Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (123)Юристам - Наукова електронна бібліотека (1)Юристам - Автореферати дисертацій (3)Юристам - Електронні колекції (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х809(4НІМ)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 22
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Кривонос Р.  
Німеччина після виборів 1998 р.: проблеми і перспективи / Р. Кривонос // Людина і політика. - 1999. - № 1. - С. 57-64. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проаналізовано хід, результати та наслідки виборчої кампанії у Бундестаг 1998 р., а також причини поразки на виборах блоку ХДС/ХСС та перемоги СДПН. Оцінено роль канцлера ФРН Г.Коля в німецькій історії.


Ключ. слова: парламентські вибори, бундестаг, партії, ХДС/ХСС, СЄПН, ПДС, ВДП, "Союз90/Зелені, канцлер Г.Коль, Г.Шрьодер
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 + Х809(4Нім)526"1998"

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Василенко В. Н. 
Государственное устройство, парламентаризм и содействие развитию экономики Федеративной Республики Германии: отчет о командировке / В. Н. Василенко, С. К. Харичков, А. И. Землянкин, В. С. Кравцив; НАН Украины. Ин-т экон.-прав. исслед. - Донецк : Юго-Восток, 2004. - 37 c. - рус.

Освещены вопросы разграничения полномочий по иерархии управления в сфере экономического и социального развития ФРГ. Значительное внимание уделено вопросам конституции, права, высшим органам власти, федерализма и самоуправлениия страны.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4НІМ) + У9(4НІМ)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р102909 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Парламентсько-президентська форма правління: Україна та німецький досвід : Зб. наук. пр. / ред.: І. В. Розпутенко; Нац. Акад. держ. упр. при Президентові України, Ін-т підвищ. кваліфікації кер. кадрів. - К. : К.І.С., 2003. - 194 c. - укp.

Розглянуто проблеми переходу від президентсько-парламентської до парламентсько-президентської форми правління з урахуванням досвіду зарубіжних країн, зокрема, Німеччини. Висвітлено роль гендерної політики в становленні демократичних засад державного управління в Україні. Охарактеризовано соціально-політичну ситуацію в країні як передумову політичної реформи.

Рассмотрены проблемы перехода от президентско-парламентской до парламентско-президентской формы правления с учетом зарубежного опыта, в частности, Германии. Освещена роль гендерной политики в становлении демократических основ государственного управления в Украине. Охарактеризована социально-политическая ситуация в стране как предпосылка политической реформы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.313я43 + Х809(4УКР)62я43 + Х809(4НІМ)62я43 + Ф022я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА645324 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Гробова В. П. 
Парламентаризм Німеччини: становлення, розвиток, історико-правовий досвід : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.01 / В. П. Гробова; Нац. ун-т внутр. справ. - Х., 2005. - 19 c. - укp.

Досліджено правові засади виникнення та особливості функціонування парламенту Німеччини. На підставі вивчення зарубіжного історичного досвіду розроблено пропозиції щодо удосконалення конституційного та поточного законодавства України. Розглянуто існуючі методологічні підходи щодо дослідження сучасних проблем німецького парламентаризму. Надано загальну характеристику представницьких (законодавчих) органів і визначено їх місце у механізмі реалізації державної влади. Розглянуто основні етапи формування та розвитку парламенту Німеччини та з'ясовано сутність і правовий статус його перших прототипів. Визначено правовий статус та особливості організації діяльності Бундестагу, проаналізовано його партійний склад, з'ясовано місце і роль партій-учасників у системі державної влади ФРН. Встановлено правовий статус депутатів Бундестагу та визначено місце даної структури в системі державної влади Німеччини, висвітлено особливості її формування та функціонування. Розроблено теоретичні та практичні рекомендації щодо реалізації конституційної моделі демократичної, правової та соціальної держави в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4НІМ)62

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337190 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Перглер Т. І. 
Роль соціально-правової держави Німеччини у стабілізації суспільства : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.02 / Т. І. Перглер; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К., 1998. - 20 c. - укp. - рус.

Пропонується концепція значимості соціально-правової держави Німеччини у стабілізації суспільства перехідного типу. Робиться висновок про те, що стабільність політичної системи Німеччини, стійкість сприйняття нею нових реальностей обумовлюється насамперед демократичним соціально-правовим характером держави, значимість ролі якої визначається історичною традиційністю сильної державної влади і специфічністю повоєнного періоду, зокрема, впливом зовнішньополітичного та економічного чинників. Соціальна державність стала головною умовою прогресу німецького суспільства повоєнного періоду, а також основою модернізаційних процесів кінця ХХ ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф022.1 + Х809(4НІМ)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302937 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Пазенок А. С. 
Соціальні права та свободи людини і громадянина в Україні та Федеративній Республіці Німеччині: порівняльне дослідження : Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / А. С. Пазенок; Ін-т законодавства ВРУ. - К., 2006. - 17 c. - укp.

За допомогою компаративістського аналізу систем соціальних прав України та Федеративної Республіки Німеччини досліджено концепції соціальних прав і свобод людини та громадянина. Проаналізовано літературу й узагальнено практику з даного питання, наведено власний погляд на природу соціальних прав, їх співвідношення з іншими видами конституційних прав. Наведено критерії класифікації соціальних прав і свобод, їх основні види. Досліджено механізм реалізації та захисту соціальних прав в Україні та Німеччині, визначено юридичні гарантії їх захисту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х809(4НІМ)3 + Х999.80

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Котляр О. І. 
Імплементація норм міжнародного права щодо захисту національних меншин у внутрішнє законодавство ФРН : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / О. І. Котляр; Ін-т законодавства ВР України. - К., 2011. - 19 c. - укp.

Досліджено імплементацію норм міжнародного права щодо захисту національних меншин на базі Основного закону ФРН, конституцій земель, інших нормативно-правових актів. Проаналізовано систему законодавства ФРН щодо захисту національних меншин та її відповідність міжнародно-правовим принципам і нормам. Виконуючи міжнародні зобов'язання ФРН дотримується одного з основних принципів міжнародного права - принципу співпраці держав, зміст якого потрібно розглядати у контексті змісту інших принципів міжнародного права, насамперед, принципу дотримання міжнародних договорів і поваги прав людини й основних свобод. Імплементація міжнародно-правових норм у ФРН є нормотворчою й організаційно-виконавчою діяльністю держави, що спрямована на реалізацію міжнародних зобов'язань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.2 + Х809(4НІМ)34

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА379703 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Рижков Г.  
Принцип правової держави в Основному Законі (Конституції) ФРН і судова практика Федерального Конституційного суду ФРН / Г. Рижков. - К. : Кн. для бізнесу, 2008. - 112 c. - укp.

Розглянуто позиції провідних науковців та практиків у галузі німецького державного та конституційного права, а також проаналізовано усталену судову практику Федерального Конституційного суду ФРН. Продемонстровано розуміння судом принципу правової держави як у цілому, так і окремих його найважливіших складових, підходи суду до розкриття даного принципу та його елементів залежно від конкретних обставин справи та охоронюваних ним основоположних прав і свобод людини та громадянина.

Рассмотрены позиции ведущих ученых и практиков в отрасли немецкого государственного и конституционного права, а также проанализирована судовая практика Федерального Конституционного суда ФРГ. Продемонстрировано понимание судом принципа правового государства как в целом, так и отдельных его важнейших составляющих, подходы суда к раскрытию данного принципа и его элементов в зависимости от конкретных обстоятельств дела и охраняемых им основоположных прав и свобод человека и гражданина.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4НІМ)102 + Х809(4НІМ)111.1-383

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА729698 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Нойманн О. Ю. 
Федеральна та земельна законодавча влада та їх вплив на місцеве самоврядування в об'єднаній Німеччині : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / О. Ю. Нойманн; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф. Кураса . - К., 2011. - 16 c. - укp.

Проаналізовано способи формування, структури та повноваження інститутів федеральної та земельної законодавчої влади ФРН, визначено їх вплив на місцеве самоврядування в об'єднаній Німеччині. Вперше у вітчизняній політичній науці здійснено комплексний аналіз виборчих систем, структур і завдань крайстагів та муніципальних рад в ФРН з 1990 р. Розподілено повноваження та фінансові відносини між федерацією та землями в об'єднаній Німеччині. Систематизовано та проаналізовано результати федеральних реформ 2006 та 2009 pp. в ФРН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4НІМ)7 + Ф3(4НІМ)124

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА381244 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Мельник І. В. 
Аналіз федерального законодавства про вибори німецького бундестагу (1990 - 2010 рр.) / І. В. Мельник // Наук. вісн. Волин. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2012. - № 20. - С. 107-117. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто особливості федерального законодавства про вибори бундестагу з моменту об'єднання Східної та Західної Німеччини. Акцентовано увагу на типі виборчої системи, демократизації закону про вибори, перебігу етапів виборчого процесу та рівні адаптації законодавства до вимог електорату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4НІМ)526.2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


11.
Марков К. А. 
Особенности законодательной деятельности бундестага ФРГ / К. А. Марков // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2003. - Спец. вип. - С. 429-431. - Библиогр.: 4 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Нім)62-91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


12.
Котляр О. 
Правова основа національних меншин Німеччини у земельному та комунальному законодавстві (на прикладі лужицьких сербів) / О. Котляр // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2003. - Вип. 22. - С. 465-473. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Нім)341 + Ф5(4Гер)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


13.
Котляр О. І. 
Правовий захист національних меншин Німеччини у земельному та комунальному законодавстві: теорія і практика / О. І. Котляр // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2004. - Вип. 23. - С. 628-636. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Нім)341 + Х809(4Нім)79

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


14.
Жовківська Г. А. 
Реформа закону про громадянство в Німеччині - крок до лібералізації політики щодо іноземців / Г. А. Жовківська // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2009. - Вип. 46. - С. 637-645. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4НІМ)30 + Ф3(4НІМ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


15.
Гриник І. М. 
Підготовка майбутніх соціальних педагогів до правового захисту дітей у Німеччині : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.01 / І. М. Гриник; Дрогоб. держ. пед. ун-т ім. І. Франка. - Дрогобич, 2013. - 23 c. - укp.

Досліджено проблему професійної підготовки фахівців соціальної та соціально-педагогічної роботи до захисту прав дітей у Німеччині. Розглянуто процес становлення та розвитку професійної підготовки соціальних педагогів і соціальних працівників до правового захисту дитинства у Німеччині в історичній ретроспективі та за сучасних умов, проаналізовано її структуру, мету, зміст. Узагальнено позитивний досвід Німеччини в галузі організації професійної підготовки соціальних педагогів і соціальних працівників до захисту прав та інтересів дітей, а також можливості його використання за умов реформування професійної соціально-педагогічної освіти в Україні. Введено маловідомі матеріали, що містять нові ідеї та підходи до розбудови системи професійної освіти соціальних педагогів загалом та їх підготовки до соціально-правового захисту дитинства зокрема.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 р30(4НІМ) + Х809(4НІМ)342

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА404707 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


16.
Мельник І. В. 
Електоральна участь громадян України та Федеративної Республіки Німеччини (1990 - 2013 рр.) : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / І. В. Мельник; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці, 2014. - 20 c. - укp.

Уперше здійснено комплексний порівняльний аналіз вітчизняного та федерального виборчого законодавства, який надав можливість з'ясувати специфіку електоральної участі громадян України та ФРН. Визначено форми електоральної участі громадян ФРН на різних етапах підготовки та проведення виборів в контексті впровадження цього досвіду в електоральну практику України. Удосконалено теоретико-методологічні засади електоральної участі громадян. Уточнено концепцію електоральної участі, електоральної активності та ідеологічної сегментації громадян України та ФРН. Набуло подальшого розвитку вивчення нормативно-правової бази електоральної участі громадян України та ФРН у формуванні парламентів через процедуру голосування. Узагальнено форми участі громадян України та ФРН на етапі підготовки до виборів. Досліджено процедури підрахунку голосів, визначення результатів виборів в Україні у контексті демократичного досвіду ФРН. Систематизовано результати електорального вибору громадян України та ФРН у контексті ідеологічної сегментації електорату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф053 + Х809(4НІМ)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА411268 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


17.
Гриник І. 
Підготовка майбутніх соціальних педагогів до правового захисту дітей у Німеччині : монографія / І. Гриник; Дрогоб. держ. пед. ун-т ім. І. Франка. - Дрогобич : Вид. від. Дрогоб. держ. пед. ун-ту ім. І. Франка, 2015. - 167 c. - (Універ. б-ка). - Бібліогр.: с. 143-165 - укp.

Проведено системний аналіз теорії та практики професійної підготовки майбутніх соціальних педагогів/соціальних працівників до соціально-правового захисту дитинства у системі вищої освіти Німеччини. Визначено основні етапи становлення та розвитку професійної освіти фахівців соціальної сфери до захисту прав дітей протягом XX - початку XXI ст. Виявлено основні тенденції вдосконалення процесу підготовки фахівців до правозахисної діяльності щодо дитинства у системі професійної освіти Німеччини. Окреслено характерні ознаки сучасної німецької системи професійної підготовки соціальних педагогів/соціальних працівників до правового захисту дітей, охарактеризовано її цільові, змістові, організаційно-методичні аспекти. З'ясовано основні досягнення Німеччини у сфері забезпечення якісної підготовки соціальних і соціально-педагогічних працівників до соціально-правової підтримки дітей. Обгрунтовано доцільність модернізації вітчизняної практики підготовки соціальних педагогів до охорони дитинства у контексті позитивного німецького досвіду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч312 р30(4НІМ) + Х809(4НІМ)342

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА792595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


18.
Конституційно-правовий статус уряду в Україні та ФРН: порівняльно-правовий аналіз : монографія / Р. М. Фрідманський, Ю. М. Бисага, Д. М. Бєлов, Я. В. Митровка, Е. Гайнішова; ред.: Р. М. Фрідманський, Ю. М. Бисага, Д. М. Бєлов; ДВНЗ "Ужгород. нац. ун-т", Ін-т держави і права країн Європи. - Ужгород : Гельветика, 2014. - 219 c. - Бібліогр.: с. 192-219 - укp.

Досліджено теоретичні та практичні проблеми конституційно-правового статусу уряду в Україні та ФРН у порівняльно-правовому аспекті. Зокрема досліджено поняття та структуру конституційно-правового статусу Кабінету Міністрів України та Федерального уряду Німеччини, проблеми детермінації та класифікації урядів, а також місце вищого органу виконавчої влади України та ФРН в системі органів державної влади. Окремо приділено увагу дослідженню конституційно-правового статусу голови та членів уряду в Україні та ФРН. Значну увагу приділено дослідженню правових і політичних факторів, що впливають на діяльність уряду України та Німеччини, проблематику правового регулювання та засад їх діяльності. Охарактеризовано сучасний стан і порядок формування урядів, досліджено конституційно-правові аспекти компетенції Кабінету Міністрів України та Федерального уряду Німеччини, а також конституційно-правову відповідальність уряду та його членів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)63 + Х809(4НІМ)63 + Х999.80

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА795758 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


19.
Паславська Н. Т. 
Становлення та розвиток конституційної юстиції ФРН: історико-правове дослідження : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Н. Т. Паславська; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Львів, 2015. - 20 c. - укp.

На підставі дослідження конституцій Німеччини, федеральних законів, рішень Федерального та земельних конституційних судів, наукової літератури проаналізовано становлення і розвиток конституційної юстиції ФРН, компетенцію Федерального Конституційного Суду та його вплив на формування конституційного ладу держави. З'ясовано місце Федерального Конституційного Суду в системі органів державної влади ФРН. Вивчено становлення взаємовідносин між Федеральним і земельними конституційними судами. Досліджено історичну роль Федерального Конституційного Суду у формуванні та захисті конституційного ладу ФРН. За результатами проведеного дослідження сформульовано й обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення українського законодавства з питань конституційної юстиції, базовані на історико-правовому досвіді діяльності Федерального Конституційного Суду ФРН.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4НІМ)111.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА419357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


20.
Паславська Н. 
Конституційна юстиція Федеративної Республіки Німеччина: від витоків до сьогодення : монографія / Н. Паславська. - Львів : ПАІС, 2017. - 287 c. - Бібліогр.: с. 173-198 - укp.

Проаналізовано історико-правові аспекти становлення та розвитку конституційної юстиції ФРН, компетенцію Федерального конституційного суду та його вплив на формування конституційного ладу держави. Висвітлено місце зазначеного суду в системі органів державної влади ФРН. Розкрито розвиток взаємовідносин між Федеральним і земельними конституційними судами. Показано історичну роль Федерального конституційного суду у формуванні та захисті конституційного ладу ФРН.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4НІМ)111.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА811212 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського