Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (3)Юристам - Наукова електронна бібліотека (2)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=ПАРФЕН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

1.
Парфенов О.  
Питання подвійного громадянства як потенційний фактор напруги в українсько-румунських відносинах / О. Парфенов // Наук. зап. Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. - 2005. - Вип. 27. - С. 260-267. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР)64-(4РУМ) + Ф4(4РУМ)64-(4УКР) + Х911.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Парфентій Л. А. 
Ухилення від сплати податків в Україні: причини та методи боротьби / Л. А. Парфентій // Бізнес Інформ. - 2018. - № 3. - С. 290-295. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено сутність поняття ухилення від сплати податків; проаналізовано причини виникнення та розвитку цього явища; розроблено пропозиції стосовно основних напрямів запобігання і боротьби з ухиленням від оподаткування. Аналізуючи, систематизуючи та узагальнюючи наукові праці багатьох учених, було встановлено, що єдиного підходу щодо трактування сутності цього явища у контексті законності та усвідомленості відповідних дій в науковій літературі немає. У результаті дослідження було систематизовано чинники ухилення від оподаткування з виділенням моральних, політичних, економічних, технічних і правових причин. Проаналізовано передумови ухилення від сплати податків в Україні, зазначено найпоширеніші схеми, внаслідок яких бюджет України зазнає найбільших втрат. Досліджено методи боротьби з податковими правопорушеннями й обірунтовано необхідність розроблення та реалізації заходів запобігання і боротьби з ухиленням від сплати податків на загальнодержавному рівні. Перспективами подальших досліджень у цьому напрямі є вивчення зарубіжного досвіду боротьби з ухиленням від оподаткування та детальний аналіз поширених в Україні схем податкової мінімізації з метою виявлення шляхів усунення можливості їх використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 + Х829(4УКР)201.031.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

3.
Парфенюк І. М. 
Інформаційно-психологічні війни : навч. посіб. / І. М. Парфенюк; Київський національний університет культури і мистецтв. - Київ : КНУКіМ, 2020. - 187 c. - укp.

Увагу сконцентровано на сутності інформаційної війни, а саме її інформаційно-психологічному різновиді, а також основних інструментах інформаційно-психологічного впливу на прикладі в переважній більшості міждержавних комунікацій. Зауважено, що назва посібника "Інформаційно-психологічні війни" зумовлена розглядом інформаційних війн в рамках впливу на індивідуальну та суспільну свідомість, з навмисним униканням розгляду аспектів інформаційно-технічних війн. Саме тому посібник призначено для студентів і фахівців гуманітарного профілю (соціальні комунікації, журналістика, політологія, історія, філософія тощо). Подано інформацію про суб'єкти, джерела, об'єкти, основні засоби інформаційно-психологічних війн. Висвітлено роль релігійно-ідеологічних організацій та об'єднань під час інформаційно-психологічних війн.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.131.5 я73 + Ф018 я73 + Ф3(0)16 я73 + Ф4(0),301 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА849663 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Парфенюк К. М. 
Встановлення права земельного за рішенням суду / К. М. Парфенюк // Держава та регіони. Сер. Право. - 2021. - № 2. - С. 40-43. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Висвітлено проблему просторової обмеженості земельних ресурсів, що призводить до утворення земельних ділянок, які, враховуючи їх місце розташування, не можуть бути рівноцінними. Виявлено причини, через які виникає необхідність права власника або землекористувача земельної ділянки чи іншої зацікавленої особи на обмежене платне або безоплатне користування чужою земельною ділянкою (ділянками). Зазначено законодавство, яким регулюються сервітутні відносини. Розкрито поняття, зміст та особливості земельних сервітутів, вказано підстави їх встановлення. Зазначено, що під час визначення меж частини земельної ділянки, на яку поширюються права сервітуту, розробляється відповідна документація із землеустрою, на підставі якої реєструються кордони сервітуту в Державному земельному кадастрі. Досліджено зміну з плином часу кількості видів права земельного сервітуту, що визначені законодавством. Проаналізовано варіант врегулювання сервітутних відносин мирним шляхом і укладання відповідного договору. Обгрунтовано, чому саме спроба власників (землекористувачів) земельних ділянок домовитись між собою має обов'язково передувати зверненню до суду. Розглянуто причини встановлення земельних сервітутів за рішенням суду, досліджено шляхи та особливості їх встановлення. Враховуючи правову позицію Верховного Суду, вивчено умови встановлення земельного сервітуту та основні моменти, коли у позові про встановлення земельного сервітуту позивачу буде відмовлено. Зазначено, що висновок експерта за результатами проведеної земельно-технічної експертизи про можливість задовольнити потреби зацікавленої особи іншим шляхом, ніж встановлення сервітуту, є підставою для відмови судом у задоволенні позову про встановлення земельного сервітуту. Розкрито можливості земельно-технічної експертизи під час доведення чи спростування необхідності встановлення земельного сервітуту під час судового розгляду спору, а у випадку доведеної необхідності встановлення земельного сервітуту і її можливості щодо надання варіантів його встановлення. Внаслідок опрацювання реєстру судових рішень під час призначення земельно-технічних експертиз в спорах щодо сервітутних відносин, визначено з приводу встановлення яких саме видів земельних сервітутів виникає найбільше спорів. Зроблено висновки щодо порядку дій, необхідних для встановлення земельного сервітуту саме судовим рішенням.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського