Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (7)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=НІКІФОРОВА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

1.
Дронь М. М. 
Правовий захист інтелектуальної власності вищого закладу освіти : Навч. посіб. / М. М. Дронь, О. М. Нікіфорова; Дніпропетр. нац. ун-т. - Д., 2000. - 104 c. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Розглянуто питання правового регулювання відносин у сфері інтелектуальної власності. Подано тлумачення основних законодавчих положень щодо захисту об'єктів інтелектуальної власності, у т.ч. об'єктів, що є державною таємницею або містять конфіденційну інформацію. Розкрито порядок оформлення прав на розроблені об'єкти інтелектуальної власності. Наведено приклади складання відповідних документів, а також зразки оформлення науково-технічних звітів без розкриття суті матеріалів, що не підлягають розголошенню.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)3 я73 + Ч481.432-215

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603528 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Яремчук Ю. Є. 
Моделювання взаємодії державних структур і ЗМІ під час надзвичайних ситуацій / Ю. Є. Яремчук, Л. О. Нікіфорова, А. А. Шиян, В. Х. Касіяненко // Реєстрація, зберігання і оброб. даних. - 2015. - 17, № 1. - С. 121-128. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Поставлено задачу про взаємодію державних структур і ЗМІ з метою ефективної діяльності перед і під час надзвичайних ситуацій. Моделювання виконано з використанням модифікованої для умов задачі моделі прийняття спільного рішення для агрегації переваг, які вибирають окремі люди, що дозволило запропонувати функціональну модель взаємодії державних структур і ЗМІ за умов надзвичайної ситуації. Вона включає використання системи негативних зворотних зв'язків для нормалізації суспільної думки. Описано алгоритм функціонування цієї моделі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч62 в05 + Ц9 + Х819(4УКР)011.013 + Х819(4УКР)112.039

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16550 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

3.
Нікіфорова Т. І. 
Обставини, які пом'якшують покарання, за кримінальним правом України : [монографія] / Т. І. Нікіфорова. - Харків : Харків юрид., 2009. - 207 c. - Бібліогр.: с. 182-201 - укp.

Проаналізовано чинне кримінальне законодавство, яке встановлює обставини, що пом'якшують покарання. Здійснено його порівняльний аналіз із раніше чинним законодавством і кримінальним законодавством зарубіжних держав. Розкрито зміст обставин, які пом'якшують покарання, передбаченних кримінальним законодавством, а також тих, які кримінальним законом не передбачені. Визначено місце обставин, які пом'якшують покарання, в системі загальних засад призначення покарання, їх поняття та значення. Розроблено конкретні пропозиції щодо зміни та доповнення чинних кримінально-правових норм, що регламентують обставини, що пом'якшують покарання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)025.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА806317 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Нікіфорова Л. О. 
Мотиваційні аспекти створення інноваційних start-up на платформі ВНЗ / Л. О. Нікіфорова // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2015. - № 815. - С. 234-239. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Обгрунтовано, що в Україні вже сьогодні створено умови для формування start-up на платформі ВНЗ; доведено, що всі учасники start-up - підприємства, фірми, ВНЗ, викладачі, студенти тощо - мають чітко виражену мотивацію. На підставі проведених досліджень сформовано рекомендації щодо законодавчого закріплення деяких елементів мотивування інноваційного процесу. Розроблено методи для створення та управління start-up на платформі ВНЗ в умовах сучасного стану економіки України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)497.40-55 + Ч481.21 + Х819(4УКР)132.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

5.
Нікіфорова Т. І. 
Спеціальні види звільнення від кримінальної відповідальності : навч. посіб. / Т. І. Нікіфорова. - Хмельницький, 2015. - 95 c. - Бібліогр.: с. 90-95 - укp.

Висвітлено історичний розвиток інституту звільнення від кримінальної відповідальності (КВ) на теренах України, наукові дискусії щодо поняття, правової сутності та конституційності інституту звільнення від КВ. Розкрито поняття звільнення від КВ, передумови та підстави його здійснення, а т акож види такого звільнення. Охарактеризовано кожний спеціальний вид звільнення від КВ, передбаченого Особливою частиною КК України, із використанням прикладів судової практики. Розкрито перспективи розвитку спеціальних видів звільнення від КВ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)031 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА792179 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Шиян А. А. 
Модель розрахунку рівня напруги у суспільстві для прийняття ефективних рішень із захисту національної безпеки / А. А. Шиян, А. В. Поплавський, Л. О. Нікіфорова, І. В. Заступ // Інформатика та мат. методи в моделюванні. - 2018. - 8, № 4. - С. 345-353. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Метою гібридної війни є дестабілізація соціально-економічного стану в країні-мішені, що призводить до зменшення рівня національної безпеки. Наявність об'єктивних параметрів, які характеризують стан суспільства, дозволяє здійснити оптимізацію діяльності структур управління національною безпекою країни. Мета роботи - розробка моделі та підходів до вимірювання рівня стану напруги у суспільстві для прийняття ефективних рішень в захисті національної безпеки. Побудовано модель розрахунку розподілу суб'єктів національної безпеки (домогосподарств, фірм, соціальних груп тощо) за отриманими протягом року коштами, яка, на відміну від існуючих, враховує стохастичну природу суб'єктів. Отримано аналітичні вирази для щільності ймовірності розподілу коштів для суб'єктів національної безпеки. Розроблено підходи щодо вимірювання параметрів модельного розподілу з використанням експериментальних даних. На основі побудованої моделі розроблено систему показників та критеріїв для використання в задачах інформаційної та національної безпеки. Описано використання цих показників та критеріїв в процесі прийняття ефективних рішень із захисту національної безпеки. Наприклад, запропоновані показники та критерії можуть бути застосовані для визначення передреволюційного стану, а також для вимірювання зростання/зменшення соціальної напруги у суспільстві. Коли такі показники перевищують певне значення (віднайдене з аналізу історичних прецедентів), то в суспільстві є можливим соціальний вибух ("майдани", "кольорові революції" тощо).


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)110

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100666 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

7.
Публічне управління та адміністрування : навч. посіб. / А. О. Азарова, Л. М. Ткачук, Л. О. Нікіфорова, А. А. Шиян, Ю. В. Міронова, О. М. Хошаба, М. І. Небава; Вінниц. нац. техн. ун-т. - Вінниця : ВНТУ, 2019. - 180 c. - укp.

Наведено основні теоретико-методологічні та наукові підходи до публічного управління та адміністрування. Акцентовано увагу на ролі і значенні публічного управління та адміністрування в забезпеченні національної безпеки та збалансованого суспільного розвитку в процеси євроінтеграції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА839212 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Нікіфорова І. І. 
Особливості впливу політичної конкуренції на процес державотворення у ліберально-демократичних суспільствах : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / І. І. Нікіфорова; Національна академія державного управління при Президентові України. - Київ, 2018. - 20 c. - укp.

Метою дослідження є обґрунтування теоретичних і методологічних положень особливостей впливу політичної конкуренції на процес державотворення в ліберально-демократичних суспільствах і на цій основі визначення напрямів оптимізації цього впливу в Україні. Розкрито особливості становлення та розвитку підходів до розуміння політичної конкуренції. Визначено концептуальний базис і методологічні засади аналізу політичної конкуренції у контексті становлення її владної парадигми. Розроблено концептуальну модель впливу політичної конкуренції на процес державотворення з виокремленням її суб’єктної складової. На основі визначення специфіки суб’єкт-об’єктних зв’язків у моделі політичної конкуренції установлено специфіку її системно-модельного розуміння. Розроблено класифікаційні засади структурування політичної конкуренції суб’єкг-об’єктного характеру. На підставі дослідження національного та європейського досвіду виявлено тенденції та проблеми становлення вітчизняної моделі впливу політичної конкуренції на процес державотворення України. Запропоновано напрями оптимізації впливу політичної конкуренції на процес державотворення в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х811.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА433780 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Нікіфорова Т. І. 
Теорія і практика застосування заходів кримінально-правового характеру : навч. посіб. / Т. І. Нікіфорова; Хмельницький університет управління та права імені Леоніда Юзькова. - Хмельницький : Хмельниц. ун-т упр. та права ім. Леоніда Юзькова, 2020. - 174 c. - Бібліогр.: с. 161-174 - укp.

Розкрито наукові підходи до визначення поняття та сутності заходів кримінально-правового характеру, їх систематизації, функції кримінально-правових заходів, порядок їх застосування, теоретичні та практичні аспекти звільнення від кримінальної відповідальності, застосування покарання, звільнення від покарання та його відбування, примусових заходів виховного характеру, примусових заходів медичного характеру, примусового лікування, спеціальної конфіскації, обмежувальних заходів, заходів кримінально-правового характеру щодо юридичних осіб.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА849395 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Нікіфорова М. О. 
Засада пріоритетності застосування положень податкового законодавства в правовому механізмі оподаткування : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / М. О. Нікіфорова; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2021. - 19 c. - укp.

Запропоновано одне із перших комплексних досліджень, присвячених аналізу пріоритетності застосування положень податкового законодавства як основної засади реалізації положень законодавства, у якому не лише розкрито зміст пріоритетності, а й наведено її місце серед інших засад податкового законодавства України. Визначено підстави та умови її застосування, сферу застосування, особливості реалізації з огляду на структуру джерел податкового законодавства та відносин у сфері оподаткування. За результатами дослідження обґрунтовано нові теоретичні та прикладні положення і висновки, сформульовано науково обґрунтовані пропозиції, які надалі можуть бути враховані та використані під час законопроєктної роботи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448812 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського