Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (1)Юристам - Наукова електронна бібліотека (2)Юристам - Автореферати дисертацій (2)Юристам - Електронні колекції (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=РОЗРАХУНОК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Кузнєцов Ю. М. 
Промислові зразки: охорона прав і оформлення : Навч. посіб. / Ю. М. Кузнєцов, Г. В. Косенюк. - Черкаси : Вид-во ЧНУ ім. Б.Хмельницького, 2004. - 164 c. - Бібліогр.: 66 назв. - укp.

Розглянуто основні поняття та терміни промислових зразків, питання їх правової охорони, основи створення, порядок оформлення документів для одержання патенту, розрахунок ціни ліцензії. Наведено зразки бланків документів для оформлення заявки на одержання патенту та використання промислового зразка.

Рассмотрены основные понятия и термины промышленных образцов, вопросы их правовой охраны, основы создания, порядок оформления документов для получения патента, расчет цены лицензии. Представлены образцы бланков документов для оформления заявки на получение патента и использование промышленного образца.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.у я73 + Х839(4УКР)39 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА657332 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Северин О. Є. 
Правове регулювання валютних операцій суб'єктів господарської діяльності : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.04 / О. Є. Северин; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. - Донецьк, 2003. - 17 c. - укp.

На підставі комплексного дослідження відносин, що складаються в процесі здійснення валютних операцій, обгрунтовано принцип об'єктивної оцінки валютних операцій, за яким валютна операція кваліфікується однаково для всіх її сторін під час розв'язання питання про її правомірність та застосування відповідальності. Виявлено окремі шляхи безпідставного відпливу валютних коштів з України, а також механізми запобігання цього. Надано визначення термінів "валютні операції","валютне регулювання","валютний контроль", "суб'єкти валютних операцій", "розрахунок", "платіж", "експорт", "імпорт". Надано рекомендації з удосконалення порядку купівлі іноземної валюти. Запропоновано поділ правомірних (легальних) валютних операцій на легітимні (правомірні за законом) і легітимізовані (правомірні за наявності ліцензії). Обгрунтовано принцип вільного використання суб'єктами господарювання бланкетних норм у разі невидання державними органами відповідних підзаконних нормативних актів, а також правомірність застосування заходів відповідальності до суб'єктів господарювання у разі виконання ними підзаконних нормативних актів, виданих державними органами з порушенням закону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326933 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Марова С. Ф. 
Механізми державного управління безпекою життєдіяльності населення техногенних регіонів : автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / С. Ф. Марова; Донец. держ. ун-т упр. - Донецьк, 2010. - 40 c. - укp.

Розкрито сутність техногенної й екологічної безпеки на підставі розмежування даних понять, їх пріоритетів, завдань і механізмів вирішення. Висвітлено необхідність створення системи управління безпекою життєдіяльності населення, яка б враховувала екологічні умови мешкання в техногенно напружених регіонах. Запропоновано інноваційний підхід до управління безпекою життєдіяльності на підставі дрібного районування території, що надає можливість враховувати специфічні регіональні особливості. Розроблено методологічний підхід до визначення рівня техногенного напруження території. Визначено механізм визначення комплексної оцінки потенційної небезпеки підприємств, яка, на відміну від існуючих, має чіткі класифікаційні критерії, що надає можливість формалізувати розрахунок екологічних платежів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.15 + Х859(4УКР)021.1 + Ц99,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА372413 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Козак Ф. В. 
Аналіз аварійності на автотранспорті в Україні і підприємствах нафтогазового комплексу. Дослідження складності перехрестя / Ф. В. Козак, Т. В. Дикун, Б. В. Долішній, В. І. Гук // Розвідка та розробка нафт. і газ. родовищ. - 2012. - № 3. - С. 198-203. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Наведено розподіл дорожньо-транспортних пригод (ДТП) в Україні за видами, кількість загиблих і поранених залежно від виду пригоди та число загиблих на 100 ДТП. Згідно з цими даними найбільша кількість ДТП припадає на наїзди на пішоходів і зіткнення. Наведено шляхи зменшення кількості ДТП і їх попередження. Зображено діаграму розподілу ДТП в Україні за видами станом на 2010 рік. Наведено кількість ДТП, що сталися за участі пішоходів за місцем їх скоєння. Згідно зі статистичними даними можна зробити висновок про те, що близько 30 % пригод відбулися на перехрестях. Визначальним при цьому є рівень складності перехрестя. Проаналізовано існуючий метод визначення складності нерегульованого перехрестя. Проведено розрахунок складності нерегульованого перехрестя вулиць Пасічна-Галицька-Тролейбусна м. Івано-Франківськ за існуючою методикою та з урахуванням фактора "пішохода". Запропоновано удосконалений метод визначення складності нерегульованого перехрестя з урахуванням фактора "пішохода". Надана оцінка складності перехрестя з урахуванням фактора "пішохода" надасть можливість об'єктивніше оцінювати складність перехресть і приймати заходи щодо зменшення складності перехрестя, а отже, - зменшення аварійності на перехрестях.


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-082.03 + Х819(4УКР)112.011.013.1:С7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23665 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

5.
Осика С. Г. 
Істотні юридико-технічні критерії проведення антидемпінгових розслідувань - розрахунок нормальної вартості / С. Г. Осика // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2005. - Вип. 29. - С. 524-530. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.149(7США)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 


6.
Добуш Ю. Д. 
Розвиток інфокомунікаційної мережної інфраструктури для систем електронного урядування : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / Ю. Д. Добуш; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2013. - 20 c. - укp.

Розглянуто методи побудови сучасних мережних систем для реалізації концепції електронного урядування в Україні, тобто розвитку мережної інфраструктури систем електронного урядування, що передбачає створення ефективної розподіленої мережевої платформи для взаємодії органів державної влади та органів місцевого самоврядування між собою, з суспільством, людиною та громадянином, а також бізнесом за допомогою інформаційно-комунікативних технологій за умов значних навантажень і великої кількості серверів послуг. Наведено вимоги щодо мультисервісної мережної інфраструктури, яка є необхідною під час організації доступу до послуг в рамках систем електронного урядування. Проаналізовано концепції управління магістральною мультисервісною мережною інфраструктурою на основі технології програмної комутації, основні особливості використання технологій Softswitch. Виявлено основні залежності параметрів розподіленої сервісної платформи від показників якості обслуговування у ній. Наведено розв’язок задачі прогнозування та розподілу потоків завдань у рамках запропонованого методу розрахунку параметрів розподіленої сервісної платформи. Визначено шляхи розроблення методології для захисту інформації у системах електронного урядування, а також підходи та засоби для боротьби із перевантаженнями їх мережної інфраструктури. Проведено розрахунок характеристик сервісної платформи з відкритими інтерфейсами згідно архітектури Parlay АРІ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)053:З97 + З970.31-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402901 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Ревенко Т. В. 
Технології соціальної реклами в діяльності органів влади : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / Т. В. Ревенко; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. - Х., 2012. - 19 c. - укp.

Теоретично обгрунтувано напрями вдосконалення організаційно-правових засад використання технологій соціальної реклами в діяльності органів влади України. З'ясовано сутність понять "соціальна реклама" та "технології соціальної реклами органів влади", виявлено низку проблем і недоліків, які стоять на заваді розвитку соціальної реклами в Україні. Узагальнено світовий досвід та українську специфіку функціонування соціальної реклами й її технологій, що дозволяє визначити актуальні напрями розвитку соціальної реклами та класифікувати її технології, зокрема ті, що можуть використовуватись у діяльності органів влади. Запропоновано методичний підхід до оцінки ефективності соціальної реклами, який передбачає розрахунок інтегрального показника її розвитку на основі систематизованих факторів впливу та дозволяє характеризувати специфіку функціонування соціальної реклами в цілому в державі. Обгрунтовано концептуальний підхід до створення організаційно-правового механізму державного регулювання соціальної реклами. Вдосконалено практичні аспекти взаємодії органів влади, діяльність яких пов'язано з використанням соціальної реклами, зроблено пропозиції щодо створення умов для поширення використання технологій соціальної реклами в діяльності органів влади в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)15-3 + С5*333.641.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА389997 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Boyko T. 
Definition of environmental risk as integral criterion in assessing of man-caused load / T. Boyko, A. Abramova // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2014. - № 3/10. - С. 4-7. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Надано розроблені залежності визначення екологічного ризику як інтегрального критерію у разі оцінювання техногенного навантаження промислового об'єкту на стадії проектування. Розрахунок екологічного ризику запропоновано здійснювати на базі методу "індекс-ризик" із використанням запропонованих екологічних індексів проектованих промислових об'єктів. Розроблену методику апробовано на проекті реконструкції Миронівської теплоелектростанції (Україна). Рівень техногенного навантаження встановлено неприйнятним.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР) с7 + Х859(4УКР)021.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

9.
Августин Р. Р. 
Оцінювання рівня тінізaції ринку праці України як передумова формування державної політики його детінізації / Р. Р. Августин // Бізнес Інформ. - 2014. - № 8. - С. 144-149. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Підтверджено думку вчених-економістів, що поняття тіньової економіки все більше стосується соціально нейтральних або соціально позитивних неоподатковуваних джерел доходів громадян і суб'єктів господарських відносин. Доведено, що загальні тенденції неофіційної діяльності в Україні безпосередньо повіязані з тінізaцією ринку праці як первинної ланки тіньового сектора економіки. Так, висвітлено передумови формування високого рівня тінізaції оплати праці у вітчизняній економіці. Висвітлено результати соціологічних досліджень щодо рівня добробуту та тінізації джерел доходів населення, які було порівняно з офіційними даними державних органів. Також для порівняння даних офіційних і соціологічних досліджень наведено дані стосовно неформального ринку зайнятості в окремих країнах. Це дозволило сформувати думку, що тіньовий сегмент ринку праці значним чином формується за рахунок низькокваліфікованих і, відповідно, низькооплaчувaних робочих місць. Доведено, що будь-які махінації на ринку праці, що є передумовою масштабної тінізaції економіки, неможливі без створення потужного фінансового базису. Для підтвердження такої думки висвітлено динаміку кількості злочинів, виявлених у фінансово-кредитній системі Укрaїни протягом 1998 і 2010 рр. Проведено розрахунок тіньових зарплат у розрізі секторів економіки на початок 2013 р. Так, результати засвідчили, що в таких галузях, як будівництво, сільське господарство і торгівля рівень неофіційних зарплат ("у конверті") перевищує 30 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-645-962 + Х879(4УКР)7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

10.
Жосан Г. В. 
Розрахунок загальних показників соціальної відповідальності підприємства за складовими / Г. В. Жосан // Фін.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2014. - Вип. 1. - С. 288-300. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Запропоновано методику розрахунку загальних показників соціальної відповідальності за складовими. Розраховано нормалізовані показники за складовими соціальної відповідальності з точки зору зовнішнього та внутрішнього середовища та складено в матрицю. Визначено загальні показники економічної, екологічної, соціально-трудової та нормативно-правової складових на базі одержаних коефіцієнтів з точки зору зовнішнього та внутрішнього середовища підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-645.9 + Х839(4УКР)901.300.7 в641.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

11.
Криницька О. О. 
Інституційне забезпечення розбудови земельних відносин в Україні : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / О. О. Криницька; НАН України, Ін-т проблем ринку та екон.-екол. дослідж. - Одеса, 2015. - 20 c. - укp.

Наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення наукового завдання щодо поглиблення теоретичних та прикладних основ інституційного забезпечення розбудови земельних відносин в Україні. Вперше розроблено методичні підходи до визначення ефективності формування ринкових земельних відносин в Україні, які включають розрахунок інтегрованого по сегментах ринку показника доходності бюджету за рахунок розподілу надходжень до них внаслідок трансакційних операцій з землею. Обгрунтовано систему інституційного забезпечення розбудови земельних відносин як сукупності законодавчих елементів та інституцій крізь призму їх сутнісного наповнення. Запропоновано методичні основи розробки сценарію розбудови земельних відносин в Україні, які враховують ступінь розвитку та структурні напрями їх удосконалення (інституційне та інформаційне забезпечення, регуляторні важелі впливу, різні форми власності на землю) відповідно до сучасних викликів та тенденцій економічного зростання в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-51 + Х859(4УКР)11-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416200 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


12.
Добровольський Є. Л. 
Метод побудови моделі взаємозв'язку "ЗМІ - Соціум - Державна Політика" в інтересах забезпечення інформаційної безпеки держави / Є. Л. Добровольський // Безпека інформації. - 2015. - 21, № 2. - С. 213-219. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Для побудови систем оцінки стану соціальних явищ громадської активності, що спрямовані на забезпечення інформаційної безпеки держави, потребується розробка моделей, котрі дозволяють кількісно оцінювати взаємозв'язок "ЗМІ - Соціум - Державна Політика". Сучасні методи оцінки в переважній більшості базуються на ручній роботі експертів відповідної галузі та є мало автоматизовані. Це накладає обмеження на можливості існуючих систем підтримки прийняття рішень, наприклад, щодо можливості використання широкого кола вхідних даних та їх швидкодії. Розроблено метод побудови моделі оцінки взаємозв'язку "ЗМІ - Соціум - Державна Політика", що дозволяє автоматизувати розрахунок параметрів її математичного рівняння та базується на результатах застосування контент-методів аналізу інформаційних потоків ЗМІ. Модель дозволяє автоматизувати процес оцінювання та розрахунок кількісного прогнозу змін настроїв громади, а також мінімізувати вплив людського чинника на одержувані результати. Використання даної моделі дозволяє одержувати оцінки в якісній та кількісній формах.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*1 + С5*676 + Ч62 + Х849(4УКР)112 + Х849(4УКР)041:Ч62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100841 Пошук видання у каталогах НБУВ 

13.
Лисяк Л. В. 
Оцінка майнового потенціалу регіону – інструмент формування доходів місцевих бюджетів України: теорія і практика : монографія / Л. В. Лисяк, Б. С. Ватченко, О. Б. Ватченко; Ун-т мит. справи та фінансів. - Дніпропетровськ : УМСФ, 2015. - 164 c. - Бібліогр.: с. 124-139 - укp.

Розкрито сутність майнового потенціалу регіону як фінансово-економічної категорії та його структуру. Обгрунтовано нерухомість як матеріальну основу майнового потенціалу. Охарактеризовано підходи до оцінювання нерухомості з метою оподаткування. З'ясовано визначальні фактори впливу на вартість нерухомого майна, відмінного від земельної ділянки. Запропоновано методику оцінювання майнового потенціалу регіону з метою оподаткування. Визначено бази оподаткування об'єктів нерухомості в Україні з урахуванням світового досвіду. Виконано розрахунок потенційних податкових надходжень до місцевих бюджетів за рахунок оподаткування нерухомості.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.340.6 + У9(4УКР)261.413.5 + Х829(4УКР)113 + Х819(4УКР)011.2-92

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА797815 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


14.
Lisogor L. 
European experience of skills anticipation: lessons for Ukraine = Європейський досвід прогнозування навиків: уроки для України / L. Lisogor // Демографія та соц. економіка. - 2015. - № 1. - С. 163-172. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Висвітлено проблеми формування системи прогнозування потреб економіки в робочій силі з урахуванням європейського досвіду. Проаналізовано законодавчий базис формування системи прогнозування навичок в ЄС. Визначено методологічні підходи до інформаційного та організаційного забезпечення системи прогнозування навичок CEDEFOP та можливості її застосування в Україні. Запропоновано основні напрями формування системи прогнозування потреб економіки в робочій силі за професіями, які базуються на досвіді ЄС. Представлено основні методологічні підходи до середньострокового прогнозування потреб ринку праці, розроблені Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, які передбачають розрахунок індикаторів додаткових потреб у робочій силі. Обгрунтовано необхідність забезпечення надійної статистичної бази соціального діалогу між основними стейкходерами, зацікавленими в узгодженні попиту і пропозиції робочої сили (включаючи роботодавців, освітні заклади, місцеві та центральні органи влади, неурядові організації).


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)240 + У9(4УКР)240 + Х879(4УКР)7 + Х819(4УКР)120.0-916

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25188 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

15.
Клименко О. В. 
Методи протидії підприємств України негативному впливу інфляції / О. В. Клименко // Екон. вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ" : зб. наук. пр. - 2014. - Вип. 11. - С. 209-215. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено законодавчо встановлені методи зниження тиску інфляції по відношенню до активів підприємства (основні засоби, нематеріальні активи, виробничі запаси, дебіторська заборгованість), які більш чутливі до зміни цін і значні в плані характеристики майнового та фінансового стану підприємства; основні з них і це переоцінка основних засобів і нематеріальних активів та розрахунок амортизаційних відрахувань, виходячи з відновлювальної вартості. Проаналізовано методи прискореної амортизації необоротних активів і ефективного методу в умовах помірної інфляції для зниження її негативного впливу. Досліджено використання методів списання виробничих запасів при їх споживанні за умов інфляції. Розглянуто методику управління дебіторською заборгованістю за умов інфляції шляхом варіювання політики кредитування своїх покупців. Досліджено процес хеджування - страхування ризику зміни цін (хеджування справедливої вартості, грошових потоків, валютних ризиків).


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-57-93 + Х839(4УКР)901.306

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72699 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

16.
Оліфіренко Л. Д. 
Державна політика щодо прогнозування обсягів податкових надходжень: регіонально-прикладні аспекти / Л. Д. Оліфіренко, І. В. Давискиба // Проблеми і перспективи економіки та упр.. - 2015. - № 2. - С. 280-290. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розкрито теоретико-прикладні та регіональні аспекти прогнозно-аналітичної роботи фіскальних органів України та здійснено розрахунок, аналіз динаміки та структури прогнозних обсягів збору фіскальних платежів до Державного бюджету України по ГУ ДФС України у Чернігівській області. Вироблено рекомендації щодо удосконалення податкового законодавства України, покращання інституціонального підприємницького середовища, впровадження заходів з профілактики й усунення причин податкових девіацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)201.031 + У9(4УКР-4ЧЕР)261.413

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101286 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

17.
Андрушко В. З. 
Вибір показників нейро-нечіткої моделі прогнозування інтенсивності руху на державному кордоні / В. З. Андрушко // Системи оброб. інформації. - 2015. - Вип. 12. - С. 73-77. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Запропоновано методику формалізованого вибору параметрів прогнозу інтенсивності руху осіб, транспортних засобів через державний кордон, яка дозволяє не лише провести оцінку пріоритетності, побудувавши упорядковану послідовність параметрів у міру убування їх значущості за заданими критеріями, а й здійснити розрахунок інформативності факторів, виключити малозначні і малоінформативні фактори. За її допомогою можна здійснити науково обірунтований вибір інформативної сукупності параметрів для прогнозування, мінімізувати кількість параметрів для прогнозування без втрат в інформативності, зменшити розмірність масивів даних при обробці, а також скоротити витрати на їх прогноз.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.329(4УКР) в661.2 + Ц68(4УКР)1-101 в661.2

Шифр НБУВ: Ж70474 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

18.
Перович І. 
Вдосконалення методики визначення індексів цінності земель населених пунктів / І. Перович, Л. Перович, О. Лудчак, Т. Мартинюк // Геодезія, картографія і аерофотознімання : Укр. міжвід. наук.-техн. зб. - 2015. - Вип. 82. - С. 136-141. - укp.

Мета роботи - дослідження наявної методики розрахунку рівня індексу окремих факторів, які впливають на цінність землі, а також комплексного індексу цінності земельних ресурсів як на території окремих функціонально-планувальних структур населеного пункту, так і на всій території. На підставі досліджень вдосконалено розрахунок вище зазначених індексів і підвищено ефективність земельнооцінювальних робіт у населених пунктах. В ході дослідження використано методи просторового аналізу щодо визначення впливу переважаючих факторів на цінність землі, які базуються на наявній законодавчій і нормативно-правовій землеоцінювальній базі. Використовуючи методи математичного аналізу, виведено формули розрахунку рівнів індексів окремих переважаючих факторів і комплексного індексу цінності земель для окремого району населеного пункту або населеного пункту в цілому. Нормативна грошова оцінка землі населених пунктів потребує відомостей про фактори, які значною мірою впливають на цінність території. З цією метою, з цілого комплексу факторів експертним шляхом визначають переважаючі фактори, а потім встановлюють рівні впливу цих факторів на загальний комплексний індекс цінності землі. Процедура визначення рівнів індексів переважних факторів, а також комплексного індексу цінності землі є одним з найбільш трудомістких процесів у землеоцінювальній діяльності. Зважаючи на це, запропоновано математичні залежності, які спрощують процес обрахунку рівня індексів переважаючих факторів, комплексного індексу цінності землі окремих районів і населеного пункту загалом. Нормативна грошова оцінка землі повинна відповідати реаліям розвитку економіки країни, її суспільно-політичному стану. Все це потребує як зміни, так і вдосконалення наявних методик і процедур обрахунків цінності земель різних категорій і функціонального призначення, зокрема земель населених пунктів. Відповідно до цього виведено нові математичні залежності для обрахунку рівнів індексів цінності земель переважаючих факторів, а також комплексного індексу. Відповідно до наявного законодавства України термін дії встановленого показника ціни землі для населених пунктів становить 5 - 7 років, що потребує безперервного періодичного проведення землеоціночних робіт.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-51-862 + Х893.9(4УКР)413.929-9 в641

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

19.
Рябініна Л. М. 
Проблеми теоретичної обгрунтованості ряду визначень у законодавчих та нормативних документах з банківництва / Л. М. Рябініна // Економіка України. - 2017. - № 7. - С. 38-48. - укp.

Вплив законодавчих і нормативних документів з банківництва на діяльність вітчизняних банків. Висвітлено ряд теоретично необгрунтованих термінів у цих документах, вдосконалення яких сприятиме подальшій діяльності вітчизняних банків та соціально-економічному розвитку країни. Актуальність теми полягає в необхідності використання бездоганних з точки зору теорії і практики законодавчих і нормативних основоположних документів, які безпосередньо впливають на діяльність вітчизняних банків. Запропоновано певні кроки щодо усунення існуючих недоліків у Законі України "Про Національний банк України" (ст. 6 - 7) і в нормативних документах з банківництва, помилковість двоїстого терміна "рефінансування банків". Вважаємо за необхідне термін "рефінансування" використовувати тільки при повторному постійному фінансуванні уряду банками країни; позики НБУ, які він надає банкам як кредитор останньої інстанції, називати позиками для підтримання ліквідності банків; підходи НБУ до суті відкритої валютної позиції банку привести у відповідність з її науково обгрунтованою і визначеною у ст. 1 названого Закону сутністю; підкоригувати методику розрахунку індивідуальних і загальної відкритої валютної позиції банку; відновити розрахунок загальної відкритої валютної позиції за всіма валютами та банківськими металами з урахуванням знака на кінець робочого дня і відновити ліміти всіх видів відкритих валютних позицій, керуючись методикою визначення її видів у Законі України "Про Національний банк України". Після проведення даних заходів законодавчі та нормативні акти, за якими працює банківська система України, сприятимуть розвитку як банківської системи, так і країни в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10 + Х839(4УКР)921.230.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

20.
Сторонянська І. З. 
Просторові асиметрії економічного розвитку в умовах адміністративно-фінансової децентралізації / І. З. Сторонянська, Л. Я. Беновська // Економіка України. - 2018. - № 2. - С. 50-64. - укp.

Висвітлено теоретичні засади та світовий досвід впливу адміністративно-фінансової децентралізації на процеси просторового розвитку, з'ясовано сучасні тенденції та особливості територіальної диференціації розвитку в Україні, які формуються в умовах децентралізації. Встановлено, що Україні не вдалось уникнути поглиблення територіальної соціально-економічної диференціації, а механізми прямого регулювання і непрямого впливу виявилися неспроможними врегулювати проблеми нерівномірності ендогенного потенціалу розвитку громад та різної ефективності його використання. Сучасний стан просторового розвитку в Україні характеризується такими тенденціями: зниженням рівня міжрегіональної диференціації; посиленням диференціації на рівні районів під впливом механізмів бюджетної децентралізації; зростанням рівня диференціації податкоспроможності територіальних громад, які мають прямі бюджетні відносини з державним бюджетом; посиленням концентрації економічної діяльності в "точках зростання", що продукує тенденцію до розширення ареалів депресивності; посиленням асиметрії між приміськими територіями та віддаленими від великих міст територіальними громадами; поглибленням розриву у фінансових можливостях у межах одного району між територіальними громадами, які увійшли і які не увійшли до об'єднаних територіальних громад. Визначено напрями нівелювання ризиків посилення внутрішньорегіональної диференціації розвитку територіальних громад у сучасних умовах:підвищення ролі регіонального рівня управління та конкретизація його функцій в умовах децентралізації; наділення обласного рівня управління фінансовим ресурсом, який буде направлений на підтримання реалізації проектів економічного розвитку регіону; передання на базовий рівень фінансових ресурсів, які громада зможе використати для власного економічного розвитку, а не тільки на ремонт або розбудову соціальної інфраструктури чи її утримання; поширення імпульсів розвитку від міст до прилеглих територій на основі їх перетворення на центри об'єднаних територіальних громад; перегляд механізмів бюджетного вирівнювання шляхом включення в розрахунок податкоспроможності території доходів місцевих бюджетів від рентних платежів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4Укр)60 + Х819(4Укр)011.2-9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського