Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (116)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Ф3(4УКР)131$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Дерев'янко С. М. 
Політико-правові засади референдумів в Україні : монографія / С. М. Дерев'янко; Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника. - Івано-Франківськ : Місто-НВ, 2011. - 847 c. - Бібліогр.: с. 794-847 - укp.

Розкрито сутність поняття референдуму як політико-правового інституту. Висвітлено історію розвитку наукової думки щодо рефендуму у працях українських вчених, а також політико-практичні підходи до проблеми референдуму в сучасній правовій і політичній науці та практиці. Проаналізовано конституційні засади реалізації принципу "прямої демократії". Розглянуто законодавчі норми, що регулюють проведення всеукраїнського та місцевих референдумів і практику їх застосування. Охарактеризовано політико-правові мотиви дій суб'єктів референдного процесу та правові норми щодо призначення/проголошення всеукраїнського референдуму, розкрито процедурні аспекти його проведення й імплементації прийнятих всенародним голосуванням рішень. Розглянуто інституційні особливості місцевих референдумів, проблемні питання процедури їх підготовки та проведення. Увагу приділено політико-правовим наслідкам за порушення вітчизняного законодавства про референдуми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)53 + Ф3(4УКР)131

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА750223 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Шеверєва В. Є. 
Проблеми правового регулювання передвиборної агітації в Україні : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / В. Є. Шеверєва; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". - Х., 2011. - 22 c. - укp.

Досліджено передвиборну агітацію як комплексну багатоелементну науку конституційного права та політико-правовий феномен, її сутність, змістовні характеристики, еволюцію, специфіку правового регулювання в Україні та за кордоном. Розкрито обмеження, форми та засоби її проведення. Вирішено проблеми інституту передвиборної агітації у виборчому праві. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення правового регулювання передвиборної агітації в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526 + Ф3(4УКР)131

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386657 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Бучин М. А. 
Демократичні принципи виборів: політико-правові аспекти регулювання в Україні : монографія / М. А. Бучин; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л. : Вид-во Львів. політехніки, 2012. - 359 c. - Бібліогр.: с. 339-359 - укp.

Досліджено суть та особливості демократичних принципів виборів як необхідного атрибуту демократії. Проаналізовано аспекти реалізації базових, додаткових і процесуальних демократичних принципів виборів. Значну увагу приділено політико-правовому регулюванню демократичних принципів виборів в Україні. Розглянуто демократичні принципи виборів як цілісну систему, в якій вони не функціонують окремо один від одного, а взаємодіють, динамічно розвиваються. Спостережено появу більш тісних зв'язків між окремими демократичними принципами виборів, посилення їх системної єдності, що сприяє більш чіткому дотриманню виборчих прав громадян.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)5-2 + Ф052 + Ф3(4УКР)131

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: ВА756597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Мороко В. В. 
Парламентські вибори 2012 р. в Запорізькій області: хід, тенденції та наслідки / В. В. Мороко // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2013. - Вип. 35. - С. 225-230. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Проаналізовано хід виборчої кампанії 2012 року в Запорізькій області. Заропоновано власне бачення змістовного наповнення компанії. Надано стислий огляд основних положень виборчих програм політичних партій та кандидатів в народні депутати. Розглянуто механізми застосування адміністративного тиску та прихованого підкупу виборців. Зроблено висновок про ідентичність процесів в області загальнодержавним. Наголошено на важливості місцевого рівня партійної роботи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)131 + Х809(4УКР)526.2 "2012"

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

5.
Арабаджиєв Д. Ю. 
Громадський моніторинг за виборчим процесом в Україні : монографія / Д. Ю. Арабаджиєв. - Запоріжжя : Просвіта, 2014. - 313 c. - Бібліогр.: с. 278-302 - укp.

Розкрито сутність і доведено дієвість громадського моніторингу за виборчим процесом як інструменту реального впливу громадськості на державотворчі процеси. Узагальнено теоретичний доробок зарубіжних і вітчизняних науковців (включаючи класичні теорії та новітні розробки), стосовно моніторингу і громадського моніторингу, громадського суспільства, громадських організацій, громадянської активності і виборчого процесу в контексті предмета розгляду. Викладено основні поняття, прийоми та технології моніторингової діяльності з боку громадськості, а також подано уявлення про принципи її здійснення. Розкрито технологічну складову і методи здійснення громадського моніторингу за виборчим процесом. Увагу приділено іншим громадським організаціям моніторингової діяльності та проведенню прикладних досліджень стосовно різних видів виборів в Україні в 2010 - 2012 рр. Розглянуто концепцію громадського моніторингу за виборчим процесом та евристичну модель його здійснення в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)131 + Х809(4УКР)526

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА778007 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


6.
Лещенко О. Д. 
Виборчі спори: до визначення онтології видової характеристики / О. Д. Лещенко // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2011. - Вип. 51. - С. 236-247. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Досліджено онтологічні підходи до видової характеристики виборчих спорів, що виникають у виборчому процесі на виборах Президента України, народних депутатів України, депутатів місцевих рад і сільських, селищних, міських голів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)131 + Х809(4УКР)526

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

7.
Ковальчук В. Б. 
До легітимації державної влади через демократичні вибори: досвід вітчизняного конституціоналізму / В. Б. Ковальчук // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2010. - Вип. 47. - С. 138-143. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано демократичні вибори як форму безпосереднього народовладдя, на підставі якої відбувається процес легітимації публічної влади. Розкрито особливості виборчої системи України та запропоновано шляхи її удосконалення. Зроблено висновок про те, що лише в комплексі з іншими формами народовладдя демократичні вибори можуть стати ефективним засобом формування легітимної влади, а також засобом громадянського контролю за нею.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526 + Ф3(4УКР)131

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

8.
Шелестов О. М. 
Теоретичні засади дослідження виборчих технологій в електоральому процесі України та проблеми їх ефективності / О. М. Шелестов // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2010. - Вип. 50. - С. 748-754. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проведено політологічний аналіз ефективності виборчих технологій та проаналізовано їх вплив на електоральні процеси в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)131 + Х809(4УКР)526

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

9.
Семерак І. О. 
Щодо визначення поняття місцевого референдуму: теоретико-методологічні аспекти / І. О. Семерак // Держава та регіони. Сер. Право. - 2010. - Вип. 4. - С. 43-48. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Досліджено поняття місцевого референдуму. Висвітлено походження цієї категорії, а також генезис поглядів українських і зарубіжних правознавців на її сутність і зміст, істотні ознаки. Обгрунтовано авторський концепт категорії "місцевий референдум".


Індекс рубрикатора НБУВ: Х805.3-01 + Ф3(4УКР)131

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

10.
Бучин М. А. 
Демократичні вибори в Україні: принципи, механізми та технології реалізації : монографія / М. А. Бучин; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2016. - 448, [1] c. - Бібліогр.: с. 423-448 - укp.

Досліджено інститут демократичних виборів як головний атрибут і каталізатор демократії. Розроблено модель демократичних виборів, в основі якої - демократичні принципи. Проаналізовано аспекти реалізації базових, додаткових та процесуальних демократичних принципів виборів. Приділено увагу політико-правовому регулюванню демократичних принципів в Україні. На основі демократичних принципів виборів розроблено методику визначення рівня демократичності виборів на пострадянському просторі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)131 + Х809(4УКР)526

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА799924 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


11.
Корнієнко Н. В. 
Парламентські та президентські вибори 1990-х рр. в Україні за оцінками американських експертів / Н. В. Корнієнко // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2014. - Вип. 41. - С. 166-170. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Показано оцінки з боку США щодо перебігу українських виборчих кампанії 1990-х рр. Для аналізу були взяті узагальнення американських експертів з приводу всеукраїнських президентських (1991, 1994, 1999 рр.) та парламентських (1994, 1998 рр.) виборів, оприлюднені у провідних наукових та публіцистичних виданнях, аналітичних матеріалах дослідницьких та громадсько політичних центрів США. Найбільш характерні риси політичного життя українського електорату показані з точки зору американської сторони.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)131 + Х809(4УКР)526.1 + Х809(4УКР)526.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

12.
Мостіпан О. М. 
Ефективність виборчих систем: історія, теорія та українська практика : [монографія] / О. М. Мостіпан. - Кіровоград : Лисенко В.Ф., 2015. - 215 c. - Бібліогр.: с. 189-215 - укp.

Досліджено основні підходи до визначення поняття "виборча система", функції виборчої системи у політичній системі, історію розвитку інституту виборів і політичних ідей про виборчі системи в українській та зарубіжній суспільно-політичній думці. Концептуалізовано поняття "ефективність виборчої системи" до застосування у політичній науці. Виокремлено ряд критеріїв для визначення ефективності основних типів виборчих систем та їх різновидів, а також порівняння політичних наслідків їх застосування. Проаналізовано ефективність виборчих систем, що застосовувались в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)131 + Х809(4УКР)52

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА801286 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


13.
Політичні партії і вибори в Україні : матеріали міжнар. круглого столу за участю укр. і пол. науковців, 26 черв. 2015 р., Київ / ред.: І. О. Кресіна; упоряд.: В. П. Горбатенко; НАН України, Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького, Фонд Кшиштофа Скубішевського, Юрид. фірма "Салком". - Київ : Логос, 2016. - 218 c. - укp. - пол.

Досліджено динаміку та чинники змін партійної системи України. Вивчено ідеологічні детермінанти розвитку партійної системи України. З'ясовано вплив політичних партій на діяльність органів влади на національному та місцевому рівнях. Обгрунтовано недоліки мажоритарної виборчої системи на прикладі парламентських виборів у Великій Британії 2015 р. Розглянуто вплив виборчої системи на формування парламентських коаліцій. Охарактеризовано політичні партії як політичну технологію ротації влади. Показано роль феномену абсентеїзму в делегітимізації політичних партій в Україні. Приділено увагу візуалізації партійної символіки у виборчих процесах сучасної України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)28 я431 + Ф3(4УКР)131 я431 + Х809(4УКР)325.1 я431 + Х809(4УКР)5 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА805142 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


14.
Рум'янцева С. В. 
Прозорість виборчого процесу: необхідність та наслідки втілення в Україні / С. В. Рум'янцева // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Політологія. Соціологія. Право. - 2015. - № 1/2. - С. 101-105. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано поняття прозорості у сфері проведення виборів. Прозорість розглянуто з точки зору доступності, достовірності та законності інформації про електоральний процес в Україні. Виокремлено складові частини категорії прозорості. Зроблено висновки щодо появи позитивних наслідків у випадку дотримання умови прозорості виборів в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)131 + Х809(4УКР)526.02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:П.С.Пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

15.
Андрейчук В. С. 
Моніторинг внутрішньополітичних процесів як інструмент державного управління (на прикладі виборів 2015 року до місцевих рад України) / В. С. Андрейчук // Вісн. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Сер. Держ. упр.. - 2016. - № 1. - С. 103-110. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Здійснено практичну апробацію методології моніторингу групових даних на прикладі вивчення рейтингів політичних партій України протягом 2015 р. напередодні виборів до місцевих рад, порівняння обчислених згідно з авторською методологією прогнозних даних з результатами виборів. Зроблено подальші прогнози розвитку політичної системи. Обгрунтовано необхідність моніторингу внутрішньополітичних процесів як інструменту державного управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01,0 + Ф3(4УКР)131

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15105:держ.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

16.
Кобржицький В. В. 
"Двійник" як виборча технологія в Україні: особливості, дієвість, перспективи / В. В. Кобржицький, О. В. Романюк // Вісн. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Сер. Політ. науки. - 2016. - № 1. - С. 35-40. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Виділено особливості виборчої технології "двійник": наявність двох видів ("двійники", "клони") та трьох різновидів кожного виду ("кандидат-двійник", "партія-двійник", "виборець-двійник" та "кандидат-клон", "партія-клон", "виборець-клон"); спільність мети у кожного різновиду: розпорошення уваги електорату та одержання додаткового місця у складі виборчої комісії; неналежність до деструктивних сил, але наявність елементів деструкції на етапі розколу електоральної бази опонента/конкурента, або ж фальсифікації реєстру виборців; комерційний характер; всі кандидати-двійники є самовисуванцями. Проаналізовано дієвість різновиду технології "кандидат-двійник" на виборах до Верховної Ради України 2012 р. на 11 одномандатних округах та 2014 р. на 23 округах. За результатами аналізу з'ясовано недостатню ефективність виборчої технології "кандидат-двійник".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)131 + Х809(4УКР)526.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15105:політ.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

17.
Бучин М. 
Інститут демократичних виборів в Україні: особливості та тенденції трансформації / М. Бучин // Humanitarian Vision. - 2015. - 1, № 2. - С. 1-6. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Розглянуто проблему дотримання демократичних принципів під час виборів в Україні. Проаналізовано особливості та тенденції трансформації Індексу демократичних виборів у нашій державі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)131 + Х809(4УКР)5-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101312 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

18.
Максимець Б. В. 
Уплив національної ідентичності на результати місцевих виборів початку XXI ст. в Україні / Б. В. Максимець // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Політологія. Соціологія. Право. - 2013. - № 3. - С. 26-30. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано результати участі в місцевих виборах початку XXI ст. українських національно-демократичних партій. Доведено існування в Україні соціополітичного поділу на регіональній основі, обумовленого різним ступенем сформованості в окремих частинах держави національної ідентичності. Чим яскравіше вона проявляється, тим вищим є електоральний успіх національних демократів. Показано тісний взаємозв'язок між результатами участі правоцентристських партій в президентських, парламентських і місцевих виборах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)131 + Х809(4УКР)526.403

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:П.С.Пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

19.
Пиголенко І. В. 
Стан та перспективи використання методу exit-poll під час проведення виборів / І. В. Пиголенко // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Політологія. Соціологія. Право. - 2014. - № 3/4. - С. 86-90. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто основні проблеми використання одного із соціологічних методів опитування exit-poll під час проведення виборів народних депутатів України і виборів депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів. Проаналізовано можливі причини негативного досвіду проведення exit-poll в Україні. Увагу звернено на особливості проведення exit-poll на позачергових парламентських виборах у 2014 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)131 + Х809(4УКР)526.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:П.С.Пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

20.
Чуприн В. М. 
Метод протидії незаконному впливу на виборців у системі Інтернет голосування / В. М. Чуприн, В. М. Вишняков, М. П. Пригара // Безпека інформації. - 2017. - 23, № 1. - С. 7-14. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто систему Інтернет голосування з повністю відкритим для ознайомлення і випробування програмним забезпеченням, у якій для голосування можна користуватись яким завгодно пристроєм доступу до Інтернету. Це може бути комп'ютер довільного типу, планшет, смартфон або телевізор з функцією SmartTV без будь-яких додаткових програмних або апаратних засобів. Для забезпечення довіри з боку виборців надається можливість контролю за роботою системи в реальному часі для будь-якої зацікавленої особи. Під підозрою щодо можливості утворення загроз процесу голосування є всі без винятку учасники виборчого процесу, включаючи персонал, який несе відповідальність за ті чи інші функції або ділянки системи голосування. При цьому гарантується безпека голосів виборців від розкриття, а результатів підрахунку голосів - від спотворень. Для даної системи пропонується метод голосування, який забезпечує виборцям можливість вільного волевиявлення за умов наявності таких факторів незаконного впливу, як підкуп, залякування або силовий тиск. Впровадження цього методу унеможливлює отримання точної інформації про результати голосування кожного окремого виборця, що приводить до недоцільності впливу на виборців вказаними незаконними методами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 + Ф3(4УКР)131 + З970.40 + Х883.9(4УКР)711.151

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100841 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського