Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (21)Юристам - Автореферати дисертацій (3)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х91-383.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

1.
Законодавство України та міжнародне право (проблеми гармонізації) : Зб. наук. пр. Вип. 4 / ред.: В. Ф. Опришко; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. - К., 1998. - 298 с. - рус.

З позицій міжнародно-правової та вітчизняної юридичної науки розглядаються актуальні проблеми гармонізації національного законодавства України з міжнародною правовою системою, розв'язання яких сприятиме становленню України як демократичної, соціальної, правової держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91г(4УКР) + Х91-383.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж 69234 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


2.
Проблеми гармонізації законодавства України з міжнародним правом : Матеріали наук.-практ. конф., жовт. 1998 р. / ред.: В. Ф. Опришко; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. - К., 1998. - 446 c. - укp.

Становлення України як демократичної, правової держави можливе лише завдяки здійсненню правової реформи, яка має проводитися з урахуванням здобутків правових систем розвинутих країн світу. Виходячи з цього, на конференції висвітлювались питання пошуку шляхів подальшого вдосконалення національного законодавства і приведення його у відповідність з вимогами міжнародно-правових актів. Серед розглянутих питань - співвідношення міжнародного і національного права, суб'єктивні та об'єктивні фактори законотворення, міжнародно-правова охорона культурних цінностей і законодавство України, система кримінальних покарань, деякі питання міжнародного цивільного процесу та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91 г(4УКР) + Х91-383.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586514 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Магновський І.  
Формування внутрішньодержавного права в умовах інтеграційних правових процесів сучасності / І. Магновський // Право України. - 2005. - № 3. - С. 118-121. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР)-3 + Х91-383.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Черкес М.  
Праця з теоретичних проблем імплементації європейських стандартів прав людини / М. Черкес, А. Крижанівський, А. Чернушенко // Право України. - 2003. - № 10. - С. 170-171. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91-383.1 + Х911.39(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Взаємодія міжнародного права з внутрішнім правом України / ред.: В. Н. Денисов; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. - К. : Юстініан, 2006. - 672 c. - укp.

Висвітлено теоретичні та практичні питання застосування дії принципів і норм міжнародного права у внутрішньому правопорядку України, зокрема становлення в ньому принципу верховенства міжнародного права. Проаналізовано нові напрями імплементації міжнародних зобов'язань України стосовно договірних зобов'язань, норм звичаєвого міжнародного права та загальних принципів права. Акцентовано увагу на проблемі імплементації даних зобов'язань у таких сферах, як права та свободи людини, міжнародне економічне, морське, повітряне право, охорона культурних цінностей. Висвітлено особливості дії права Європейського Союзу (ЄС) у внутрішньому праві держав-членів, а також питання гармонізації законодавства України з правом ЄС.

Освещены теоретические и практические вопросы применения действия принципов и норм международного права во внутреннем правопорядке Украины, в частности становления в нем принципа верховенства международного права. Проанализированы новые направления имплементации международных обязательств Украины касательно договорных обязательств, норм обычного международного права и общих принципов права. Акцентировано внимание на проблеме имплементации данных обязательств в таких сферах, как права и свободы человека, международное экономическое, морское, воздушное право, охрана культурных ценностей. Освещены особенности действия права Европейского Союза (ЕС) во внутреннем праве государств-членов, а также вопросы гармонизации законодательства Украины с правом ЕС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91-383.1 + Х8(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС43202 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Діке Ученна Кеннет 
Міжнародні договори у Конституціях федеративних держав : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.11 / Діке Ученна Кеннет; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 1998. - 16 c. - укp. - рус.

Дисертація містить комплекс теоретичних та практичних питань, пов'язаних із міжнародними договорами в конституціях федеративних держав і, зокрема, внутрішньодержавним і міжнародно-правовим регулюванням договірних зв'язків членів федерації. В роботі проведено порівняльний аналіз конституційного законодавства різних федеративних держав в області зовнішніх зносин, специфіки взаємовідносин міжнародного і внутрішньодержавного права з точки зору дії міжнародного права на території федеративної держави, і виконання договірних зобов'язань федеративною державою і її суб'єктами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91-383.1 + Х807.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302233 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Косач Н. Є. 
Правове регулювання спільного підприємництва (порівняльні аспекти) : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.04 / Н. Є. Косач; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. - Донецьк, 1999. - 18 c. - укp. - рус.

У дисертації проаналізовано еволюцію поняття "joint venture" (спільне підприємництво) у правових дослідженнях і законодавстві. У порівняльному аспекті розглянуто правові форми і суб'єкти правовідносин, проаналізовано законодавство про спільне підприємництво в Україні, Російській Федерації, деяких західноєвропейських країнах і Європейському Союзі. Показано, яким шляхом доцільно проводити зближення законодавства України з законодавством ЄС в аналізованій сфері. Сформульованр більш повне визначення спільної господарської діяльності, висловлені пропозиції щодо введення нової правової форми, а також про удосконалення вже існуючих правових форм цієї діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91-383.1(4УКР) + Х916.109(4УКР) + Х839(4УКР)014

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305885 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Кияниця І. П. 
Імплементація норм міжнародного права в правовій системі ФРН : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.11 / І. П. Кияниця; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К., 2004. - 17 c. - укp.

Обгрунтовано нормативно-правові та організаційно-правові засади механізму імплементації норм міжнародного права у правовій системі ФРН, досліджено еволюцію основних концепцій щодо їх здійснення у внутрішньому праві ФРН. З'ясовано, що у сучасний період в державі відбувається поступовий перехід від концепції трансформації як традиційного правового способу реалізації норм міжнародного права у внутрішнє право до концепції "виконання" міжнародних зобов'язань, яка пов'язана зі здійсненням міжнародного права. Визначено особливості сучасного механізму імплементації норм міжнародного права у правовій системі ФРН. З'ясовано, що до його складу належать способи застосування договірного міжнародного права, звичаєвого міжнародного права, спеціальні та процесуальні конституційні гарантії імплементації та юриспруденція Федерального Конституційного Суду. Визначено гарантії та способи імплементації основних принципів та норм загального міжнародного права, зокрема міжнародного договірного права, насамперед тих, що є самовиконуваними та несамовиконуваними, а також норм міжнародного звичаєвого права. Охарактеризовано повноваження федеральних органів виконавчої, законодавчої та судової влади у даній сфері. Встановлено відмінності здійснення імплементації міжнародних договорів на рівні федерації та її суб'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91-383.1 + Х8(4НІМ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331588 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Шемшученко Ю. С. 
Механізми гармонізації законодавства України з європейським та міжнародним правом : наук. доп. / Ю. С. Шемшученко, Н. М. Пархоменко, К. О. Савчук, О. В. Стрєльцова; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. - К., 2011. - 107 c. - Бібліогр.: 71 назв - укp.

Визначено теоретичні та практичні засади гармонізації законодавства України з європейським і міжнародним правом, проаналізовано політико-правові аспекти цього процесу. Розкрито сутність, приципи, чинники, підстави, суб'єкти та засоби даної гармонізації. Увагу приділено механізму секторальної гармонізації вітчизняного законодавства з правом ЄС у сферах свободи, безпеки та юстиції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР)-30:Х9 + Х91-383.1(4УКР) + Х915.232.5-383.1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА751798 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Філатов В. В. 
Імплементація міжнародних норм до митного законодавства України : монографія / В. В. Філатов; Донец. ун-т економіки та права. - Донецьк : ДонУЕП, 2013. - 201 c. - Бібліогр.: с. 170-201 - укp.

Розглянуто засоби нормативного забезпечення митної справи в Україні, напрями сучасної вітчизняної митної політики. Розкрито зміст поняття "імплементація" та вплив міжнародних норм на порядок проведення процедури митного контролю та митного оформлення, роль органів державної влади у процесі імплементації міжнародних норм до митного законодавства України. Доведено необхідність внесення змін у чинне законодавство, що дозволяє зробити процедуру імплементації міжнародних норм більш прозорою, а регулювання митного контролю та митного оформлення ефективнішим.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038-3:Х91 + Х91-383.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА765720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


11.
Прилипко С. М. 
Деякі питання імплементації міжнародних норм у правову систему України / С. М. Прилипко // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2004. - Вип. 24. - С. 258-265. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР)-383.1 + Х91-383.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


12.
Шатіло В. А. 
Проблеми імплементації та чинності норм міжнародного права у національному законодавстві України / В. А. Шатіло // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2003. - Спец. вип. - С. 242-245. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91-383.1(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


13.
Білорицький Г. О. 
Питання міжнародного права і прав людини в конституціях країн СНД та праві Держави Ізраїль (порівняльний аналіз) / Г. О. Білорицький // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2005. - Вип. 29. - С. 557-562. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91-383.1 + Х999.80

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


14.
Драчов О. В. 
Імплементація міжнародних зобов'язань в правові системи Польщі та України (порівняльний аналіз) : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / О. В. Драчов; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Проведено комплексний порівняльний аналіз правового регулювання імплементації міжнародних зобов'язань в правові системи Польщі та України. Розглянуто історичні умови розвитку доктринальної думки щодо проблеми співвідношення міжнародного та внутрішнього права в світі. Показано, що держави поступово відходять від чисто теоретичної дихотомії дуалізм - монізм на користь моделі взаємодії міжнародного та національного права через вирішення суто практичних питань щодо застосування міжнародних норм у внутрішньому праві. Увагу приділено можливості опосередкованого чи безпосереднього застосування міжнародних норм у національних правопорядках, розкрито роль судової практики в процесі імплементації норм міжнародного права до внутрішнього правопорядку як Польщі, так і України. Проаналізовано значення вищих судових органів та органів конституційної юрисдикції в процесі вирішення спірних питань, пов'язаних із застосуванням норм міжнародного права у внутрішньому праві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91-383.1 + Х8(4УКР)-3:Х91 + Х8(4ПОЛ)-3:Х91 + Х999.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА396176 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


15.
Красникова А. В. 
Имплементация международно-правовых норм в национальное законодательство государств : учеб. пособие / А. В. Красникова; Одес. нац. мор. акад. - Херсон : ОЛДИ-ПЛЮС, 2014. - 191 c. - Библиогр.: с. 186-188 - рус.

Обоснованы принципы реализации норм международного права. Рассмотрены формы и способы реализации международных норм. Освещены механизмы имплементации норм международного права. Внимание уделено вопросам имплементации международных норм в некоторых сферах международного общения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91-383.1 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА782256 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


16.
Абд Алказим 
Взаємодія конституційного та міжнародного права в умовах глобалізації : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Алмохаммед Мутана Аббас Абд Алказим; Маріуп. держ. ун-т. - Маріуполь, 2015. - 20 c. - укp.

Досліджено актуальні проблеми взаємодії конституційного та міжнародного права за умов глобалізації. Розглянуто теоретичні підходи до розкриття феноменології конституційного права за умов глобалізації, його роль в сучасних умовах функціонування національної правової демократичної державності та міжнародний вимір національного конституційного права України. Розглянуто питання взаємодії конституційного права держав і міжнародного права за умов правової глобалізації, зокрема поняття правової глобалізації та її вплив на взаємодію конституційного права держав і міжнародного права, доктринально-теоретичні підходи до розуміння співвідношення національного конституційного і міжнародного права, а також конституційно-правовий статус міжнародних договорів України. З урахуванням сучасних політико-правових реалій досліджено актуальні проблеми взаємодії конституційного права України і міжнародного права за умов правової глобалізації. Досліджено особливості та форми входження норм міжнародного права в національне конституційне право України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4/8),0 + Х91-383.1:Х80

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416555 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


17.
Галецька Н. Б. 
Форми імплементації міжнародних договорів європейськими державами: порівняльно-правове дослідження : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Н. Б. Галецька; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Львів, 2015. - 20 c. - укp.

Розкрито ознаки та сформульовано поняття форми національної імплементації міжнародних договорів, визначено її види, показники вияву форм. Охарактеризовано форми національної імплементаційної правотворчості, правотлумачення та правозастосування. Визначено фактори, що зумовлюють вибір форми національної імплементації міжнародних договорів. Висвітлено форми національної імплементації міжнародних договорів, які використовує Україна, та запропоновано напрями їх удосконалення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91-383.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА420385 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :
new ! "Зал нових надходжень" - література у відкритому доступі


18.
Галецька Н. 
Форми імплементації міжнародних договорів європейськими державами: теорія і практика : монографія / Н. Галецька. - Львів : Сполом, 2016. - 232 c. - укp.

Розглянуто конституційні засади національної імплементації міжнародних договорів європейськими державами. Вивчено зміст і форми національної імплементації міжнародних договорів. Обгрунтовано фактори зумовленості форм національної імплементації зазначених договорів. Визначено напрями удосконалення міжнародних договорів в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91-383.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА810074 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


19.
Чотирнадцяті юридичні читання "Проблеми імплементації національного законодавства до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом" : матеріали міжнар. наук. конф., 17-18 квіт. 2019 р., м. Київ / ред.: В. П. Андрущенко, Ю. С. Шемшученко, Б. І. Андрусишин, О. В. Скрипнюк, В. Г. Пилипчук, О. В. Бучма, Н. М. Пархоменко, Р. С. Огірко, Д. Б. Леонов, І. М. Варзар, Р. М. Вернидуб, О. Я. Вінокур, В. Г. Лавриненко, Н. М. Оніщенко, В. Ю. Стеценко, О. В. Токарчук, Г. М. Торбін; Національна академія наук України, Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, Інститут держави і права імені В. М. Корецького, Національна академія правових наук України, Науково-дослідний інститут інформатики і права, Громадська організація "Феміда" , Центр правової освіти і науки. - Київ : Вид-во НПУ імені М. П. Драгоманова, 2019. - 369 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Розглянуто проблеми адаптації Української правової системи в процесі імплементації угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Визначено питання освітньої політики в угоді про асоціацію між Україною та ЄС. Зазначено галузеву імплементацію угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Відзначено проблеми розвитку громадянського суспільства в контексті євроінтеграції України. Наведено питання трибуни молодого вченого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91-383.1 я431(0) + Х915.232.5-329(4УКР) я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865486 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського