Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (6)Юристам - Наукова електронна бібліотека (2)Юристам - Електронні колекції (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=МЕДАЛ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

1.
Тревого І.  
Нова заохочувальна відзнака - медаль "За заслуги в геодезії і картографії" / І. Тревого, О. Іванчук, Р. Козак // Зб. наук. пр. Зах. геодез. т-ва УТГК. - 2006. - Вип. 2. - С. 83-86. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Лень В. В. 
Співробітники Запорізької міліції, нагороджені державними нагородами СРСР, України у 1958 - 2013 роки: історико-правове дослідження : монографія / В. В. Лень; ДВНЗ "Нац. гірн. ун-т". - Запоріжжя : Дніпров. металург, 2013. - 252 c. - Бібліогр.: с. 127-130 - укp.

Викладено загальні положення і питання історико-соціальної та нагородної характеристики орденів і медалей СРСР, України. Висвітлено окремі питання нагородного права і законодавства та іншого нормативно-правового забезпечення. Розглянуто правові особливості. Наведено маловідомі і малодосліджені факти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР-4ЗАП)112.011-1 + Х819(4УКР)012.6 + Т221(4УКР)012.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА773587 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Лень В. В. 
Державні ордени, медалі СРСР та України: історико-правове дослідження : монографія / В. В. Лень; ДВНЗ "Нац. гірн. ун-т". - Запоріжжя : Дніпров. металург, 2015. - 303 c. - Бібліогр.: с. 168-173 - укp.

Досліджено компетенцію позбавлення державних нагород СРСР визначених категорій громадян України. З'ясовано основні фактори (елементи, чинники) вартості (ціни) культурної, історичної, художньої цінності державних орденів, медалей СРСР та України. Визначено категорії громадян України, які можуть бути нагороджені орденами і медалями СРСР. Охарактеризовано основні фактори порушень (відступів) від положень нагородного законодавства, зокрема і статутів орденів, положень медалей, почесних звань у процесі нагородження. Встановлено, що ордени та медалі СРСР не скасовані, і мають особливий порядок і механізм нагородження. Запропоновано кримінально-правову норму до Кримінального кодексу України щодо захисту авторитету державних нагород.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т221(4СОЮ)6-3 + Т221(4УКР)6-3 + Х627.512 + Х819(4УКР)012.6-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА791383 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Лень В. В. 
Державні ордени, медалі СРСР та України: історико-правове дослідження : монографія / В. В. Лень; ДВНЗ "Нац. гірн. ун-т". - 2-ге вид., випр. і допов. - Запоріжжя : Дніпр. металург, 2016. - 398, [1] c. - Бібліогр.: с. 261-268 - укp.

Викладено загальні положення і питання історико-соціальної та нагородної характеристики орденів і медалей СРСР, України. Наведено маловідомі і малодосліджені факти, пов'язані з нагородами і нагородженнями. Висвітлено питання нагородного, кримінального права і законодавства, іншого нормативно-правового забезпечення, а також кримінології, криміналістики та психології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.126 + Т221(4УКР)-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА804802 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Макарчук В. 
Нормативно-правові форми стимуляції бойової відваги: солдати та офіцери Червоної армії у Другій світовій війні. Ч. 1. Орденські виплати та преміальні за знищену ворожу техніку / В. Макарчук // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Юрид. науки. - 2020. - 7, № 3. - С. 7-18. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Розглянуто нормативно-правові засоби підтримання боєздатності загальновійськових і штрафних частин і підрозділів Червоної армії в роки Другої світової війни (1939 - 1945 рр.). Катастрофічні невдачі перших місяців т. зв. Великої вітчизняної війни змусили радянське політичне та військове керівництво прискорено шукати екстраординарні, незвичні для мирного життя в СРСР методи збереження бойових якостей армійських підрозділів і частин. Поруч зі звичними для доби війни "законами воєнного часу", себто правового терору щодо "зрадників, дезертирів і панікерів", радянські політичні власті багато у чому вимушено вдалися до політики "пряника", поєднуваного зі звичним для радянської довоєнної дійсності "батогом". Йдеться передусім про нормативно-правове оформлення порядку матеріальної стимуляції учасників бойових дій (премій за знищену техніку та ін.), видачі військовим на передовій спиртних напоїв, а також практику відбуття кримінальної відповідальності військовими за карані законом дії у прискореному (до трьох календарних місяців) порядку - через службу у штрафних ротах і батальйонах. Держава, зокрема, пішла й на те, щоб уже засуджені цивільні злочинці у тому ж таки прискореному порядку "змивали кров'ю" не відбуті ними судимості. Після завершення Другої світової війни, коли потреба в "масовому героїзмі радянського народу" дещо зменшилася, скоротилися й засоби правового (та позаправового) заохочення військових, включаючи й найбільш потребуючі категорії - зокрема, інвалідів, ВОВ. Так, штрафні підрозділи Червоної армії були скасовані уже в червні 1945 р., тобто ще до завершення ДСВ на Сході з Японією. У вересні 1947 р. законодавчо відмінили й виплати за орденами та медалями Союзу РСР (з 1 січня 1948 р.). Постійно скорочувалася державна матеріальна допомога інвалідам ВОВ (продуктові пайки, паливо на зиму тощо). Надано оцінку діям вищого радянського політичного керівництва з розробки та застосування правових механізмів стимуляції радянського гарматного м'яса в розрізі потреб оборони держави, з одного боку, та загальнолюдської моралі, з іншого. Запропоновано наукову концепцію комуністичної тоталітарної держави як антигуманної за самою своєю суттю, де інтереси рядового члена суспільства, підпорядковуються загальнодержавним інтересам (так, як їх розуміє вище державне керівництво), а особисті заслуги, включаючи й втрату здоров'я та працездатності на фронтах війни, скільки-небудь адекватно оцінюються державними структурами виключно з огляду на утилітарні міркування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4СОЮ)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:Юрид.науки Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

6.
Макарчук В. 
Нормативно-правові форми стимуляції бойової відваги: солдати та офіцери Червоної армії у Другій світовій війні (продовж.). Ч. 2. Штрафні підрозділи. "Наркомівські 100 грамів". Завершення війни та згортання матеріальної стимуляції бійців і ветеранів / В. Макарчук // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Юрид. науки. - 2020. - 7, № 4. - С. 9-18. - Бібліогр.: 34 назв. - укp.

Проведено наукове дослідження на стику історії, теорії та філософії права, а також політології, соціальної психології й етики. Розглянуто нормативно-правові засоби підтримання боєздатності загальновійськових і штрафних частин і підрозділів Червоної армії в роки Другої світової війни (1939 - 1945 рр.). Катастрофічні невдачі перших місяців т. зв. Великої вітчизняної війни змусили радянське політичне та військове керівництво прискорено шукати екстраординарні, незвичні для мирного життя в СРСР методи збереження бойових якостей армійських підрозділів і частин. Поруч зі звичними для доби війни "законами воєнного часу", себто правового терору щодо "зрадників, дезертирів і панікерів", радянська політична влада багато у чому вимушено вдалася до політики "пряника", поєднуваного зі звичним для радянської довоєнної дійсності "батогом". Йдеться передусім про нормативно-правове оформлення порядку матеріальної стимуляції учасників бойових дій (премій за знищену техніку та ін.), видачі військовим на передовій спиртних напоїв, а також практику відбуття кримінальної відповідальності військовими за карані законом дії у прискореному (до трьох календарних місяців) порядку - через службу у штрафних ротах і батальйонах. Держава, зокрема, пішла й на те, щоб уже засуджені цивільні злочинці у тому ж таки прискореному порядку "змивали кров'ю" невідбуті ними судимості. Після завершення Другої світової війни, коли потреба в "масовому героїзмі радянського народу" дещо зменшилася, відповідно скоротилися й засоби правового (та позаправового) заохочення військових, включаючи й найбільш потребуючі категорії - зокрема, інвалідів, ВОВ. Так, штрафні підрозділи Червоної армії були скасовані уже в червні 1945 р., тобто ще до завершення ДСВ на Сході з Японією. У вересні 1947 р. законодавчо відмінили та виплати за орденами та медалями Союзу РСР (з 1 січня 1948 р.). Постійно скорочувалася державна матеріальна допомога інвалідам ВОВ (продуктові пайки, паливо на зиму тощо). Надано оцінку діям вищого радянського політичного керівництва з розробки та застосування правових механізмів стимуляції радянського гарматного м'яса в розрізі потреб оборони держави, з одного боку, та загальнолюдської моралі, з іншого. Запропоновано наукову концепція комуністичної тоталітарної держави як антигуманної за самою своєю суттю, де інтереси рядового члена суспільства, підпорядковуються загальнодержавним інтересам (так, як вони розуміються вищим державним керівництвом), а особисті заслуги, включаючи й втрату здоров'я та працездатності та фронтах війни, скільки-небудь адекватно оцінюються державними структурами виключно з огляду на утилітарні міркування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4СОЮ)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:Юрид.науки Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського