Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (4)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=АРТЮХОВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

1.
Артюхова О. А. 
Правове регулювання реєстрації правочинів з нерухомим майном / О. А. Артюхова // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2006. - Вип. 32. - С. 360-366. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.17 + Х839(4УКР)112 + Х839(4УКР)211.121.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


2.
Артюхова В. В. 
Хуліганство: сучасні кримінально-правові та кримінологічні проблеми : монографія / В. В. Артюхова; ред.: А. А. Музика; Державний науково-дослідний інститут Міністерства внутрішніх справ України. - Київ : Паливода А. В., 2022. - 283 c. - Бібліогр. в підрядк. прим. - укp.

Висвітлено комплексне дослідження сучасних кримінально-правових та кримінологічних проблем протидії хуліганству. Здійснено кримінально-правовий аналіз складу хуліганства через призму дискусійних положень його ознак; досліджено кваліфікуючі та особливо кваліфікуючі ознаки цього складу кримінального правопорушення. Визначено ключові критерії відмежування хуліганства від дрібного хуліганства. Розглянуто питання щодо розмежування хуліганства і суміжних складів кримінальних правопорушень. Надано кримінологічну характеристику хуліганства, на підставі чого розроблено комплекс заходів щодо запобігання цьому виду кримінальних правопорушень. Сформульовано рекомендації в аспекті вдосконалення кримінального законодавства. Окреслено кримінологічну детермінацію хуліганства та засоби запобігання цьому явищу, визначено причини та умови вчинення хуліганства. Схарактеризовано поняття жертва хуліганства та її роль у вчиненні злочину. Наведено основні напрями запобігання хуліганству в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА857529 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Артюхова В. В. 
Хуліганство: кримінально-правове та кримінологічне пізнання : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / В. В. Артюхова; Національна академія наук України, Інститут держави і права імені В. М. Корецького. - Київ, 2021. - 24 c. - укp.

Дисертація є комплексним і системним науковим дослідженням сучас¬них кримінально-правових та кримінологічних проблем протидії хуліганству. В роботі охарактеризовано об’єкт хуліганства та розкрито сутність поняття «громадський порядок». Визначено об’єктивну сторону хуліганства, зокрема: проаналізовано поняття «особлива зухвалість» та «винятковий цинізм», запропоновано замінити їх ознакою «особлива нахабність»; здійснено класифікацію знарядь вчинення хуліганства та надано їх визначення. Охарактеризовано суб’єктивні ознаки хуліганства. Здійснено аналіз кваліфікуючих та особливо кваліфікуючих ознак складу хуліганства та визначено доцільність їх законодавчого закріплення у цьому складі кримінального правопорушення. Виявлено практичні проблеми кваліфікації хуліганства. Визначено ключові критерії відмежування хуліганства від дрібного хуліганства; розглянуто питання щодо розмежування хуліганства і суміжних складів кримінальних правопорушень та розроблено основні критерії такого розмежування. Надано кримінологічну характеристику хуліганства. Здійснено кримінологічну характеристику особистості злочинця-хулігана та сформовано його сучасний кримінологічний портрет. Розкрито причини й умови вчинення хуліганства. Охарактеризовано жертву хуліганства та її роль у вчиненні злочину, створено її типовий віктимологічний портрет та сформовано типологію жертв аналізованого злочину. Розроблено комплекс заходів запобігання хуліганству на загальносоціальному та спеціально-кримінологічному рівнях. Сформулювано рекомендації щодо вдосконалення кримінального законодавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)122 + Х883.9(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453143 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Артюхов Є. С. 
Адміністративно-правове регулювання інституту омбудсмена в Україні : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Є. С. Артюхов; Науково-дослідний університет публічного права, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. - Київ, 2023. - 22 c. - укp.

Здійснено комплексне та системне дослідження адміністративно-правового регулювання інституту омбудсмена в Україні. Доведено, що в Україні повинен бути запроваджений інститут омбудсмена, із самостійним, незалежним статусом, відповідно до цього статусу втрачається ознака "уповноваженості", що розширює права цього органу та надає можливість організації складної та багаторівневої системи спеціалізованих омбудсменів із представництвами на регіональних рівнях для широкого та швидкого реагування на виявлені порушення прав та свобод людини. На основі результатів дослідження інституту омбудсмена запропоновано авторську класифікацію інституту омбудсмена. Запропоновано систематизувати та удосконалити правовий статус чинного інституту захисту прав людини (омбудсмена) в Україні. Відзначено, що принципи діяльності інституту омбудсмена в Україні - це фундаментальні закономірності та ідейні засади, визначені в нормативно-правових актах України, що визначають зміст та особливості діяльності інституту омбудсмена, спрямованої на захист прав людини. Стверджено, що державна політика у сфері захисту прав людини - це система стратегічних підходів, програм, заходів та законодавчих ініціатив, спрямованих на гарантування, забезпечення прав і свобод людини та громадянина відповідно до конституційних та міжнародних стандартів. Визначено поняття та елементи механізму адміністративно-правового регулювання інституту омбудсмена в Україні. Виокремлено особливості адміністративно-правових відносин, які регулюють інститут омбудсмена в Україні. Відзначено, що ефективність адміністративно-правового регулювання інституту омбудсмена в Україні - це матеріалізоване відображення кількісних та якісних показників виконання омбудсменом своїх завдань та функцій, моніторинг діяльності омбудсмена, рівень задоволеності суб’єктів звернення діяльністю омбудсмена та швидкістю і результативністю вирішення питання. Виокремлено напрями удосконалення адміністративно-правового регулювання інституту омбудсмена в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-931

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА454082 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського