Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (11)Юристам - Автореферати дисертацій (2)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Э372.09$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

1.
Бальжик І. А. 
Відносини держави і церкви: "симфонія влад" : автореф. дис... канд. юрид. наук / І. А. Бальжик; Одес. нац. юрид. акад. - О., 2007. - 19 c. - укp.

Здійснено загальнотеоретичне юридичне дослідження взаємозв'язку держави та права, який базується на концепції "симфонія влад". Запропоновано визначення "симфонії влад" як гармонійної взаємодії, але не з метою злиття світської та церковної влад на основі цінностей моралі, православ'я, права, а з метою досягнення суспільного миру, злагоди та благополуччя, відродження та утвердження духовності. Висвітлено основні моделі відносин християнської церкви та держави. Доведено, що "симфонія влад" є характерною тільки для православної цивілізації. Проаналізовано вітчизняну традицію втілення у життя концепції "симфонії влад", а також правові засади державно-церковних відносин держави та церкви у сучасній Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.01:Э + Х809(4УКР)332 + Э372.09(4УКР)-36-021.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА354515 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Піддубна В. Ф. 
Релігійні організації як суб'єкти цивільних правовідносин : автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.03 / В. Ф. Піддубна; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. - Х., 2008. - 20 c. - укp.

Розкрито суть релігійних організацій як учасників цивільного обороту. Досліджено проблему стосовно ознак, за якими повинно охарактеризовуватися соціальне утворення, щоб визнаватися релігійною організацією, щодо правових моделей запровадження для участі цих організацій у цивільних відносинах, а також організаційно-правової форми юридичних осіб, за якої вони можуть створюватися. Досліджено процес виникнення цих організацій, цивільно-правову природу статуту як локального акта, а також суть релігійної організації як юридичної особи. Розкрито зміст спеціальної правоздатності релігійних організацій, а саме: майнові та немайнові права, які його визначають (право на найменування, право на здійснення культової та позакультової та підприємницької діяльності). Визначено різновиди релігійних організацій та проведено розмежування релігійних і громадських організацій. Сформульовано пропозиції щодо вдосконалення законодавства у сфері регулювання правового становища релігійних організацій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.5:э + Э372.09(4УКР)-115.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА361912 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Голдакова К. А. 
Правове та соціальне положення православного духівництва в Російській імперії у XIX ст. в контексті правових відносин державної влади з церквою : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / К. А. Голдакова; Харк. нац. ун-т внутр. справ. - Х., 2011. - 20 c. - укp.

Комплексно досліджено правове становище православного парафіяльного духовенства, яке володіло певними правами та повноваженнями. Вивчено формування нормативно-правової бази імперії, яка регламентувала взаємини парафіяльного духовенства, держави та світських громадян, їх генезис на територіях, розташованих у давній час у межах України. Уперше запропоновано характеристику порядків, методів, ролі та засобів забезпечення кількісного складу повітів Київської митрополії у XIX ст. на підставі виданих загальноімперських законів. Узагальнено конкретно-історичний досвід поведінки та діяльності самодержав'я щодо централізації та бюрократизації церковного апарату та послаблення Київськими владиками інституту протопопій, які виступали представниками соціальних прав духівництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.09(4УКР)-63 + Х2(4РОС)52-512

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА381666 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Совенко Б. В. 
Православне канонічне право в Україні: зародження, розвиток та перспективи : монографія / Б. В. Совенко. - К. : ДУХ І ЛІТЕРА, 2012. - 247 c. - Бібліогр.: с. 223-247 - укp.

Досліджено основні етапи та особливості розвитку православного канонічного права (ПКП) в різні історичні періоди української державності. Проаналізовано вплив ПКП на формування національної правової системи, на процеси правотворчості та правозастосування. Доведено, що за сучасних умов розвитку юридичної науки та освіти ПКП є перспективною галуззю правових знань, яка дозволяє дослідити коріння національної правової системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)4-627:Х8(4УКР) в3 + Э372.09(4УКР)-62

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА759814 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :
new ! "Зал нових надходжень" - література у відкритому доступі


5.
Левчук М. В. 
Сутність церковного суду в Київській Русі / М. В. Левчук // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2008. - Вип. 40. - С. 102-108. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.09(4УКР)-625 + Х2(4УКР)414-629.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


6.
Святненко А. В. 
Законодавче регулювання культурно-освітньої діяльності Православної церкви на Правобережній Україні (кінець XVIII - початок XIX ст.) / А. В. Святненко // Вісн. Держ. акад. керів. кадрів культури і мистец.. - 2007. - № 3. - С. 92-97. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Проаналізовано культурно-освітянську діяльність Православної церкви на території Правобережної України наприкінці XVIII - на початку XIX ст., висвітлено її суттєвий вплив на формування духовності суспільства. На підставі вивчення законів, указів, розпоряджень російського самодержавства, Синоду, органів єпархіальної влади визначено мету політики самодержавства в релігійній сфері на Правобережній Україні. З'ясовано, що заходи російського самодержавства, спрямовані на підтримку Православної церкви, позбавляли українське духівництво самостійності, узалежнювали його від держави, сприяли поширенню великоросійських ідей у регіоні. Охарактеризовано стан розвитку духовної освіти на Правобережній Україні, розглянуто заходи, спрямовані на підтримку та підвищення морального рівня духівництва, розширення його прав і привілеїв, покращання матеріального становища.

Проанализирована культурно-образовательная деятельность Православной церкви на территории Правобережной Украины в конце XVIII - начале XIX ст., освещено ее существенное влияние на формирование духовности общества. На основе изучения законов, указов, распоряжений российского самодержавия, Синода, органов епархиальной власти определена цель политики самодержавия в религиозной сфере на Правобережной Украине. Установлено, что мероприятия российского самодержавия, направленные на поддержку Православной церкви, лишали украинское духовенство самостоятельности, делали зависимым от государства, способствовали распространению великороссийских идей в регионе. Охарактеризовано состояние развития духовного образования на Правобережной Украине, рассмотрены особенности реализации политики российского самодержавия, направленной на поддержку и повышение морального уровня духовенства, расширение его прав и привелегий, улучшение материального состояния.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.09(4УКР34)-117.3 + Х2(4РОС)46-523-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

7.
Оліцький В. О. 
Позазаконні методи отримання показів свідків у справах проти духовенства Сумщини у 1936 - 1938 рр. / В. О. Оліцький // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2016. - Вип. 46. - С. 170-174. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

На основі широкого кола джерел, сучасної української, зарубіжної та емігрантської історіографії досліджено одне із мало вивчених питань репресій 1930-х рр. проти православної церкви - позазаконні методи отримання свідчень проти духовенства органами державної безпеки. Основу дослідження склали архівні кримінальні справи репресованих священиків Сумщини. На прикладі даного дослідження можна прослідкувати ситуацію у СРСР в цілому, адже сучасна Сумщина входила до складу трьох областей УРСР, а подібна практика притаманна усій тогочасній більшовицькій системі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-4СУМ)615-629.372.1 + Э372.09(4УКР-4СУМ)-36-021.504

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

8.
Хитровська Ю. В. 
Правовий статус та моральний стан православного духовенства Правобережної України в другій половині ХIХ ст. / Ю. В. Хитровська // Сторінки історії : зб. наук. пр. - 2017. - Вип. 43. - С. 32-42. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Cпираючись на архівні документи й матеріали та спеціальну наукову літературу, проаналізовано правове становище та морально-етичний стан православних церковно- та священнослужителів "Південно-Західного краю" в другій половині ХIХ ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.09(4УКР34)-63 + Х002.02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73715 Пошук видання у каталогах НБУВ 

9.
Бальжик И. А. 
Отношения государства и церкви: "симфония властей" : монография / И. А. Бальжик. - Одесса : Фенікс, 2015. - 187, [1] c. - Библтогр.: с. 167-187 - рус.

Приведены результаты общетеоретического исследования отношений государства и церкви, в основе которых лежит концепция "симфонии властей". Доказано, что симфоническая модель отношений является характерной только для государства и православной церкви. Раcскрыты концептуальные основы традиции воплощения в жизнь "симфонии властей". Обоснована необходимость использования концепции "симфонии властей" в реформировании отношений государства и церкви.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)136-1 + Э372.09(4УКР)-115

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА805543 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Бабиніна К. С. 
Кримінальне право України в православному вимірі (стан, динаміка та перспективи) : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / К. С. Бабиніна; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад". - Одеса, 2016. - 19 c. - укp.

Уперше в Україні досліджено фактори впливу православного віровчення на сучасну кримінально-правову політику в українському правовому просторі. Обгрунтовано значення релігійно-правової доктрини в українській кримінальній політиці. Встановлено міру та ступінь, в яких християнська православна релігія здійснювала вплив на кримінально-правову політику у вітчизняному праві на різних етапах історичного розвитку держави та права. З’ясовано вплив християнських ідей людинолюбства та милосердя на становлення інститутів вітчизняного кримінального права. Визначено систему соціокультурних детермінант окремих інститутів українського кримінального права в їх прив'язці до моральності та теологічних догм православ'я. Аргументовано ефективність і доцільність поширення альтернативних форм реалізації кримінальної відповідальності та заходів некаральної дії, заснованих на ідеях православного віровчення з метою забезпечення позитивної динаміки виправлення та ресоціалізації осіб, які вчинили злочини. Обгрунтовано концепцію причин девіантної поведінки з точки зору біблейського вчення щодо гріха. Охарактеризовано поняття духовної безпеки суспільства та доведено необхідність посилення її кримінально-правової охорони.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР),0 + Э372.09(4УКР)-103.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427023 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського