Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (20)Юристам - Автореферати дисертацій (2)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=ФЕДУЩАК$<.>+<.>A=ПАСЛАВСЬК$<.>+<.>A=ГАНН$<.>+<.>A=МИХАЙЛІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

1.
Федущак-Паславська Г. М. 
Політико-правова ідея суверенітету державної влади та її реалізація в державотворенні України : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Г. М. Федущак-Паславська; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2000. - 18 c. - укp.

Досліджено питання розвитку, теоретичного узагальнення ідеї суверенітету державної влади та її реалізації у державотворенні України на основі аналізу наукової літератури, пам'яток українського права, текстів конституцій та інших законодавчих актів, а також норм чинної Конституції України. Визначено основні етапи розвитку ідеї суверенітету. Описано історичні закономірності, які зумовили кожен з даних етапів. Розглянуто ідею суверенітету як історичну, сучасну та перспективну з акцентом на її реалізації в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.41 + Х809(4УКР)7 + Ф1(4УКР)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310313 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Паславська О. Я. 
Становлення та конституційний розвиток Польської Республіки (1918-1939 рр.) : Автореф. дис... канд. юрид. наук / О. Я. Паславська; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2006. - 18 c. - укp.

На підставі аналізу наукової літератури, архівних документів, а також нормативно-правових актів досліджено проблеми становлення та конституційного розвитку Польської Республіки (1918 - 1939 рр.). Проаналізовано політико-правові передумови її відродження в роки Першої світової війни. Досліджено процес юридичного оформлення відновленої країни, який завершився проголошенням 11 листопада 1918 р. Регентською Радою декрету щодо передачі всієї влади Ю.Пілсудському. Розкрито соціально-економічні та політичні передумови прийняття Конституції Польщі в 1921 р., охарактеризовано її основі принципи, права та свободи громадян, конституційно-правове становище органів державної влади. З'ясовано причини та суть конституційної кризи 1921 - 1926-го рр., а також її санаційні наслідки. Доведено: Квітнева Конституція 1935 р. завершила процес перебудови устрою Польщі та заклала базу для запровадження в країні тоталітарної системи, що звело нанівець основні демократичні принципи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4ПОЛ)61-5 + Т3(4ПОЛ)61-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Федущак-Паславська Г. М. 
Практикум з римського приватного права : [посібник] / Г. М. Федущак-Паславська. - Л. : ПАІС, 2012. - 232 c. - Бібліогр.: с. 219-220. - укp.

Стисло висвітлено предмет і систему курсу римського приватного права, його характерні риси. Наведено характеристику джерел римського права, форми діяльності римських юристів, акцентовано на кодифікації римського права та її значенні для розвитку європейського права. Розкрито поняття особи (суб'єкта права) у Римі, розглянуто правове становище різних категорій населення, а також чинники, які впливали на дієздатність за римським правом. Значну увагу приділено регулюванню шлюбно-сімейних відносин за римським правом, викладено основи речового, спадкового, зобов'язального права. Подано детальну інформацію про окремі види договорів у римському праві, зокрема, консенсуальних, реальних, договорів куплі-продажу, найму, доручення і товариства та ін. Охарактеризовано досудові способи захисту порушених прав, стадії римського цивільного процесу, основи судочинства у Римі. У додатку наведено текст Законів XII Таблиць - пам'ятки римського права, норми якої довгий час були основним джерелом права у Римі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323-622 я7-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА755566 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Паславська Р. Ю. 
Система адміністрування податків в Україні : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Р. Ю. Паславська; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Львів, 2014. - 20 c. - укp.

Комплексно досліджено теоретико-методологічні засади функціонування системи адміністрування податків в Україні. Наведено авторське визначення терміна "система адміністрування податків", обгрунтовано сутність цього поняття та запропоновано функціональну модель національної системи адміністрування податків. Розроблено класифікацію податкових відносин, що виникають між суб'єктами системи оподаткування в процесі адміністрування податків. Здійснено порівняльний аналіз особливостей адміністрування податків в Україні та в країнах - учасницях ЄС. Проаналізовано вплив основних макроекономічних показників на стан системи адміністрування податків. Досліджено структуру та динаміку податкових надходжень до Зведеного бюджету України та складено їх прогноз на короткострокову перспективу. Визначено основні проблеми, характерні для національної системи адміністрування податків. Запропоновано напрями вдосконалення системи адміністрування податків в Україні з врахуванням європейського досвіду.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 + Х829(4УКР)-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА410548 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Паславська Н. Т. 
Становлення та розвиток конституційної юстиції ФРН: історико-правове дослідження : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Н. Т. Паславська; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Львів, 2015. - 20 c. - укp.

На підставі дослідження конституцій Німеччини, федеральних законів, рішень Федерального та земельних конституційних судів, наукової літератури проаналізовано становлення і розвиток конституційної юстиції ФРН, компетенцію Федерального Конституційного Суду та його вплив на формування конституційного ладу держави. З'ясовано місце Федерального Конституційного Суду в системі органів державної влади ФРН. Вивчено становлення взаємовідносин між Федеральним і земельними конституційними судами. Досліджено історичну роль Федерального Конституційного Суду у формуванні та захисті конституційного ладу ФРН. За результатами проведеного дослідження сформульовано й обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення українського законодавства з питань конституційної юстиції, базовані на історико-правовому досвіді діяльності Федерального Конституційного Суду ФРН.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4НІМ)111.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА419357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Паславська Н. 
Конституційна юстиція Федеративної Республіки Німеччина: від витоків до сьогодення : монографія / Н. Паславська. - Львів : ПАІС, 2017. - 287 c. - Бібліогр.: с. 173-198 - укp.

Проаналізовано історико-правові аспекти становлення та розвитку конституційної юстиції ФРН, компетенцію Федерального конституційного суду та його вплив на формування конституційного ладу держави. Висвітлено місце зазначеного суду в системі органів державної влади ФРН. Розкрито розвиток взаємовідносин між Федеральним і земельними конституційними судами. Показано історичну роль Федерального конституційного суду у формуванні та захисті конституційного ладу ФРН.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4НІМ)111.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА811212 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Паславський І. І. 
Президентська виборча кампанія в США: результати, наслідки, соціально-політична відповідальність ЗМІ / І. І. Паславський // Наук. зап./Укр. акад. друкарства. - 2016. - № 2. - С. 316-326. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено політичний, економічний, психологічний і масмедійний фактори перемоги у президентській виборчій кампанії в США представника республіканської партії. З'ясовано першу реакцію провідних політиків світу на результати виборчих перегонів, виокремлено та проаналізовано публікації політичних оглядачів та медіаекспертів у рейтингових українських виданнях щодо вибору американського народу. Акцентовано на концепції соціально-політичної відповідальності ЗМІ у знакових загальнодержавних виборчих кампаніях. Доведено, що популізм як політичний рух утверджується у країнах сталої демократії, і перемога кандидата-популіста надасть цьому рухові нового імпульсу та масштабів. Акцентовано, що американські та світові засоби масової інформації тиражують інформаційні приводи популістів і в такий спосіб сприяють підвищенню їх особистого рейтингу, зростанню авторитету їх політичних структур.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(7СПО)131 + Х809(7СПО)526.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70173 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

8.
Паславська Н. О. 
Кравецький цех у Львові в кінці XIV - XVIII ст.: особливості правового статусу / Н. О. Паславська // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2017. - Вип. 47. - С. 32-35. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

У дослідженні висвітлено законодавче підгрунтя діяльності, права та привілеї кравецького цеху у Львові, а також простежено генезу заснування та організації кравецького ремесла, як одного з найдавніших та найпоширеніших фахів. Проаналізовано ряд цехових статутів та королівських привілеїв, що дозволяють реконструювати особливості правового статусу кравецької корпорації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛЬВ-2Л)4-292 + Х2(4УКР-ЛЬВ-2Л)4-621.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

9.
Теорія кримінального переслідування : монографія / В. А. Гринчак, І. Я. Заяць, В. І. Петлюк, Г. М. Федущак-Паславська; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Харків : Право, 2019. - 207 c. - Бібліогр.: с. 187-206 - укp.

На підставі проведеного аналізу доктринального та нормативного матеріалу, а також результатів міжнародного співробітництва в боротьбі зі злочинністю визначено закономірності становлення та розвитку стандартів поведінки держав у процесі кримінального переслідування правопорушників. Наголошено, що кримінальне переслідування є функцією держави, в основу якої покладено дотримання прав людини й основних свобод. Виокремлено історичні, теоретичні та практичні тенденції й особливості становлення та вдосконалення національних і міжнародно-правових механізмів, спрямованих на забезпечення цієї функції як наслідку, що випливає з державного суверенітету. Окремими положеннями розкрито особливості процесів міжнародного співробітництва, в тому числі за участю України, задля забезпечення невідворотності покарання злочинців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА830032 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Ювілейний збірник наукових праць на пошану професора Володимира Семеновича Кульчицького з нагоди 100-річчя від дня народження / ред.: І. Й. Бойко, Б. Й. Тищик, М. М. Кобилецький, А. В. Кольбенко, Г. М. Федущак-Паславська, Л. Е. Шевчук; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів : ЛНУ ім. І. Франка, 2019. - 395 c. - укp.

Висвітлено основні етапи життєвого шляху, наукової, педагогічної та громадської діяльності видатного вченого-правознавця в галузі історії держави та права України професора B. С. Кульчицького. Наведено наукові статті його колег та учнів, які відображають різнобічні наукові зацікавлення вченого історією держави і права України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР) д Кульчицький, В.С.

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА859406 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


11.
Вступ до правової політології : навч. посіб. / І. Й. Бойко, В. М. Бурдін, М. І. Бризіцький, О. Друздєв, Т. Дудаш, В. Качур, В. Коваль, В. Ковальчук, В. Косович, І. Кресіна, Т. Михальчук, І. Новосядло, І. Панкевич, О. Панкевич, П. Рабінович, С. Рабінович, С. Різник, В. Семків, О. Семків, О. Стойко, Г. Федущак-Паславська; ред.: В. М. Бурдін, В. М. Косович, П. М. Рабінович, В. О. Семків; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів : ЛНУ ім. Івана Франка, 2021. - 519 c. - Бібліогр.: с. 514-519 - укp.

Створено, щоб показати можливості сучасного правознавства у пізнанні політичних явищ. Висвітлено роль права у політичному розвитку, співвідношення права та політики, становлення і перспективи правової політології, її предмет і методи. Окреслено історію політичних ідей, політичні парадигми концепції державної влади, українську політичну думку від найдавніших часів до середини XX ст. Розглянуто політичні інституції, поняття влади у правовій політології, правову політику сучасної Української держави, окремі сучасні політико-правові явища. Визначено принципи держави в політичній системі суспільства, поняття демократії в політичному житті сучасного світу. Представлено парламент як політичний інститут, розкрито суть парламентаризму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.012 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА860538 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


12.
Історія держави і права зарубіжних країн : підручник / І. Й. Бойко, Б. Й. Тищик, А. В. Кольбенко, О. В. Липитчук, Х. М. Моряк-Протопопова, Г. М. Федущак-Паславська, Л. Е. Шевчук, Б. І. Гутів, І. В. Ковальчук, Ю. В. Олійник, П. Т. Едер, М. С. Пиртко; ред.: Б. Й. Тищик, І. Й. Бойко; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Львів : ЛНУ ім. І. Франка, 2022. - 657 c. - Бібліогр.: с. 644-652 - укp.

Зауважено, що враховуючи новітні здобутки як українських, так і зарубіжних науковців, автори зосередили свою увагу на тих подіях і фактах державно-правового розвитку провідних зарубіжних країн, які мали визначальний вплив на загальний розвиток інститутів держави та права. Також розглянуто державо- та правотворення тих країн, які тією чи іншою мірою у різні історичні епохи та періоди мали значний вплив на розвиток людської цивілізації, на становлення та розвиток державно-правових інститутів інших країн. Розкрито особливості історії держави і права зарубіжних країн у різні періоди їхнього виникнення, становлення та функціонування. Матеріал викладено системно, у хронологічній послідовності з часу виникнення перших державних утворень до сьогодення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4/8) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС70309 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


13.
Римське право крізь призму традиції і судової практики : монографія / Й. Рюкрет, Д. Б. Кордаско Салмена, А. М. Гужва, А. Г. Донець, Л. Жанг, Ю. О. Заіка, Б. П. Карнаух, В. Є. Кисіль, В. І. Крат, С. Лазаров, Р. А. Майданик, Ю. В. Мица, А. М. Мірошниченко, К. Морія, В. Некрошиус, О. П. Печений, Є. О. Рябоконь, І. В. Спасибо-Фатєєва, К. Танєв, А. Тарвацька, Г. М. Федущак-Паславська, Є. О. Харитонов, О. І. Харитонова; ред.: І. В. Спасибо-Фатєєва; Громадська організація "Цивілістична платформа", Центр дослідження права імені Савіньї. - Харків : ЕКУС, 2022. - 510, [1] c. - (Серія "Практична цивілістика"Практична цивілістика). - Бібліогр. в підрядк. прим. - укp.

Представлено монографію, яка формує в читачів зацікавленість у набутті знань із римської і сучасної цивілістики, демонструє універсальність значення категорій римського права як фундамента юридичної думки. Проведено паралелі між традиційними поняттями часів Давнього Риму та їх дієвістю за умов сучасного правозастосування та в судовій практиці. Зазначено, що зміст монографії охоплює загальні постулати, на які спирається право, та окремі розвідки у сферах речового, зобовꞌязального, спадкового та сімейного права.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)323

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867501 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського