Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (3)Юристам - Наукова електронна бібліотека (1)Юристам - Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ІНТЕРВЕНЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

1.
Мотиль В. І. 
Гуманітарна інтервенція в міжнародному праві : Автореф. дис... канд. юрид. наук / В. І. Мотиль; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2006. - 20 c. - укp.

Розглянуто питання правомірності гуманітарної інтервенції у сучасному міжнародному праві. Сформульовано зміст, визначено юридичні ознаки та структуру гуманітарної інтервенції, здійснено її розмежування від суміжних інститутів: гуманітарної інтерцесії, гуманітарних операцій з порятунку власних громадян за кордоном, операцій з надання гуманітарної допомоги та підтримання миру. У науковий обіг введено поняття мінімального гуманітарного стандарту. Розглянуто практику здійснення односторонніх гуманітарних інтервенцій, проаналізовано питання їх правомірності. Особливу увагу приділено дослідженню інтервенції НАТО в Косово в 1999 р. Визначено нормативний зміст терміна "міжнародний мир", здійснено уточнення сутності даного поняття. Вивчено досвід застосування під егідою ООН примусових заходів збройного характеру у відповідь на масові грубі порушення прав людини. Проаналізовано статути регіональних міжнародних організацій щодо відповідності ознакам системи колективної безпеки та їх потенційної здатності виступати суб'єктами гуманітарної інтервенції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3 + Х915.212-923

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343103 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Мотиль В. І. 
Гуманітарна інтервенція та міжнародне право: теорія і практика : монографія / В. І. Мотиль; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Л., 2011. - 301 c. - Бібліогр.: с. 278-301. - укp.

Розглянуто актуальні аспекти проблематики гуманітарної інтервенції, розкрито її поняття, зміст та основні форми. Висвітлено еволюцію концепції гуманітарної інтервенції, питання її правомірності відповідно до сучасного міжнародного права, здійснення гуманітарного втручання під егідою ООН і регіональних міжнародних організацій. Проаналізовано приклади здійснення гуманітарних інтервенцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.131.1 + Х915.212-924

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА749062 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Лук'янов О. Л. 
Гуманітарна інтервенція в міжнародному праві / О. Л. Лук'янов, Н. М. Салатюк // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2009. - № 31. - С. 48-50. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Сьогодні проблеми захисту прав людини приваблюють все більше уваги. Гостро постає питання "силового захисту прав людини", зокрема, гуманітарної інтервенції. Дане поняття спричиняє серйозні розбіжності між правовими доктринами та практикою держав, наслідком яких є значне зниження ефективності міжнародної реакції на погрози миру та стабільності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3 + Х915.212-923

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


4.
Дмитрієнко Ю. М. 
Посттоталітарна опозиція права і закону: світоглядна інтервенція принципу лінійного розвитку правової свідомості / Ю. М. Дмитрієнко // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2003. - Вип. 20. - С. 39-45. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


5.
Власюк В. В. 
"Обов'язок захистити" в міжнародному праві : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / В. В. Власюк; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2016. - 18 c. - укp.

Досліджено виникнення та розвиток концепції "Обов'язок захистити" в міжнародному праві як такої, що пропонує альтернативне врегулювання проблеми застосування сили відносно закріпленого в Статуті ООН. Зокрема розглянуто передумови виникнення сучасної концепції "Обов'язок захистити" на прикладах реагування держав на загрозливі для населення ситуації в інших державах, а також проаналізовані офіційні позиції держав у цьому зв'язку. Підкреслено, що центральним інститутом "Обов'язок захистити" є гуманітарна інтервенція, яка повинна супроводжуватися достатніми зусиллями для превенції конфлікту та пост-конфліктної відбудови. У сукупності три елементи (обов'язок запобігти, обов'язок захистити та обов'язок відновити) і складають сучасну концепцію "Обов'язок захистити". Також, з огляду на агресію Росії щодо України, проаналізовано та надано рекомендації щодо удосконалення концепції "Обов'язок захистити" у частині включення ефективних запобіжних механізмів для недопущення зловживань у цьому зв'язку. Розглянуто історичні (до появи ООН) приклади застосування сили всупереч чинним правилам заради порятунку життя людей, та деякі супутні моральні аспекти в контексті силового забезпечення прав людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х919.15

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА426271 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Піскун І. І. 
Адміністративно-правові аспекти застосування норм міжнародного гуманітарного права при проведенні міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки / І. І. Піскун, І. А. Дуднік // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2022. - № 1. - С. 76-84. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета статті - проведення аналізу опублікованих документів і матеріалів щодо застосування норм міжнародного гуманітарного права при проведенні міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки, у виявленні проблем, які виникають під час застосування норм міжнародного гуманітарного права при проведенні сучасних міжнародних операцій з підтримання миру і безпеки. Основу методологічної бази дослідження склали метод аналізу та синтезу, а також порівняльний метод. Розглянуто проблемні питання, які виникають під час участі миротворчого персоналу у міжнародних операціях з підтримання миру та безпеки, зокрема: комплементарність міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини під час проведення міжнародних операцій з підтримання миру та безпеки; гуманітарна інтервенція та втручання миротворчих сил у внутрішні справи держави з метою захисту населення. Обговорення: в процесі дослідження вищезазначених проблемних питань було виділено проблему так званої колізії, яка виникає в процесі застосування обох галузей міжнародного права. Колізія, або ж протиріччя, виникають тоді, коли норми однієї із вищезазначених галузей міжнародного права суперечать іншій у процесі виникнення конкретної ситуації. Колізії в контексті застосовного права складаються насамперед з приводу відносин з охорони життя і здоров'я, волі, честі та гідності тощо. Під час аналізу вищезазначених питань було з'ясовано, що для їх уникнення користуються принципами римського права, зокрема практикою "lex specialis", коли спеціальний закон скасовує (витісняє) загальний закон відповідно до конкретної ситуації, що склалася.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х919

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського