Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (9)Юристам - Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=У582.64-651$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

1.
Палій Є. В. 
Правовий статус угод Міжнародного валютного фонду та Міжнародного банку реконструкції та розвитку : автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.11 / Є. В. Палій; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К, 2009. - 20 c. - укp.

Проведено комплексний порівняльний аналіз правового статусу кредитно-фінансових механізмів Міжнародного валютного фонду (МВФ) та угод Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР), розглянуто історичні умови створення даних організацій, початкові завдання та цілі їх діяльності. З урахуванням особливостей правосуб'єктності МВФ і МБРР, досліджено процес їх функціонування, висвітлено участь держав у їх роботі й у процесі прийняття ними рішень. Досліджено питання правового регулювання фінансових відносин у межах МВФ і МБРР, розкрито роль і місце специфічних механізмів МВФ та угод МБРР у системі сучасного міжнародного права. Зроблено відмежування кредитних механізмів цих організацій від споріднених міжнародно-правових матерій, зокрема від правочинів, ускладнених іноземним елементом міжнародного приватного права, досліджено їх співвідношення із міжнародним договором і міжнародно-правовим звичаєм, а також "джентельменськими" угодами та рішеннями міжнародних організацій. Розкрито правовий зміст фінансових механізмів Фонду й угод Банку, розглянуто їх основні елементи, характерні риси, стадії укладання й істотні умови. Наведено характеристику суб'єктного складу таких правовідносин, визначено їх місце у системі джерел міжнародного права. Проведено порівняльний аналіз правової природи актів даних організацій. Проаналізовано особливості виконання зобов'язань у межах МВФ і МБРР, а також застосування санкцій у разі їх порушення.

Розглянуто питання застосування різних видів фінансових механізмів МВФ та угод МБРР у міжнародному праві. Виявлено недоліки у внутрішньому праві організацій, які негативно впливають на використання ними форм співробітництва держав з МВФ і МБРР, обгрунтовано шляхи їх усунення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.502.2 + Х916.502.3 + У582.64-651 + У582.64-652

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367700 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Шперун Х. В. 
Правовий статус Міжнародного валютного фонду : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / Х. В. Шперун; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2013. - 18 c. - укp.

Проаналізовано міжнародно-правовий статус Міжнародного валютного фонду (МВФ). Розглянуто питання про юридичну природу МВФ, досліджено юридичні підстави діяльності цієї міжнародної організації. На основі аналізу чинних договірних норм міжнародного права визначено його місце в системі правового регулювання міжнародних валютних відносин. Досліджено питання міжнародної правосуб'єктності МВФ у контексті сучасних поглядів на правосуб'єктність міжнародних міжурядових організацій, на основі яких зроблено висновок, що ця організація є суб'єктом міжнародного права. Окремо розглянуто питання про правове положення МВФ, охарактеризовано внутрішньо-організаційний механізм. Досліджено питання взаємовідносин з іншими суб'єктами міжнародного права, зокрема державними та міжнародними організаціями. Особливу увагу приділено дослідженню місця МВФ у світовій валютній системі. Запропоновано визначення світової валютної системи як міжнародно-правового явища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.502.2 + У582.64-651

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА400448 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського