Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (39)Юристам - Автореферати дисертацій (2)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=ВОЙТЕНК$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

1.
Голік Ю. С. 
Законодавство Європейського Союзу у сфері охорони навколишнього середовища : навч. посіб. / Ю. С. Голік, А. В. Войтенко, О. Е. Ілляш, О. О. Горб, А. О. Шуліка; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка, Полтав. держ. аграр. акад., Агроекол. центр, НТЦ Полтав. від-ня Інж. акад. України, Екол. рада Полтавщини. - Полтава : Оріяна, 2009. - 170 c. - (Екол. б-ка Полтавщини). - Бібліогр.: с. 170. - укp.

Висвітлено основи та принципи формування законодавства Європейського Союзу у сфері охорони навколишнього природного середовища. Надано інформацію щодо структури законодавства ЄС, розкрито особливості законодавства ЄС у сфері охорони атмосферного повітря, водних ресурсів, захисту грунтів і поводження з відходами. Наведено загальний перелік нормативно-правових актів у даних сферах. Увагу приділено рекомендаціям щодо фільтрації повітря у приміщеннях, класифікаціям систем вентиляції та категоріям повітря, стандартам якісних показників атмосферного повітря.

Освещены основы и принципы формирования законодательства Европейского Союза в сфере охраны окружающей природной среды. Дана информация о структуре законодательства ЕС, раскрыты особенности законодательства ЕС в сфере охраны атмосферного воздуха, водных ресурсов, защиты грунтов и обращения с отходами. Приведен общий перечень нормативно-правовых актов в данных сферах. Внимание уделено рекомендациям о фильтрации воздуха в помещениях, классификации систем вентиляции, категориям воздуха, стандартам качественных показателей атмосферного воздуха.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА717660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Войтенко А. Б. 
Місцеве самоврядування як фактор регулювання соціально-економічного розвитку постраждалих районів від аварії на ЧАЕС : Автореф. дис... канд. наук з держ. упр. : 25.00.04 / А. Б. Войтенко; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - К., 2005. - 20 c. - укp.

Вперше проведено комплексне дослідження діяльності органів місцевого самоврядування щодо вирішення проблем соціально-економічного та екологічного розвитку постраждалих територій від аварії на ЧАЕС. Визначено можливі шляхи використання набутого досвіду діяльності управлінських структур в аналогічних ситуаціях та здійснено їх моделювання. Проаналізовано особливості функціонування органів місцевого самоврядування за умов надзвичайних техногенних ситуацій та обгрунтовано їх важливу роль у формуванні та реалізації державної політики економічного розвитку та соціального захисту регіонів, потерпілих від аварії на ЧАЕС. Виявлено шляхи ресурсного забезпечення постраждалих територій, показно місце та роль місцевих громад у реалізації заходів з ліквідації наслідків аварії. Визначено основні параметри стратегічного плану соціально-економічного розвитку Житомирської області з урахуванням особливостей розвитку території, постраждалої внаслідок аварії на ЧАЕС. Досліджено форми взаємодії органів виконавчої влади та місцевого самоврядування під час вирішення актуальних проблем в екстремальних ситуаціях. Уточнено концептуальні підходи щодо відновлення соціально-економічного й екологічного стану постраждалих регіонів. Визначено тенденції удосконалення господарської діяльності даних територій та обгрунтовано методичні підходи щодо формування регіональних програм їх соціально-економічного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-97 + Х819(4УКР)154

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335850 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Войтенко Д. О. 
Історичний розвиток концепцій обгрунтування у логіці та філософії права (від античності до початку ХІХ сторіччя) : Автореф. дис... канд. юрид. наук / Д. О. Войтенко; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. - Х., 2005. - 20 c. - укp.

Здійснено дослідження історії проблеми обгрунтування у праві у часовому інтервалі від епохи античності до початку XIX ст. Показано теоретичну значимість філософсько-правового та логіко-методологічного аналізів процедури обгрунтування, специфіку обгрунтування у праві у порівнянні з обгрунтуванням в інших науках. Запропоновано визначення обгрунтування у праві як універсальної для всієї форми права логіко-методологічної процедури пошуку та встановлення переконливих (необхідних і достатніх) підстав для наших суджень про юридично-значимі події, їх правової оцінки та прийняття адекватних їм рішень. Проаналізовано головні підходи до обгрунтування у праві від виникнення перших логіко-правових теорій античності (Аристотеля, Цицерона) до концепцій, висунутих мислителями XVIII - на початку XIX ст. (Лейбніцем, Вольтером, Бентамом). Установлено типологію стратегій обгрунтування - моністичних, дуалістичних, плюралістичних. Показано специфіку аподиктичного та топічного (діалектичного), аналітичного та пробабілістичного підходів до проблеми обгрунтування у філософії права та практичної юриспруденції. Аргументовано положення про парадигмальний зсув в історії методології правового обгрунтування від аналітики до топіки. Визначено перспективні напрямки подальшого дослідження проблеми обгрунтування в юриспруденції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА340808 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Войтенко І. С. 
Адміністративно-правові засади застосування адміністративно-господарських санкцій : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. С. Войтенко; Нац. ун-т держ. податк. служби України. - Ірпінь, 2011. - 19 c. - укp.

Вперше розкрито зміст поняття адміністративно-господарських санкцій за адміністративно-деліктним законодавством України. На підставі чинного законодавства визначено правову природу вказаних заходів адміністративної відповідальності, виділено їх основні ознаки та види, визначено основні принципи адміністративно-господарських санкцій. Особливу увагу приділено порядку та підставам застосування адміністративно-господарських санкцій. Розглянуто особливості складу адміністративного правопорушення юридичних осіб у разі застосування адміністративно-господарських санкцій. Приділено увагу питанням систематизації адміністративно-деліктного законодавства. Розглянуто норми Податкового Кодексу України, Кодекс України про адміністративні правопорушення, Господарського Кодексу України та Проект Кодексу України про адміністративні проступки. Визначено можливі шляхи вдосконалення правового регулювання адміністративно-деліктних відносин в частині застосування адміністративно-господарських санкцій. Сформульовано конкретні висновки та пропозиції щодо внесення змін і доповнень як до чинного законодавства, так і до проектів законодавчих актів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386806 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Мацелик Т. О. 
Адміністративне право України у структурно-логічних схемах (загальна частина) : навч. посіб. / Т. О. Мацелик, М. В. Коваль, В. Р. Біла, С. П. Параниця, І. С. Войтенко, М. О. Мацелик; ред.: Т. О. Мацелик; Держ. податк. служба України, Нац. ун-т держ. податк. служби України. - Ірпінь, 2012. - 240 c. - Бібліогр.: с. 220-236 - укp.

Розкрито предмет, метод і синтез адміністративного права, зв'язок даної галузі з іншими галузями права. Розглянуто основні проблеми науки адміністративного права. Висвітлено поняття й особливості адміністративно-правових норм і відносин. Подано інформацію про суб'єкти адміністативного права й елементи їх статусу. Наведено функції, форми та методи державного управління. Визначено поняття адміністативного примусу та види його заходів. Викладено способи забезпечення законності та дисципліни у державному управлінні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)0 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА762165 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Коваль М. В. 
Адміністративно-господарський штраф як один із видів адміністративно-господарських санкцій щодо порушень законодавства про захист прав споживачів / М. В. Коваль, І. С. Войтенко // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2009. - Вип. 46. - С. 207-212. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.8 + Х839(4УКР)920.720.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


7.
Войтенко І. С. 
Співвідношення адміністративних та адміністративно-господарських санкцій / І. С. Войтенко // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2010. - Вип. 47. - С. 290-295. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано сутність поняття адміністративно-господарських санкцій, розглянуто можливість їх віднесення до адміністративних санкцій та визнання як заходів адміністративної відповідальності юридичних осіб. Розкрито зміст поняття адміністративно-господарських санкцій за адміністративним законодавством України, визначено правову природу заходів адміністративної відповідальності юридичних осіб.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)920.72 + Х819(4УКР)072.89

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

8.
Осташко Т. О. 
Оцінка втрат у зовнішній торгівлі України від можливої зміни тарифних режимів торгівлі у ЗВТ СНД / Т. О. Осташко, В. В. Венгер, Ю. А. Олександренко, Г. В. Ленівова // Економіка і прогнозування. - 2014. - № 3. - С. 93-106. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто потенційні наслідки одностороннього підвищення ставок ввізного мита для окремих товарів походженням з України у торгівлі в рамках ЗВТ СНД після створення ЗВТ між ЄС та Україною, в тому числі оцінено втрати експортного виторгу вітчизняних експортерів за різними сценаріями зміни тарифних режимів та виявлено товари, експорт яких до Російської Федерації / МС припиниться після підвищення ними ввізного мита до рівня ставок тарифу режиму найбільшого сприяння Російської Федерації в СОТ. Зроблено висновки щодо недоцільності підвищення Україною ввізного мита до рівня ставок її тарифу РНС в СОТ у торгівлі з країнами МС у рамках ЗВТ СНД.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843-182-866 + Х819(4УКР)120.03 + Х915.22(4/5СНД)-94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

9.
Правове забезпечення соціальної сфери : матеріали VI Міжнар. наук. конф. студентів, аспірантів та молодих вчених, 4 квіт. 2015 р., Одеса : у 2 т. Т. 2 / уклад.: В. Р. Кравчук, М. П. Прачук, О. П. Олександрук; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". - Одеса, 2015. - 286 c. - укp. - рус.

Висвітлено проблемні питання віднесення процесуальних правовідносин до предмета права соціального забезпечення. Викладено деякі аспекти пенсійного забезпечення військовослужбовців у разі настання інвалідності. Проаналізовано досягнення європейських соціальних стандартів в Україні. Досліджено проблеми бідності в Україні та шляхи їх подолання. Розкрито особливості надання житлових субсидій у 2015 р. Визначено шляхи подолання безробіття. Розглянуто деякі питання щодо переведення інваліда на іншу роботу. Увагу приділено реформуванню пенсійного віку в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)15 я431(0) + Х819(4УКР)14 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В355864/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


10.
Правове забезпечення соціальної сфери : матеріали VI Міжнар. наук. конф. студентів, аспірантів та молодих вчених, 4 квіт. 2015 р., Одеса: у 2 т. Т. 1 / упоряд.: В. Р Кравчук, М. П. Прачук, О. П. Олександрук; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". - Одеса, 2015. - 371 c. - укp. - рус. - англ.

Досліджено проблеми визначення меж здійснення суб'єктивного трудового права працівника. Обгрунтовано основні принципи соціального діалогу. Визначено основні напрями удосконалення трудового законодавства України та його гармонізацію з правом ЄС. Розглянуто участь профспілок у регулюванні трудових відносин. Увагу приділено проблемам гендерної рівності під час прийняття на роботу за законодавством України і зарубіжних країн. Визначено роль профспілок і трудових колективів у правовому регулюванні праці. Викладено теоретичні аспекти правового статусу роботодавця. Розкрито особливості кримінальної відповідальності роботодавця за трудовим правом. Проаналізовано причини та заходи запобіганню нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. Досліджено виникнення трудової правосуб'єктності працівника. Вивчено основні етапи формування трудового законодавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР) я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В355864/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


11.
Войтенко Т. В. 
Визнання шлюбу недійсним та його правові наслідки : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Т. В. Войтенко; Нац. акад. внутр. справ. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Висвітлено проблематику визнання недійсності шлюбу та його правові наслідки. Розкрито питання щодо поняття шлюбу в сімейному праві України та формування законодавчих положень щодо його правозгідності. Теоретично обгрунтовано доцільність передбачених у законодавстві позитивних умов укладення шлюбу та перешкод до його реєстрації. Розглянуто поняття недійсного шлюбу та здійснено його розмежування на абсолютно недійсний (нікчемний) та відносно недійсний (оспорюваний). Проаналізовано загальні та особливі правові наслідки недійсності шлюбу. Розглянуто сутність та зміст правових наслідків недійсності шлюбу, які не увійшли до закріпленого законодавством переліку, однак обумовлені ним, і які виокремлено в окрему категорію "похідні правові наслідки недійсності шлюбу". На підставі аналізу наукової доктрини та чинного сімейного законодавства України та судової практики внесено пропозиції щодо удосконалення правових норм, що регламентують недійсні шлюби.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)735

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА419221 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :
new ! "Зал нових надходжень" - література у відкритому доступі


12.
Войтенко Т. В. 
Визнання шлюбу недійсним в судовому порядку та застосування правових наслідків його недійсності : монографія / Т. В. Войтенко; НДІ публ. права. - Київ : [МП Леся], 2016. - 231 c. - Бібліогр.: с. 275 назв. - укp.

Розглянуто поняття та форми шлюбу в історичному та нормативно-правовому аспектах, розкрито зміст умов укладення шлюбу та перешкод до його реєстрації. Висвітлено наукові концепції щодо правової природи недійсних шлюбів, наведено класифікацію недійсних шлюбів за видами, розкрито їх особливості. Встановлено критерії застосування загальних та особливих правових наслідків недійсності шлюбу, визначено похідні правові наслідки недійсності шлюбу, розкрито їх зміст. Наведено пропозиції щодо удосконалення законодавства України з питань визнання шлюбу недійсним і застосування наслідків його недійсності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА801845 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


13.
Юркевич О. М. 
Юридична аргументація. Логічні дослідження : монографія / О. М. Юркевич, В. Д. Титов, С. В. Куцепал, О. В. Тягло, С. Е. Зархіна, О. П. Невельська-Гордеева, Ж. О. Павленко, Д. О. Войтенко, О. О. Шестопал, Г. В. Коваленко; ред.: О. М. Юркевич. - 2-ге вид., перероб. та допов. - Харків : Право, 2015. - 331, [1] c. - укp.

Досліджено історичний розвиток теорії юридичної аргументації. Розглянто мову права як семіотичну систему. Проаналізовано юрислінгвістичний аналіз мови закону як підгрунтя юридичної аргументації. Охарактеризовано функції логічних форм у такій аргументації. Приділено увагу аналітичній і діалектичній юридичним аргументаціям. Обгрунтовано логічну теорію питань і відповідей. З'ясовано особливості інтеррогативної логіки у юридичному дискурсі. Описано типи софістичних помилок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в6:Ю4 + Ю4 в2:Х

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА789131 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


14.
Войтенко І. 
Презумпція правомірності дій та рішень контролюючих органів / І. Войтенко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2017. - № 865. - С. 184-189. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Вирішено питання щодо визначення поняття презумпції правомірності дій і рішень державних органів, проаналізовано правову природу вказаних презумпцій, досліджено проблеми законодавчого регулювання презумпції правомірності платників податків та обгрунтовано перспективи впровадження презумпції правомірності дій і рішень державних органів у податкове законодавство України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)201

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

15.
Войтенко І. 
Особливості адміністративної відповідальності за порушення митних правил в Україні / І. Войтенко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2017. - № 876. - С. 112-117. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто питання, які в сукупності вирішують завдання, спрямоване на вдосконалення адміністративної відповідальності за порушення митних правил, визначення її підстав, розкриття змісту провадження у справах про адміністративні проступки, що посягають на митну безпеку, та формулювання на цій основі пропозицій щодо внесення змін і доповнень до законодавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.896

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

16.
Войтенко І. 
Реформування ризикоорієнтованої системи митного та податкового контролю в частині інформатизації та автоматизації / І. Войтенко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2017. - № 884. - С. 93-100. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Вирішено питання реформування ризикоорієнтованої системи митного та податкового контролю в частині інформатизації та автоматизації. Ппраналізовано правове регулювання інформатизації та автоматизації фіскальних органів. Запропоновано певні заходи для підвищення ефективності застосування системи аналізу та управління ризиками при здійсненні митного і податкового контролю за умов створення єдиної системи управління ризиками в органах ДФС України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)201 + Х819(4УКР)112.038

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

17.
Публічне управління та адміністрування : навч. посіб. / О. В. Скидан, В. П. Якобчук, Н. В. Дацій, Є. І. Ходаківський, А. Б. Войтенко, Л. І. Симоненко, М. І. Сайкевич, В. А. Довженко, М. Ф. Плотнікова, О. В. Захаріна, С. В. Тищенко, О. Б. Німко; ред.: О. В. Скидан; Житомир. нац. агроекол. ун-т. - Житомир : ЖНАЕУ, 2017. - 704 c. - укp.

На основі наукових концепцій визначено методологічні підходи до адміністрування в публічному управлінні, встановлено роль і значення адміністрування в системах законодавчої, виконавчої та судової влади. Акцентовано увагу на економічній і адміністративній ролі органів державної виконавчої влади у забезпеченні суспільного розвитку в умовах існуючих загроз національній безпеці. Зазначено, що особливого значення в умовах децентралізації набуває управління територіальним розвитком і формування локальної ідентичності. Обгрунтовано застосування світових практик, особливо комунікацій в публічній сфері для реформування публічного управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА825688 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


18.
Яковинець А. І. 
Особливості документування махінацій у сфері державних фінансів, при вивченні яких використовувались зареєстровані на територіях із пільговим оподаткуванням компанії : навч. посіб. / А. І. Яковинець, А. М. Падалка, І. С. Войтенко; Держ. фіск. служба України, Ун-т держ. фіск. служби України. - Ірпінь : Ун-т ДФС України, 2018. - 377 c. - (Податк. та мит. справа в Україні). - Бібліогр.: с. 371-377 - укp.

Розглянуто злочинну діяльність у сфері державних фінансів, здійснювану компаніями, зареєстрованими на територіях із пільговим оподаткуванням. Наведено відомості про діяльність іноземних і вітчизняних компаній: їх типова структура, законодавче регулювання, засоби дистанційного управління, особливості юрисдикцій. Показано схеми махінацій із державними фінансами, що здійснюються з використанням іноземних компаній. Окрему увагу приділено питанням діяльності з виявлення, розкриття та розслідування махінацій у сфері державних фінансів: використанню спеціального економічного аналізу, дослідженню носіїв інформації, відшкодуванню заподіяної шкоди, формам взаємодії суб'єктів розслідування, міжнародній правовій допомозі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117.8 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА830619 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


19.
Войтенко О. О. 
Актуальні питання профілактики під час розслідування введення в оману суду або іншого уповноваженого органу / О. О. Войтенко // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2020. - № 3. - С. 163-168. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Вивченно окремі характерних рис введення в оману суду або іншого уповноваженого органу та розробленні на підставі цього напрямків профілактичної діяльності з метою запобігання ним. Використано низку загальнонаукових та спеціальних наукових методів, зокрема, документальний, статистичний, системно-структурний, порівняльно-правовий тощо. Одним із найефективніших важелів протидії введення в оману суду або іншого уповноваженого органу можна вважати професійні знання основних психологічних якостей людини компетентною уповноваженою особою, що допоможе своєчасно виявити обман і виробити лінію поведінки, яка досягне поставлених цілей - встановлення істини. Обговорена стаття присвячена визначенню характерних рис та причин введення в оману суду або іншого уповноваженого органу. На підставі цих відомостей виокремлено напрямки профілактичної діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського