Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (11)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=BIAŁOCERKIEWICZ$<.>+<.>A=JAN$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

1.
Strazovska L'. 
New regulations and their impact on small and medium enterprises in Slovak Republic = Вплив законодавчих змін на малий та середній бізнес Словаччини / L'. Strazovska, E. Jancikova // Актуал. проблеми економіки. - 2017. - № 3. - С. 90-97. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Описано зміни відносно юридичних форм ведення бізнесу в Словаччині, проаналізовано сучасний стан малого та середнього бінесу країні в контексті законодавчих змін та оновлених правил оподаткування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4СЛА)901.301.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

2.
Stupakova M. 
EU border regime in context of legal migration of third-country nationals = Прикордонний режим ЄС у контексті легальної міграції громадян третіх країн / M. Stupakova, A. Jankurova, P. Cajka // Зовн. торгівля: економіка, фінанси, право. - 2017. - Вип. 5. - С. 107-124. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

В Європейському Союзі систематично приймаються правила, які визначають основні норми міграційної політики і політики надання притулку. Програма роботи ЄС містить легальне і нелегальне транскордонне переміщення на території Середземномор'я. Необхідність застосування міграційної політики на національному рівні (ЄС) тісно пов'язана з вільним рухом людей. Створенням зони без кордонів між державами-членами ЄС виникла необхідність сформувати зовнішню міграційну політику. Оскільки проходить розробка і формування сучасної європейської міграційної політики, ЄС відіграє все більш зростаючу важливу роль, котра у рамках програми роботи має великий вплив на проблеми імміграції у Європі. ЄС здійснює управління міграційними процесами і закріплює безпеку на кордоні на території Середземномор'я.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.39(4) + Х915.232.5-91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

3.
Masar D. 
Stimulation of electoral interest in Slovak Republic = Стимулювання електорального інтересу в Словацькій Республіці / D. Masar, N. Kovachova, A. Jankurova // Зовн. торгівля: економіка, фінанси, право. - 2018. - № 2. - С. 62-69. - Бібліогр.: 8 назв. - англ.

Сьогодні дедалі важливішим стає термін "криза демократії", який дуже тісно пов'язаний з байдужістю виборців, політичною недовірою та браком прийняття рішень громадянами. Майже парадоксальним є те, що концепція неоелітарної теорії демократії, в якій політичні рішення випливають із волі вузького кола "найкращих", стає все більш інтенсивним у середовищі громадянського суспільства, який зараз має набагато більш помітний статус і сильні компетенції. Щоб не знищувати негативну тенденцію зменшення участі, існує потреба в деяких змінах у нашій політичній системі та зміцненні громадянської культури. Мета статті - аналіз можливостей стимулювання електорального інтересу з метою посилення політичної участі в Словацькій Республіці. Методологічною основою дослідження є система методів наукового пізнання як загальної науки (діалектика, формальна логіка, аналіз та синтез, моделювання) та спеціальна (історична, правова, функціонально-правова тощо), що дозволяє досягти мети, створює методологічну основу статті. Демократична криза є небажаним елементом, який знаходиться під впливом низького рівня участі виборців у виборах. Щоб запобігти втрати інтересу громадянами щодо виборів і тим самим посилити участь виборців у процесах прийняття рішень, необхідно вжити певні заходи у вигляді запровадження електронного голосування, примусової участі у виборах, об'єднання окремих видів виборів і т.д. Ці заходи можуть усунути демократичну кризу та забезпечити прогрес суспільства. Висновок: прогрес громадянського суспільства та динаміка його розвитку, як і раніше в Кельні і на ранніх етапах виявлення себе. Хоча спроба боротьби з фазою з небажаними елементами у формі апатії є невимовною, оскільки вона не має порядку, групової солідарності та домінують в ній проблемні та конфліктні ситуації. Сьогодні для демократії потрібне не лише офіційне визнання того, що уряд виник шляхом демократичних виборів та що вся влада йде від людей, а й важливим фактором є те, чи демократія активно використовується для нашого власного блага. До тих пір, поки не досягнуто політичне розширення можливостей та поступове застосування інноваційних інструментів, які підтримують зацікавленість виборців у процесах прийняття рішень, збільшення явки виборців може розглядатися лише як утопія в нашому суспільстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4СЛА)526 + Х849(4СЛА)056

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

4.
Janiak P. 
The Polish concept of administrative liability = Польська концепція адміністративної відповідальності / P. Janiak // Вісн. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Сер. Держ. упр. - 2021. - № 1. - С. 80-84. - Бібліогр.: 83 назв. - англ.

Досліджено тенденції польського права щодо все частішого використання механізму адміністративної відповідальності у відповідь на поведінку осіб, що порушують чинний нормативний порядок. Це провокує питання про рівень захисту особи, яка здійснює суверенну та санкційну діяльність органів державного управління. Встановлено, що у 2017 р. дефіцит нормативного регулювання, який спостерігався в доктрині, призвів до включення до Закону від 14 червня 1960 р. Розділу IVa Адміністративного процесуального кодексу, що містить норми про накладення адміністративних штрафів та надання пільг при їх здійсненні. Обгрунтовано, що, незважаючи на наявні недоліки, регулювання є правильним кроком. Доведено, що продовження законодавчої роботи бажане для створення всебічного регулювання, що встановлює принципи відповідальності, адаптовані до специфіки адміністративного права.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4ПОЛ)072.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15105:держ.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського