Х.р(4Укр)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Андрійчук В. М. 
Коментар до Митного кодексу України : Із практики митної справи / В. М. Андрійчук, Н. А. Бєлоус, І. Г. Бережнюк, Є. М. Березний, І. В. Бєрьозкін; Держ. митна служба України. - К. : Юстініан, 2004. - 723 c. - Бібліогр.: с. 712-720. - укp.

З урахуванням положень міжнародних договорів, підписаних Україною, та конвенцій, ратифікованих нею уперше постатейно прокоментовано основні розділи Митного кодексу України, який набрав чинності 1 січня 2004 р., зокрема, "Митний контроль", "Переміщення та пропуск товарів і транспортних засобів через митний кордон України", "Розпорядження товарами, що перебувають під митним контролем", "Порушення митних правил і відповідальність за них", "Працівники митних органів, спеціалізованих митних установ та організацій". Наведено порівняльний аналіз даного Кодексу з попереднім, який діяв з 1 січня 1992 р. до 1 січня 2004 р., зокрема, додано розділи: "Митні процедури при переміщенні товарів через митний кордон України різними видами транспорту", "Підприємницька діяльність із надання послуг з декларування товарів і транспортних засобів та перевезення товарів, що переміщуються через митний кордон України або перебувають під митним контролем".

С учетом положений международных договоров, подписанных Украиной, и конвенций, ратифицированных ею, впервые прокоментированы основные разделы Таможенного кодекса Украины, вступившего в действие 1 января 2004 г., в частности, "Таможенный контроль", "Перемещение и пропуск товаров и транспортных средств через таможенный кордон Украины", "Распоряжение товарами, находящихся под таможенным контролем", "Нарушение таможенных правил и ответственность за них", "Работники таможенных органов, специализированных таможенных учреждений и организаций". Приведен сравнительный анализ данного Кодекса с предыдущим, действовавшим с 1 января 1992 г. по 1 января 2004 г., в частности, добавлены разделы: "Таможенные процедуры при перемещении товаров через таможенный кордон Украины различными видами транспорта", "Предпринимательская деятельность оказания услуг по декларации товаров и транспортных средств и перевозке товаров, перемещающихся через таможенный кордон Украины или пребывающих под таможенным контролем".


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038-324.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС38992 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Вовк Т.  
Податкові аспекти права СОТ та асquis ЄС. Орієнтири податкової реформи в Україні / Т. Вовк, О. Водянніков, І. Коноваленко; Центр європ. та порівнял. права. - Х. : Консум, 2004. - 959 c. - укp.

Розглянуто питання адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу. Описано принцип податкової недискримінації в праві СОТ, загальний принцип національного режиму ГАТТ, фіскальної нейтральності у сфері податку на додану вартість. Викладено концептуальні основи податкового субсидіювання. Наведено пропозиції щодо консолідованої бази корпоративного оподаткування, виключний перелік податків та зборів, які застосовуються паралельно з податком на капітал. Висвітлено особливості оподаткування прибутку фізичних осіб. Представлено нормативні акти ЄС у сферах податку на додану вартість, податку на капітал, акцизних зборів.

Рассмотрены вопросы адаптации законодательства Украины к законодательству Европейского Союза. Описаны принцип налоговой недискриминации в праве ВТО, общий принцип национального режима ГАТТ, фискальной нейтральности в сфере налога на добавленную стоимость. Изложены концептуальные основы налогового субсидирования. Приведены предложения по консолидированной базе корпоративного налогообложения, исключительный перечень налогов и сборов, которые применяются параллельно с налогом на капитал. Освещены особенности налогообложения прибыли физических лиц. Представлены нормативные акты ЕС в сферах налога на добавленную стоимость, налога на капитал, акцизных сборов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.14 + Х915.232.5-91 + Х829(4УКР)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС39746 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Копіца О. В. 
Виявлення та особливості розслідування злочинів, пов`язаних із незаконним відшкодуванням податку на додану вартість : моногр. / О. В. Копіца; Одес. юрид. ін-т Харк. нац. ун-ту внутр. справ. - О., 2007. - 161 c. - Бібліогр.: с. 141-155. - укp.

Розглянуто основні положення методики виявлення та розслідування злочинів, пов'язаних з незаконим відшкодуванням податку на додану вартість. На підставі концептуальних положень криміналістики, аналізу оперативно-розшукової та слідчо-судової практики надано криміналістичну характеристику даної категорії злочинів. Проаналізовано особливості тактики проведення окремих слідчих дій. Наведено практичні рекомендації щодо виявлення та розслідування злочинів, пов'язаних з незаконим відшкодуванням податку на додану вартість.

Рассмотрены основные положения методики выявления и расследования преступлений, связанных с незаконным возмещением налога на добавочную стоимость. На основе концептуальных положений криминалистики, анализа оперативно-розыскной и следственно-судебной практики дана криминалистическая характеристика данной категории преступлений. Проанализированы особенности тактики проведения отдельных следственных действий. Приведены практические рекомендации по выявлению и расследованию преступлений, связанных с незаконным возмещением налога на добавочную стоимость.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)311.7 + Х881.9(4УКР)117 + Х829(4УКР)221.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА691714 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Молчанов В. Б. 
Життєвий рівень чиновників правоохоронних установ в Україні у ХІХ - на початку ХХ ст. : наук. вид. / В. Б. Молчанов; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2007. - 113 c. - укp.

Простежено зміни основних складових добробуту співробітників імперських органів російської влади на українських землях у XIX - на початку XX ст. Проаналізовано зміни тривалості робочого дня та зайнятості, викладено матеріали про заробітну плату та побічні доходи представників апарату управління Російської імперії. Розглянуто обсяги та характер споживання державними службовцями продуктів харчування, предметів першої необхідності та довгострокового вжитку. Охарактеризовано види й особливості одержання транспортних послуг, якість і вартість житлового забезпечення, висвітлено питання удосконалення побутового обслуговування. З'ясовано специфіку пенсійного забезпечення чиновників, показано взаємозв'язок їх життєвого рівня та стану посадових зловживань. Визначено особливості надання державним службовцям і членам їх сімей освітніх послуг, асортимент і якість сфери культурного відпочинку й інформаційного забезпечення.

Рассмотрены изменения основных составляющих благосостояния сотрудников имперских органов российской власти на украинских землях в XIX - в начале XX ст. Проанализированы изменения рабочего дня и занятости, изложены материалы о заработной плате и побочных доходах представителей аппарата управления Российской империи. Рассмотрены объемы и характер потребления государственными служащими продуктов питания, предметов первой необходимости и долгострочного потребления. Охарактеризованы виды транспортных услуг, качество и стоимость жилищного обеспечения, освещены вопросы усовершенствования бытового обслуживания. Раскрыта специфика пенсионного обеспечения чиновников, показана взаимосвязь их жизненного уровня и состояния должностных злоупотреблений. Освещены вопросы предоставления государственным служащим и членам их семей образовательных услуг, рассмотрены ассортимент и качество сферы культурного отдыха, а также информационное обеспечение.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)5-621.012 + С5*665-94 + У03(4УКР)509.4 + Т3(4УКР)52-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА702766 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Здійснення і захист прав, інтересів фізичних та юридичних осіб : зб. матеріалів круглого столу / ред.: Т. М. Чумак; Черніг. держ. ін-т права, соц. технологій та праці. - Чернігів : Черніг. обереги, 2006. - 111 c. - укp.

Розглянуто питання забезпечення інформаційної безпеки юридичних осіб, законодавчого забезпечення зовнішньоекономічної політики держави. Розкрито теоретичний аспект та функції правової природи правочину для захисту цивільних прав, а також правові аспекти справляння податку на додану вартість з операціями по обігу векселів. Проаналізовано правове становище зацікавлених осіб, яким належить право звернення до суду з позовами про визнання правочинів недійсними.

Рассмотрены вопросы обеспечения информационной безопасности юридических лиц, законодательного обеспечения внешнеэкономической политики государства. Раскрыты теоретический аспект и функции правовой природы сделки для защиты гражданских прав, а также правовые аспекты взыскания налога на добавленную стоимость с операциями по обращению векселей. Проанализировано правовое положение заинтересованных лиц, которым принадлежит право обращения в суд с исками о признании сделок недействительными.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)06я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА696882 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Бірюков Г. М. 
Злочинні технології ухилення від сплати податків : навч. посіб. / Г. М. Бірюков; Нац. ун-т держ. податк. служби України. - Ірпінь, 2008. - 146 c. - Бібліогр.: с. 121-125. - укp.

Розкрито сутність технологій (способів) вчинення злочинів у сфері оподаткування. Розглянуто технології ухилення від сплати податків, що застосовуються у найбільш криміногенних галузях господарської діяльності - паливно-енергетичному комплексі та агропромисловому секторі економіки. Описано схеми ухилення від сплати податку на додану вартість, прибуток, акцизного збору, а також з використанням фіктивних фірм, розкрито механізм їх дії. Викладено технології легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом. Висвітлено основні положення нормативних законодавчих актів щодо протидії правопорушенням у сфері оподаткування та запобігання запровадженню в легальний обіг доходів, одержаних злочинним шляхом.

Раскрыта сущность технологий (способов) осуществления преступлений в сфере налогообложения. Рассмотрены технологии уклонения от оплаты налогов, применеяемые в наиболее криминогенных отраслях хозяйственной деятельности - топливно-энергетическом комплексе и агропромышленном секторе экономики. Описаны схемы уклонения от оплаты налога на прибавочную стоимость, доход, акцизного сбора, а также с использованием фиктивных фирм, раскрыт механизм их действия. Рассмотрены технологии легализации (отмывания) доходов, полученных преступным путем. Освещены основные положения нормативных законодательных актов о противодействии правонарушениям в сфере налогообложения и предупреждении введению в легальный оборот доходов, полученных преступным путем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117.801.4 я73 + Х894.9(4УКР)311.78 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА698416 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Каленський М. М. 
Митна справа : Навч. посіб.: У 3-х т. Т. 3 / М. М. Каленський, А. Д. Войцещук, І. Г. Бережнюк, Ц. Г. Огонь, Д. С. Олійник. - К. : Мануфактура, 2006. - 440 c. - укp.

Розглянуто проблеми митно-тарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності в Україні. Описано методологію визначення митної вартості, порядок нарахування та сплати митних зборів, акцизу та податку на додану вартість. Розкрито проблеми боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил, зокрема, контрабандою наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів. Охарактеризовано технічні засоби митного контролю, їх структуру та застосування.

Рассмотрены проблемы таможенно-тарифного регулирования внешнеэкономической деятельности в Украине. Описаны методология определения таможенной стоимости, порядок начисления и оплаты таможенных сборов, акциза и налога на добавленную стоимость. Раскрыты проблемы борьбы с контрабандой и нарушением таможенных правил, в частности, контрабандой наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров. Охарактеризованы технические средства таможенного контроля, их структура и применение.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038я73-2 + У9(4УКР)843я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В350067/3 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Науковий вісник Київського національного університету внутрішніх справ. N 2 / ред.: Є. М. Моісеєв. - К., 2007. - 211 с. - укp.

Проаналізовано значення конституційного процесу в Європейському Союзі для удосконалення законодавства України. Описано систему функцій адміністративно-процесуального права. Розглянуто питання про законодавче регулювання відшкодування податку на додану вартість, обмеження конституційного права громадян на недоторканність житла на стадії порушення кримінальної справи. Визначено процесуальний статус документів-доказів та речових доказів у кримінальному процесі України.

Проанализировано значение конституционного процесса в Европейском Союзе для усовершенствования законодательства Украины. Описана система функций административно-процессуального права. Рассмотрены вопросы о законодательном регулировании возмещения налога на добавленную стоимость, ограничении конституционного права граждан на неприкосновенность жилья на стадии возбуждения уголовного дела. Определен процессуальный статус документов-доказательств и документов-вещественных доказательств в криминальном процессе Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.я54(4УКР-2К)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69968 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


11.
Педь І. В. 
Непрямі податки в податковій системі України : навч. посіб. / І. В. Педь. - К. : Знання, 2008. - 348 c. - (Вища освіта XXI ст.). - Бібліогр.: с. 346-348. - укp.

Розкрито сутність непрямих податків, зокрема, податку на додану вартість, акцизного збору та мита. Наведено інформацію про платників, об'єкти та базу оподаткування, ставки податку, податкові пільги, порядок обчислення та декларування податкових зобов'язань.

Раскрыта сущность непрямых налогов, в частности, налога на добавленную стоимость, акцизного сбора и пошлины. Приведена информация о плательщиках, объектах и базе налогообложения, ставках налога, налоговых льготах, порядке исчисления и декларирования налоговых обязательств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413я73 + Х829(4УКР)22я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА698960 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


12.
Мандра Г.  
Питання оподаткування на додану вартість послуг, які надаються портами України / Г. Мандра // Право України. - 2006. - № 7. - С. 87-88. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)221.1 + Х839(4УКР)211.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


13.
Кучерявенко М. П. 
Податкове право України. Академічний курс : підручник / М. П. Кучерявенко. - К. : "Прав. єдність", всеукр. асоц. вид., 2008. - 699 c. - укp.

Охарактеризовано податкове право як фінансово-правовий інститут, розглянуто його предмет, метод, систему та джерела. Висвітлено особливості становлення та розвитку податкового законодавства незалежної України. Розкрито ознаки та функції податку, принципи податкової системи, обов'язки та права платника податків, методи визначення об'єкта оподаткування. Розглянуто податки на прибуток, додану вартість, землю, промисел, доходи фізичних осіб, а також загальнодержавні збори та державне мито.

Охарактеризовано налоговое право как финансово-правовой институт, рассмотрены его предмет, метод, система и источники. Освещены особенности становления и развития налогового законодательства независимой Украины. Раскрыты признаки и функции налога, принципы налоговой систем, обязанности и права налогоплательщика, методы определения объекта налогообложения. Рассмотрены налоги на прибыль, добавленную стоимость, землю, промысел, доходы физических лиц, а также общегосударственные сборы и государственная пошлина.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА701568 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


14.
Глушков В. О. 
Шахрайство на фінансових ринках у біржовій торгівлі. Правовий та кримінологічний аналіз / В. О. Глушков, П. М. Коваленко. - К. : Ін Юре, 2008. - 280 c. - Бібліогр.: с. 259-273. - укp.

Наведено результати узагальненого дослідження правових і кримінологічних проблем шахрайства на фінансових ринках у біржовій торгівлі. Висвітлено особливості законодавчого регулювання банківської системи, біржового та позабіржового обороту фінансових інструментів, засади ціноутворення на ринках капіталу. Наведено інформацію про права власників фінансових інструментів, яким може бути завдано шкоди, та обов'язки осіб, яким може стати відома інформація про майбутню вартість даних інструментів у зв'язку з професійною чи службовою діяльністю. Проаналізовано історико-правові аспекти та розкрито взаємозв'язок фінансових криз і шахрайства на фінансових ринках на національному та транснаціональному рівнях. Визначено відмінні риси особистості шахрая з фінансовими ресурсами. Розглянуто систему протидії шахрайству на фінансових ринках у процесі здійснення біржової торгівлі.

Приведены результаты обобщенного исследования правовых и криминологических проблем мошенничества на финансовых рынках в биржевой торговле. Освещены особенности законодательного регулирования банковской системы, биржевого и внебиржевого оборота финансовых инструментов, основы ценообразования на рынках капитала. Приведена информаци о правах собственников финансовых инструментов, которым может быть причинен ущерб, и обязанности лиц, которым может стать известна информация о будущей стоимости данных инструментов в связи с профессиональной или служебной деятельностью. Проанализированы историко-правовые аспекты и раскрыта взаимосвязь финансовых кризисов и мошенничества на финансовых рынках на национальном и транснациональном уровнях. Определены отличительные черты личности мошенника с финансовыми ресурсами. Рассмотрена система противодействия мошенничеству на финансовых рынках в процессе осуществления биржевой торговли.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117.4 + Х883.9(4УКР)3 + Х916.881.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА691759 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


15.
Взаємодія оперативних та слідчих підрозділів при розслідуванні злочинів у сфері господарської діяльності : матеріали міжнар. постійно діючого наук.-практ. семінару, 13 листоп. 2008 р., Ірпінь / Держ. податк. адмін. України. - Ірпінь, 2009. - 535 c. - укp.

Розглянуто адміністративний і кримінально-правовий аспекти комплексного вивчення взаємодії у податковій сфері України. Проаналізовано особливості співпраці Інтерполу та податкової міліції. Наведено характеристику поширених способів злочинної діяльності у сфері незаконного відшкодування з державного бюджету податку на додану вартість. Досліджено актуальні проблеми взаємодії слідчих та оперативних підрозділів податкової міліції у процесі розкриття та розслідування злочинів у сфері господарської діяльності, висвітлено питання її законодавчого й інформаційного забезпечення. Описано сучасні процеси глобалізації та регіональної інтеграції економіки. Визначено особливості координації діяльності органів кримінальної юстиції у сфері протидії економічній злочинності. Досліджено окремі психолого-організаційні проблеми функціонування міждержавних спеціалізованих слідчо-оперативних груп. Наведено матеріали про взаємодію правоохоронних і контролюючих органів у боротьбі з незаконним обігом товарів в Україні.

Рассмотрены административный и криминально-правовой аспекты комплексного изучения взаимодействия в налоговой сфере Украины. Проанализированы особенности сотрудничества Интерпола и налоговой милиции. Дана характеристика наиболее распространенных способов преступной деятельности в сфере незаконного возмещения из государственного бюджета налога на дополнительную стоимость. Исследованы актуальные проблемы взаимодействия расследовательных и оперативных подразделений налоговой милиции в процессе раскрытия и расследования престулений в сфере хозяйственной деятельности, освещены вопросы ее законодательного и информационного обеспечения. Описаны современные процессы глобализации и региональной интеграции экономики. Определены особенности координации деятельности органов криминальной юстиции в сфере противодействия экономической преступности. Исследованы некоторые психолого-организационные проблемы функционирования межгосударственных специализированных следственно-оперативных групп. Изложены материалы о взаимодействии правоохранительных и контролирующих органов в борьбе с незаконным оборотом товаров в Украине.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)722.013 я431(0) + Х894.9(4УКР)311.7 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА711489 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


16.
Наукові записки Львівського університету бізнесу та права. Вип. 2 / ред.: Л. А. Янковська. - Л. : Сполом, 2008. - 218 с. - укp.

Проаналізовано взаємозв'язок соціальної сфери та рівня людського капіталу. Визначено шляхи вдосконалення податку на додану вартість, реформування економіки України до стандартів ЄС на основі досвіду Польщі. Висвітлено ефективність державного управління місцевих органів виконавчої влади. Розглянуто питання правового регулювання адміністративної діяльності органів внутрішніх справ. Описано адміністративно-правовий механізм забезпечення банківської діяльності, особливості адаптації митного законодавства України до європейських стандартів.

Проанализирована взаимосвязь социальной сферы и уровня человеческого капитала. Определены пути усовершенствования налога на добавленную стоимость, реформирования экономики Украины к стандартам ЕС на основе опыта Польши. Освещена эффективность государственного управления местных органов исполнительной власти. Рассмотрены вопросы правового регулирования административной деятельности органов внутренних дел. Описаны административно-правовой механизм обеспечения банковской деятельности, особенности адаптации таможенного законодательства Украины к европейским стандартам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.я54(4Укр-2Льв)3 + У.я54(4Укр-4Льв)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73541 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


17.
Тулуш Л. Д. 
Оподаткування сільськогосподарських товаровиробників: стан та перспективи розвитку : [посібник] / Л. Д. Тулуш, В. І. Проніна, Н. В. Сеперович; Ін-т розв. аграр. ринків {Київ}. - К.; Л.: Укр. технології, 2009. - 295 c. - Бібліогр.: с. 294-295. - укp.

Висвітлено теоретичні та практичні питання організації та функціонування податкової системи у сільському господарстві. Наведено загальну характеристику основних податкових форм. Розроблено рекомендації щодо застосування спеціальних режимів і пільг з метою непрямої підтримки розвитку агропромислового комплексу. Розглянуто чинну нормативно-правову базу з питань оподаткування сільськогосподарської галузі, запропоновано методики ведення податкового обліку та визначення сум податкових зобов'язань (податку на додану вартість, фіксованого сільськогосподарського податку, плати за землю та транспортні засоби). Рокрито особливості оподаткування доходів громадян, нарахування та сплати соціальних внесків. Окреслено перспективи розвитку системи оподаткування сільськогосподарських товаровиробників за умов подальшої трансформації економічних відносин в аграрній сфері та реформування вітчизняної податкової системи, гармонізації її норм з європейським законодавством.

Освещены теоретические и практические вопросы организации и функционирования налоговой системы в сельском хозяйстве. Дана общая характеристика основных налоговых форм. Обоснованы рекомендации по применению специальных режимов и льгот с целью непрямой поддержки развития агропромышленного комплекса. Рассмотрена действующая нормативно-правовая база по вопросам налогообложения сельскохозяйственной отрасли, приведены методики ведения налогового учета и определения сумм налоговых обязательств (налога на прибавочную стоимость, фиксированного сельскохозяйственного налога, платы за землю и транспортные средства). Раскрыты особенности налогообложения доходов граждан, начисления и оплаты социальных вкладов. Очерчены перспективы развития системы налогообложения сельскохозяйственных товаропроизводителей в условиях дальнейшей трансформации экономических отношений в аграрной сфере и реформирования отечественной налоговой системы, гармонизации ее норм с европейским законодательством.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.141.345 + У9(4УКР)261.413.45 + Х829(4УКР)211.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА717376 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


18.
Прусс В. М. 
Основи митної справи : навч. посіб. / В. М. Прусс, В. К. Козирев, В. П. Самойловська, Н. Г. Шпак, Г. А. Кіценко, М. С. Вільшанюк; Одес. нац. мор. ун-т. - О., 2009. - 714 c. - Бібліогр.: с. 698-699. - укp.

Висвітлено науково-теоретичні та практичні засади митної справи. Увагу приділено сутності зовнішньоекономічної діяльності України, принципам міжнародної торгівлі, структурі вітчизняних митних органів. Розкрито економічну сутність таких понять, як митна вартість, країна походження товарів, квота, митні збори. Розглянуто специфіку надання брокерських послуг під час декларування товарів, порядок проведення митної експертизи, проблеми порушення митних правил і контрабанди, особливості проведення дізнання та провадження у адміністративних і кримінальних справах за вказані види правопорушень.

Освещены научно-теоретические основы таможенного дела. Уделено внимание сущности внешнеэкономической деятельности Украины, принципам международной торговли, структуре отечественных таможенных органов. Раскрыта экономическая сущность таких понятий, как таможенная стоимость, страна происхождения товаров, квота, таможенные сборы. Рассмотрены специфика предоставления брокерских услуг при декларировании товаров, порядок проведения таможенной экспертизы, проблемы нарушения таможенных правил и контрабанды, особенности проведения дознания и производства в административных и криминальных делах по указанным видам правонарушений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА709132 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


19.
Чернявський С. С. 
Протидія злочинам, пов'язаним з незаконним відшкодуванням податку на додану вартість : навч.-практ. посіб. / С. С. Чернявський, Р. С. Довбаш; Київ. нац. ун-т внутр. справ. - К. : Хай-Тек Прес, 2009. - 215 c. - Бібліогр.: с. 140-163. - укp.

Наведено загальну характеристику злочинів, пов'язаних з незаконним відшкодуванням податку на додану вартість (ПДВ). Розглянуто їх види, мотивацію та способи здійснення, проаналізовано особливості використання фіктивного суб'єкта підприємницької діяльності та конвертаційного центру. Проаналізовано приклади зловживання службовим становищем працівниками податкових органів і митниць, сумнівні операції з переказу коштів на банківських рахунках, навмисне створення неплатоспроможності (банкрутства) суб'єкта підприємницької діяльності. Описано початковий етап розслідування злочинів, пов'язаних з незаконним відшкодуванням ПДВ, розроблено рекомендації щодо підвищення ефективності їх розкриття. Охарактеризовано кримінально-процесуальні засоби доказування у справах про злочини, пов'язаних з незаконним відшкодуванням ПДВ.

Дана общая характеристика преступлений, связанных с незаконным возмещением налога на прибавочную стоимость (НПС). Рассмотрены их виды, мотивация и способы осуществления, проанализированы особенности использования фиктивного субъекта предпринимательской деятельности и конвертационного центра. Проанализированы примеры злоупотребления служебным положением работниками налоговых органов и таможен, сомнительные операции по переводу денег на банковские счета, специальное создание неплатежеспособности (банкротства) субъекта предпринимательской деятельности. Описан начальный этап расследывания преступлений, связанных с незаконным возмещением НПС, разработаны рекомендации по повышению эффективности их раскрытия. Охарактеризованы криминально-процессуальные средства доказывания в делах о расследовании преступлений, связанных с незаконным возмещением НПС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР)311.7 + Х881.9(4УКР)117 + Х829(4УКР)221.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА709611 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


20.
Панасюк Б.  
Податковий кодекс - барометр становища у суспільстві / Б. Панасюк // Економіка України. - 2002. - № 12. - С. 12-20. - укp.

Проаналізовано проект Податкового кодексу України, що розглянуто у Верховній Раді України, розроблено рекомендації спрямовані на покращання окремих положень проекту стосовно загальної податкової системи. Особливу увагу приділено необхідності вдосконалення податку на додаткову вартість, податкового обліку, податків на середній і малий бізнес.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 + Х829(4УКР)2-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського