Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Наукова електронна бібліотека (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ПОЛІТИКУМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

1.
Макарчук В. С. 
Державно-територіальний статус західноукраїнських земель у період Другої світової війни (1939 - 1945 рр.) : іст.-прав. дослідж. / В. С. Макарчук; Львів. держ. ун-т внутр. справ. - К. : Атіка, 2007. - 368 c. - Бібліогр.: с. 312-365. - укp.

На підставі результатів дослідження праць західних, польських, російських і вітчизняних спеціалів у галузі міжнародного права й історії міжнародно-правових відносин висвітлено історико-правові проблеми процесу возз'єднання західноукраїнських земель з УРСР в аспекті відповідності нормам міжнародного права 1939 - 1945 рр. Проаналізовано складні історичні умови Другої світової війни, за яких склався західний кордон України на його відтинку з Республікою Польща. Зроблено висновки щодо обгрунтованості сучасних претензій радикального крила польського політикуму на ревізію міждержавного кордону.

На основе результатов исследования работ западных, польских, российских и отечественных специалистов в сфере международного права и истории международно-правовых отношений освещены историко-правовые проблемы процесса воссоединения западноукраинских земель с УССР в аспекте его соответствия нормам международного права 1939 - 1945 гг. Проанализированы сложные исторические условия Второй мировой войны, в которых сформировалася западная граница Украины на ее отрезке с Республикой Польша. Зделаны выводы, касающиеся обоснованности современных претензий радикального крыла польского политикума на ревизию межгосударственной границы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)62-5 + Х2(4УКР33)62-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА693481 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Макарчук В. С. 
Галицькі москвофіли та австрійський суд: досвід конституційної монархії / В. С. Макарчук // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2016. - № 837. - С. 396-403. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто питання реагування австрійських імперських органів судової влади та адміністративних властей на політичну активність т. зв. москвофілів - частини західноукраїнського політикуму, орієнтованого на Російську імперію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4АВС)52-629 + Т3(4УКР331)52-72

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

3.
Токарська А. С. 
Стратег-керманич і правник: проекції на сучасність (до 75-річчя від дня смерті Костя Левицького) / А. С. Токарська // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2016. - № 837. - С. 431-435. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Стаття присвячена видатній історичній особистості кінця XIX - початку XX ст. Це представник світської інтелігенції Галичини, який зумів організувати просвітницький правничий рух і галицький політикум; очільник Західно-Української Народної Республіки, автор майже півсотні наукових праць, видавець журналу "Часопись Правнича", укладач "Німецько-українського правничого словаря", автор "Історії політичної думки галицьких українців 1848 - 1914. На підставі споминів і документів та ін. Посол Віденського парламенту, член і керівник Головної Української Ради Союзу визволення України, Загальної Української Ради, президент першого українського Секретаріату ЗУНР, голова Комісії виборчої реформи в УНР у Станіславові, член Національної Ради Адвокатської у Варшаві та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)52 д

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

4.
Макарчук В. С. 
Галицькі москвофіли та австрійський суд: досвід конституційної монархії / В. С. Макарчук // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2016. - № 845. - С. 474-481. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто питання реагування австрійських імперських органів судової влади та адміністративних властей на політичну активність т. зв. москвофілів - частини західноукраїнського політикуму, орієнтованого на Російську імперію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4АВС)5-52 + Х2(4АВС)5-629.38

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

5.
Євдокимов В. В. 
Еволюція виборчого законодавства до представницьких органів влади Галичини другої половини XIX - початку XX ст. / В. В. Євдокимов // Держава та регіони. Сер. Право. - 2018. - № 4. - С. 12-16. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проаналізовано правові засади норм виборчого законодавства Австро-Угорської імперії, які регламентували процедуру виборів до крайових сеймів, а також до імперського парламенту. Недосконалість куріальної системи вибрів і наявність майнового цензу визнаються рудиментом попередньої епохи та засобом, що не надавав змоги українцям на рівні конкурувати у виборчому процесі з польським політикумом Галичини. На основі статистичних відомостей стосовно українського сеймового й парламентського представництва визначено рівень законотворчої активності українських депутатів галицького сейму та парламенту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-9ГАЛ)5/6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

6.
Файзулін Я. 
Заходи радянських органів держбезпеки із дискредитації очільника ДЦ УНР Симона Петлюри / Я. Файзулін, В. Яблонський // Соціум. Документ. Комунікація. Сер. Іст. науки. - 2020. - Вип. 10. - С. 149-181. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проаналізовано діяльність радянських спецслужб щодо дискредитації українського еміграційного уряду - Державного центру Української Народної Республіки на еміграції та особисто його керівника Симона Петлюру. Екзильний уряд УНР, який стояв на позиціях антикомунізму та контролював інтерновану в польських таборах українську армію, становив реальну загрозу для існування більшовицького режиму в Україні. Тому, і центральний радянський уряд в Москві, і підконтрольний йому уряд УСРР в Харкові докладали максимум зусиль для дискредитації діяльності Симона Петлюри. Одним із головних напрямів такої підривної роботи проти українського еміграційного уряду стала діяльність більшовицьких спецслужб. "Чекісти" вербували агентуру серед українських військовиків та політичних діячів близьких до Державного центру. Зокрема, ГПУ вдалося, через створення фіктивної "Вищої Військової Ради", яка нібито діяла на території України, вивезти одного із популярних військових діячів армії УНР отамана Юрія Тютюника до УСРР. Юрій Тютюник погодився на співпрацю із більшовицькою владою і більше року, під керівництвом ГПУ, проводив агентурну гру з метою залучення спільників і з числа генералітету УНР (йшлося, насамперед про генерала Олександра Удовиченка), встановлення зв'язку Симона Петлюри з "Вищою Військовою Радою" та дискредитації Державного центру УНР перед урядовими чинниками Речі Посполитої та урядами інших держав. Така робота не мала великого успіху, тому ГПУ вдалася до розсекречення свого агента, використовуючи факт переходу "петлюрівського" генерала для деморалізації українського політикуму та військових на еміграції. Даний хід супроводжувався широкою інформаційною кампанією в радянській пресі і мав значний пропагандистський ефект як в Україні так і за кордоном. Зрештою, зрада Ю.Тютюника стала одним із чинників повернення українців до УРСР та послаблення антибільшовицького руху.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)6-621.112 + Т3(4УКР)611-313.3 + Т3(4УКР)61-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74618:Іст.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

7.
Менська О. А. 
Державна політика у сфері охорони об'єктів культурної спадщини: політико-правовий аспект / О. А. Менська // Держава та регіони. Сер. Держ. упр. - 2021. - № 1. - С. 57-62. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто особливості державної політики у сфері охорони об'єктів культурної спадщини, зокрема, з позиції політико-правового аспекту. Сучасна наука розглядає питання, пов'язані з об'єктами культурної спадщини під різними ракурсами, залежно від предметного регулювання. На сьогодні об'єкти культурного надбання досліджують у межах багатьох галузей, які вивчають не тільки актуальні аспекти щодо механізму їх збереження та популяризації, але правового захисту й охорони, а також проблем щодо державного регулювання. Це спричиняє виокремлення низки підходів державної політики у питаннях охорони культурної спадщини, яка знаходиться на тимчасово окупованих територіях України, захисту та збереження як їх самих, так і їх автентичності. Актуальність досліджуваного питання значно посилилася через загострену ситуацію, в якій перебуває Україна з часу окупації частини її території. Це зумовлює органічну потребу в удосконаленні політики держави у питаннях охорони та збереження культурного надбання України, в тому числі на рівні законодавства. Станом на тепер не можна відчути законодавчий брак у стосунку до законів, які б регламентували питання охорони вітчизняного культурного надбання, функціонування культурної сфери та захисту усієї пам'яткоохоронної галузі. Здійснений аналіз прийнятих останнім часом нормативно-правових актів доводить бажання та наміри вітчизняного політикуму закласти ключові стратегічні напрями в удосконаленні сфери охорони національного культурного надбання. Заслуговує на увагу проєкт Закону України "Про засади державної політики перехідного періоду", яким, окрім іншого, пропонуються заходи, що стосуються захисту культурних цінностей. Авторка висловила спостереження щодо стану державної політики у сфері охорони об'єктів культурної спадщини із акцентом уваги на політиці України відносно об'єктів, які перебувають на тимчасово окупованих територіях, зокрема, наголошено на важливості здійсненого кроку нашої держави у питаннях міжнародного впливу на країну-агресора задля збереження культурних цінностей на окупованій території України, що мало наслідком ратифікацію Другого протоколу до Гаазької конвенції про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту 1954 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)134

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:Держав.упр Пошук видання у каталогах НБУВ 

8.
Пайда Ю. Ю. 
Права людини і релігійна свобода: соціокультурні імплікації та нормативна пропорційність : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.01, 12.00.12 / Ю. Ю. Пайда; Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. - Харків, 2019. - 40 c. - укp.

Проаналізовано методологічну та джерельну базу дослідження, стан наукової розробки проблеми, сучасні підходи дослідників стосовно наукового розуміння виникнення і вирішення проблем прав людини та релігійної свободи. Наголошено на тому, що у межах цих наукових розробок питання співвідношення прав людини і релігійної свободи недостатньо проаналізовано з позицій філософського осмислення та правової регламентації. На основі філософсько-правового осмислення права на свободу світогляду окреслено напрями значущих для українського суспільства наукових досліджень категорії "релігійна свобода" в контексті політології, культурології, психології та інших наук і при цьому акцентовано на особливості саме юридичного вирішення проблеми забезпечення релігійної свободи як одного з основоположних прав людини на повноцінне життя, а також як одного із чинників дихотомії національного та універсального у праві. Окреслено, що релігійна свобода (як і всі основоположні права людини) мають соціально-буттєву зумовленість, адже суспільство є осередком формування і джерелом кореспондування духовних потреб особи у правову систему, що забезпечує бінарний логічний зв‘язок (соціокультурні імплікації) соціуму і права, а також гарантує нормативну пропорційність релігійної свободи в межах реалізації загальних прав людини. Зазначено, що релігійна свобода є одним із фундаментальних міжнародних гуманітарних стандартів у сфері прав людини. Констатовано, що на сучасному етапі (2019 рік) проблема подальшого вдосконалення національного законодавства щодо дотримання релігійної свободи в Україні все ще не втратила своєї актуальності і надалі залишається у центрі уваги правників, релігійних та громадських діячів, політикуму. Вивчено актуальні питання вдосконалення нормативно-правового регулювання процесів реалізації прав людини і релігійної свободи. Наголошено, що процес імплементації міжнародно-правових норм про захист права людини на релігійну свободу на рівні національного законодавства триває, цей процес відбувається на засадах соціального, правового, політичного прагматизму, зокрема на принципах доцільності та ефективного поєднання мети і засобів, зорієнтованих на розбудову законодавчої бази з урахуванням норм, регламентованих міжнародними документами з прав людини, а також світових екуменічних тенденцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в + Х809(4УКР)332

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА443011 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського