Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (47)Юристам - Наукова електронна бібліотека (10)Юристам - Автореферати дисертацій (30)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=КРИЗОВ$<.>+<.>K=РЕАГУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 425
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Осика С. Г. 
Генеральна угода з тарифів і торгівлі як основа універсального міжнародно-правового регулювання світової торгівлі / С. Г. Осика, В. Т. Пятницький, А. С. Осика; Укр. акад. зовн. торгівлі. - К., 1999. - 201 c. - (Система Світ. орг. торгівлі як основа регулювання глобал. торг. процесів). - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розглянуто основні етапи та особливості розвитку світової системи торгівлі від ГАТТ до СОТ, базові торгові режими ГАТТ, питання тарифного і нетарифного регулювання в рамках ГАТТ, у т.ч. правила, що мають загальне застосування щодо експорту та імпорту товарів. Висвітлено захисні заходи ГАТТ з метою обмеження імпорту для збереження рівноваги платіжного балансу, інструменти державного реагування на недобросовісну торговельну практику, пов'язану з демпінговим, субсидованим і масовим імпортом. Викладено спеціальні умови застосування правил ГАТТ відносно менш розвинених країн, а також основні організаційні механізми функціонування ГАТТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.14-321.1 + У584.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА603370 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Алексієвець М. О. 
Екологічний рух в Україні / М. О. Алексієвець; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. - Т. : Лілея, 1999. - 275 c. - Бібліогр.: с. 247-275. - укp.

Висвітлюються історико-географічні умови природокористування та охорони довкілля в давній і середньовічній Україні, природоохоронні традиції українського народу, виникнення екологічного руху. Розкривається процес становлення української еколого-національної думки та впливу її на зародження і розвиток екологічного руху в державі. Визначено особливості формування перших громадських екологічних організацій в Україні, дана їх характеристика, з'ясовано місце і роль щодо захисту природи і раціонального використання ресурсів країни. Створено узагальнюючу картину процесів і тенденцій розвитку антропотехногенного впливу на природне довкілля, генезису сучасного кризового стану природного середовища, а також показано негативний вплив адміністративно-тоталітарного режиму на його поглиблення в Україні, показано суперечності становлення і розвитку національної екополітики в перехідний період. Проаналізовано перспективи і тенденції формування екологічного руху в контексті національно-державного відродження країни, досліджено форми і методи діяльності недержавних екологічних об'єднань у нових історичних умовах. Розроблено ряд науково-практичних рекомендацій щодо подальшого розвитку громадського екоруху в Україні та посилення його ролі у природоохоронній справі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 е(4УКР) + Х859(4УКР)0 + С5*63*45(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589007 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Законодавство в світі книги: шляхи реалізації в Україні рекомендацій Ради Європи : Матеріали міжнар. конф., 21-22 квіт. 1997, Київ / Укр. асоц. вид. - К. : Кн. палата України, 1998. - 119 c. - укp.

Висвітлюється реальний стан книговидавничої справи в Україні від автора до споживача книжкової продукції. Аналізується українська законодавча і нормативна база з питань, що стосуються книги та її долі в державі, а також відповідність цієї бази зобов'язанням, взятим на себе Україною, як членом ООН і Ради Європи. Представлено рекомендації для органів законодавчої і виконавчої влади України для вироблення ними рішень по виходу українського книговидання і книгорозповсюдження з кризового стану та виконання міжнародних зобов'язань України в цій сфері. Розглядається книжкове законодавство в Європі та світі, шляхи і засоби захисту авторських прав у Західній та Східній Європі, Флорентійська угода і її реалізація в Європі та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)34-3 я431 + Х839(4УКР)3 я431 + Х915.232.4-9(4УКР) я431 + Ч610 я431 + Ч610.4(4УКР)я431 691

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Жуков В. І. 
Проблеми колективно-договірного регулювання трудових відносин в Україні / В. І. Жуков, Г. В. Осовий, Ю. О. Привалов; Акад. пр. і соц. відносин Федер. профспілок України. - К., 1999. - 184 c. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Розглянуто проблеми колективно-договірного регулювання трудових відносин, зокрема, прийняття та функціонування колективного договору як форми узгодження та співпраці сторін трудових відносин. Проаналізовано практику укладання та дії колективних договорів установ і підприємств різних форм власності, визначено найважливіші проблеми та можливі шляхи подолання кризових явищ у соціально-трудових відносинах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)0 + С5*665.24 + Ф72(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593398 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Коломойцев В. Е. 
"Сто днів" двох гілок влади. З американського політичного досвіду подолання кризи періоду "Великої депресії" / В. Е. Коломойцев. - Луганськ : Вид-во Східноукр. держ. ун-ту, 1998. - 16 c. - укp. - рус.

Зроблено аналіз політичного досвіду президента США Ф.Д.Рузвельта відносно виводу країни з кризового становища у період "Великої депресії". Підкреслюється, що цей досвід може бути використаний гілками влади України для виходу з економічної кризи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(7США)612 + Х819(7США)120.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р85861 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Щипцов О. А. 
Україна - морська держава: Морегосподарський комплекс. Навігаційно-гідрографічне забезпечення мореплавства. Проблеми і перспективи розвитку / О. А. Щипцов; ред.: О. В. Іщенко; Київ. держ. акад. вод. трансп. - К. : Наук. думка, 1998. - 199 c. - Бібліогр.: с. 196-199. - укp.

Розглядаються процеси, що відбувалися в період становлення державності незалежної України у морегосподарських структурах країни. Автор дає оцінку потенціалу морегосподарського комплексу України і викладає своє бачення виходу морського господарства держави з кризової ситуації. Особливу увагу приділено концепції морської політики України, економіці, питанням розвитку морегосподарського комплексу держави, сучасним технологіям управління ними, а також шляхам створення єдиної національної системи навігаційно-гідрографічної безпеки мореплавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)45 + Х912.52(4УКР) + Х912.6(887)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33302 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Вітфілд Д.  
Вступ до служби пробації : Моногр. / Д. Вітфілд. - 2-е вид., переробл. та доповн. - К. : Атіка, 2004. - 236 c. - укp.

Розглянуто роль і діяльність служби пробації в Англії. Висвітлено питання пробації та реагування суспільства на зростання злочинності. Наведено результати запровадження Закону "Про злочини і порушення громадського порядку" від 1998 р. Проаналізовано особливості кваліфікаційної підготовки для роботи у даній службі.

Рассмотрены роль и деятельность службы пробации в Англии. Освещены вопросы пробации и реагирования общества на рост преступности. Приведены результаты внедрения Закона "О преступлениях и нарушениях общественного порядка" от 1998 г. Проанализированы особенности квалификационной подготовки для работы в данной службе.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4ВЕЛ)025.6 + Х884.9(4ВЕЛ)1 + Х883.9(4ВЕЛ)7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА658625 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Зеркалов Д. В. 
Правова основа безпеки життєдіяльності : Навч. посіб. / Д. В. Зеркалов, О. І. Мельниченко, М. В. Дорошенко; Нац. транспорт. ун-т, Дніпропетр. держ. техн. ун-т залізн. трансп, Транспорт. акад. України, Міжнар. акад. наук екології та безпеки життєдіяльності. - К. : Наук. світ, 2001. - 166 c. - укp.

Наведено перелік наказів Уряду, міністерств, центральних органів державної влади, висвітлено норми трудового, адміністративного, цивільного права, а також положення та інструкції щодо безпеки життєдіяльності людини за повсякденних умов та екстремальних і надзвичайних ситуацій. Розкрито суть понять з безпеки життєдіяльності. Розглянуто функції міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, описано діяльність функціональної підсистеми єдиної державної системи влади щодо запобігання та реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру. Визначено шляхи профілактики невиробничого травматизму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.18 я73 + А734 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА616721 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Україна: Права людини в перехідний період / ред.: В. Н. Денисов; підгот.: В. І. Євінтов. - К. : Сфера, 2001. - 184 c. - укp.

Висвітлено ряд проблем щодо прав людини, які становлять особливий інтерес для подолання кризового становища в Україні та є наслідком численних правових порушень. Розглянуто право людини на життя, свободу та особисту недоторканість, не зазнавати тортур, жорстокого або принижуючого її гідність поводження та покарання, дотримання всіх вимог справедливості незалежним і неупередженим судом, рівний захист від будь-якої дискримінації, свободу переконань та їх вільне вираження тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА613832 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Марцеляк О. В. 
Акти реагування Уповноваженого з прав людини України / О. В. Марцеляк // Право і безпека. - 2002. - № 4. - С. 30-34. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто питання нормативно-правового регулювання актів реагування Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини; звернено увагу на необхідності посилення імперативності актів українського омбудсмана з підвищення ефективності його діяльності.

Рассмотрены вопросы нормативно-правового регулирования актов реагирования Уполномоченного Верховной Рады Украины по правам человека; обращено внимание на необходимость усиления императивности актов украинского омбудсмана по повышению эффективности его деятельности.

The problems of normative-legal regulation of the acts of reacting of the Representative Supreme Rads of Ukraine on human rights are reviewed; the attention to necessity of strengthening imperative of the acts Ukrainian омbudsman on increase of efficiency of his activity is reversed


Ключ. слова: права людини, український омбудсман
Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-931-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24082 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


11.
Дмитрiєнко Ю. М. 
До циклової природи правосвідомості як проблеми її методологічного осмислення / Ю. М. Дмитрiєнко // Право і безпека. - 2003. - 2, № 1. - С. 19-22. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто історико-еволюційний генезис української правосвідомості, враховуючи її сучасну посттоталітарну динаміку, яка свідчить про її кризовий розвиток, що, як правило, ідентифікується у феномені девіантної правосвідомості як кризовому циклі соціальної активності її спадкоємності на рівні творення єдиної парадигми рефлексивного права пострадянського соціуму.

Рассмотрен историко-эволюционный генезис украинского правосознания с учетом его современной посттоталитарной динамики, которая свидетельствует о его кризисном развитии, устойчиво идентифицируемом в феномене девиантного правосознания как кризисном цикле социальной активности ее наследственности на уровне создания единой парадигмы рефлексивного права постсоветского социума.

The history-developmental genesis of the Ukrainian legal conscience is esteemed in view of its by modern after totalitarian dynamics, which one testifies to its crisis development steadily identify in a phenomenon deviate of the legal conscience as crisis cycle of social activity of its heredity at a level of creation unified paradigm of the reflexive right after Soviet society.


Ключ. слова: правосвідомість, методологічне осмислення
Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24082 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


12.
Марітчак Т.  
Помилки у кваліфікації злочинів як предмет судового реагування: поняття, види та процесуальні способи усунення / Т. Марітчак // Право України. - 2002. - № 10. - С. 44-49. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4Укр)722.071 + Х893.9(4Укр)74

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


13.
Комарницький В. М. 
Правовий режим зон надзвичайних екологічних ситуацій в Україні / В. М. Комарницький; Луган. акад. внутр. справ ім. 10-річчя незалежності України. - Луганськ, 2002. - 150 c. - укp.

Висвітлено проблеми щодо запобігання надзвичайним ситуаціям та їх ліквідації. На підставі узагальнення практичного досвіду, а також критичного аналізу наукових досягнень і законодавчих актів розглянуто питання створення нормативної системи запобігання надзвичайним ситуаціям та реагування на них. З урахуванням положень Законів України "Про зону надзвичайної екологічної ситуації", "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про аварійно-рятувальні служби" розкрито суть поняття надзвичайної екологічної ситуації (НЕС). Проаналізовано особливості міжнародно-правового регулювання захисту населення та територій від НЕС.

Освещены проблемы по предупреждению чрезвычайных ситуаций и их ликвидации. С учетом обобщения практического опыта, а также критического анализа научных достижений и законодательных актов рассмотрены вопросы о создании нормативной системы предупреждения чрезвычайных ситуаций и реагирования на них. С учетом положений Законов Украины "О зоне чрезвычайной экологической ситуации", "Об охране окружающей природной среды", "Об аварийно-спасательных службах" раскрыто содержание понятия чрезвычайной экологической ситуации (ЧЭС). Проанализированы особенности международно-правового регулирования защиты населения и территорий от ЧЭС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) + Х859(4УКР)021 + Х859(4УКР)119

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА631107 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


14.
Бисага Ю. М. 
Права людини / Ю. М. Бисага, М. М. Палінчак, Д. М. Бєлов, М. М. Данканич; Ужгород. нац. ун-т. Юрид. ф-т. Каф. конституц. права та порівнял. правознав. - Ужгород : Ліра, 2003. - 164 c. - Библиогр.: с. 160-162 - укp.

Наведено матеріали комплексного дослідження про права людини (ПЛ). Розкрито суть поняття ПЛ, розглянуто історію їх виникнення та розвитку в світовій та українській практичній діяльності. Запропоновано класифікацію основних ПЛ. Висвітлено деякі аспекти, безпосередньо пов'язані з ПЛ, описано національний та міжнародний механізми їх захисту. Проаналізовано акти прокурорського реагування з даного питання.

Приведены материалы комплексного исследования о правах человека (ПЧ). Раскрыта сущность понятия ПЧ, рассмотрена история их возникновения и развития в мировой и украинской практической деятельности. Предложена классификация основных ПЧ. Освещены некоторые аспекты, непосредственно связанные с ПЧ, описаны национальный и международный механизмы их защиты. Проанализированы акты прокурорского реагирования по данному вопросу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 + Х911.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА651308 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


15.
Подлінєв С. Д. 
Адміністративна відповідальність в Україні : курс лекцій / С. Д. Подлінєв; Одес. нац. юрид. академія. - О. : Юрид. л-ра, 2008. - 648 c. - Бібліогр.: с. 632-637. - укp.

Висвітлено сутність і структуру адміністративної відповідальності. Описано види, форми та методи адміністративно-правового реагування. Наведено інформацію про особливості провадження у справах про адміністративні правопорушення та органи, уповноважені розлядати ці справи. Розкрито правила та строки накладання адміністративних стягнень. Розглянуто адміністративні правопорушення в галузі трудових відносин, охорони здоров'я населення, житлових прав громадян.

Освещены сущность и структура административной отвественности. Описаны виды, формы и методы административно-правового реагирования. Приведена информация об особенностях производства по делам об административных правонарушениях и органах, уполномоченных рассматривать эти дела. Раскрыты правила и сроки наложения административных взысканий. Рассмотрены административные правонарушения в области трудовых отношений, охраны здоровья населения, жилищных прав граждан.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА700641 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


16.
Цвєтков В. В. 
Демократія і державне управління: теорія, методологія, практика : моногр. / В. В. Цвєтков; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К. : Юрид. думка, 2007. - 336 c. - укp.

Розкрито зміст понять демократія, свобода, рівність, проаналізовано основні характерні тенденції у процесі практичного втілення демократичного ідеалу. Розглянуто кризові явища на етапі демократичного розвитку сучасного українського суспільства. Описано систему державного управління, встановлено критерії й основні фактори його ефективності. Визначено моральні й етичні норми діяльності державних службовців, розглянуто актуальну проблему виникнення бюрократії за нових умов політичного та соціального розвитку України, досліджено вплив даного явища на формування суспільно-політичного устрою держави. Охарактеризовано бюрократичні деформації свідомості й поведінки управлінських кадрів. Викладено концептуальні підходи щодо проблеми взаємодії демократії та державного управління, визначено політико-правові передумови та характерні ознаки даного процесу.

Раскрыто содержание понятий демократия, свобода, равенство, проанализированы основные характерные тенденции в процессе практического воплощения демократического идеала. Рассмотрены кризисные явления на этапе демократического развтия современного украинского общества. Описана система государственного управления, установлены критерии и основные факторы его эффективности. Определены моральные и этические нормы деятельности государственных служащих, рассмотрена актуальная проблема возникновения бюрократии в новых условиях политического и социального развития Украины, исследовано влияние данного явления на формирование общественно-политического устройства государства. Охарактеризованы бюрократические деформации сознания и поведения управленческих кадров. Приведены концептуальные подходы к проблеме взаимодействия демократии и государственного управления, установлены политико-правовые предпосылки и характерные признаки данного процесса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01 в + Ф023 + Ф022.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА695221 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


17.
Микієвич М. М. 
Інституційне право Європейського Союзу у сфері зовнішньої політики та безпеки : Моногр. / М. М. Микієвич; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2005. - 415 c. - Бібліогр.: с. 381-413. - укp.

Проаналізовано становлення та розвиток спільної зовнішньої політики та політики безпеки Європейського Союзу у контексті формування зовнішньополітичної функції ЄС і створення інституційних засад здійснення даної політики. У міжнародно-правовому практичному аспекті висвітлено діяльність ЄС у кризових ситуаціях, викладено питання боротьби з транснаціональною злочинністю. Розглянуто міжнародно-правові аспекти співробітництва України з ЄС у рамках спільної зовнішньої політики та політики безпеки.

Проанализировано становление и развитие совместной внешней политики и политики безопасности Европейского Союза в контексте формирования внешнеполитической функции ЕС и создания институционных основ осуществления данной политики. В международно-правовом практическом аспекте освещена деятельность ЕС в кризисных ситуациях, изложены вопросы борьбы с транснациональной преступностью. Рассмотрены международно-правовые аспекты сотрудничества Украины с ЕС в рамках совместной внешней политики и политики безопасности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Х915.232.5-96(4УКР) + Ф4(0)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА678210 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


18.
Звонарьов О. Ю. 
Кримінальна відповідальність за посягання на життя державного чи громадського діяча : Моногр. / О. Ю. Звонарьов. - Донецьк : ТОВ "Юго-Восток, Лтд", 2005. - 118 c. - Бібліогр.: с. 108-118. - укp.

Розглянуто питання кримінальної відповідальності за посягання на життя державного чи громадського діяча. Визначено об'єктивні та суб'єктивні ознаки складу злочину, передбаченого ст. 112 КК України. Встановлено підстави, які зумовлюють криміналізацію посягання на життя державного чи громадського діяча. Показано виняткову суспільну небезпеку даного виду злочину, що за певних обставин (кризової ситуації, за умов війни, воєнного або надзвичайного стану) може спричинити виникнення прямої загрози національній безпеці держави або зміну її внутрішнього устрою. Проаналізовано розвиток вітчизняного законодавства щодо кримінальної відповідальності за посягання на життя державного чи громадського діяча. Розглянуто особливості розслідування та розгляду справ про терористичні організації, а також зміни та доповнення до ст. 58 КК України, що передбачає відповідальність за вчинення терористичного акту.

Рассмотрены вопросы криминальной ответственности за покушение на жизнь государственного или общественного деятеля. Определены объективные и субъективные признаки преступления, предусмотренного ст. 112 КК Украины. Установлены основания для криминализации покушения на жизнь государственного или общественного деятеля. Показана исключительная общественная опасность данного вида преступления, что при определенных обстоятельствах (кризисной ситуации, в условиях войны, военного или чрезвычайного положения) может стать причиной возникновения прямой угрозы национальной безопасности государства или изменения ее внутреннего устройства. Проанализировано развитие отечественного законодательства по установлению криминальной ответственности за покушение на жизнь государственного или общественного деятеля. Рассмотрены особенности проведения расследования и рассмотрения дел о террористических организациях, а также изменения и дополнения к ст. 58 КК Украины, предусматривающего ответственность за совершение террористического акта.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)125

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА667549 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


19.
Національна безпека України: стан, кризові явища та шляхи їх подолання : Міжнар. наук.-практ. конф. (Київ, 7-8 груд. 2005 р.); Зб. наук. пр. / ред.: С. А. Єрохін; Нац. акад. упр. - К., 2005. - 400 c. - укp.

Розкрито зміст поняття національної безпеки України, проаналізовано її стан у сучасний період розвитку державності, виявлено кризові явища та запропоновано шляхи їх подолання. Викладено нові підходи щодо розуміння основних положень національної безпеки України у зв'язку з євроінтеграційними процесами. Охарактеризовано соціально-економічні, правові та інформаційні фактори національної безпеки. Представлено велике розмаїття факторних впливів на стан національної безпеки держави, показано їх взаємозалежність, циклічність і змінність, тенденції конвергенції та дивергенції залежно від економічних, соціальних, політичних і правових чинників. Розглянуто напрямки подальшого розвитку державності у відповідності з Конституцією України. Проаналізовано фактори зменшення впливу на зовнішні та внутрішні чинники стану національної безпеки держави. Розглянуто питання розвитку та вдосконалення системи чинного законодавства, зокрема принципи верховенства права, неухильного дотримання конституційних положень Закону, демократизму, соціальної доцільності, наукової обгрунтованості, системності та узгодженості в законодавстві. Проаналізовано проблеми співвідношення загальновизнаних норм і принципів міжнародного права стосовно до національного законодавства. Висвітлено методологічні засади розвитку теорії національної безпеки України. Акцентовано увагу на необхідності удосконалення законодавчої техніки й інформаційної забезпеченості законодавчої діяльності та управління щодо безпечного існування людини, суспільства та держави.

Раскрыто содержание понятия национальной безопасности Украины, проанализировано ее состояние в современный период развития государственности, определены кризисные явления и предложены пути их преодоления. Изложены новые подходы к пониманию основных положений национальной безопасности Украины в связи с евроинтеграционными процессами. Охарактеризованы социально-экономические, правовые и информационные факторы национальной безопасности. Представлено большое разнообразие факторных влияний на состояние национальной безопасности государства, показана их обособленность и взаимозависимость, цикличность и изменчивость, тенденции конвергенции и дивергенции в зависимости от экономических, социальных, политических и правовых факторов. Рассмотрены направления дальнейшего развития государственности в соответствии с Конституцией Украины. Проанализированы возможности уменьшения влияния на внешние и внутренние факторы состояния национальной безопасности государства. Рассмотрены вопросы развития и усовершенствования действующего законодательства, в частности принципы верховенства права, неуклонного соблюдения конституционных положений Закона, демократизма, социальной целесообразности, научной обоснованности, системности и согласованности с законодательством. Проанализированы проблемы соотношения общепризнанных норм и принципов международного права относительно национального законодательства.

Освещены методологические основы развития теории национальной безопасности Украины. Акцентировано внимание на необходимости усовершенствования законодательной техники и информационной обеспеченности законодательной деятельности и управления для создания безопасного существования человека, общества и государства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112 я431(0) + Ф4(4УКР)64 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА670385 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


20.
Національна доповідь про стан техногенної та природної безпеки в Україні у 2003 році / ред.: Г. В. Рева; М-во України з питань надзв. ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобил. катастрофи, М-во охорони навколиш. природ. середовища України, НАН України. - К., 2004. - 435 c. - укp.

Визначено пріоритетні напрямки державної політики національної безпеки та розвитку системи захисту населення від надзвичайних ситуацій природного та техногенного походження. Проаналізовано небезпечні чинники геологічного, гідрометеорологічного, медико-біологічного характеру, а також пожежовибухонебезпеки та виникнення пожеж у природних екосистемах. З'ясовано причини виникнення надзвичайних ситуацій, пов'язаних з радіаційними та небезпечними хімічними речовинами, а також у техногенній сфері та транспортній галузі. Показано регіональні особливості надзвичайних ситуацій природного та техногенного походження. Висвітлено питання соціального та медичного забезпечення постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Розглянуто різні види соціальної загрози та тероризму. Проаналізовано міжнародне співробітництво у галузі реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного походження. Визначено роль і місце системи захисту населення від надзвичайних ситуацій у системі національної безпеки та розроблено пропозиції щодо її удосконалення.

Определены приоритетные направления государственной политики в сфере национальной безопасности и развития системы защиты населения от чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера. Приведена оценка геологических, гидрометеорологических, медико-биологических факторов возникновения чрезвычайных ситуаций, пожаровзрывоопасности и пожаров в природных экосистемах. Определены причины возникновения чрезвычайных ситуаций, связанных с радиационными и опасными химическими веществами, а также в техногенной сфере и транспортной отрасли. Показаны региональные особенности чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера. Освещены вопросы социального и медицинского обеспечения пострадавших вследствие Чернобыльской катастрофы. Рассмотрены различные виды социальной угрозы и терроризма. Проанилизировано международное сотрудничество в сфере реагирования на чрезвычайные ситуации техногенного и природного характера. Определены роль и место системы защиты населения от чрезвычайных ситуаций в системе национальной безопасности и разработаны рекомендации по ее усовершенствованию.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) н6 я53(4УКР) + Х859(4УКР)0 + Ц99

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО26800 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського