Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (11)Юристам - Наукова електронна бібліотека (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=MIK$<.>+<.>A=CEZARY$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

1.
Mikiashvili S. 
COVID-19 and its impact on disinformation and fake news = COVID-19 та його вплив на дезінформацію та фейкові новини / S. Mikiashvili // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2020. - № 3. - С. 130-135. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Розкрито розуміння та особливості дезінформації щодо коронавірусу та шкідливої для людей інформації, а також досліджено механізми, які ЄС та США використовують для боротьби із дезінформацією, що надходить із Росії. Цю проблему досліджували С. Датишвілі, Г. Герд, Т. Кінцурашвілі, Н. Мамуладзе, К. Мшвідобадзе та інші вчені. Мета дослідження полягає у критичній оцінці поширення дезінформації різними зацікавленими державами та групами під час пандемії коронавірусу та її наслідків. Методологічну основу дослідження складають філософські, ідеологічні, загальнонаукові та спеціальні методи. Результатом дослідження став аналіз ефективності заходів, які вживаються країнами ЄС та США під час пандемії вірусу Корона для боротьби із поширенням дезінформації. Дискусія в статті торкнеться шляхів підвищення обізнаності про дезінформацію та COVID-19 для зменшення розповсюдження фальшивих новин, а також пошук дієвих методів, які слід вжити під час боротьби із поширенням дезінформації. Пандемія коронавірусу була настільки непередбачуваною для світу, що той виявився зовсім не готовим до її наслідків. Тим не менше коронавірус породив нову еру в Інтернеті. Світ перейшов до існування у віртуальному режимі, що в свою чергу спричинило нові труднощі. Урядові та неурядові організації, приватні компанії та бізнес перейшли на режим дистанційної роботи. Таким чином і кіберзлочинці також стали більш активними. Зі зростанням кіберзлочинності кількість дезінформації, пов'язаної з державними інтересами, також зросла. Понад 90 % світового населення перебуває в частковій або повній самоізоляції. Заводи, торгові центри, ресторани, кафе, кінотеатри та театри не працюють. Хоча світ, здається, зупинився, російські дезінформатори працюють вдвічі важче, спрямовуючи теорії змови та фейкові новини під прикриттям нового коронавірусу. Повідомлення спочатку з'являються в російських ЗМІ, що згодом служить основою для грузинських ЗМІ. Інформація розповсюджується систематично із залученням сторінок Facebook та конкретних людей, які часто озвучують повідомлення Кремля. Фальшиві новини про COVID-19, що циркулюють у Грузії, мають політичний характер і поширюються відверто проросійськими, а також грузинськомовними виданнями. Мотив розповсюдження фейкових новин є суто політичним, але поширення дезінформації щодо COVID-19, хоча і не завжди є кримінальним злочином, має дуже серйозні наслідки, загрожуючи здоров'ю населення та безпосередньо впливаючи на життя людей. У ситуації пандемії Кремль все ще використовує паніку та страх серед громадськості заради політичних цілей, що змушує країни, на які націлена російська пропаганда, боротися як із пандемією коронавірусу, так і з фейковими новинами. Нечесні новини про Covid-19 мають величезний вплив на пересічних громадян ЄС, які шукають поради та підтримки від інших у соціальних мережах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4/8)112.013.013.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського