Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (12)Юристам - Автореферати дисертацій (2)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ІЇ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

1.
Морозов А. О. 
Засоби інформаційного сервісу об'єктів інтелектуальної власності / А. О. Морозов, В. Л. Косолапов, О. В. Отрішко // Мат. машини і системи. - 2002. - № 3. - С. 136-147. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто проблеми та шляхи розвитку методів інформаційного сервісу об'єктів інтелектуальної власності. Акцентовано увагу на важлівості створення інформаційно-аналітичних систем обліку та контролю використання інтелектуальної власності на базі прогресивних інформаційних технологій. Розробка та впровадження у практичну діяльність банку даних об'єктів інтелектуальної власності в межах інформаційно-аналітичних систем обліку та контролю ії використання є невід'ємною складовою частиною створення в Україні сучасного ринку інтелектуальної власності. Запропоновано моделі й алгоритми керування розподіленим інформаційно-аналітичним середовищем опису, аналізу та експертного оцінювання об'єктів інтелектуальної власності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х833ф

Шифр НБУВ: Ж15664 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Лобода Ю. П. 
Цінність держави як ії соціальна сутність (теоретико-методологічні аспекти дослідження) : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Ю. П. Лобода; Одес. нац. юрид. акад. - О., 2001. - 20 c. - укp.

На підставі аналізу наукової літератури, де висвітлено проблеми цінності та соціальної сутності держави, досліджено загальні закономірності формування, прояву та розвитку ціннісних властивостей держави за умов становлення правової соціальної держави. Наведено категоріально-методологічні засади щодо визначення цінності держави, сформульовано деякі загальні закономірності становлення, прояву та розвитку ціннісних властивостей держави, визначено основні напрямки подальшого дослідження цінності держави в межах науки загальної теорії держави та права, розглянуто цінність держави в аспекті аналізу її сутності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.0 + ФО22.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315822 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Пирога І. С. 
Правові та організаційні засади реформування податкової системи України : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. С. Пирога; Держ. НДІ МВС України. - К., 2012. - 20 c. - укp.

Увагу приділено вирішенню актуальних проблем реформування податкової системи України. Проаналізовано теоретичні, законодавчі та практичні проблеми, які стосуються визначення та розробки напрямків реформування податкових правовідносин. З'ясовано зміст всіх його елементів і проблем реалізації, науково обгрунтовано можливі шляхи удосконалення нормативної бази, окреслено конкретні напрями реформування законодавства України про оподаткування. Досліджено роль податкового законодавства як елементу системи державного управління соціально-економічним розвитком. Запропоновано авторське бачення концепції реформування податкового законодавства, спрямованого на узгодження інтересів капіталу, найманих працівників і держави з метою становлення інноваційно-інвестиційної моделі розвитку економіки шляхом запровадження еластичних ставок податків. Розроблено податковий механізм трансформації внутрішнього державного боргу вкладникам Ощадбанку колишнього СРСР в інвестиційний ресурс. Розкрито механізм правового регулювання діяльності у сфері оподаткування через встановлення мети, принципів, функцій і способів такого регулювання. Наведено авторські визначення понять "податковий кредит", "предмет оподаткування", "об'єкт оподаткування", "масштаб податку", "інтелектуальна складова вартості робочої сили", "бартер", "нікчемна економічна угода". Запропоновано спосіб нарахування, справляння та відшкодування ПДВ, який передбачає повну автоматизацію процесу, забезпечує достовірну статистичну інформацію про величину створеної доданої вартості, спрощує здійснення перехресних перевірок. Сформульовано пропозиц

ії щодо внесення змін і доповнень до нормативних актів України, які регулюють відносини у сфері оподаткування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393835 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Гулак Л. С. 
Особливості муніципального управління в зарубіжних країнах / Л. С. Гулак // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2014. - № 807. - С. 109-112. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто багаторівневі системи державного управління, які характерні для сучасних демократичних держав. Запорукою нормального функціонування цих складних систем є правильне вирішення проблеми відносин між рівнями влади в будь-якій державі. На перший погляд видається, що дана проблема пов'язана з вирішенням питань про розподіл повноважень, відповідальності та ії діяльності різних владних структур. Водночас неодмінним принципом формування компетенції кожного рівня влади (від загальнодержавної до місцевої) є найбільша ефективність виконання певних функцій і завдань на відповідному рівні управління територіальними справами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4/8)011.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

5.
Приходько І. В. 
Інститут податкової амністії та ії місце в системі податкового права : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. В. Приходько; Держ. наук.-досл. ін-т М-ва внутр. справ України. - Київ, 2017. - 21 c. - укp.

Проведено дослідження, у якому комплексно, з урахуванням сучасних методів пізнання, здобутків вітчизняної та зарубіжної правничої науки, а також чинного законодавства України, зарубіжних країн, розкрито сутність інституту амністії та його місце в податковому праві. Досліджено інститут амністії у праві й визначено його як міжгалузевий інститут, який розповсюджується на ті галузі права, у сфері яких уможливлюється його здійснення, у тому числі в податковому праві. Проаналізовано загальні положення інституту податкової амністії та визначено його місце в податковому праві на сучасному етапі. Запропоновано авторські тлумачення понять "економічна амністія", "фінансова амністія", "амністія капіталів" та "податковий компроміс", розроблені з урахуванням співвідношення податкової амністії з іншими видами економічних амністій та податковим компромісом. Надано податково-правову характеристику інституту податкової амністії, сформовано класифікацію таких амністій. Визначено правові форми податкових амністій. Охарактеризовано податково-правовий статус суб'єктів правовідносин, що виникають при оголошенні та реалізації податкової амністії. Досліджено особливості правового регулювання податкової амністії в зарубіжних країнах, на підставі чого сформульовано умови ефективного її проведення в цих країнах. Проаналізовано реалізовані податкові амністії в Україні й визначено перспективи їх проведення в майбутньому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)201.031.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА431468 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :
new ! "Зал нових надходжень" - література у відкритому доступі


6.
Кузенко У. І. 
Політична функція держави та ії реалізація в Україні : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / У. І. Кузенко; Приватний вищий навчальний заклад "Університет Короля Данила" . - Івано-Франківськ, 2018. - 20 c. - укp.

Здійснено загальнотеоретичний аналіз політичної функції як однієї з важливих стратегічних функцій держави, що забезпечує політичну стабільність, здійснення владних повноважень, вироблення державної політики в інтересах людини і суспільства. Такий підхід базується на тому, що змістом цієї функції є упорядкування відносин у політичній сфері суспільства і створення сприятливих умов для ефективної життєдіяльності як політичної системи в цілому, так і окремих її елементів. Визначено роль і місце політичної функції у системі функцій держави. Запропоновано авторське визначення політичної функції Української держави як загального, об’єктивно необхідного, нормативно визначеного напряму її діяльності з урегулювання сфери політичних відносин, вироблення, реалізації й гарантування внутрішньої і зовнішньої політики держави, створення умов та інститутів для розвитку народовладдя, забезпечення умов для розвитку і функціонування політичної системи суспільства, створення механізмів досягнення політичної стабільності, забезпечення національної безпеки та державного суверенітету з метою формування в Україні європейського громадянського суспільства, а також розбудови демократичної, соціальної, правової держави. Охарактеризовано форми реалізації політичної функції держави, які визначаються як способи практичної діяльності уповноважених на це ланок механізму держави, що спрямована на втілення в життя державної політики і поставлених перед нею політичних цілей. Політичній функції держави властиві як правові, так і неправові (організаційні) форми реалізації. Доведено, що у сучасних політико-правових та соціальних умовах політична функція держави насамперед спрямована на створення демократичного суспільства, забезпечення його єдності як цілісного соціального організму. Подальший розвиток України пов’язаний не лише з вирішенням цілого ряду поточних проблем у галузі права та державотворчої діяльності, а й з формуванням комплексної програми розвитку Української держави, яка повинна містити такі фундаментальні аспекти, як: функціонування держави, удосконалення засобів й механізмів реалізації політичної функції держави, створення системи координації діяльності органів публічної влади, їх посадових І службових осіб під час реалізації політичної функції, яка перебуває у безпосередньому взаємозв’язку і співвідноситься з конституційно визначеною сутністю Української держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.1:Ф + Ф3(4УКР)12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432674 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Кушпіт В. П. 
Кримінальне право України. Загальна частина : навч. посіб. / В. П. Кушпіт, І. І. Цилюрик, В. С. Канцір; ред.: В. П. Кушпіт; Національний університет "Львівська політехніка". - Львів : Растр- 7, 2021. - 327 c. - Бібліогр.: с. 325-327 - укp.

Кримінальний кодекс України спрямований на захист прав і свобод людини й громадянина, власності, громадського порядку, конституційного устрою, державного ладу України від злочинних посягань, гарантування миру і безпеки людства. Згідно з Кримінальним кодексом України подано та висвітлено основні питання загальної частини кримінального права України. Широко використано чинну нормативну базу, зокрема рішення Конституційного Суду України та постанови Пленуму Верховного Суду України у кримінальних справах. Розкрито поняття і систему кримінального права, кримінальну відповідальність та ії підстави, злочин та його види, об'єкт та об'єктивну сторону злочину, суб'єкт та суб'єктивну сторону злочину, покарання та його види, звільнення від покарання, особливості кримінальної відповідальності та покарання неповнолітніх. Висвітлено основні положення навчальної дисципліни «Кримінальне право України. Проаналізовано поняття, прйнципи, завдання та систему Кримінального права України, зміст Кримінального кодексу України, чинності закону у часі та просторі. Висвітлено законодавчі та теоретичні питання підстав кримінальної відповідальності, поняття кримінального правопорушення та його видів. Досліджено наукові засади кримінально-правової кваліфікації кримінальних правопорушень, розкриваються особливості елементів та ознак складу кримінального правопорушення, стадій вчинення кримінального правопорушення, співучасті у кримінальному правопорушенні, множинності кримінальних правопорушень, звільнення від кримінальної відповідальності, викладено обставини, що виключають кримінальну відповідальність, розкрито поняття та мету покарання, його види, призначення покарання і звільнення від його відбування. Крім цього, проаналізовано судимість, особливості кримінальної відповідальності та покарання неповнолітніх, розкрито заходи кримінально-правового впливу на осіб, що вчинили діяння, заборонене Кримінальним кодексом України. Навчальний посібник написано з урахуванням останніх змін кримінального законодавства. Вважаємо, що це видання сприятиме студентам у навчальному процесі та буде корисним у подальшій науково-дослідній роботі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)0 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС68892 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Мавдрик М. Я. 
Прокуратура України і ії роль в забезпеченні прав і свобод людини і громадянина : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / М. Я. Мавдрик; Харківський національний університет внутрішніх справ. - Харків, 2013. - 20 c. - укp.

Дисертація присвячена дослідженню ролі прокуратури України в забезпеченні прав і свобод людини і громадянина. В ній проаналізовано становлення і розвиток прокуратури України як органу охорони та захисту прав людини; визначено місце вітчизняної прокуратури в механізмі забезпечення прав і свобод людини і громадянина; охарактеризовано функції, повноваження, форми та методи діяльності прокуратури в сфері забезпечення прав і свобод людини і громадянина. Автор дослідив акти прокурорського реагування як правову форму реалізації прокуратурою владних повноважень щодо забезпечення прав і свобод людини і громадянина; визначив шляхи удосконалення конституційно-правового статусу прокуратури України та її діяльності з забезпечення прав і свобод на сучасному етапі. На підставі проведених досліджень в роботі сформульовано пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства у сфері конституційно-правового регулювання діяльності прокуратури України щодо забезпечення прав та свобод людини і громадянина.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА451554 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Кононенко Ю. С. 
Держава і революції : монографія / Ю. С. Кононенко, С. В. Джолос. - Черкаси : О. М. Третяков, 2022. - 315 c. - Бібліогр.: с. 281-298 - укp.

Увагу присвячено проблематиці держави та революцій. Окреслено особливості ліберального, соціалістичного та консервативного бачення теоретико-правових аспектів і сутності революцій. Осмислено політико-правові уроки буржуазно-демократичних і соціалістичних революцій. Розкрито основні ідейно-теоретичні засади революцій минулих епох і сучасності. Виявлено особливості "кольорових" революцій сучасності та ті ризики, які вони несуть суспільству. З'ясовано особливості відносин держави й особи, зокрема в контексті революційних подій. Зазначено, що політико-правова стабільність є запорукою добробуту суспільства, визначено основні засади ії забезпечення. Висвітлено основні засади формування консолідованого, соціально-захищеного суспільства як провідної функції держави, що гарантує ії існування, стабільний розвиток, національну безпеку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА858061 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Терещук М. М. 
Юридична відповідальність у публічному праві : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / М. М. Терещук; Національна академія внутрішніх справ. - Київ, 2019. - 20 c. - укp.

Наведено результати дослідження юридичної відповідальності в публічному праві. Осмислено еволюцію поглядів і бібліографію наукових досліджень юридичної відповідальності в публічному праві. Проаналізовано генезу юридичної відповідальності в публічному праві, а також обґрунтовано методологію її вивчення. Здійснено загальнотеоретичну характеристику юридичної відповідальності в публічному праві шляхом теоретичного пізнання ознак, правового інституту, принципів, механізму реалізації юридичної відповідальності в публічному праві, а також галузевих особливостей її функціонування. Розглянуто специфіку публічно-юридичної відповідальності вітчизняних вищих органів державної влади (глави держави, парламенту й уряду) та окремих зарубіжних країн, а також сформульовано й обґрунтовано пропозицій щодо ії вдосконалення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438226 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


11.
Пасічник В. М. 
Теоретико-методологічні засади формування державної політики національної безпеки в контексті української національної ідеї : автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.01 / В. М. Пасічник; Національна академія державного управління при Президентові України, Міжрегіональна Академія управління персоналом. - Київ, 2018. - 40 c. - укp.

Висвітлено роль української національної ідеї (далі – НІ) в формуванні цивілізаційного проекту України. Обґрунтовано стратегічну мету державної політики (далі – ДП) національної безпеки (далі - НБ), яка полягає в подолання кризи матеріалістичної цивілізації шляхом побудови духовної цивілізації. Визначено головні загрози НБ, які постали перед Україною на сучасному етапі, а також теоретично обґрунтовано шляхи модернізації державного управління з метою їх нейтралізації. Здійснено комплексний аналіз, узагальнено та систематизовано теоретико-методологічні засади дослідження ДП НБ, обґрунтовано ії духовну парадигму. Розкрито роль НІ як теоретико-методологічної основи ДП НБ. Визначено зміст базових категорій та понять у сфері НБ. Окреслено напрямки реформування державного управління на засадах української НІ. Розкрито теоретико-методологічні засади формування геополітичної стратегії України. Визначено місце та роль України на міжнародній арені в умовах глобалізації та на зламі історичних епох.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)110 + Ф055.256(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439211 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


12.
Виконавчий процес: теорія і практика. Концепції вчених з удосконалення законодавства про виконавче провадження : [колект.] монографія / С. Я. Фурса, Є. І. Фурса, М. М. Мальський, О. Б. Верба-Сидор, А. В. Гайченко, І. С. Мельник, Р. М. Мінченко, Д. Мінченко, С. В. Щербак, І. В. Андронов, А. М. Авторгов, О. С. Снідевич, Л. С. Малярчук, І. В. Бондар, О. О. Крижевська; ред.: С. Я. Фурса; Центр правових досліджень Фурси. - Київ : Алерта, 2023. - 447 c. - (Серія "Процесуальні науки"). - Бібліогр. в знесках - укp.

Викладено думки провідних вчених України щодо їх бачення сучасного стану науки про виконавчий процес, а також перспективу ії розвитку та законодавства, яке регламентує виконавче провадження та ті проблеми, які мають місце із примусовим виконанням рішень під час воєнного стану. Наведено результати комплексного науково-практичного дослідженням, у якому проаналізовано істотні проблеми виконавчого провадження у законопроєктах, які знаходяться на розгляді у Верховній Раді України. Висловлено обґрунтовані думки вчених щодо удосконалення чинної редакції Закону України "Про виконавче провадження" та законопроєктів і після їх публічного обговорення та схвалення про необхідність їх запровадження у законодавство. Запропоновано аналіз виконання рішень у іноземних країнах з метою запозичення слушних положень до законодавства про виконавче провадження України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)177

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864880 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського