Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (3)Юристам - Наукова електронна бібліотека (1)Юристам - Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=ШТЕП$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

1.
Штепа С.  
Верховна Рада України і вирішення проблем депортованих: парламентські слухання 2000 року / С. Штепа // Наук. зап. Ін-ту політ. і етнонац. дослідж. - 2002. - Вип. 21. - С. 241-246. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-9 + Х809(4УКР)341

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69635 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Штепа С. О. 
Роль Верховної Ради України у вирішенні етнополітичних проблем Криму : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.05 / С. О. Штепа; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. НАН України. - К., 2004. - 18 c. - укp.

Проведено комплексне дослідження ролі Верховної Ради України у вирішенні етнополітичних проблем Автономної Республіки Крим. Проаналізовано сучасну етнополітичну ситуацію у Криму, визначено основні етнополітичні проблеми півострова та можливості їх розв'язання. Діяльність Верховної Ради України розглянуто у контексті етнонаціональної політики української держави та у зв'язку з регіональними особливостями формування політико-правового поля в Криму. З'ясовано роль Верховної Ради України у вирішенні проблем раніше депортованих народів. Проаналізовано взаємодію парламенту України й регіональної влади та органів місцевого самоврядування Криму, розглянуто етнополітичні проблеми його розвитку. Наведено пропозиції щодо підвищення ефективності діяльності Верховної Ради України у вирішенні даних проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф51(4УКР-6КРМ) + Х809(4УКР)62-9:(4УКР-6КРМ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331568 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Штепа О. О. 
Правова ментальність українського етносу доби козацтва як чинник вітчизняного державотворення / О. О. Штепа // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2015. - № 1. - С. 144-148. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розкрито особливості формування правової ментальності населення Гетьманщини і її роль у розбудові Козацької держави, відслідковано її генеза та історичні й соціокультурні умови формування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)4-5 + Х002.03 г(4УКР)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

4.
Штепа В. Н. 
Підвищення безпеки об'єктів продовольчої індустрії у випадку виникнення надзвичайних ситуацій / В. Н. Штепа, С. П. Вертай, Р. Є. Кот, О. В. Морголь, Н. А. Заєць // Вісн. Харків. нац. техн. ун-ту сіл. госп-ва ім. П. Василенка. - 2016. - Вип. 179. - С. 271-278. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано вплив водних ресурсів на ефективність та безпеку об'єктів продовольчої індустрії за умов дії надзвичайних ситуацій техногенного та природного походження. Запропоновано схему екологічно безпечного постачання ресурсів на виробництва. Розроблено концепції гарантованого водопостачання із усуненням недоліків існуючих рішень за умов надзвичайних ситуацій; оцінено фінансову ефективність такого підходу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л80-38 + Х819(4УКР)112.035

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

5.
Штепа О. О. 
Правова ментальність українського етносу як чинник сучасного вітчизняного державотворення : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.03 / О. О. Штепа; Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди. - Переяслав-Хмельницький, 2019. - 20 c. - укp.

Надано визначення і розкрито роль правової ментальності українського етносу в державотворчих процесах на вітчизняних теренах. Аргументовано, що до конструктивних поведінкових автоматизмів вітчизняної ментальності в державотворчому дискурсі належать: повага до праці і права приватної власності; високий авторитет сім'ї, територіальної громади, жінки-матері; гуманність кримінальної системи. Водночас деструктивні поведінкові установки (правовий нігілізм, уявлення про державну та комунальну власність як про "нічию", відсутність поваги до держави та її органів, схильність до правопорушень і героїзація злочинного життя, надзвичайно глибоке укорінення корупції) вимагають корекції за допомогою впровадження суспільної правової ідеології і ефективної системи політико-правового виховання молоді. Осмислення перспектив участі вітчизняного соціуму в глобалізаційних та євроінтеграційних процесах у ментально-правовому дискурсі дало можливість установити: європейський характер вітчизняної правової ментальності, специфіка якої пов'язана з "прикордонним" становищем українських етнічних земель між Європою і Азією; конструктивний вплив на неї з боку європейського соціокультурного та цивілізаційного простору, який є додатковим чинником подолання "радянського менталітету", правового нігілізму, негативного ставлення до державної і комунальної власності, корупції і розкрадання; малу ймовірність кардинальної зміни її основних установок, базових правових ідей в найближчій перспективі; необхідність збереження під дією глобалізаційних та євроінтеграційних впливів власної ментально-правової самобутності, національних традицій у сфері праворозуміння. Доведено, що рецепція вітчизняним соціумом європейських політико-правових цінностей у перспективі стане важливим фактором для конструктивних його трансформацій у державотворчому контексті. Інституціалізація та глибоке укорінення в національній культурі ідей демократії, верховенства права, прав людини, гідності, терпимості, самореалізації, миру стануть фактором подолання контрпродуктивних політико-правових автоматизмів української ментальності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА440240 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського