Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (39)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х819(4УКР)112.011.014$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Візняк Ю. Я. 
Діагностика бізнес-середовища підприємства і роль неурядових організацій щодо запобігання та протидії корупції у сфері оподаткування / Ю. Я. Візняк, Р. М. Скриньковський, Т. Б. Процюк // Бізнес Інформ. - 2016. - № 1. - С. 235-240. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розкрито сутність діагностики бізнес-середовища підприємства, під якою слід розуміти процес оцінювання стану бізнес-середовища на основі встановлення впливу його факторів на діяльність підприємства, визначення тенденцій зміни цього стану під впливом зміни факторів та окреслення майбутніх перспектив з метою прийняття результативних та ефективних управлінських рішень у системі економіки та управління підприємством. Сформовано систему діагностики бізнес-середовища підприємства. Встановлено, що ключовими індикаторами діагностики бізнес-середовища підприємства є індикатори рівня взаємовідносин із: споживачами; конкурентами; постачальниками; посередниками; контактними аудиторіями. З'ясовано, що неурядові організації як один із підвидів контактних аудиторій (як ключового фактора бізнес-середовища підприємства) виконують важливу роль щодо запобігання та протидії корупції у сфері оподаткування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290 + Х819(4УКР)112.011.014

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

2.
Карпунцов В. В. 
Функціонування спеціалізованих антикорупційних інституцій в Україні: сучасний стан та шляхи вдосконалення / В. В. Карпунцов // Держава та регіони. Сер. Право. - 2017. - Вип. 2. - С. 74-78. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

На підставі характеристики сучасного стану правового регулювання статусу спеціалізованих антикорупційних органів в Україні виявлено особливості статусів і запропоновано шляхи вдосконалення чинного законодавства. Доведено, що Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру доцільно охарактеризувати як окрему підсистему в системі прокуратури та відокремлену гілку спеціалізованих прокуратур. Визначено принципову різницю в статусах Національного антикорупційного бюро України та Національного агентства з питань запобігання корупції. Наголошено на необхідності розв'язання системної проблеми забезпечення оперативного реагування нормотворця на конституційному рівні на сучасні виклики й ризики, пов'язані з розбудовою суспільства на демократичних засадах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)112.011.014 + Х891.9(4Укр)619.1 + Х819(4Укр)011.189

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

3.
Радецький Р. С. 
Причини виникнення та напрями боротьби з корупцією в Україні / Р. С. Радецький // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2018. - Вип. 1. - С. 150-154. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Висвітлено причини виникнення та напрямки боротьби з корупцією в Україні. Досліджено суть і значення корупції, з'ясовано причини та передумови поширення корупції в Україні. Здійснено класифікацію заходів із запобігання та протидії корупції в Україні та запропоновано принципи державної політики боротьби з явищем корупції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.014

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

4.
Єренко Д. В. 
Пpaвове pегулювaння у сфеpi пpотидiї коpупцiї службовцями Національного антикорупційного бюро України / Д. В. Єренко // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2018. - № 2. - С. 76-82. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Подано генезу формування корупційних систем у діяльності службовців Національного антикорупційного бюро України. Проаналізовано передумови існування корупції та їх вплив на сучасні відносини в діяльності службовців Національного антикорупційного бюро України. Методи дослідження: використання діалектичного методу пізнання дозволило концентрувати накопичені наукові знання та практику застосування антикорупційного законодавства в сфері діяльності службовців Національного антикорупційного бюро України. Визначено передумови виникнення корупційних схем та конфлікту інтересів в дільності службовців Національного антикорупційного бюро. Обговорено проблеми викорінення корупції як явища, враховуючи сучасні тенденції права України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.014

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

5.
Гусар О. А. 
Адміністративно-правові заходи протидії корупції в галузі цивільної авіації / О. А. Гусар, А. Р. Ущапівська // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2018. - № 4. - С. 17-23. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Визначено та проаналізовано норми законодавства України з питань корупції, досліджено правові аспекти заходів, що застосовуються в Державній авіаційній службі, в діяльності суб'єктів цивільної авіації та спрямовані на мінімізацію корупційних проявів у галузі цивільної авіації. Використано діалектичний метод пізнання, загальнонаукові та спеціальні методи. Визначено систему заходів протидії корупції, що здійснено уповноваженим органом у галузі цивільної авіації. Запропоновано класифікацію заходів протидії корупції у галузі цивільної авіації поділяється на: правові; організаційно - управлінські; взаємодія з правоохоронними органам, зв'язки з громадськістю; кадрове, матеріально-технічне та фінансове забезпечення; міжнародне співробітництво. Визначено недостатній рівень координації антикорупційних комунікацій та необхідність використання контрольних показників розвитку і результатів державних статистичних спостережень та корупційного досвіду, індекси міжнародних рейтингів, які надають оцінку ситуації, що склалася у сфері запобігання та протидії корупції в галузі цивільної авіації. Запропоновано шляхи підвищення ефективності реалізації антикорупційних програм у галузі цивільної авіації та окреслені очікувані результати впровадження заходів протидії корупції у галузі цивільної авіації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.892 + Х819(4УКР)112.011.014

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

6.
Абрамов Ф. В. 
Суспільні настрої як фактор динаміки антикорупційних формальних правил / Ф. В. Абрамов // Бізнес Інформ. - 2018. - № 12. - С. 26-31. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета роботи - визначення причин невідповідності оцінки рівня корумпованості з боку суспільства реальному рівню корумпованості країни та її наслідки. Показано, що через обмежений корупційний досвід пересічних громадян більшість з них формує своє уявлення щодо рівня корумпованості країни із зовнішніх джерел, переважно, ЗМІ. Розглянуто причини невідповідності оцінки рівня корумпованості суспільством реальному рівню корумпованості. Показано, що основною причиною завищення суспільної оцінки рівня корумпованості є активна маніпуляція суспільними настроями, натомість причиною заниження суспільної оцінки рівня корумпованості виступає обмеження свободи слова. Доведено, що завищена суспільна оцінка рівня корумпованості може призвести до таких негативних наслідків, як: надання переваги в антикорупційній політиці репресивним заходам, що характеризуються низьким рівнем ефективності; суттєва зворотна несиметричність антикорупційних формальних правил, що ускладнює скасування останніх у разі їх неефективності; остаточна втрата зворотного зв'язку між реальним рівнем корумпованості та його суспільною оцінкою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.014

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

7.
Пархоменко-Куцевіл О. І. 
Теоретико-методологічні підходи до проблем реформування сучасних антикорупційних державних органів в Україні / О. І. Пархоменко-Куцевіл // Держава та регіони. Сер. Право. - 2019. - № 1. - С. 89-94. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Автором кластеризовано проблеми розвитку антикорупційних інституцій державної влади, а саме: відсутність спеціально підготовлених фахівців, які б були обізнані в питаннях не тільки правознавства, але й формування та розвитку державної політики, вміли проводити фінансовий аудит, співставляти дані; відсутність системи аудиту ефективності та результативності самих антикорупційних інституцій; відсутність реальних механізмів покарання за корупційні правопорушення; відсутність інституту добровільної конфіскації коштів за умови неможливості пояснити походження статків; відсутність антикорупційного суду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.014 + Х819(4УКР)011.189

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

8.
Пархоменко-Куцевіл О. І. 
Досвід формування та розвитку антикорупційних органів державної влади в США: можливості для України / О. І. Пархоменко-Куцевіл // Держава та регіони. Сер. Право. - 2019. - № 2. - С. 56-61. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Висвітлено досвід формування антикорупційних інституцій в США. Визначено основні антикорупційні інституції, розглянуто засади формування антикорупційної політики в США. Обгрунтовано, що значну роль в організації боротьби з організованою злочинністю і корупцією відіграє Міністерство фінансів США, зокрема такі його структурні підрозділи, як таємна служба, служба внутрішніх доходів, бюро з алкоголю, тютюну та вогнепальної зброї. До центральних відомств США, які здійснюють боротьбу з організованою злочинністю, також належать: митна служба; поштова служба; міністерство праці США; комісія з цінних паперів та біржах; Держдепартамент США, який здійснює діяльність по виявленню дипломатичного та економічного тиску на уряд країн-виробників наркотиків; Національна система перехоплення наркотиків на кордоні. Запропоновано удосконалення сучасних українських антикорупційних інституцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881.7 + Х819(4УКР)112.011.014

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

9.
Гречанюк Р. В. 
Принципи адміністративної діяльності антикорупційних органів України / Р. В. Гречанюк // Держава та регіони. Сер. Право. - 2019. - № 3. - С. 153-158. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

На основі аналізу наукових, а також нормативно-правових джерел здійснено наукову розробку принципів адміністративної діяльності в антикорупційних органах України. Зазначено, що питання адміністративної діяльності незалежно від сфер її існування в сучасній правовій науці знаходиться на етапі первинної дискусії, адже сама концепція адміністративної діяльності потребує обговорення й обгрунтування. Констатовано відсутність наукових розробок питань адміністративної діяльності антикорупційних органів. Під принципами адміністративної діяльності антикорупційних органів запропоновано розуміти стандарти та правила, що є частиною ідентифікуючої основи функціонування антикорупційного органу, в яких концентруються базові ідеї, вихідні начала, закріплені в правових нормах, які визначають систему адміністративних процедур, спрямованих на упорядкування внутрішньоорганізаційних процесів, побудову структури цих органів та операційного менеджменту в них, налагодження співпраці з іншими зацікавленими суб'єктами, необхідних для їх сталого ефективного функціонування з метою досягнення завдань і реалізації їх функцій. За допомогою визначення принципів на законодавчому рівні відбувається закріплення стандартів правового регулювання певної царини або діяльності, проте сформувати їх вичерпну систему, зважаючи на динамічність публічних або суспільних процесів, неможливо. Натомість структурування цих принципів надає змогу знайти спільні характеристики в організації, побудові та виконавчо-розпорядчій діяльності антикорупційних органів. Проблема формування принципів адміністративної діяльності відбувається в розрізі дискусії про природу, характер і зміст останньої, відповідно, також не може розглядатися науково доведеним фактом, адже гіпотеза, що висувається, потребує глибшого аналізу, наукового обговорення, доведення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.892 + Х819(4УКР)112.011.014

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

10.
Скомаров О. В. 
Діяльність національного антикорупційного бюро України: адміністративно-правові аспекти : монографія / О. В. Скомаров, Н. О. Рибалка. - Київ : АртЕк, 2017. - 208 c. - Бібліогр.: с. 189-208 - укp.

Досліджено антикорупційну діяльність спеціальних правоохоронних інституцій та адміністративно-правових засад діяльності Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) зокрема. Здійснено періодизацію історичних етапів формування системи антикорупційних органів. Визначено поняття та надано характеристику адміністративно-правового статусу НАБУ, розкрито організаційно-правові аспекти побудови його системи та структури. Проаналізовано повноваження НАБУ, особливості, форми та процедуру його взаємодії з іншими публічними інституціями. Розроблено авторську концепцію адміністративно-правого забезпечення діяльності. Надано пропозиції щодо покращення правового забезпечення функціонування НАБУ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.014

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА820519 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


11.
Антикорупційне законодавство України: проблеми забезпечення ефективності / упоряд.: О. Л. Копиленко, Є. Р. Бершеда, Т. М. Барабаш; Ін-т законодавства ВР України. - Київ : Ін-т законодавства ВР України, 2018. - 215 c. - укp.

Досліджено прогалини та колізії антикорупційного законодавства та напрями їх усунення. Увагу приділено антикорупційній політиці держави. Визначено ефективність та узгодженість антикорупційного законодавства на сучасному етапі. Наведено нормативно-правові підходи до гарантування діяльності антикорупційних органів. Розроблено пропозиції щодо удосконалення антикорупційного законодавства в контексті боротьби з корупцією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)711.274 я43 + Х819(4УКР)112.011.014 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА827253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


12.
Україна проти корупції: економічний фронт. Економічна оцінка антикорупційних заходів 2014-2018 рр. : аналіт. доп. / І. Бураковський, Є. Ангел, О. Бетлій, А. Бутін, К. Волох, І. Коліушко, В. Кравчук, О. Кузяків, В. Мовчан, М. Хавронюк; ред.: І. Бураковський; Ін-т екон. дослідж. та політ. консультацій. - Дніпро : Середняк Т. К., 2018. - 82 c. - Бібліогр. в підрядк. прим. - укp.

Здійснено вимірювання масштабів корупції й адекватно оцінено ефективність антикорупційних заходів, що є викликом для експертів, політиків та суспільства. Проаналізовано ступінь успішності антикорупційної стратегії та успішність корекцій змісту, часу та механізмів запровадження відповідних кроків. Оцінено заходи, що спрямовані на зниження політичної корупції на національному рівні. Сфокусовано увагу на реформах, які були спрямовані на збільшення прозорості й відкритості діяльності держави як інституту та підвищення ефективності державного управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-7 + Х819(4УКР)011.189 + Х819(4УКР)112.011.014

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО36430 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


13.
Загальнотеоретичні, адміністративно- та кримінально-правові основи концептуалізації антикорупційної реформи в Україні : [колект.] монографія / О. О. Дудоров, Т. О. Коломоєць, С. М. Кушнір, О. Л. Макаренков; Нац. акад. прав. наук України, Запоріз. нац. ун-т, Jean Monnet Modules, програма Жана Монне "Erasmus +", Nat. Public Administration and Europ. Integration, Jean Monnet Modules. - Запоріжжя. - Херсон : Гельветика, 2019. - 475 c. - укp.

Висвітлено питання розмежування протиправних діянь, їх кваліфікації, основні проблеми правозастосування, шляхи їх вирішення, формування наукового базису для оновлення антикорупційного законодавства України. Розглянуто соціальні передумови антикорупційних трансформацій у сфері публічного права, духовно-культурні передумови публічно-правових трансформацій. Охарактеризовано політичні та інші соціально-правові умови реалізації антикорупційних реформ у сфері публічного права. Проаналізовано "антикорупційні" обмеження як засіб запобігання корупційним правопорушенням та правопорушенням, пов'язаним з корупцією: види, засади правового регулювання та запобігання вчиненню. Викладено проблеми кримінально-правового забезпечення протидії корупції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3:Х810.728.92 + Х819(4УКР)112.011.014 + Х883.9(4УКР)711.274 + Х881.9(4УКР)127.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА833372 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


14.
Правові засоби протидії корупції : навч. посіб. / С. І. Мінченко, З. А. Загиней, О. В. Драган, В. Г. Сеник, Н. М. Ярмиш, О. З. Гладун, Д. О. Чібісов, В. В. Кощинець, О. І. Загорська, І. В. Єрьоменко, Л. М. Шмаль, С. О. Рибченко; ред.: М. В. Лошицький; Ген. прокуратура України, Нац. акад. прокуратури України. - Київ : Нац. акад. прокуратури України, 2019. - 341 c. - укp.

Висвітлено правовий механізм протидії корупції в Україні, етичні та психологічні засади антикорупційної поведінки прокурора. Розглянуто питання про основні антикорупційні обмеження, вимоги та заборони, засоби врегулювання та запобігання конфлікту інтересів у діяльності прокурора. Викладено основні вимоги фінансового контролю в діяльності прокурора, підстави для адміністративної відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, та кримінальної відповідальності за корупційні злочини, а також застосування заходів кримінально-правового характеру за вчинення корупційних злочинів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.014 я7 + Х883.9(4УКР)711.274 я7 + Х881.9(4УКР)127.4 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС65877 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


15.
Дрьомов С. В. 
Інституційне забезпечення державної антикорупційної політики в Україні: реалії сьогодення : аналіт. доп. / С. В. Дрьомов; Нац. ін-т стратег. дослідж. - Київ : НІСД, 2018. - 55 c. - укp.

Висвітлено основні питання з управління фінансами підприємств: концептуальні засади управління фінансами, методологічні засади побудови систем забезпечення управління фінансами підприємств, теоретичні засади і методичний інструментарій управління активами та капіталом підприємства, методологічні основи управління інвестиціями та грошовими потоками. Розглянуто питання управління фінансовими ризиками, основи антикризового фінансового управління. Вміщено практикум, який дозволяє здійснити контроль рівня засвоєння теоретичного матеріалу за допомогою питань і тестових завдань, опанувати практичний інструментарій управління фінансами підприємств на основі вирішення ситуаційних вправ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.014

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО36619 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


16.
Нонік В. В. 
Формування та реалізація антикорупційної політики в Україні: теорія, методологія, практика : монографія / В. В. Нонік; Житомир. держ. технол. ун-т. - Житомир : Вид. О.О. Євенок, 2019. - 314 c. - Бібліогр.: с. 267-314 - укp.

Досліджено еволюцію наукових поглядів на причини виникнення корупції в системі суспільних відносин. Узагальнено традиційні наукові концепції формування та реалізації антикорупційної політики держави (АПД). Визначено регуляторні імперативи протидії корупції. Окреслено базові методологічні складові формування та реалізації АПД. Систематизовано зарубіжний досвід формування та реалізації АПД, представлено науково обгрунтовані пропозиції щодо його впровадження в Україні. Проведено комплексний аналіз динаміки та взаємозв'язків корупції та тіньової економіки в Україні. Розкрито позиції науковців щодо класифікації методів діагностики та соціологічних параметрів корупції. Запропоновано шляхи вдосконалення інформаційно-комунікаційного інструментарію АПД. Визначено методологічні особливості розробки та реалізації регіональної антикорупційної стратегії. Окреслено концептуальні основи реалізації морально-ідеологічної складової антикорупційної політики в Україні. Представлено комплекс пропозицій щодо вдосконалення механізмів формування та реалізації АПД.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)711.274 + Х819(4УКР)112.011.014

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА838120 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


17.
Дискусійні питання застосування антикорупційного законодавства : матеріали Міжнар. наук.-практ. конф. (Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ, 15 листоп. 2019 р.) / ред.: А. Є. Фоменко, Л. Р. Наливайко, О. В. Марченко, О. А. Агарков, В. М. Савіщенко, С. М. Балабан, К. В. Бахчев, В. О. Лазарєв, С. В. Обшалов; Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ. - Дніпро : Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ, 2019. - 279 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - рус. - англ.

Розглянуто дискусійні питання затвердження угоди про визнання винуватості у кримінальних провадженнях щодо вчинення корупційних злочинів. Висвітлено процес імплементації зарубіжного досвіду надання адміністративних послуг у сфері безпеки дорожнього руху у вітчизняне законодавство як один з ефективних елементів запобігання корупції. Досліджено міжнародні стандарти запобігання корупції та їх запровадження в Україні. Наведено визначення сутності поняття політична корупція та її небезпеки в Україні. Проаналізовано проблеми кваліфікації порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у судовій практиці. Розглянуто особливості адміністративної відповідальності поліцейських за порушення вимог фінансового контролю. Визначено відповідальність службової особи за порушення обмежень щодо сумісництва та суміщення. Особливу увагу приділено непомірній вигоді як предмета протиправного впливу на результати офіційних спортивних змагань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.881.7 я431(0) + Х883.9(4УКР)711.274 я431(0) + Х819(4УКР)112.011.014 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА838668 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


18.
Скомаров О. В. 
Адміністративно-правові основи діяльності Національного антикорупційного бюро України : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. В. Скомаров; Тернопіл. нац. екон. ун-т. - Тернопіль, 2017. - 20 c. - укp.

Комплексно розроблено адміністративно-правові основи функціонування спеціальних правоохоронних інституцій загалом і діяльності Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) зокрема. Розроблено і теоретично обгрунтовано періодизацію історичних етапів формування системи антикорупційних органів, визначено базові поняття дослідження та надано характеристику адміністративно-правового статусу НАБУ. Розкрито організаційно-правові аспекти побудови його системи та структури. Проаналізовано повноваження НАБУ, особливості, форми та процедуру його взаємодії з іншими публічними інституціями. Розроблено концепцію адміністративно-правого забезпечення його діяльності, вироблено пропозиції щодо покращення правового забезпечення його функціонування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.014

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА429536 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


19.
Ростовська К. В. 
Стан наукової розробки проблем державної антикорупційної політики в Україні / К. В. Ростовська // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2017. - № 1. - С. 74-79. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто питання стану наукової розробки проблем державної політики України. Проаналізовано наукові дослідження зазначеної проблематики, окреслено питання, які вивчалися наукою. Спираючись на наукові здобутки попередників, висвітлено ті аспекти, що залишилися поза межами досліджень і потребують вирішення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.014

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

20.
Комарова Ю. М. 
Адміністративно-правовий статус Національного антикорупційного бюро України : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Ю. М. Комарова; Національна академія внутрішніх справ. - Київ, 2018. - 18 c. - укp.

На підставі дисертаційного дослідження охарактеризовано адміністративно-правовий статус Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) як суб’єкта протидії корупції, що виконує низку функцій: виявлення корупційних кримінальних правопорушень; здійснення досудового розслідування та кримінального переслідування; проведення фінансового контролю за державними витратами; забезпечення відкритого доступу до органів державного управління; запобігання конфліктам інтересів у державних службовців і співпраця з громадськістю. Визначено місце НАБУ в системі центральних органів виконавчої влади, що виявляється в таких положеннях: бюро є спеціальним правоохоронним органом запобігання та протидії корупційним правопорушенням, які вчинені вищими посадовими особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та становлять загрозу національній безпеці; здійснює правозастосовну форму діяльності; на відміну від громадських або приватних організацій бюро за своєю природою є державним органом; завдання та функції держави виконуються за посередництвом бюро; утримується за рахунок державного бюджету; співробітники мають особливі гарантії зайнятості та соціального захисту; цей орган має визначену організаційну форму та структуру, економічну й організаційну автономність; державно-владні повноваження, якими наділене бюро, нормативно закріплені; інформує Президента України, Верховну Раду Україну та Кабінет Міністрів України з основних питань своєї діяльності про виконання покладених завдань, а також звітує перед суспільством; має територіальні межі діяльності; здійснює свої функції від імені держави; в офіційному порядку використовує державні символи; взаємодіє з іншими державними органами й установами; забезпечує державно-владні повноваження шляхом застосування засобів примусу та переконання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.014

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434783 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського