Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (1)Юристам - Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ХIII<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

1.
Шандра Р. С. 
Волоське право та особливості його застосування на українських землях (XIII - XVIII ст.ст.) : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Р. С. Шандра; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Л., 2010. - 16 c. - укp.

Досліджено правову природу, закономірності становлення й особливості застосування звичаєвого права у селах волоського права, які існували на українських землях у ХIII - ХVIII ст. Запропоновано визначення волоського права. Досліджено організацію сільського самоврядування за волоським правом і правовий статус мешканців сіл волоського права. Вивчено організацію, склад і компетенцію судів волоського права, а також порядок проведення ними судочинства. Розглянуто особливості оподаткування населення сіл волоського права. З врахуванням історичного правового досвіду українського населення сіл волоського права запропоновано зміни до чинного законодавства в галузі сільського самоврядування та судочинства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР3)4-381 + Т51(4)415.34-513

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА375805 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Котляр М. Ф. 
Феномен удільної роздробленості Русі (повернення до проблеми) / М. Ф. Котляр // Укр. іст. журн.. - 2013. - № 2. - С. 24-37. - укp.

Розглянуто передумови, причини, рушійні сили й перебіг удільної роздробленості на Русі в ХII - ХIII ст., що порушила цілісність централізованої держави Володимира Святославича та Ярослава Мудрого. Соціально-економічний розвиток князівств і земель Давньоруської держави був об'єктивним фактором настання роздробленості у середині XII ст. Існував і суб'єктивний чинник: деструктивна діяльність князів-ізгоїв, котрі задля досягнення особистих цілей підривали єдність держави, полегшивши цим її завоювання монголами в 1237 - 1241 pp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)43-5 + Х2(4УКР)4-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

3.
Актуальные вопросы и организационно-правовые основы международного сотрудничества в сфере высоких технологий : материалы ХIII Междунар. науч.-практ. конф. // Проблеми науки. - 2015. - № 4/5. - С. 27-90. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.9 л0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15960 Пошук видання у каталогах НБУВ 


4.
Кобилецький М. 
Магдебурзьке право у Польщі (ХIII - ХVII ст.) / М. Кобилецький // Іст.-прав. часоп.. - 2015. - № 2. - С. 9-14. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Висвітлено поширення магдебурзького права на польських землях у XIII - XVII ст. Показано надання магдебурзького права і його різновидів - хелмінського та шредського права - окремим польським містам і селам. Наведено особливості функціонування магдебурзького права у різних польських землях. Проаналізовано праці польських правознавців Б. Гроїцького, М. Яскера, Я. Тухольчика, Я. Кірштейна-Церазина, П. Щербича, які використовувались в адміністративній та судовій практиці польських міст і сіл, що використовували магдебурзьке право. Надання магдебурзького права сприяло соціально-економічному розвитку міст. Найвищий розвиток магдебурзького права відносився до кінця XVI ст. Після цього розпочався процес послідовного занепаду міст, який тривав до кінця XVIII ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4ПОЛ)4-620.612.19 + Т3(4ПОЛ)4-536

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

5.
Ілин Л. М. 
Галицько-Волинська держава: етимологія поняття, органи влади та їх статус / Л. М. Ілин // Наук.-інформ. вісн. Івано-Франків. ун-ту права ім. Короля Данила Галицького. Сер. Право. - 2021. - № 11. - С. 16-22. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета дослідження - встановлення достовірності і правових підстав застосування по відношенню до державного утворення, що існувало на теренах Галичини і Волині у ХII - ХIII ст. назв князівство чи королівство. Методологічну основу дослідження склав комплекс загальнонаукових, спеціальнонаукових і філософських методів, а також принципи історизму та об'єктивності. Ключовим став метод т історичної ретроспективи та компаративіський підхід, які дозволили визначити особливості та етимологію понять "держава", "королівство", "князівство". Встановлено, що наявні в українській історико-правовій науці підходи до назви державного утворення, що існувало на теренах Галичини і Волині у ХII - ХIV ст. - "князівство", "королівство", "держава", є свідченням того, що ця проблематика є малодослідженою і потребує детальної уваги науковців. По-перше, доцільно впорядкувати, як саму термінологію так і підходи до розуміння ключового етапу національного державотворення. Констатовано, що усталена практика одночасного і паралельного застосування понять Галицько-Волинське князівство, Галицько-Волинська держава і навіть Королівство Руське, не опирається на існуючі правові, політичні та історичні обставини. Єх застосування відбувається, як правило у вигляді синонімів, що є не зовсім правильно з наукової точки зору. При цьому, владні титули "короля" і "князя" є рівнозначними, а їх формальною відмінністю є символ влади - корона, адже достовірних відомостей про схожий елемент влади на Русі немає. Наукова новизна. Надано аналіз етимологічних і наукових підходів до понять "Галицько-Волинське князівство", "Галицько-Волинська держава" і "Королівство Руське", визначаються правові підстави застосування кожного з них. Практична значимість. Результати дослідження можуть бути використані у подальших історико-правових дослідженнях, підготовці спецкурсів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73788 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського