Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (25)Юристам - Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=ДЕРГАЧ$<.>+<.>A=АННА$<.>+<.>A=ВАДИМІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

1.
Рудич Ф. М. 
Громадянське суспільство в сучасній Україні: специфіка становлення, тенденції розвитку / Ф. М. Рудич, Р. В. Балабан, Ю. С. Ганжуров, О. П. Дергачов, Г. І. Зеленько; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. НАН України. - К. : Парлам. вид-во, 2006. - 412 c. - укp.

Розглянуто питання політичної системи та інститутів громадянського суспільства в Україні. Досліджено можливості взаємодії держави та суспільства щодо реалізації політичних та соціальних прав і свобод людини. Проаналізовано процес формування і входження бізнес-еліти у владні структури та інститути громадянськго суспільства сучасної держави. Розкрито сутність взаємозв'язку політичних, економічних та соціальних реформ, що відбуваються в країні. Визначено реформування освітньої політики як чинник творення громадянського суспільства. Розглянуто проблеми становлення таких структур та інститутів у країнах Західної та Східної Європи.

Рассмотрены вопросы политической системы и институтов гражданского общества в Украине. Изучены возможности взаимодействия государства и общества по реализации политических и социальных прав и свобод человека. Проанализирован процесс формирования и вхождения бизнес-элит во властные структуры и институты гражданского общества. Раскрыта сущность взаимосвязи политических, экономических и социальных реформ, происходящих в государстве. Определено реформирование образовательной политики как фактор создания гражданского общества. Рассмотрены проблемы становления данных структур и институтов в странах Западной и Восточной Европы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Х809(4УКР)23

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА672392 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Дергачов В. С. 
Відповідальність за розголошення державної та комерційної таємниці за трудовим законодавством України : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / В. С. Дергачов; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. - Луганськ, 2009. - 19 c. - укp.

Досліджено проблему правового регулювання відповідальності суб'єктів трудових правовідносин за розголошення державної та комерційної таємниці та вироблено низку пропозицій щодо удосконалення чинного законодавства та правозастосовної практики. Охарактеризовано розвиток правового регулювання інформації, її видів і доступу до неї. Розкрито зміст права на інформацію суб'єктів трудових правовідносин. Увагу акцентовано на характеристиці умови трудового договору та додаткової угоди про нерозголошення державної та комерційної таємниці (пакту про неконкуренцію). Розглянуто особливості правового регулювання відповідальності працівника за порушення законодавчих і договірних положень, встановлених з метою запобігання розголошенню державної та комерційної таємниці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)-4 ф + Х879(4УКР)32 + Х849(4УКР)04:Х87

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378058 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Дергачов В. С. 
Науково-практичні засади захисту інформації з обмеженим доступом у трудових правовідносинах : монографія / В. С. Дергачов; Харк. нац. автомоб.-дор. ун-т. - Х., 2011. - 160 c. - Бібліогр.: 159 назв - укp.

Розкрито особливості правового регулювання питань, пов'язаних зі збереженням інформації з обмеженим доступом і таємної інформації. Проаналізовано такі правові категорії, як інформація та дисциплінарний проступок з розголошення інформації з обмеженим доступом. Охарактеризовано правовідносини працівника та роботодавця, пов'язані зі збереженням інформації, що становить державну або комерційну таємницю, а також правові наслідки порушення працівником обов'язку зі збереження відповідної інформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)1 + Х849(4УКР)042

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА742122 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Дергач Л. В. 
Розслідування вимагань, вчинених організованими злочинними групами, у сучасних умовах : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / Л. В. Дергач; Нац. акад. внутр. справ. - К., 2011. - 20 c. - укp.

Досліджено види вимагань, що вчиняють організовані групи за сучасних умов. Охарактеризовано структуру організованої групи вимагачів, визначено зміст тактичних операцій "Затримання організованої групи вимагачів" і "Виявлення організатора злочинної групи вимагачів і доказування його вини" як тактичних комплексів з ефективної нейтралізації організованої злочинної групи. Доведено, що протидія розслідуванню вимагань, вчинених організованими групами, здійснюється за створення угруповання, за вчинення вимагань, у процесі розслідування вимагань, за виконання обвинувального вироку суду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)116.501.7 + Х883.9(4УКР)2 + Х894.9(4УКР)311.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА380945 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Юсупов В. В. 
Психологічні засади розслідування злочинів, пов'язаних з дорожньо-транспортними пригодами : наук.-практ. посіб. / В. В. Юсупов, Л. І. Казміренко, М. В. Пашковська, Л. В. Дергач; Нац. акад. внутр. справ. - Київ; Вижниця : Черемош, 2012. - 54 c. - Бібліогр.: с. 51-54. - укp.

Проаналізовано основні труднощі, з якими стикається слідчий під час розслідування ДТП, а також деякі недоліки в роботі слідчих у процесі розслідування. Увагу приділено психологічним засадам розслідування таких злочинів. Розглянуто психологічні закономірності формування показань учасників ДТП, психофізіологічні можливості водія, психологічні основи та прийоми проведення допиту, відтворення обстановки й обставин події, призначення судових експертиз. Проведено аналіз розслідування окремих видів ДТП, порядок призначення різних видів експертиз.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)121 + Х894.9(4УКР)312.1:Ю9 + Ю947.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА752393 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Одінцова О. О. 
Право на інформацію та реалізація інформаційних прав у сфері особистих немайнових прав людини в Україні / О. О. Одінцова, Є. В. Дергачов // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ": Політологія. Соціологія. Право. - 2013. - № 2. - С. 85-90. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проаналізовано наукові та законодавчі визначення поняття "право на інформацію" та його складові елементи. Зазначено та досліджено деякі особисті немайнові права, в яких присутня інформаційна складова. З аналізу доктринальних позицій щодо виділення інформаційного елемента в особистих майнових правах підведено підсумки дослідження відносно співвідношення права на інформацію та інформаційних прав в даній сфері.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)323 + Х839(4УКР)03:Х84

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:П.С.Пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

7.
Дергачова В. В. 
Інтелектуальна власність : навч. посіб. / В. В. Дергачова, С. О. Пермінова; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - Київ, 2015. - 415 c. - Бібліогр.: с. 390-396 - укp.

Викладено загальні положення права інтелектуальної власності та охарактеризовано його основні інститути - авторське і патентне право. Розглянуто правове регулювання засобів індивідуалізації, а також правову охорону нетрадиційних об'єктів інтелектуальної власності з позицій вимог національного законодавства й основних міжнародних угод. Подано відомості щодо економічного змісту інтелектуальної власності, зокрема: умови комерційної реалізації її об'єктів, сутність і методику їх оцінювання, стратегічні аспекти управління об'єктами інтелектуальної власності на підприємстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)3 я73 + У9(4УКР)0-141.1 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА796506 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Дергачов Є. В. 
Особливості трансформації правової свідомості на сучасному етапі розвитку України / Є. В. Дергачов // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Філософія. Психологія. Педагогіка. - 2015. - № 1. - С. 37-43. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Актуальність визначеної проблематики зумовлена значущістю питань, пов'язаних із вивченням правової свідомості в суспільстві, оскільки формування правосвідомості тісно взаємопов'язана з питаннями подальшої трансформації українського суспільства на демократичних засадах. Розглянуто правові та філософські аспекти поняття "правосвідомість". Проаналізувавши великий спектр визначень поняття правової свідомості, визначено власне розуміння даного терміну. Правосвідомість - це система ідей, уявлень, емоцій і почуттів, які виражають ставлення окремого громадянина зокрема та суспільства загалом до права, а також до діяльності, пов'язаної з правом. Зазначено щодо особливостей правосвідомості українського суспільства. Ними є: відсутність національної єдності; відсутність бажання та можливості боротьби за свої права; правовий нігілізм, у тому числі як реакція на беззаконня державних чиновників. Проаналізовано ставлення українського суспільства до деяких видів діяльності, пов'язаної з правом, що дало зрозуміти рівень розвитку правосвідомості в Україні. На підставі результатів певних соціологічних досліджень визначено особливості безпосередньо трансформації правосвідомості українського суспільства, а саме: поява певної національної єдності на тлі боротьби та демократичні цінності та людську свободу; поява великого бажання дотримання прав людини, та, безпосередньо, боротьба за ці права; поступове подолання правового нігілізму, що неминуче призодить до підвищення правової обізнаності, а звідси і правосвідомості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:Філос.Псих.Пед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

9.
Дергачов Є. В. 
Метаморфози правової свідомості в контексті сучасних державотворчих процесів в Україні / Є. В. Дергачов // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Сер. Філософія. Психологія. Педагогіка. - 2015. - № 2. - С. 27-35. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Актуальність обраної проблематики викликана подіями, які відбуваються протягом усіх років побудови української суверенної та демократичної держави, спричинені усвідомленням особливостей політичних процесів, необхідністю реалізації реформ в державі та необхідністю настання результатів зазначених реформ. Розглянуто правові та філософські аспекти поняття "правосвідомість". Проаналізувавши великий спектр визначень поняття правової свідомості, визначено власне розуміння даного терміну. Правосвідомість - це система ідей, уявлень, емоцій і почуттів, які виражають ставлення окремого громадянина зокрема та суспільства загалом до права, а також до діяльності, пов'язаної з правом. Зазначено різноманітні підходи до визначення метаморфоз правової свідомості та їх видів. Ними є: правовий нігілізм; переродження правової свідомості; правовий ідеалізм; правовий інфантилізм. На підставі дослідження визначено необхідність урахування таких принципів для демократичного становлення держави як верховенство права, гуманізм, пріоритет прав і свобод людини та громадянина, справедливість, розподіл влади, законність тощо. Визначено, що на сучасному етапі побудови демократичної та правової держави необхідні системні зміни правової свідомості, який в Україні охоплює такі напрямки як: реформування соціально-економічного життя; зміна характеру правового регулювання в частині максимального наближення правових норм до інтересів громадян держави; підвищення авторитету державної влади; безумовне підпорядкування закону діяльності органів державної влади; повне оновлення судової влади; поширення правової освіти на всіх рівнях; цілеспрямована діяльність держави щодо утвердження гуманістичної правової ідеології, в якій домінують цінності демократії та правової державності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:Філос.Псих.Пед. Пошук видання у каталогах НБУВ 

10.
Дергачов Є. В. 
Трансформація правової свідомості суспільства в контексті забезпечення сталого розвитку : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.03 / Є. В. Дергачов; Нац. пед. ун-т ім. М. П. Драгоманова. - Київ, 2018. - 20 c. - укp.

Здійснено соціально-філософське дослідження феномену правової свідомості. Доведено, що правова свідомість є складним, багатогранним та внутрішньо суперечливим явищем, постійно пов'язана з категоріями права, моралі, моральності та справедливості. Підсумовано, що правова свідомість, яка грунтується на повазі до права і до його гуманістичних орієнтирів та принципів, сприяє можливості забезпечення сталого розвитку. Визначено два модуси (рівні) правової свідомості - праворозсудковість та праворозумність. Методичною основою дослідження стало кантівське тлумачення категорій «розсудок» та «розум». Праворозсудковості властиве шаблонне понятійне мислення, а праворозумний модус характеризується мисленням на рівні ідей і принципів та всебічним і об'єктивним дослідженням кожної одиничної ситуації правового буття з позицій загального. На основі досягнення праворозумного модусу правової свідомості стає можливим забезпечення сталого розвитку. Основним вектором трансформації правової свідомості суспільства від праворозсудковості в праворозумність є гуманізація суспільних відносин. Досліджуючи трансформацію правової свідомості від праворозсудковості до праворозумності через діалектику «реальності» та «дійсності», варто говорити також про рух від правової реальності до правової дійсності завдяки домінуванню у суспільстві правоздійснення над правореалізацією. Емпіричне дослідження дозволило зробити висновки про наявність в перетворених форм правової свідомості українського суспільства та необхідність кардинальних змін у правовому бутті. Обгрунтовано необхідність розгляду правової освіти як одного з головних факторів трансформації правової свідомості, оскільки в Україні ще не подолано дефіцит гуманістично-орієнтованих правових знань у громадян. Відзначено, що саме від того як громадяни держави розуміють право, безпосередньо залежить рівень дотримання законності в країні, а це, в свою чергу, є показником поступу суспільства до сталого розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432788 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


11.
Дергач А. В.  
Механізми державного управління міграційними процесамии в Україні : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / А. В. Дергач; Національна академія державного управління при Президентові України. - Київ, 2018. - 20 c. - укp.

Розроблено концептуальні положення та одержано результати, які в сукупності вирішують важливе наукове завдання в галузі науки державного управління щодо розробки та функціонування механізмів державного управління міграційними процесами в Україні, їх логічний взаємозв’язок і правила взаємодії. З’ясовано, що формування і реалізація міграційної політики в Україні повинні ґрунтуватися на комплексному підході з урахуванням взаємодії всіх механізмів державного управління міграційними процесами, що сприятиме підвищенню його ефективності. З урахуванням перспектив розвитку України та міжнародного досвіду розроблено модель ефективного державного управління міграційними процесами в Україні, яке має бути соціально орієнтованим і реалізуватися через низку взаємопов’язаних і узгоджених між собою механізмів. Обґрунтовано, що насамперед потребує удосконалення нормативно-правовий механізм, зокрема згідно із системним підходом, і передбачає охоплення всіх істотних складових і чинників міграції. Відповідно на його основі здійснюється запуск інших механізмів державного управління міграційними процесами в загальному взаємозв’язку між собою. Визначено пріоритетні напрями вдосконалення механізмів державного управління міграційними процесами в Україні, які мають бути комплексними та реалізовуватися на основі як тактичних, так і стратегічних цілей держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР)64-25 + Х819(4УКР)155

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433779 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


12.
Регіональний економічний розвиток та співробітництво в умовах реформування місцевого самоврядування / Б. В. Буркинський, О. І. Лайко, О. А. Єрмакова, В. Ф. Горячук, В. О. Дергачов, Н. Й. Басюркіна, Л. А. Некрасова, В. М. Осипов, В. К. Симоненко, А. М. Банташ, М. Б. Єжов, М. С. Кукош, В. О. Кутателадзе, Ю. А. Назаренко, О. А. Паларієв, Д. Д. Радулов, В. П. Талпа, І. А. Циналєвська, С. І. Шаршов, К. О. Шатненко, О. Ю. Білоус, Г. П. Граматік, А. О. Дорошенко, К. В. Короткіх, М. І. Лосєв, Г. М. Мурзановський, А. О. Саінчук, В. А. Фадєєв, С. М. Федосєєв, З. В. Чехович; ред.: О. І. Лайко; Національна академія наук України, Інститут ринку і економіко-екологічних досліджень. - Одеса : ДУ "ІРЕЕД НАНУ", 2021. - 470 c. - Бібліогр. в кінці розд. - укp.

Увагу приділено теоретико-методологічним та практичним засадам забезпечення економічного розвитку та співробітництва регіонів України в умовах реформування місцевого самоврядування. Досліджено наукові засади, інституціональне забезпечення, інноваційний базис регіонального розвитку та співробітництва. Підведено підсумки реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влада в Україні. Розроблено концептуальні та методичні підходи до оцінки ефективності регіонального економічного розвитку та співробітництва, вивчено європейський та світовий досвід, на основі чого обгрунтовано пропозиції щодо запровадження відповідних механізмів та інструментів в практику управління економічним розвитком регіонів України. Визначено стратегічні пріоритети забезпечення територіально-виробничої функціональності громад. Досліджено наукове підгрунтя та інституціональне забезпечення регіонального економічного розвитку і співробітництва в умовах реформування місцевого самоврядування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60-96-18 + Х819(4УКР)011.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА863153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського