Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (4)Юристам - Наукова електронна бібліотека (1)Юристам - Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Т3(0)43$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

1.
Білер Г.  
Вестфальський мир 1648 року (до 350-ї річниці договорів) / Г. Білер, А. І. Дмитрієв; Пер. з нім.: А. І Дмитрієв, М. І Міхньова; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. - К. : ІнЮре, 1998. - 180 c. - укp.

Досліджено значення Вестфальського миру 1648 р. у становленні сучасного міжнародного права. Вперше у вітчизняній літературі підготовка і проведення Вестфальського конгресу розглядається не як виключно західноєвропейський феномен, а як наслідок взаємних зв'язків і взаємодії лабільної системи держав того історичного періоду. Невід'ємною складовою частиною тієї системи держав були також Московська і Польсько-Литовська держави, Запорозьке козацтво, Кримське ханство, Балканські держави, Османська імперія та ін. Підписання Оснабрюцького і Мюнстерського договорів як складових Вестфальського миру оцінюється як закономірний початок сучасного міжнародного права, а також як процес становлення європейського та світового правопорядку. Містяться додатки, які включають переклади російською і українською мовами найсуттєвіших положень Оснабрюцького і Мюнстерського договорів, а також їх повний німецький переклад з латинської мови, що став основою наукового дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)43-683.7 + Х91-321 + Х919.69"1648" + Х2(0)43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587160 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Дмитрієв А. І. 
Вестфальський мир 1648 року і сучасне міжнародне право / А. І. Дмитрієв; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. - К., 2001. - 425 c. - Бібліогр.: с. 283-309. - укp.

Проаналізовано процес формування принципів міжнародного права XVII ст., тісно пов'язаний з роботою Вестфальського конгресу, на якому було підготовлено для підписання 24 жовтня 1648 р. Оснабрюцький та Мюнстерський мирні договори, що завершили кровопролитну тридцятилітню війну в Європі. Проаналізовано історичні передумови створення вестфальської конфігурації міжнародного права, генезис і становлення ряду його сучасних інститутів. Наведено тексти Оснабрюцького та Мюнстерського договорів 1648 р. українською мовою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х91г(0)4 + Х919.69"1648" + Х91-2 + Т3(0)43-683.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА615587 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Дмитрієв А. І. 
Вестфальський мир 1648 року і сучасне міжнародне право : Автореф. дис... д-ра юрид. наук : 12.00.11 / А. І. Дмитрієв; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К., 2003. - 36 c. - укp.

Доведено, що мир і безпека людства можливі лише за умови існуючого, історично детермінованого універсального міжнародного правопорядку, ідея встановлення якого виникла в процесі роботи Вестфальського конгресу 1643 - 1648 рр. та була реалізована шляхом підписання Оснабрюцького та Мюнстерського договорів 1648 р. На прикладі державно-правового устрою Священної Римської імперії німецької нації проаналізовано модель монополярного європейського правопорядку як попередника вестфальської конфігурації міжнародного права. Запропоновано концепцію існування лабільної системи впливових сил та держав у Європі XVII ст. Показано місце та роль Московської держави, а також запорізького козацтва та народів Закарпаття у зазначеній лабільній системі. Уперше у вітчизняній науці міжнародного права висвітлено правові засади того універсального правопорядку, який стабілізував міжнародні відносини у XVII - XVIII ст. Зроблено висновок щодо наявності "вестфальських" коренів таких інститутів міжнародного права як міжнародно-правове визнання, мирні способи розв'язання міжнародних спорів, відповідальність у міжнародному праві, гарантії виконання міжнародних договорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х919.699 "1648" + Х91 г(0)5 + Т3(0)43-683.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325871 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Хвойницька Х. М. 
Трактування природного права у спадщині Станіслава Оріховського / Х. М. Хвойницька // Вісн. Житомир. держ. ун-ту ім. І. Франка. - 2011. - Вип. 59. - С. 24-27. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто концепцію природного права українського гуманіста Станіслава Оріховського. Зазначено, що з цим поняттям він пов'язує мудре і справедливе правління, верховенство закону, турботу правителя держави про дотримання справедливості щодо громадян. Закони держави і приписи Церкви повинні узгоджуватись з природним правом людини, і бути спрямовані на благо суспільства.

Рассмотрена концепция естественного права украинского гуманиста Станислава Ореховского. Отмечено, что с этим понятием он связывает мудрое и справедливое правление, верховенство закона, заботу правителя государства о соблюдении справедливости в отношении граждан. Законы государства и предписания Церкви должны согласовываться с естественным правом человека, и быть направлены на благо общества.

The natural law concept of the Ukrainian humanist Stanislaw Orzechowski is considered. With this concept he connects the wise and just government, the rule of law, the state governor's concern dealing with the justice adherence concerning the citizens. The state laws and Church regulations must correspond to the natural human right, and be directed on the society's benefit.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х0 в72 + Ф1(4УКР)44 + Т3(4УКР)441-8 + Т3(0)43-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70151 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського