Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (6)Юристам - Наукова електронна бібліотека (7)Юристам - Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=КАПІТАЛІЗМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

1.
Селіхов Д. А. 
Аграрне законодавство царської Росії в Україні епохи капіталізму (IIпол.ХIХ - поч.ХХ ст.) : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Д. А. Селіхов; Нац. юрид. акад. України ім. Я. Мудрого. - Х., 2002. - 20 c. - укp.

Розглянуто аграрне законодавство в Україні періоду утвердження і розвитку капіталізму. Проаналізовано основні етапи розвитку аграрного законодавства після скасування у 1861 р. кріпосного права відповідно до потреб класичної ринкової економіки. Розкрито значення економічних і політичних факторів у прискоренні аграрних реформ, що сприяло послабленню соціальної напруги в українському селі у кінці XIX - на початку ХХ ст. Визначено роль міністрів і відомств у підготовці відповідних законопроектів, порядок їх розгляду у центрі та на місцях, механізм реалізації прийнятих законів, їх вплив на ефективність сільськогосподарського виробництва. Наведено конкретні рекомендації щодо вдосконалення аграрного законодавства на сучасному етапі реформування економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Рос)51/52-623.112.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА318971 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Орленко В. І. 
Історія держави і права України (в таблицях та схемах) : навч. посіб. / В. І. Орленко, В. В. Орленко; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - К., 2010. - 311 c. - Бібліогр.: 80 назв. - укp.

Висвітлено історію держави та права України, зокрема, перших державних утворень на території України (середина І тис. до н.е. - V ст. н.е.), становлення та розвитку держави та права Київської Русі (VI - початок XII ст.), в період феодальної роздробленості (XII - XIV ст.), перебування українських земель у складі Великого князівства Литовського, Королівства Польського та Речі Посполитої (кінець XIV - перша половина XVII ст.), створення української національної держави у другій половині XVII ст. та обмеження її суверенітету у XVIII ст. Проаналізовано суспільно-політичний лад і право України після ліквідації української державності (перша половина XIX ст.), у період утвердження і розвитку капіталізму (друга половина XIX - початок XX ст.), радянський період (1917 - 1991 рр.), а також після проголошення незалежності та на сучасному етапі.

Освещена история государства и права Украины, в частности, первых государственных образований на территории Украины (середина І тыс. до н.э. - V ст. н.э.), становления и развития государства и права Киевской Руси (VI - начало XII ст.), в период феодальной раздробленности (XII - XIV ст.), пребывания украинских земель в составе Великого княжества Литовского, Королевства Польского и Речи Посполитой (конец XIV - первая половина XVII ст.), создания украинского национального государства во второй половине XVII ст. и ограничения его суверенитета в XVIII ст. Проанализированы общественно-политический строй и право Украины после ликвидации украинской государственности (первая половина XIX ст.), в период утверждения и развития капитализма (вторая половина XIX - начало XX ст.), советский период (1917 - 1991 гг.), а также после провозглашения независимости и на современном этапе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)я73я6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА731935 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Шигаль Д. А. 
Історія держави і права України : курс лекцій / Д. А. Шигаль. - Х. : ІНДУСТРІЯ, 2011. - 352 c. - Бібліогр.: 27 назв - укp.

Розглянуто питання виникнення, розвитку та функціонування держави та права України з найдавніших часів до 1991 р. Подано інформацію про перші державні утворення на території України (середина I тис. до н. е. - V ст. н. е.), суспільний лад Київської Русі, Давньоруську державу у період золотоординського іга (XIII - XIV ст.), особливості формування Української національної держави у 1648 - 1654 рр. Розглянуто питання розвитку держави та права України у періоди розвитку капіталізму (друга половина XIX ст.), Першої світової війни, Лютневої революції 1917 р., Центральної Ради, Гетьманату П. Скоропадського та Директорії. Увагу приділено проблемам держави та права УРСР, зокрема у період перебудови (1986 - 1991 рр.).


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР) я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА749313 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Селіхов Д. А. 
Аграрне законодавство царської Росії в Україні епохи капіталізму (II пол. XIX - поч. XX ст.) : монографія / Д. А. Селіхов. - Полтава, 2012. - 191 c. - Бібліогр.: с. 161-190. - укp.

Досліджено аграрне законодавство 1860 - 1880-х рр., визначено його роль в утвердженні капіталістичних відносин в українському селі. Висвітлено пошуки шляхів вдосконалення аграрного законодавства за умов тогочасної економічної кризи. Показано роль столипінського законодавства у ліквідації селянської громади й утвердженні індивідуального землеволодіння в Україні. Зазначено, що аграрне законодавство в досліджуваний період відігравало визначальну роль у становленні та розвитку нових виробничих відносин в Україні, відмінною рисою яких були приватна власність на засоби виробництва та вільнонаймана праця.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51-621.111.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА752568 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Третяк А. М. 
Історія земельних відносин і землеустрою в Україні : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / А. М. Третяк, Т. М. Прядка, І. Г. Колганова. - Херсон : ОЛДІ-ПЛЮС, 2013. - 350 c. - Бібліогр.: с. 343-348 - укp.

Розглянуто актуальні проблеми історії земельних відносин і землеустрою в Україні у феодально-кріпосну епоху та в період зародження капіталізму, селянської реформи 1861 р., столипінської реформи 1906 - 1917 рр., в радянський період. Показано особливості земельних реформ на Буковині, Галичині та Закарпатті. Висвітлено історію земельних відносин і землеустрою у період незалежності України. Зазначено, що державна влада завжди зацікавлена в тому, щоб землеволодіння розмежовувалися у певному порядку, щоб на кожне землеволодіння була інформація про розмір, склад угідь, їхню якість та правовий режим землекористування. Тому вона бере під свій захист уже встановлені межі між окремими земельними ділянками, а коли виникає необхідність, то й їхнє відновлення, організацію соціально, економічно й екологічно ефективного використання земель.


Індекс рубрикатора НБУВ: У03(4УКР)032 я73 + Х859(4УКР)111-1 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА767854 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Бойкова М. А. 
Концептуально нова (мотиваційно-діалектична) методологія ефективного державотворення та трансформації капіталізму в нове суспільство : [монографія] / М. А. Бойкова, О. Ф. Омельченко. - К. : К.І.С., 2013. - 122 c. - Бібліогр.: с. 113-122 - укp.

Викладено концептуально нову (мотиваційно-діалектичну) методологію ефективного державотворення та трансформації капіталізму в нове суспільство, що грунтується на природній меті, мотиваційному механізмі людей і діалектичних законах. Розглянуто діалектичну закономірність виникнення демократії та її визначальну роль у розвитку капіталізму і людства в цілому. Наведено механізми і способи забезпечення справжньої демократії та ефективної влади в країні. Подано концептуально нову систему оцінювання ефективності держави за рівнем умов для досягнення громадянами своєї природної мети.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.01 + Ю6*215 + У50-97

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА773225 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Кіндзерський Ю. В. 
Імператив використання державного сектору в модернізації економіки / Ю. В. Кіндзерський // Економіка України. - 2013. - № 11. - С. 29-40. - укp.

Проаналізовано існуючі положення теорії приватизації, що розвивалась в світовій економічній думці впродовж останньої чверті століття. Показано результати емпіричних оцінок наслідків приватизації для ряду країн. Поставлено під сумнів домінуючі у вітчизняній практиці управління щодо безумовно вищої ефективності приватного сектору порівняно з державним. З огляду на світовий досвід використання державного сектору в економічних перетвореннях, а також на довгострокові перспективи зміцнення і поширення в світі моделі державного капіталізму, показано, що держсектор може відіграти провідну роль у модернізації країни, ставши її ключовим "агентом".


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-4 + У9(4УКР)0-4 + Х819(4УКР)12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

8.
Кіндзерський Ю. В. 
Імператив використання державного сектору в модернізації економіки / Ю. В. Кіндзерський // Економіка України. - 2013. - № 12. - С. 40-52. - укp.

Проаналізовано існуючі положення теорії приватизації, що розвивалась у світовій економічній думці в останню чверть століття. Показано результати емпіричних оцінок наслідків приватизації для ряду країн. Поставлено під сумнів домінуючі у вітчизняній практиці урядування погляди щодо безумовно вищої ефективності приватного сектору порівняно з державним. З огляду на світовий досвід використання державного сектору в економічних перетвореннях, а також на довгострокові перспективи зміцнення і поширення у світі моделі державного капіталізму, показано, що держсектор може відіграти провідну роль у модернізації країни, ставши її ключовим "агентом".


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-4 + У9(4УКР)0-4 + Х819(4УКР)12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

9.
Занфірова Т. А. 
Ідеологічні чинники формування норм трудового права / Т. А. Занфірова // Держава та регіони. Сер. Право. - 2010. - Вип. 3. - С. 41-44. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто актуальні питання аналізу джерел трудового права. Обгрунтовано, що саме ідеологічні фактори впливають на зміст норм трудового права. Зроблено висновок щодо доцільності орієнтації України на рейнську модель капіталізму, яка в економічному плані є більш ефективною, а в соціальному - більш справедливою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)-30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

10.
Слободян Б. Я. 
Світоглядно-ідейна матриця американського консерватизму / Б. Я. Слободян // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2018. - Вип. 1. - С. 19-24. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено політико-ідеологічні засади системи публічного управління США, проаналізовано системоутворюючі принципи неоконсерватизму як елементи моделі управління в межах сучасної американської демократії. Розглянуто головні формоутворюючі течії неоконсерватизму, проведено порівняльний аналіз їх ідейного ядра. Досліджено специфіку функціонування вільного ринку та міру втручання в нього держави. Розкрито суть механізму збалансування капіталістичного розвитку суспільства на основі ціннісних орієнтирів християнської культури. Проаналізовано неоконсервативну стратегію національної безпеки та зовнішньополітичного лідерства США.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.252 + Х819(7СПО) + Ф(7СПО)-17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського