Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (27)Юристам - Наукова електронна бібліотека (1)Юристам - Автореферати дисертацій (2)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=ДМИТРИШИН$<.>+<.>A=ЮРІЙ$<.>+<.>A=ЛЮБОМИРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Юрійчук Є. П. 
Становлення і характер радянської влади в Україні: Історико-правові аспекти (1917-1922рр.) : Навч. посіб. / Є. П. Юрійчук; Ін-т змісту і методів навчання. - К., 1998. - 123 c. - Бібліогр.: с.107-122. - укp.

Розглядаються історико-правові аспекти становлення радянської влади в Україні в 1917-1922 рр., проблеми її легітимності. Аналізується, ким і коли була встановлена радянська влада в Україні, обгрунтовується зв'язок між більшовицьким переворотом у Росії і знищенням української державності, розкривається історія процесу створення на анексованій території радянської державності в Україні в грудні 1917 р. та її відновлення в грудні 1918 р. і січні 1920 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)612-5 я7 + Х2(4УКР)611/612 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585349 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Юрійчук Є.  
Утворення Тимчасового робітничо-селянського уряду України та діяльність більшовиків в Україні / Є. Юрійчук; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 1997. - 48 c. - Бібліогр.: 91 назв. - укp. - рус.

Комплексно досліджуються політико-правові аспекти легітимності утворення Тимчасового робітничо-селянського уряду України та діяльності більшовиків Росії в Україні в 1918-1920 рр. на матеріалах архівних документів і періодики того часу. Аналізується, ким і коли був створений Тимчасовий робітничо-селянський уряд України, розкривається історія процесу створення на анексованій території радянської державності в Україні та діяльність більшовиків. Висвітлюються методи і прийоми, якими була встановлена радянська влада в Україні, а також розглядаються особливості української національної революції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)611/612-523.2 + Т3(4УКР)612-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р85069 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Юрійчук Є.  
І Всеукраїнський з'їзд рад і встановлення радянської влади в Україні: проблема легітимності (грудень 1917 - квітень 1918 рр.) / Є. Юрійчук; Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 1997. - 42 c. - Бібліогр.: 74 назв. - укp. - рус.

На основі вивчення архівних та опублікованих документів і матеріалів комплексно розглядаються політико-правові аспекти встановлення радянської влади в Україні в грудні 1917 - квітні 1918 рр., проблеми її легітимності. Аналізується ким і коли була встановлена радянська влада в Україні, обгрунтовується взаємозв'язок між більшовицьким переворотом у Росії і знищенням української державності. Розкривається історія процесу створення на анексованій території радянської державності в Україні в грудні 1917 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-5 + Х2(4УКР)611/612-523.2 + Х620.611.121(2УК)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р85050 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Дмитришин В. С. 
Інтелектуальна власність на програмне забезпечення в Україні / В. С. Дмитришин, В. І. Березанська. - К. : Вірлен, 2005. - 312 c. - Бібліогр.: 118 назв - укp.

Розглянуто загальні теоретичні питання правової охорони комп'ютерних програм як об'єкта авторського права. Висвітлено практичні аспекти набуття, передачі, реєстрації та захисту прав щодо програмного забезпечення та правомірного використання примірників комп'ютерних програм. Здійснено аналіз цивільно-, адміністративно- та кримінально-правової відповідальності у разі порушення прав авторів. Наведено рекомендації щодо здійснення заходів запобігання та припинення правопорушень в сфері інтелектуальної власності.

Рассмотрены общие теоретические вопросы правовой защиты компьютерных программ как объекта авторского права. Освещены практические аспекты получения, передачи, регистрации и защиты прав в сфере компьютерного обеспечения и правомерного использования экземпляров компьютерных программ. Осуществлено анализ гражданско-, административно- и криминально-правовой ответственности в случае нарушения прав авторов. Приведены рекомендации относительно осуществления мер по предотвращению правонарушений в сфере интеллектуальной собственности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)306 + Х849(4УКР)111 + Х881.9(4УКР)115

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА671741 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Бондаренко С. В. 
Інтелектуальна власність : Навч. посіб. / С. В. Бондаренко, О. Б. Бутнік-Сіверський, В. С. Дмитришин, В. О. Жаров, І. Ю. Кожарська. - К. : УкрІНТЕІ, 2006. - 276 c. - Бібліогр.: с. 229-233. - укp.

Розглянуто сутність поняття інтелектуальної власності (ІВ) і його системи, місце та роль ІВ в економічному та соціальному розвитку держави. Описано види класифікацій об'єктів права ІВ. Викладено питання міжнародного співробітництва в сфері ІВ, набуття прав ІВ на комерційні позначення, об'єкти авторського права та суміжних прав. Проаналізовано особливості здійснення ІВ, а також цивільно-правового, кримінально-правового й адміністративно-правового захисту прав ІВ. Запропоновано методику оцінки вартості прав на об'єкти права ІВ. Визначено механізми комерціалізації прав ІВ.

Рассмотрены сущность понятия интеллектуальной собственности (ИС), ее системы, место и роль ИС в экономическом и социальном развитии государства. Описаны виды классификаций объектов права ИС. Изложены вопросы международного сотрудничества в сфере ИС, приобретения прав ИС на коммерческое обозначение, объекты авторского права и смежных прав. Проанализированы особенности осуществления ИС, а также гражданско-правовой, уголовно-правовой, административно-правовой защиты прав ИС. Предложена методика оценки стоимости прав на объекты права ИС. Определены механизмы коммерциализации прав ИС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)3 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА683319 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Дмитришин В. С. 
Розпоряджання майновими правами інтелектуальної власності : Конспект лекцій / В. С. Дмитришин; ННВК "Акад. інтелект. власності", Ін-т інтелект. власності і права. - К., 2005. - 212 c. - Бібліогр.: с. 204-208. - укp.

Висвітлено комплекс питань, пов'язаний з правовими підставами набуття майнових авторських прав, розглянуто договірні та недоговірні способи розпорядження майновими правами інтелектуальної власності (ІВ). Викладено питання щодо оформлення правочинів про передання даних прав і надання ліцензій на їх використання, державної реєстрації договорів, що стосуються об'єктів ІВ.

Освещен комплекс вопросов, связанный с правовыми основами приобретения имущественных авторских прав, рассмотрены договорные и недоговорные способы распоряжения имущественными правами интеллектуальной собственности (ИС). Изложены вопросы об оформлении сделки о передаче данных прав и получении лицензий на их применение, государственной регистрации договоров про объекты ИС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)330.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА673774 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Дмитришин В. С. 
Інформаційне забезпечення діяльності у сфері інтелектуальної власності / В. С. Дмитришин // Наука та інновації. - 2007. - 3, № 4. - С. 23-27. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)111 + Х839(4УКР)3ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25189 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Юрій І. А. 
Градоначальництво як інститут державної влади на Півдні Російської імперії (1803 - 1917) : автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / І. А. Юрій; Одес. нац. юрид. акад. - О., 2007. - 19 c. - укp.

Здійснено комплексне вивчення правових засад формування та розвитку інституту градоначальництва на Півдні Російської імперії в XIX - на початку XX ст. Сформульовано поняття градоначальництва як правового інституту, охарактеризовано місце та роль градоначальника у системі державного управління Російської імперії. Досліджено соціально-політичні чинники утворення градоначальств, організаційно-правові засади функціонування градоначальників. Проаналізовано специфіку компетенції градоначальника в її видозмінах протягом XIX - початку XX ст. Висвітлено характер його взаємовідносин з центральними органами влади, інститутом генерал-губернатора, органами місцевого самоврядування. Розглянуто питання стосовно законодавчих ініціатив градоначальників, особливостей функціонування градоначальництва в Одеському, Феодосійському, Керч-Єнікальському, Ізмаїльському, Севастопольському, Миколаївському градоначальствах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4РОС)51-523.72 + Т3(4УКР7)5-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА354562 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Дмитришин В. С. 
Набуття та передання авторських прав на комп'ютерні програми : автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.03 / В. С. Дмитришин; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К., 2008. - 20 c. - укp.

Досліджено законодавство у сфері авторського права з метою одержання науково обгрунтованих і вірогідних результатів та рекомендацій щодо способів, форм, порядку й особливостей набуття та передання фізичними та юридичними особами немайнових і майнових прав на комп'ютерні програми. Установлено, що нормативно-правова база у цій сфері потребує вдосконалення в частині, що регулює правовідносини у сфері набуття та передавання прав на комп'ютерні програми. Наведено визначення поняття "комп'ютерна програма". Запропоновано розширити підстави набуття прав на твори та коло суб'єктів права інтелектуальної власності. Наголошено на необхідності посилити захист прав інвестора (роботодавця, замовника) на службові комп'ютерні програми, створені на замовлення. Уточнено зміст поняття ліцензії, передбачено можливість укладання письмового або електронного документа, зокрема, шляхом прийняття однією стороною умов, встановлених іншою. Наведено визначення понять "використання твору" та "вичерпання прав" за першого продажу чи іншого передання права власності на примірник твору. Наведено рекомендації щодо загальних положень і специфічних умов, які доцільно відображати в ліцензійних договорах на використання комп'ютерних програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)331:З970

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА359749 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Юрій І. А. 
Інститут градоначальництва в системі державної влади на півдні Російської імперії (XIX - початок XX ст.) : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / І. А. Юрій; Харк. нац. ун-т внутр. справ. - Х., 2010. - 20 c. - укp.

Сформульовано поняття градоначальництва як правового інституту, охарактеризовано місце та роль градоначальника в системі державного управління Російської імперії. Досліджено соціально-політичні чинники утворення градоначальств, організаційно-правові засади функціонування градоначальників. Проаналізовано специфіку компетенції градоначальника у її видозмінах протягом XIX - початку XX ст., відображено характер його взаємовідносин із центральними органами влади, інститутом генерал-губернатора, органами місцевого самоврядування, законодавчі ініціативи градоначальників, особливості функціонування градоначальництва в Одеському, Таганрозькому, Феодосійському, Керч-Єнікальському, Ізмаїльському, Севастопольському, Миколаївському, Ялтинському градоначальствах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51/52-523.72 + Т3(4УКР7)5-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА373601 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


11.
Юрійчук Є. П. 
Електоральна та референдна легітимація влади на пострадянському просторі: зовнішньополітичні аспекти : монографія / Є. П. Юрійчук; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці : Рута, 2012. - 479 c. - укp.

Розглянуто зовнішньополітичні аспекти процесів електоральної та референдної легітимації влади в державах пострадянського простору за період незалежності 1991 - 2010 рр. Розкрито зміст, охаратеризовано суб'єкти, об'єкти, механізми, особливості, етапи легітимації влади під час виборів (президентів, парламентів, органів місцевого самоврядування) і референдумів. Обгрунтовано роль спостереження міжнародних організацій у реалізації зовнішньополітичної доктрини, наведено визначення векторів співробітництва й інтеграції. Досліджено формування та функціонування окремих систем РЄ, ОБСЄ, СНД як регіональних підсистем сучасних міжнародних відносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(0),6 + Ф4(4/5),9(0),04 + Х915.22(4/5СНД)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА757841 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


12.
Юрій І. А. 
Інститут градоначальництва в системі державної влади на півдні Російської імперії (XIX - початок XX ст.) : монографія / І. А. Юрій; Одес. держ. ун-т внутр. справ. - О. : Фенікс, 2013. - 384, [1] c. - Бібліогр.: с. 319-377 - укp.

Проаналізовано стан наукової розробки проблеми інституту градоначальництва та її джерельну базу. Виявлено та охарактеризовано історичні передумови та політико-правові чинники створення такого інституту на півдні Російської імперії. З'ясовано основні етапи розвитку інституту градоначальництва в системі державної влади імерії впродовж ХІХ - початку ХХ ст., визначальні риси, роль та місце у забезпеченні правопорядку в регіоні. Визначено причини запровадження градоначальницької форми врядування в Одеському, Таганрозькому, Феодосійському, Керч-Єнікальському, Ізмаїльському, Севастопольському, Миколаївському та Ялтинському градоначальствах, особливості їх функціонування та вплив на розвиток регіону. Окреслено обсяг владних повноважень градоначальника, простежено їх розвиток на різних етапах історії градоначальництва у контексті загальнодержавних вимог та регіональних ознак. Наведено правові основи розвитку інституту градоначальництва, його специфічні форми й напрями в діяльності канцелярій окремих градоначальств. Встановлено відповідність правозастосовної діяльності градоначальників на півдні України завданням, покладеним царством, а також потребам суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)51-523.72 + Т3(4УКР7)5-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА772377 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


13.
Дмитришин В. С. 
Критерій творчості у створенні комп'ютерних програм / В. С. Дмитришин // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2004. - Вип. 25. - С. 401-406. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)341 + Х849(4УКР)111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


14.
Дмитришин В. С. 
Поняття комп'ютерних програм, їх генезис та специфіка / В. С. Дмитришин // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2004. - Вип. 24. - С. 358-364. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)34:З97 + З970.40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


15.
Дмитришин В. С. 
Суб'єкти прав інтелектуальної власності на комп'ютерні програми та їх суб'єктивні авторські права / В. С. Дмитришин // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2004. - Вип. 26. - С. 331-340. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)331.01:З97

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


16.
Юрійчук Є. П. 
Електоральна участь осіб похилого віку як складовий елемент механізму легітимації влади в Україні (2002 - 2007 рр.) / Є. П. Юрійчук // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2009. - Вип. 43. - С. 662-668. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526 + Ф3(4УКР)68

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


17.
Дмитришин Ю. Л. 
Хелмінське (кульменське) право та його застосування в Україні (XIII - перша половина XIX ст.) : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Ю. Л. Дмитришин; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2012. - 16 с. - укp.

На підставі аналізу наукової літератури та архівних матеріалів досліджено правову природу, історію становлення, розвитку та поширення хелмінського (кульменського) права на території Центрально-Східної Європи, Пруссії (сучасні ФРН, Польща та Російська Федерація), Польщі та України. Встановлено та проаналізовано структуру органів самоврядування міст, заснованих на хелмінському праві (на прикладі м. Торунь). Розкрито джерела хелмінського права та їх кодифікацію (ревізії). З'ясовано роль хелмінського права в кодифікації українського права у XVIII - першій половині XIX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(44)4-3 + Х2(4УКР)47-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА394348 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


18.
Юрійчук О. 
Аксіологічний вимір правової культури / О. Юрійчук // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2016. - № 855. - С. 287-290. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто аксіологічні аспекти правової культури. Особливу увагу зосереджено на понятті правової культури, співвідношенні правової культури з правовою системою, правовою реальністю та правом, на аксіологічному трактуванні правової культури; наведено погляди науковців, розглянуто переваги та недоліки ціннісного виміру правової культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + С5*667.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

19.
Білоусов В. М. 
Шлюбний договір в Україні: практичне втілення / В. М. Білоусов, В. А. Дмитришина // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2016. - № 4. - С. 105-108. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено особливості шлюбного договору та його практичне втілення в нашій державі. Визначено правову природу шлюбного контракту, його практичне значення, а також сформульовано основні недоліки та проблеми і запропоновано шляхи їх вирішення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)730.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 

20.
Юрійчук О. 
Філософсько-правова інтерпретація основних етапів становлення мультикультуралізму / О. Юрійчук // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2017. - № 865. - С. 163-168. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто основні етапи становлення доктрини мультикультуралізму. Увагу зосереджено на еволюції теорії мультикультуралізму залежно від часових і політичних умов і вимог соціуму. Розглянуто вплив теорій лібералізації та комунітаризму, "побудови нації" та "диференційованого громадянства" на становлення теорії мультикультуралізму; наведено погляди науковців, проаналізовано їх вплив на сучасний мультикультуралізм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР) + Ю3(0)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського