Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (11)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=МИКОЛАЄЦЬ$<.>+<.>A=АНАТОЛІЙ$<.>+<.>A=ПЕТРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

1.
Петрович Й.  
Розмежування повноважень між органами влади в сфері регулювання малого підприємництва в Україні / Й. Петрович, Й. Ситник // Регіон. економіка. - 2001. - № 3. - С. 91-99. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Висвітлено проблеми регулювання розвитку малого підприємництва; запропоновано концепцію розподілу повноважень між органами влади з метою вирішення даного питання; розглянуто модель дерегулювання підприємницької діяльності за напрямами та рівнями управління.


Ключ. слова: малі форми господарювання (МФГ), дерегулювання підприємницької діяльності, повноваження органів влади, мале підприємництво, регіональний рівень управління
Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-131.1-21 + Х819(4Укр)12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15383 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Миколаєць В. А. 
Груповий позов у цивільному процесі України : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / В. А. Миколаєць; Нац. акад. внутр. справ. - Київ, 2014. - 20 c. - укp.

Розглянуто проблеми поняття, юридичної природи, ознак, елементів і видів групового позову в цивільному процесі України. Визначено місце групового позову в системі інших масових позовів. За результатами проведеного дослідження встановлено співвідношення права на пред'явлення групового позову та права на груповий позов. Визначено особливості цивільного процесуального статусу осіб, які беруть участь у цивільних справах за груповим позовом, а також специфіку процесуальної форми доказів і доказування в таких справах. Виокремлено процесуальні особливості відкриття провадження у справі за груповим позовом, провадження у справі за груповим позовом до судового розгляду, а також судового розгляду зазначеної категорії цивільних справ. На підставі аналізу наукової доктрини та чинного цивільного процесуального законодавства України внесено пропозиції щодо вдосконалення окремих правових норм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА411671 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Петрович З. З. 
Філософсько-правове розуміння взаємозв'язку соціуму і права : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.12 / З. З. Петрович; Львів. держ. ун-т внутр. справ. - Львів, 2015. - 18 c. - укp.

Узагальнено та систематизовано стан наукової розробки філософсько-правового розуміння взаємозв'язку соціуму та права. Розглянуто методологічний інструментарій об'єктивного та всебічного дослідження окресленої проблематики. Досліджено сутність соціуму як основи виникнення та середовища реалізації права. Продемонстровано право як засіб упорядкування соціуму. Здійснено філософсько-правове трактування понять і категорій, пов'язаних із типологією суспільства та права. Виокремлено й обгрунтовано форми вираження права в сучасному соціумі. З'ясовано й узагальнено соціальні аспекти ціннісних характеристик права. Обгрунтовано закономірності впливу моральних чинників на правову свідомість особи та соціуму. Розглянуто правову культуру як результат взаємозв'язку соціуму та права. Розкрито роль взаємозв'язку соціуму та права у вирішенні глобалізаційних проблем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416359 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Миколаєць А. П. 
Підходи до розвитку міжсекторного соціального партнерства в системі публічного управління / А. П. Миколаєць // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2018. - № 4. - С. 107-110. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Визначено, що у широкому сенсі соціальне партнерство розуміється як специфічний тип суспільних відносин між соціальними групами, верствами, класами, спільнотами і владними структурами. Зазначено, що мета міжсекторного соціального партнерства - синергетичний ефект як результат взаємодії самостійних, незалежних суб'єктів, щоб скооперуватися для розв'язання спільних завдань. Це результат, якого неможливо досягти поза партнерством, що передбачає об'єднання ресурсів держави, комерційного сектора і громадськості. Обгрунтовано необхідність артикуляції інтересів сторін, що передбачає низку етапів: встановлення інтересів кожного з можливих партнерів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)628 + Х819(4УКР)01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

5.
Миколаєць І. В. 
Надання медичних послуг населенню в Україні: теорія та механізми державного регулювання : монографія / І. В. Миколаєць; Міжрегіон. Акад. упр. персоналом. - Київ : Маслаков, 2018. - 221 c. - Бібліогр.: 260 назв. - укp.

Обгрунтувано теоретичні та методологічні засади, розроблено науково-практичні рекомендації з удосконалення механізмів державного регулювання надання медичних послуг населенню в Україні. Уточнено сутність та моделі надання медичних послуг. Визначено підхід щодо державного регулювання надання медичних послуг належної якості та доступності, інструментарій синтезування моделей державного регулювання надання медичних послуг в Україні. Удосконалено механізм формування інтегрованих операторів на ринку надання медичних послуг. Запропоновано підхід щодо оцінювання вартості державних медичних послуг в Україні. Розглянуто механізм державного гарантування надання медичних послуг за умов обмежених фінансових ресурсів. Розвинуто підхід щодо формування системи підвищення ефективності та якості надання медичних послуг в Україні. Досліджено зміст системи охорони здоров'я в Україні. Наведено особливості регулювання діяльності у сфері охорони здоров'я. Визначено складові державного впливу на формування політичної та адміністративної еліти для системи охорони здоров'я України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)2 к + Х819(4УКР)14

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС64223 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Миколаєць А. П. 
Механізми взамовідносин і взаємодії з громадськістю в системі державного управління: теоретичні засади, методологія, напрями вдосконалення : монографія / А. П. Миколаєць. - Київ : Освіта України, 2019. - 388 c. - Бібліогр.: с. 354-388 - укp.

Розроблено теоретичні основи взаємовідносин держави та громадськості. Обгрунтовано функціонально-організаційні засади взаємовідносин і взаємодії з громадськістю в системі публічного управління. Розвинено міжсекторні взаємовідносини і взаємодії з громадськістю в системі державного управління. Досліджено потенціал інститутів громадянського суспільства в системі державного управління. Запропоновано стратегічні напрями розвитку соціального партнерства в системі державного управління. Розроблено напрями вдосконалення взаємодії органів влади і громадських об'єднань в системі державного управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.015

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА833667 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Миколаєць А. П. 
Удосконалення механізмів організації державного контролю в Україні : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / А. П. Миколаєць; Міжрегіональна Академія управління персоналом. - Київ, 2017. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано теоретико-методичні засади та практичні пропозиції з удосконалення механізмів організації державного контролю (ДК) в Україні. Систематизовано та конкретизовано понятійно-категоріальний апарат сутності механізмів організації ДК. Досліджено історичні передумови, етапи формування інструментів реалізації механізмів організації ДК. Узагальнено основні зарубіжні підходи стосовно механізмів організації ДК в контексті адаптації їх до українських реалій. Здійснено оцінювання законодавчих і нормативно-правових механізмів організації ДК. Оцінено дієвість та ефективність методологічних основ організації національної системи ДК. Висвітлено особливості інституційного забезпечення системи ДК в Україні. Наведено рекомендації щодо раціоналізації й оптимізації механізмів здійснення: державного фінансового контролю; податкового та митного ДК; валютного та міграційного ДК в умовах економічного реформування України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)071

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432571 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Миколаєць Д. А. 
Адміністративно-правове регулювання відносин у сфері електроенегетики в умовах євроінтеграції України: теорія і практика : монографія / Д. А. Миколаєць. - Харків : Факт, 2021. - 331 c. - Бібліогр.: с. 300-331. - укp.

Здійснено дослідження теоретико-правових основ адміністративно-правового регулювання відносин у сфері електроенергетики в умовах євроінтеграції України. Проаналізовано механізм адміністративно-правового регулювання відносин у зазначеній сфері. Встановлено завдання, функції, принципи та гарантії адміністративно-правового регулювання відносин у сфері електроенергетики в умовах євроінтеграції України. Виділено теоретико-практичні проблеми адміністративно-правового регулювання відносин у сфері електроенергетики за таких умов. Приділено увагу концептуальним засадам удосконалення адміністративно-правового регулювання відносин у сфері електроенергетики в умовах євроінтеграції України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)122.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА855302 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського