Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (217)Юристам - Наукова електронна бібліотека (11)Юристам - Автореферати дисертацій (304)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=РІВНІ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2129
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Державне управління та місцеве самоврядування / ред.: Г. І. Мостовий. - Х., 2001. - 63 с. - (Зб. наук. пр. Укр. акад. держ. упр. при Президентові України; Вип. 1, ч. 4). - укp. - рус.

Проаналізовано взаємодію органів місцевого самоврядування та територіальної громади міста. Детально охарактеризовано проблеми управління підприємництвом вугільної промисловості на регіональному рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)011.2я43 + У9(4Укр)я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69866 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Литвин О. П. 
Злочинні наслідки і причинний зв'язок у злочинах проти громадської безпеки і народного здоров'я / О. П. Литвин. - К. : Знання, 1998. - 19 c. - Бібліогр.: 15 назв. - укp. - рус.

Аналізуються поняття злочинів з матеріальним і формальним складом. Робиться висновок, що у злочинах з формальним складом постають суспільно небезпечні наслідки, але тільки у вигляді злочинного результату. Показано чотири рівні причинного зв'язку в формальних складах злочинів, які підтверджують настання злочинного результату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)124.014

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р86312 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Гаєвський Б. А. 
Культура державного управління: організаційний аспект / Б. А. Гаєвський, В. А. Ребкало; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. - К. : Вид-во УАДУ, 1998. - 144 c. - укp.

Розглядаються методологічні, організаційні та кваліфікаційні засади культури державного управління на вищому й місцевому рівнях на прикладах Президента, Голови Верховної Ради, Прем'єр-міністра України та голів місцевих адміністрацій. Пропонується організаційна характеристика їхнього управлінського статусу, що органічно пов'язано з Конституційним визначенням повноважень, з Регламентом роботи Верховної Ради України і Законом України "Про державну службу". Автори доводять, що гарантії необхідного Україні рівня культури вищих посадових осіб і посадових осіб регіонального рівня закладені саме в документах, що аналізуються, оскільки в них має бути точно розрахований статус, компетенція, функціональне навантаження кожного з них для того, щоб, принаймні на їхньому рівні, була досить переконливо представлена українська правова держава, яка вже досконалістю своїх організаційно-правових механізмів створює умови для безпомилкової управлінської діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф054.1 + Х809(4УКР)6 + Х819(4УКР)011-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588713 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Муніципальний рух України: досвід та перспективи розвитку : Зб. матеріалів та док. V Всеукр. муніцип. слухань (Судак - Новий Світ, 20 - 22 лип. 1999 р.) та Всеукр. муніцип. наради з питань освіт. та інформ. забезп. укр. муніцип. руху (Ялта - Гаспра, 26 - 28 жовт. 1998 р.) / упоряд.: М. Пухтинський; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. - К. : Логос, 2000. - 263 c. - укp.

Розглянуто концептуальні та прикладні проблеми розвитку українського муніципального руху, висвітлено позитивний досвід становлення місцевого самоврядування в Україні у контексті впровадження Концепції адміністративної реформи та здійснення державної регіональної політики. Розроблено модель партнерських взаємовідносин представників центральних , місцевих органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування. Досліджено шляхи впровадження конкретних організаційних проектів, які мають супроводжувати реалізацію державної регіональної політики знизу, за допомогою відповідних муніципальних ініціатив та громадських утворень. Запропоновано проведення щоквартальних слухань у так званих містах-полігонах муніципальної реформи, а також на регіональному рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА597593 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Чемерис А. О. 
Місцеве самоврядування. Кн. 1. Організація роботи сільського, селищного голови / А. О. Чемерис, П. І. Шевчук, П. Ф. Гураль, А. Й. Серант, А. В. Ліпенцев; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. Львів. філ. (ЛФУАДУ). - Л. : Ліга-Прес, 1999. - 312 c. - Бібліогр.: 89 назв. - укp.

Висвітлено важливі питання місцевого самоврядування в Україні на рівні села та селища - генезу розвитку самоврядування сільських громад, роль та місце їх керівників в історичному контексті України, конституційно-правові засади та матеріально-фінансову основу місцевого самоврядування. Розглянуто проблеми регламентації роботи та ведення діловодства в сільській, селищній радах та їх виконавчих комітетах, шляхи врегулювання конфліктів між владними рівнями, культуру поведінки та службовий етикет державного службовця.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343141 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Грачев О. А. 
Проблемы экологической безопасности и устойчивого развития восточно-европейского региона / О. А. Грачев // Наука та наукознавство. - 1999. - № 3. - С. 10-13. - рус.

Охарактеризовано особливості міжнародної взаємодії у сфері охорони навколишнього середовища, шкоду, яку завдають йому економічно розвинуті держави. Розглянуто розвиток процесу екологізації міжнародного співробітництва у світі та, зокрема, у східноєвропейському регіоні, представленому головним чином Білоруссю, Росією та Україною. Доведено необхідність її більш широкого співробітництва у охороні навколишнього середовища, основи і перспективи якого мають визначатися перш за все на законодавчому рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(45)28 + Х85

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Маляренко В. Т. 
Прокурор у кримінальному судочинстві: Деякі проблеми та шляхи їх вирішення / В. Т. Маляренко, І. В. Вернидубов. - К. : Юрінком Інтер, 2001. - 240 c. - Бібліогр.: с. 229-237. - укp.

Уперше на сучасному рівні науки та практики висвітлено роль прокурора в кримінальному судочинстві України. Системно та комплексно, з урахуванням положень Конституції України та внесених останнім часом змін і доповнень до кримінально-процесуального законодавства, досліджено деякі проблеми участі прокурора у кримінальному судочинстві. Обгрунтовано та сформульовано пропозиції щодо внесення доповнень і змін у чинне законодавство.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)12 + Х891.9(4УКР)622

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605860 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Голінько В. І. 
Система управління охороною праці в Дніпропетровській області / В. І. Голінько, М. В. Шибка, О. В. Безщасний, А. І. Гудошник, О. М. Махнівський; Дніпропетр. обл. держ. адмін. - Д., 1999. - 237 c. - укp.

Розглянуто загальну структуру органів управління, нагляду і контролю в галузі охорони праці. Наведено організаційно-функціональну структуру управління охороною праці на Дніпропетровщині, яку складають органи державних адміністрацій та місцевого самоврядування: санітарно-епідеміологічна служба, державна пожежна охорона, державна автоінспекція області, служба цивільної оборони та надзвичайних ситуацій тощо. Проаналізовано основні принципи управління охороною праці на виробничому рівні, а також головні завдання та функції системи управління охороною праці.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ДНЕ)248 + Х879(4УКР-4ДНІ)24

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593588 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Бойко-Бойчук О.  
Соціально-культурні бар'єри на шляху муніципальної реформи. Перспективи подолання / О. Бойко-Бойчук, І. Мейжис, І. Федів, А. Хорунжий; Центр соц.-екон. розв. Укр. Причорномор'я. - Миколаїв : Атол, 2000. - 254 c. - Бібліогр.: 78 назв. - укp.

Розкрито чинники та механізми опору соціальним змінам на рівні міських громад. Досліджено міста як центри соціального розвитку. Проаналізовано муніципальні реформи як соціальні новації. Висвітлено хід муніципальної реформи у деяких містах України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2 + У9(4УКР)261.34-183 + У9(4УКР7)261.34-183

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604827 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Україна та Словаччина напередодні введення візового режиму: двосторонні відносини та прикордонне співробітництво = Ukrajina a Slovensko pred zavedenim vizoveho rezimu: dvojstranne vztahy a prihranicna spolupraca : Матеріали міжнар. наук. конф., Ужгород, 31 трав.- 1 черв. 2000 р. / ред.: В. Андрійко; Нац. ін-т стратег. дослідж. Закарпат. філ. - Ужгород : Вид-во В.Падяка, 2000. - 172 c. - укp.

Досліджено проблеми трансформації та перспективи співробітництва, здійснюваного Асоціацією зовнішньої політики Словаччини, Українським центром досліджень проблем міжнародної безпеки та Закарпатським філіалом Національного інституту стратегічних досліджень за підтримки Фонду Фрідріха Еберта. Зроблено порівняльний аналіз трансформації суспільства в Україні та Словаччині у європейському інтеграційному напрямку. Розглянуто двосторонні відносини та зовнішньополітичні пріоритети в Україні та Словаччині. Висвітлено проблеми реформування політичних та економічних систем України та Словаччини у європейському напрямку. Визначено причини введення візового режиму між Україною та Словаччиною. Охарактеризовано економічне двостороннє співробітництво на регіональному рівні та можливий вплив на нього візового режиму, а також його значення для поліпшення становища національних меншин в Україні та Словаччині.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-6 + Т3(4СЛО)64-6 + Ф4(4УКР)64 я431 + Х819(4УКР)112.033 я431(0) + Х819(4СЛО)112.033 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605384 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


11.
Актуальні проблеми державного управління та місцевого самоврядування: сучасний стан та перспективи регіонального розвитку : Матеріали щорічн. наук.-практ. конф., 18 жовт. 2005 р. / ред.: А. М. Пойченко; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Одес. регіон. ін-т держ. упр., "Актуальні проблеми державного управління та місцевого самоврядування: сучасний стан та перспективи регіонального розвитку", щорічна науково-практична конференція (2005). - О. : ОРІДУ НАДУ, 2005. - 463 c. - укp.

Висвітлено соціально-політичні аспекти та інституційні засади управління місцевим та регіональним розвитком. З'ясовано значення європейських і міжнародних стандартів для розуміння співвідношення економічних і політичних факторів соціального розвитку українського суспільства. Проаналізовано зарубіжний досвід удосконалення державних фінансових важелів на місцевому рівні та основні напрями регіональної соціальної політики. Визначено фактори підвищення ефективності державного управління у перехідний період. Показано можливості використання проблемно-орієнтованого підходу щодо формування інноваційного змісту навчання державних службовців. Встановлено залежність якості управлінських послуг від рівня фахової підготовки посадових осіб і державних службовців. Висвітлено соціально-економічні питання управління розвитком території та регіональні аспекти формування виробничого потенціалу. Проаналізовано проблеми соціальної переорієнтації регіонів та інвестиційну політику малих міст. Охарактеризовано механізми державного регулювання регіонального та місцевого розвитку. Проаналізовано сучасний стан інформаційного та наукового забезпечення діяльності органів державного управління та місцевого самоврядування. Обгрунтовано необхідність демократизації політичної системи України відповідно до вимог європейської інтеграції.

Освещены социально-политические аспекты и институционные основы управления местным и региональным развитием. Определено значение европейских и международных стандартов для понимания соотношения экономических и политических факторов социального развития украинского общества. Проанализирован зарубежный опыт усовершенствования государственных финансовых на местном уровне и основные направления региональной социальной политики. Определены факторы повышения эффективности государственного управления в переходный период. Показаны возможности использования проблемно-ориентированного подхода к формированию инновационного содержания обучения государственных служащих. Установлена зависимость качества управленческих услуг от уровня профессиональной подготовки должностных лиц и государственных служащих. Освщены социально-экономические вопросы управления развитием территории и региональные аспекты формирования производственного потенциала. Рассмотрены проблемы социальной переориентации регионов и инвестиционная политика малых городов. Охарактеризован механизм государственного регулирования регионального и местного развития. Проанализировано современное состояние информационного и научного обеспечения деятельности органов государственного управления и местного самоуправления. Обоснована необходимость демократизации политической системы Украины в соответсвии с требованиями европейской интеграции.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР) я431 + Х819(4УКР)011.2 я431 + С5*25(4) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА667057 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


12.
Актуальні проблеми державного управління : Зб. наук. пр. Вип. 1(19) / ред.: С. М. Серьогін; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. - Д., 2005. - 284 с. - укp.

Розглянуто проблему взаємодії органів державної влади з неурядовими організаціями, політичними партіями на регіональному рівні, проаналізовано механізм організації взаємодії у контексті здійснення конституційної реформи в Україні. Висвітлено роль органів державної влади у зростанні еволюційних ресурсів країни, правовий аспект взаємодії громадсько-політичних об'єднань та державної влади. Описано основні елементи, принципи та форми взаємодії органів публічної влади з громадськістю. Викладено гендерний підхід до формування керівного персоналу органів влади. Визначено пріоритетні напрями реформування місцевого самоврядування в Україні.

Рассмотрена проблема взаимодействия органов государственной власти с неправительственными организациями, политическими партиями на региональном уровне, проанализирован механизм организации взаимодействия в контексте осуществления конституционной реформы в Украине. Освещена роль государственной власти в росте эволюционных ресурсов страны, раскрыт правовой аспект взаимодействия общественно-политических объединений и государственной власти. Приведены основные элементы, рассмотрены принципы и формы взаимодействия органов публичной власти с общественностью. Представлен гендерный подход к формированию руководящего персонала органов власти. Определены приоритетные направления реформирования местного самоуправления в Украине.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)28 + Ф79(4УКР) + Х81я54(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69634/Дніпр.ф. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


13.
Вісник Національного університету внутрішніх справ. Вип. 28 / ред.: О. М. Бандурка. - Х., 2004. - 510 с. - укp.

Висвітлено проблеми боротьби зі злочинністю та забезпечення громадського порядку, а також диференціації кримінального судочинства. Описано механізм вчинення насильницьких злочинів і правопорушень проти членів сім'ї. Розкрито сутність прокурорського нагляду за дотриманням законів під час розслідування вимагань. Наведено напрямки адаптації кримінального законодавства України у сфері правоохоронної діяльності до норм Європейського Союзу. Викладено порядок відбору персоналу для роботи в органах і підрозділах Державної податкової адміністрації. Розглянуто професіоналізм як важливий чинник сучасної конкурентоспроможності працівників ОВС України, а також історію становлення судового захисту прав винахідників. Проаналізовано особливості координації правоохоронної діяльності на регіональному рівні.

Освещены проблемы борьбы с преступностью и обеспечения общественного порядка, а также дифференциации уголовного судопроизводства. Описан механизм свершения насильственных преступлений и нарушений против членов семьи. Раскрыта сущность прокурорского надзора за соблюдением законов при расследовании вымагательств. Приведены направления адаптации уголовного законодательства Украины в сфере правоохранительной деятельности к нормам Европейского Союза. Изложен порядок отбора персонала для работы в органах и подразделениях Государственной налоговой администрации. Рассмотрены профессионализм как важнейший фактор современной конкурентоспособности работников ОВД Украины, а также история становления защиты в суде прав изобретателей. Проанализированы особенности координации правоохранительной деятельности на региональном уровне.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69872 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


14.
Вісник Національного університету водного господарства та природокористування / ред.: С. В. Кравець. - Рівне, 2004. - 111 с. - (Економіка; Вип. 4(28), ч. 1). - укp.

Розглянуто питання гармонізації принципів облікового та податкового законодавства в обліку доходів. Проаналізовано сучасний стан розвитку малого бізнесу на регіональному рівні. Описано методи аудиторських досліджень під час проведення аудиту ефективності управління ресурсами. Висвітлено проблеми інституційно-правового забезпечення малого підприємництва, еволюцію моделей іпотечного ринку.

Рассмотрены вопросы гармонизации принципов учётного и налогового законодательства в учёте доходов. Проанализировано современное состояние развития малого бизнеса на региональном уровне. Описаны методы аудиторских исследований при проведении аудита эффективности управления ресурсами. Освещены проблемы институционно-правового обеспечения малого предпринимательства, эволюция моделей ипотечного рынка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х.я54(4УКР)3 + У.я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70434/екон. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


15.
Державне регулювання галузей економіки / ред.: С. Ф. Поважний. - Донецьк, 2004. - 295 с. - (Зб. наук. пр. Донец. держ. ун-ту упр. Сер. Держ. упр.; Т. 5, вип. 35). - укp. - рус.

Висвітлено проблеми державного регулювання інвестиційної діяльності в Україні, корпоратизації економіки на рівні муніципального утворення. Розглянуто питання застосування математичної логіки у програмно-цільовому плануванні розвитку територій. Проаналізовано державну політику енергозбереження та механізми її реалізації, формування інформаційної системи управління залізничним транспортом, розвиток підприємництва в Україні, роль інноваційно-інвестиційного потенціалу в управлінні природною монополією.

Освещены проблемы государственного регулирования инвестиционной деятельности в Украине, корпоратизации экономики на уровне муниципального управления. Рассмотрены вопросы применения математической логики в программно-целевом планировании развития территорий. Проанализированы государственная политика энергосбережения и механизмы её реализации, формирование информационной системы управления железнодорожным транспортом, развитие предпринимательства в Украине, роль инновационно-инвестиционного потенциала в управлении природной монополией.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)120.0 + У049(4Укр)0 + У9(4Укр)21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70751/Держ.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


16.
Беганська І. Ю. 
Державне регулювання та цільове програмування сталого соціального розвитку в регіоні : Дис... канд. наук з держ. упр. 25.00.02 / І. Ю. Беганська; Донец. держ. ун-т упр. - Донецьк, 2004. - 224арк. c. - укp.

Обгрунтовано суть державної політики, яка має полягати у створенні відповідних умов відтворення населення. Показано необхідність поглиблення процесів регіоналізації для вирішення зазначеної проблеми. Досліджено сучасний стан системи державного регулювання забезпечення відтворення населення України. Проаналізовано досвід країн Західної та Східної Європи щодо забезпечення демографічної політики. Виявлено проблеми управління процесами життєдіяльності на регіональному рівні. Запропоновано основні напрямки державного регулювання використання соціальних трансфертів у період соціально-економічних трансформацій. На основі використання принципів побудови регіональних програм, створено алгоритм формування програм сталого соціального розвитку у регіоні та схему інтегрованої автоматизованої системи управління сталим соціальним розвитком.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-97

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС85087 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


17.
Державне управління та місцеве самоврядування : Тези IV Міжнар. наук. конгр. 26 лют. 2004 р. / ред.: Г. І. Мостовий; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Харк. регіон. ін-т. - Х. : Магістр, 2004. - 326 с. - (Теорія та практика держ. упр.; Вип. 9). - укp.

Висвітлено проблеми моніторингу ринку праці за умов державно-управлінських перетворень, здійснення адміністративної реформи в Україні. Описано особливості функціонування системи кадрового забезпечення органів виконавчої влади, механізм удосконалення діяльності суб'єктів державного управління, функції територіальних громад у системі місцевого самоврядування. Розглянуто актуальні питання реалізації державної житлової політики органами місцевого самоврядування. Проаналізовано взаємодію органів виконавчої влади та місцевого самоврядування в реалізації промислової політики, місце і роль судової влади в системі розподілу влад. Розкрито вплив регіоналізації на політичну систему в Україні. Визначено напрямки вдосконалення системи органів фінансового контролю на рівні регіонів. Значну увагу приділено питанням державного регулювання процесів економічного та соціального розвитку аграрної сфери регіонів, удосконалення механізмів професійного зростання державних службовців на регіональному рівні, проблемам організації підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації посадових осіб органів місцевого самоврядування.

Освещены проблемы мониторинга рынка труда в условиях государственно-управленческих преобразований, осуществления административной реформы в Украине. Описаны особенности функционирования системы кадрового обеспечения органов исполнительной власти, механизм усовершенствования деятельности субъектов государственного управления, функции территориальных общин в системе местного самоуправления. Рассмотрены актуальные вопросы реализации государственной жилищной политики органами местного самоуправления. Проанализированы взаимодействие органов исполнительной власти и местного самоуправления в реализации промышленной политики, место и роль судебной власти в системе распределения властей. Изучено влияние регионализации на политическую систему в Украине. Определены направления усовершенствования системы органов финансового контроля на уровне регионов. Значительное внимание уделено вопросам государственного регулирования процессов экономического и социального развития аграрной сферы регионов, усовершенствования механизмов профессионального роста государственных служащих на региональном уровне, проблемам организации подготовки, переподготовки и повышения квалификации должностных лиц органов местного самоуправления.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4Укр)011я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72481 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


18.
Поляков С. Ю. 
Деякі аспекти підготовки військових кадрів у системі військової освіти України для участі у миротворчих операціях / С. Ю. Поляков // Право і безпека. - 2004. - 3, № 1. - С. 132-136. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Зроблено аналіз проблем підготовки українських військових кадрів для участі в операціях у складі миротворчих контингентів у різних країнах, а також досвіду співробітництва з НАТО, визначено деякі обов'язкові організаційно-правові заходи в системі військової освіти України для забезпечення фахової підготовки офіцерського складу на рівні, який відповідає стандартам НАТО.

Сделан анализ проблем подготовки украинских военных кадров для участия в операциях в составе миротворческих контингентов в разных странах, а также опыта сотрудничества с НАТО, определены некоторые обязательные организационно-правовые мероприятия в системе военного образования Украины для обеспечения профессиональной подготовки офицерского состава на уровне, соответствующем стандартам НАТО.

From the analysis of problems of preparation of the Ukrainian military forces for taking part in peace-volunteering operations in the different countries, and also experience of cooperation with the NATO, some obligatory organizational-legal actions in the system of Ukraine military education for providing the preparation of officer cadres at the level that meets NATO standards were defined are determined.


Ключ. слова: військові кадри, військова освіта, миротворчі операції
Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)39-3 + Ц851.11 + Х915.212.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24082 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


19.
Кар'єра молодих державних службовців (за підсумками стажування слухачів у 2004 р.) : Матеріали наук.-практ. конф., 22 верес. 2004 р. / ред.: Г. І. Мостовий; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - Х. : Вид-во ХарРІ НАДУ "Магістр", 2004. - 220 c. - укp.

Досліджено процес формування соціального інституту державних службовців у контексті адміністративної реформи. Висвітлено особливості професійної діяльності у галузі державного управління. Встановлено правовий статус державного службовця та законодавчі гарантії його забезпечення. Обгрунтовано ефективні шляхи удосконалення державної служби на регіональному рівні. Висвітлено економічні аспекти формування кар'єри молодих спеціалістів у сфері державного управління та запропоновано нові технології сприяння їх професійному зростанню. Проаналізовано світовий досвід залучення громадян на державну службу та особливості кадрового забезпеченя органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні.

Исследован процесс формирования социального института государственных служащих в контексте административной реформы. Определены особенности профессиональной деятельности в сфере государственного управления. Обоснован правовой статус государственного служащего и его законодательные гарантии. Обоснованы эффективные пути усовершенствования государственной службы на региональном уровне. Освещены экономические аспекты формирования карьеры молодых специалистов в сфере государственного управления и разработаны новые технологии содействия их профессиональному росту. Проанализирован мировой опыт вовлечения граждан в систему государственной службы и особенности кадрового обеспечения органов государственной власти и местного самоуправления в Украине.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.1 р

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА659717 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


20.
Мостовий Г. І. 
Механізми підвищення ефективності діяльності органів державного управління на регіональному рівні : Моногр. / Г. І. Мостовий, О. Ю. Амосов, А. О. Дєгтяр, В. М. Мартиненко, В. О. Черепанова, Р. Г. Соболь, В. Ю. Стрельцов, А. О. Кузнєцов, О. О. Копелець; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Харк. регіон. ін-т. - Х. : Магістр, 2004. - 207 c. - укp.

Проаналізовано методологічні підходи до реформування організаційних структур державного управління на регіональному рівні. Визначено основні напрямки впливу органів державної влади на формування ризикового конкурентного середовища як передумови підвищення соціальної ефективності державного управління. Наведено оцінку кадрового забезпечення діяльності органів влади та рівня професійної підготовки працівників. Розглянуто питання переходу до нової парадигми діяльності органів державного управління, сформованої на принципах інформаційного суспільства, демократичних формах самоорганізації населення та місцевого самоврядування, системно розвинутих до загальнодержавного рівня.

Проанализированы методологические подходы к реформированию организационных структур государственного управления на региональном уровне. Определены основные направления влияния органов государственной власти на формирование рисковой конкурентной среды как предпосылки повышения социальной эффективности государственного управления. Приведена оценка кадрового обеспечения деятельности органов государственной власти и уровня профессиональной подготовки работников. Рассмотрены вопросы перехода к новой парадигме деятельности органов государственного управления, сформированной на принципах информационного общества, демократических формах самоорганизации населения и местного самоуправления, системно развитых к общегосударственному уровню.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-94 + У010.444.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА659671 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського