Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (81)Юристам - Наукова електронна бібліотека (30)Юристам - Автореферати дисертацій (54)Юристам - Інформаційні ресурси Інтернет (2)Юристам - Електронні колекції (10)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ЕКОНОМІЧНИЙ$<.>+<.>K=ОПЕРАТОР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 612
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Стратегія українського державотворення. Філософсько-політологічний та економічний аналіз. Філософія. Економіка. Політика. Освіта : Зб. наук. пр. / ред.: Л. В. Губерський; АПН України. Полтав. держ. пед. ун-т ім. В.Г.Короленка. - К.; Полтава: АСМІ, 2000. - 198 c. - укp.

Розглянуто особливості пам'яткоохоронного руху в Україні 1917 - 1991 рр. та актуальні завдання збереження історико-культурної спадщини на сучасному етапі. Детально проаналізовано вплив сучасних політологічних концепцій свободи волі людини на формування громадянського суспільства в нашій державі. Значну увагу приділено антиконфліктним технологіям, українській глобалістиці, а також проблемам державного регулювання за умов перехідної економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)6 я43 + Х8(4УКР) я43 + Ф035 я43 + Ф1(4УКР)64 я43 + У9(4УКР) я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА600408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Кравчук Л. М. 
Держава і влада: досвід адміністративної реформи в Україні / Л. М. Кравчук. - К. : Інформ.-вид. центр "Інтелект", 2001. - 190 c. - укp.

Розглянуто адміністративно-територіальний, організаційний, функціональний, фінансово-економічний і правовий аспекти реформування організації територіального устрою та системи місцевого самоврядування. Запропоновано концепцію адміністративної реформи в Україні. Розроблено механізми та наведено засоби підвищення ефективності прийняття управлінських рішень на вищому, територіальному та місцевому рівнях. Обгрунтовано доцільність чіткого розмежування статусу та функцій політичних діячів і державних службовців. Зосереджено увагу на підготовці та підвищенні кваліфікації управлінських кадрів, вивченні та адаптації світового досвіду в сферах державного управління та місцевого самоврядування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)0 + С5*667.1*333.63 + Ф022.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА609281 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Костицький В.  
Економічний патріотизм як соціально-економічне і правове явище / В. Костицький // Право України. - 2001. - № 6. - С. 17-21. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)120.0 + У9(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Міжнародна наукова конференція "Десять років незалежності України: минуле та сучасне державотворення", Бердянськ, 24 - 25 трав. 2001 р. : Тези наук. доп. / ред.: О. Реєнт; Ін-т історії України НАН України, "Десять років незалежності України: минуле та сучасне державотворення", міжнародна наукова конференція (2000; Бердянськ). - К., 2001. - 100 c. - укp.

Висвітлено історичні передумови європейського вибору України. Розглянуто питання державотворення у програмі Україно-Слов'янського товариства Св. Кирила та Мефодія (1845 - 1847). Проаналізовано роль П. Скоропадського у державотворчих процесах 1917 - 1921 рр. Розкрито соціально-економічний зміст української революції. Визначено основні напрямки діяльності дипломатичних представництв Української Народної Республіки. Викладено теоретичні засади розбудови демократичної державності в Україні та проблеми їх практичної реалізації. Проаналізовано застосування економіко-математичних методів та моделей у прийнятті управлінських рішень на сучасному етапі. Досліджено регіональні проблеми земельної реформи. Описано проблеми становлення банківської системи в Україні. Вивчено сучасні проблеми розвитку ринку праці жінок в Україні. Висвітлено особливості становлення нової системи управління в підприємницьких структурах України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64 я431 + Х2(4УКР) я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА606338 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Куйбіда В. С. 
Міське самоврядування і управління територіальним розвитком: історичні аспекти, сучасні реалії і проблеми удосконалення / В. С. Куйбіда; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. - Л., 1999. - 72 c. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Розкрито історичні аспекти міського самоврядування у контексті з історичним розвитком міст, зокрема, розглянуто процес виникнення міст у Європі, особливості розвитку їх правового положення; зародження і розвиток міст в Україні в найдавніші часи; правовий статус та соціально-економічний розвиток українських міст періоду княжої доби та Гетьманщини, у складі Австрійської монархії та Російської імперії, у радянський період, а також показано їх роль у еволюції управління територіальним розвитком. Проаналізовано недоліки сучасного міського самоврядування та наведено пропозиції щодо реалізації його удосконалення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)-523.72 + Х8(4УКР)011.2 + С5*25(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА594020 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Науковий вісник Дипломатичної академії України. Вип. 3 / ред.: Б. І. Гуменюк. - К., 2000. - 176 с. - рус.

Висвітлено основні пріоритети діяльності України в ООН, концептуальні засади Загальної декларації прав людини, витоки та етапи еволюції організації міжнародної безпеки. Розглянуто проблеми і перспективи розвитку вітчизняного та міжнародного етнополітичного законодавства, політичний та соціально-економічний аспекти прав людини. Проаналізовано питання удосконалення практики міждержавних відносин, демократизації процесу прийняття рішень згідно законодавчих актів ООН.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.212-74(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69678 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


7.
Неурядові дослідницькі організації Центральної та Східної Європи : Довід.: Інформація станом на 1 верес. 1998 р. / уклад.: І. Климпуш. - К. : Агентство "Україна", 1998. - 290 c. - укp.

Пропонується найповніший на сьогодні список регіональних громадсько-політичних інститутів країн Центральної та Східної Європи (Албанії, Болгарії, Естонії, Латвії, Литви, Македонії, Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, України, Чеської Республіки). В основу оцінки їх діяльності покладено принцип визначення їхньої мети та завдань, що спрямовані на проведення суспільно-політичних досліджень, здійснення правозахисту або розвиток громадської освіти в одній з таких сфер, як: демократизація, проблеми безпеки, економічний розвиток, захист навколишнього середовища і реструктуризація мережі соціального забезпечення.


Індекс рубрикатора НБУВ: С.е(4)л + Ф.е(4)л + Х915.289 я2 + Х.е(4)л

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588159 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Ковалевская Т. М. 
Особенности правовой подготовки в СЭПШ ХГИ "НУА" / Т. М. Ковалевская // Вч. зап. Харк. гуманіт. ін-ту "Нар. укр. акад.". - 2000. - Т. 6. - С. 176-180. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Запропоновано підходи до характеристики правової культури населення в цілому, визначено її структурні компоненти. Зазначено, що правова підготовка громадян істотно впливає на духовний, соціально-економічний та культурний розвиток суспільства. Наголошено на необхідності викладання розширеного курсу правознавства в середній школі. Проаналізовано досвід викладання правознавства в спеціалізованій економіко-правовій школі ХГІ "НУА" (СЕПШ). Зроблено порівняльний аналіз навчальних програм з правознавства, який взято за основу в російських та українських школах. Вказано на необхідність спеціалізованої правової підготовки школярів.


Ключ. слова: правознавство, методика викладання, ХГІ "НУА", спеціалізована економіко-правова школа, навчальні програми
Індекс рубрикатора НБУВ: Х.р(4Укр)2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69505 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Біленчук П. Д. 
Соціальне партнерство та муніципальний розвиток: перші кроки / П. Д. Біленчук, П. С. Качур, В. В. Кравченко, С. М. Легка, Н. В. Линник, М. В. Пітцик, Л. Є. Подобед, М. О. Пухтинський; Громад. орг. "Т-во науковців по сприянню муніцип. реформі". Асоц. міст України. - К. : Влад і Влада, 1999. - 198 c. - укp.

Висвітлений досвід становлення партнерських відносин в системі місцевого самоврядування українських міст, який набуто при реалізації проектів, ініційованих в рамках програми муніципального розвитку Фонду Євразія і Міжнародного фонду "Відродження". Наведені приклади охоплюють широкий діапазон напрямків діяльності, спрямованої на економічний розвиток міст, розробку та впровадження нових методик надання громадських послуг членам територіальної громади, відпрацювання нових нетрадиційних моделей співпраці різних секторів з метою активізації участі громадян в розробці та реалізації конкретних програм муніципального розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2 + Х915.289 + С5*424.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33199 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Універсали Богдана Хмельницького. 1648-1657 / ред.: В. Смолій; упоряд.: І. Крип'якевич, І. Бутич; НАН України. Ін-т історії України. - К. : Альтернативи, 1998. - 383 c. - (Матеріали до укр. дипломатарію. Сер. 1 "Універсали укр. гетьманів"). - укp.

Представлено всі відомі універсали і накази Богдана Хмельницького, а також угоди і вимоги гетьмана за 1648-1657 рр. з архівів України, Російської Федерації, Білорусі, Польщі, США, Бразілії, в яких йдеться про соціально-економічний розвиток і політичне становище України у період Хмельниччини. Наведені сумнівні та підроблені універсали Б.Хмельницького; універсали полковників; список універсалів Б.Хмельницького, згадуваних у джерелах та літературі, але не виявлених; перелік архівних фондів і публікацій універсалів Б.Хмельницького.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)442,01 + Х2(4УКР)46-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588500 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


11.
Актуальні проблеми державного управління : Зб. наук. пр. Вип. 2(16) / ред.: С. М. Серьогін; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. - Д., 2004. - 232 с. - укp.

Розглянуто питання теорії та історії державного управління, описано його механізми. Проаналізовано співпрацю органів державної влади з жіночим громадським рухом за умов інтеграції України в Європейський Союз, формування метрополісів як умови успішної інтеграції держави в глобальний політико-економічний простір. Висвітлено концепцію адміністративної реформи в країні як поєднання юридичної науки та державно-правової практики, вплив органів судової влади на результативність здійснення заходів прикордонного співробітництва. Описано механізм формування кадрового потенціалу державної служби в Україні як базовий елемент механізмів державного управління.

Рассмотрены вопросы теории и истории государственного управления, описаны его механизмы. Проанализированы сотрудничество органов государственной власти с женским общественным движением в условиях интеграции Украины в Европейский Союз, формирование метрополисов как условия успешной интеграции государства в глобальное политико-экономическое пространство. Освещена концепция административной реформы в стране как совмещение юридической науки и государственно-правовой практики, изучено влияние органов судебной власти на результативность осуществления мероприятий пограничного сотрудничества. Описан механизм формирования кадрового потенциала государственной службы в Украине как базовый элемент механизмов государственного управления.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х81я54(4УКР)3

Шифр НБУВ: Ж69634/Дніпр.ф. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


12.
Козюра І.  
Місцеве врядування в Канаді / І. Козюра; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. - К., 2001. - 155 c. - Бібліогр.: с. 149-154. - укp.

Розглянуто особливості розвитку системи регіонального управління й місцевого самоврядування в Канаді. Висвітлено самобутність Країни кленового листка, її історію та культуру, природні ресурси. Охарактеризовано економічний та інтелектуальний потенціал, систему влади цієї північноамериканської держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(7КАН)011.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА611602 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


13.
Рущенко І. П. 
Злочинність в Україні: функціональне пояснення / І. П. Рущенко // Право і безпека. - 2002. - № 3. - С. 184-188. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

З використанням засобів функціонального пояснення розглянуто сплеск злочинності в Україні, який мав мів місце у 1990-х рр.; проаналізовано чотири контексти криміногенної ситуації: соціально-економічний, інституційний, суспільної свідомості і громадського здоров'я.

С использованием средств функционального объяснения рассмотрен анормальный всплеск преступности в Украине, который произошел в 1990-х годах; проанализированные четыре контекста криминогенной ситуации: социально-экономический, институционный, общественного сознания и общественного здоровья.

With usage of means of functional explanation the abnormal splash of criminality in Ukraine is reviewed, which one was held in 90 years of 20 century; the parsed four contexts of a criminal situation: social and economic, institution, public consciousness and public health.


Ключ. слова: злочинність, криміногенна ситуація
Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)4 + С5*368

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24082 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


14.
Зовнішня торгівля: право та економіка : Зб. наук. пр. Вип. 2(6), ч. 1 / ред.: О. О. Покрещук; М-во економіки та з питань європ. інтеграції України, Укр. акад. зовніш. торгівлі. - К., 2002. - 210 с. - укp.

Наведено наукові доповіді конференції "Перспективи та проблеми участі України в Світовій організації торгівлі у контексті економічної безпеки", проведеної 15 лютого 2002 р. Міжвідомчою комісією з питань фінансової безпеки Ради Національної Безпеки і Оборони України. Висвітлено результати наукових досліджень впливу приєднання України до СОТ та подальший економічний розвиток держави, економічну безпеку, конкурентоспроможність національної економіки, розвиток банківської системи, науки та підготовки кадрів. Наведено рекомендації щодо державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, захисту національного виробника, підвищення конкурентоспроможності національної економіки, державного регулювання фінансового сектору, захисту внутрішнього ринку.

Помещены научные доклады конференции "Перспективы и проблемы участия Украины в Мировой организации торговли в контексте экономической безопасности", проведенной 15 февраля 2002 г. Межведомственной комиссией по вопросам финансовой безопасности Совета Национальной Безопасности и Обороны Украины. Освещены результаты научных исследований влияния присоединения Украины к СОТ на дальнейшее экономическое развитие государства, экономическую безопасность, конкурентоспособность национальной экономики, развитие банковской системы, науки и подготовки кадров. Предложены рекомендации по государственному регулированию внешнеэкономической деятельности, защите национального производителя, повышению конкурентоспособности национальной экономики, а также государственному регулированию финансового сектора, защите внутреннего рынка.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)843я54 + Х819(4Укр)120.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


15.
Науковий вісник Академії державної податкової служби України. N 2(16) / ред.: П. В. Мельник. - Ірпінь, 2002. - 294 с. - укp.

Висвітлено фактори формування регіональної податкової політики України, проблеми оподаткування та шляхи удосконалення податкової системи. Розглянуто освіту як головний фактор формування економіки інноваційного типу, а також як елемент людського капіталу і фактор підвищення ефективності реальної економіки. Проаналізовано роль фіскальної політики у формуванні інноваційного типу розвитку національної економіки. Розкрито вплив зовнішньої торгівлі на соціально-економічний розвиток України, наведено теоретичні засади та практичні аспекти функціонування грошово-кредитної політики в країні. Описано зарубіжний досвід формування доходів місцевих бюджетів.

Освещены факторы формирования региональной налоговой политики Украины, проблемы налогообложения и пути усовершенствования налоговой системы. Рассмотрено образование как главный фактор формирования экономики инновационного типа, а также как элемент человеческого капитала и фактор повышения эффективности реальной экономики. Проанализирована роль фискальной политики в формировании инновационного типа развития национальной экономики. Раскрыто влияние внешней торговли на социально-экономическое развитие Украины, теоретические основы и практические аспекты функционирования денежно-кредитной политики в стране. Описан зарубежный опыт формирования доходов местных бюджетов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х822я54(4Укр)3

Шифр НБУВ: Ж70599 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


16.
Вегеш М.  
Августин Волошин і Карпатська Україна / М. Вегеш. - Л.; Хуст : ЗУКЦ, 2004. - 414 c. - Бібліогр.: с. 385-412. - укp.

На підставі узагальнення архівних і опублікованих джерел, мемуарів, матеріалів періодики, монографічної літератури охарактеризовано міжнародне становище Закарпаття наприкінці 1830-х рр. Проаналізовано вплив міжнародного фактора на соціально-економічний, суспільно-політичний і національно-культурний розвиток краю, визначено основні етапи еволюції державно-правового статусу Підкарпатської Русі - Карпатської України.

На основе обобщения архивных и опубликованных источников, мемуаров, материалов периодики, монографической литературы охарактеризовано международное положение Закарпатья в конце 1830-х гг. Проанализировано влияние международного фактора на социально-экономическое, общественно-политическое и национально-культурное развитие края, определены основные этапы эволюции государственно-правового статуса Прикарпатской Руси - Карпатской Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР333)61-8 Волошин А. + Х2(4УКР333)6 + З377.109(4УКР)-3 + Ч710.3(4УКР)5-8 Волошин,А.І. 4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА648346 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


17.
Збірник наукових праць Харківського Центру по вивченню організованої злочинності спільно з Американським Університетом у Вашингтоні. Вип. 8 / ред.: В. В. Сташис. - Х. : Право, 2004. - 344 с. - укp.

Висвітлено кримінально-правові, кримінологічні, криміналістичні та міжнародно-правові аспекти боротьби з організованою злочинністю. Розглянуто кримінально-правові питання боротьби з незаконною конвертацією і реконвертацією грошових коштів. Описано інституційну парадигму дослідження організованої злочинності, систему експертного прогнозування та викриття нових ознак організованої злочинної діяльності. Значну увагу приділено проблемам кримінальної відповідальності за легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом. Розкрито економічний фактор у системі детермінант фіктивного підприємництва.

Освещены уголовно-правовые, криминологические, криминалистические и международно-правовые аспекты борьбы с организованной преступностью. Рассмотрены уголовно-правовые вопросы борьбы с незаконной конвертацией и реконвертацией денежных средств. Описаны институционная парадигма исследования организованной преступности, система экспертного прогнозирования и разоблачения новых свойств организованной преступной деятельности. Значительное внимание уделено проблемам уголовной ответственности за легализацию (отмывание) доходов, полученных преступным путем. Раскрыт экономический фактор в системе детерминант фиктивного предпринимательства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.2я54 + Х916.881

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70538 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


18.
Довідник з питань економіки та фінасування природокористування і природоохоронної діяльності / уклад.: В. Шевчук; М-во екол. та природ. ресурсів України. - К. : Геопринт, 2000. - 411 c. - укp.

Висвітлено економічні механізми та розкрито законодавчі основи економіки природоохоронної діяльності і природокористування. Проаналізовано основні напрями державної політики України у галузі охорони довкілля, використання природних ресурсів та забезпечення екологічної безпеки. Наведено нормативно-правові акти, що регулюють економічний механізм природокористування і природоохоронної діяльності.

Освещены экономические механизмы и раскрыты законодательные основы экономики природоохранной деятельности и природопользования. Проанализированы основные направления государственной политики Украины в области охраны окружающей среды, использования природных ресурсов и обеспечения экологической безопасности. Приведены нормативно-правовые акты, регулирующие экономический механизм природопользования и природоохранной деятельности.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)281я2 + Х859(4УКР)я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС43292 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


19.
Сілаєв В. І. 
Економіка інтелектуальної власності : Навч. посіб. / В. І. Сілаєв, В. В. Гавенко. - Донецьк : ДонДУУ, 2007. - 199 c. - Бібліогр.: 66 назв. - укp.

Розкрито сутність, економічний зміст і природу інтелектуального капіталу. Визначено інтелектуальну власність як складову інтелектуального капіталу та базову складову інноваційної економіки. Проаналізовано інноваційну діяльність в сфері інтелектуальної економіки, роль промислової власності у діяльності підприємств. Розглянуто питання комерціалізації інтелектуальної власності, наведено оцінку її вартості та описано механізми формування ціни. Викладено характеристику нематеріальних активів, методи їх амортизації.

Раскрыты сущность, экономическое содержание и природа интеллектуального капитала. Определены интеллектуальная собственность как составная интеллектуального капитала и базовая составная инновационной экономики. Проанализированы инновационная деятельность в сфере интеллектуальной экономики, роль промышленной собственности в деятельности предприятий. Рассмотрены вопросы коммерциализации интеллектуальной собственности, приведена оценка её стоимости и описаны механизмы формирования цены. Изложены характеристика нематериальных активов, методы их аммортизации.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.32я7 + У9(4УКР)0-141.1я7 + Х839(4УКР)31я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА685028 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


20.
Ашеров А. Т. 
Ергономіка інформаційних технологій: оцінка, проектування, експертиза : Навч. посіб. / А. Т. Ашеров, Г. І. Сажко; Укр. інж.-пед. акад. - Х. : УІПА, 2005. - 244 c. - укp.

Розкрито сутність ергономіки як наукової дисципліни, наведено відомості про історію її виникнення, становлення та розвитку, показано зв'язок з іншими науками. Обгрунтовано суттєву роль ергономіки у сучасному суспільстві, що полягає у посиленні соціальної орієнтації технічного прогресу та підвищенні якості систем "людина - техніка - середовище" (СЛТС), зниженні напруженості і підвищенні привабливості праці. Визначено основні завдання та висвітлено еволюцію пріоритетів ергономіки. Проаналізовано ергономічні аспекти інформаційних технологій (ІТ), зокрема, розкрито зміст та структуру людської діяльності щодо розробки та використання ІТ, наведено методи оцінки її якості. Розроблено методологічні засади проектування професійної діяльності у СЛТС, визначено порядок проведення ергономічної експертизи СЛТС. Показано особливості розподілу функцій між людиною та технікою, наведено класифікацію операцій та помилок, і розроблено методику визначення надійності професійної діяльності оператора. Сформульовано зміст, охарактеризовано структуру та встановлено порядок проведення ергономічної експретизи, запропоновано методику оцінки моделей алгоритмів функціонування СЛТС. Розглянуто проблему ергономічних норм й обгрунтовано можливості застосування ергономіки у судовій експертизі. Висвітлено ергономічні аспекти систем підтримки ухвалення рішень та експертних систем.

Раскрыта сущность эргономики как научной дисциплины, приведены сведения об истории ее возникновения, становления и развития и показана взаимосвязь с другими науками. Обоснована существенная роль эргономики в современном обществе, заключающаяся в усилении социальной ориентации технического прогресса и повышении качества систем "человек - техника - среда" (СЧТС), снижении напряженности и повышении привлекательности труда. Определены основные задания и освещена эволюция приоритетов эргономики. Проанализированы эргономические аспекты информационных технологий (ИТ), в частности раскрыты содержание и структура человеческой деятельности по разработке и использованию ИТ, приведены методы оценки ее качества. Разработаны методологические основы проектирования профессиональной деятельности в СЧТС, определен порядок проведения эргономической экспертизы СЧТС. Показаны особенности распределения функций между человеком и техникой, приведена классификация операций и ошибок и разработана методика определения надежности профессиональной деятельности оператора. Сформулировано содержание, охарактеризована структура и установлен порядок проведения эргономической экспертизы, предложена методика оценки моделей алгоритмов функционирования СЧТС. Рассмотрена проблема эргономических норм и обоснованы возможности применения эргономики в судебной экспертизе. Освещены эргономические аспекты систем поддержки принятия решений и экспертных систем. Приведен русско-украинско-английский толковый словарь ключевых терминов эргономики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж17 я73 + З970.4 я73 + Х893.413 я73 + Ю941.2 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА669354 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського