Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (54)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=У9(4УКР)261.413.87$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

1.
Бесчастный В. Н. 
Бюджетное возмещение и махинации с НДС : учеб. пособие / В. Н. Бесчастный, В. И. Лазуренко; Донец. юрид. ин-т. - Донецк : Норд-Пресс, 2008. - 690 c. - Библиогр.: с. 300-308 - рус.

Освещены экономико-правовые вопросы борьбы с незаконным бюджетным возмещением НДС. Рассмотрены основные типы махинаций с НДС. Предложены схемы криминалистической характеристики преступлений, связанных с НДС. Уделено внимание вопросам регистрации плательщиков НДС, представления декларации по НДС, учета и отчетности по НДС, использования налоговых векселей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117.8 я73 + У9(4УКР)261.413.872 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС47840 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Павловська М. З. 
Суспільна небезпека незаконного відшкодування ПДВ / М. З. Павловська // Соц.-екон. пробл. сучас. періоду України. - 2008. - Вип. 6. - С. 241-247. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117 + У9(4УКР)261.413.872

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69299 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Михалевич П. М. 
Регулюючий вплив податку на додану вартість в Україні / П. М. Михалевич // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2007. - № 576. - С. 170-173. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто регулювальний вплив непрямого оподаткування на діяльність суб'єктів господарювання. Увагу акцентовано на механізмах реалізації регулювальної функції податку на додану вартість у законодавстві України та Російської Федерації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.872 + У9(4РОС)261.413.872 + Х829(4УКР)221.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Кірсанова Т. О. 
Адміністрування податку на прибуток підприємств / Т. О. Кірсанова, М. С. Чумак // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Економіка. - 2011. - № 4. - С. 42-47. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Із запровадженням Податкового кодексу почалася нова ера податкового законодавства в Україні, і на базі саме цього документа відбулися кардинальні зміни у сфері оподаткування. Проаналізовано реформування податку на прибуток, а також механізм його адміністрування з метою усунення схем ухилення від сплати податку. Для цього використано методи кількісного аналізу показників діяльності Державної податкової служби України. У результаті одержані науково-практичні рекомендації щодо вдосконалення нормативно-правових актів у сфері справляння податку на прибуток, зокрема шляхом поступового впровадження альтернативного мінімального податку та податкового паспорта підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.871 + Х829(4УКР)212.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/екон. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


5.
Лукашина О. В. 
О правовой основе управленческих решений на примере налогов с доходов от ценных бумаг / О. В. Лукашина, В. Л. Члаидзе, Д. Р. Дьякон // Актуал. проблеми економіки. - 2011. - № 9. - С. 350-361. - Библиогр.: 16 назв. - рус.

Проанализирован процесс налогообложения доходов от ценных бумаг как пример возможной многовариантности принятия управленческих решений, а также качество управленческих решений лица, ответственного за правильное и своевременное внесение налоговых платежей в бюджет, и анализ аргументов, используемых им при выборе того или иного решения. В процессе анализа законодательства показано наличие в новых нормах неясностей и противоречий. В святи с этим предложены возможные способы устранения данных противоречий.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.871 + Х829(4УКР)211.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

6.
Греськів Т. С. 
Методичні рекомендації зі складання податкової декларації з податку на прибуток підприємства / Т. С. Греськів // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2012. - Вип. 2. - С. 85-88. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Обгрунтувано методичні рекомендації зі складання Податкової декларації з податку на прибуток підприємства у зв'язку з втратою чинності Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" і порядку N 143 "Про складання декларації", затвердженого наказом ДПА України від 23.03.2003 р. N 143. Визначено зв'язок податкової декларації та додатків до неї. Запропоновано методику заповнення податкової декларації з податку на прибуток підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.872 + Х829(4УКР)212.21-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

7.
Покатаєва О. В. 
Справляння податку на додану вартість у контексті Податкового кодексу України / О. В. Покатаєва // Держава та регіони. Сер. Право. - 2011. - Вип. 1. - С. 48-53. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Досліджено історію становлення непрямого оподаткування в Україні на прикладі податку на додану вартість. Установлено значення цього податку для вітчизняної економіки та необхідність його подальшого існування в українській системі оподаткування. Виявлено недоліки та юридичні колізії, що існують у Податковому кодексі України, стосовно надання статусу платника податку на додану вартість окремих категорій суб'єктів господарювання, визначення об'єкта оподаткування та порядку обчислення податкової бази, запропоновано шляхи їх усунення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)221.1 + У9(4УКР)261.413.872

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

8.
Лесько М. В. 
ПДВ та його вплив на господарську діяльність суб'єктів підприємництва : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / М. В. Лесько; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". - К., 2014. - 19 c. - укp.

Розкрито механізм функціонування податку на додану вартість (ПДВ) і його вплив на фінансово-господарську діяльність суб'єктів підприємництва. Надано визначення поняття "податок на додану вартість". Проведено системне вивчення іммобілізації грошових коштів суб'єктів підприємництва на сплату ПДВ у процесі господарської діяльності під час придбання товарів (робіт, послуг), сплати ПДВ у бюджет та отримання відшкодування від'ємного значення податкового кредиту з бюджету. Запропоновано ввести та використовувати в системі функціонування ПДВ поняття "вхідний податок на додану вартість", надано його визначення. З'ясовано умови формування та трансформації в податковий кредит, вплив на іммобілізацію грошових коштів суб'єктів підприємництва. Досліджено процес формування дебіторської заборгованості покупців продукції та її вплив на іммобілізацію грошових коштів суб'єктів підприємництва у разі сплати ПДВ, запропоновано організаційні та економічні заходи, спрямовані на скорочення дебіторської заборгованості. Досліджено прояв регуляторної функції ПДВ і запропоновано з метою посилення позитивного впливу на діяльність суб'єктів підприємництва використовувати диференційовані ставки ПДВ залежно від рівня рентабельності продукції та її соціального призначення, що дозволить стимулювати виробництво такої продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.872 + Х829(4УКР)221.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА405876 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Пирога С. С. 
Оптимізація податкової системи України на прикладі податку на додану вартість : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. С. Пирога; Ужгород. нац. ун-т. - Ужгород, 2015. - 23 c. - укp.

Розглянуто актуальні проблеми реформування податкової системи України, яке виявляється в комплексному аналізі теоретичних, законодавчих і практичних проблем, які стосуються визначення та розробки напрямів реформування податкових правовідносин. З'ясовано зміст всіх його елементів, а також проблем реалізації дозволило науково обгрунтувати можливі шляхи вдосконалення нормативної бази, окреслити конкретні напрями реформування законодавства України щодо оподаткування. Розкрито механізм правового регулювання діяльності у сфері оподаткування через встановлення мети, принципів, функцій та способів такого регулювання. Надано визначення понять "податковий аванс", "платник податку", "об'єкт оподаткування", "масштаб податку", "відшкодування ПДВ". Розкрито критерії визначення ставки податку, роль податкового кредиту для регулювання економіки, зміст поняття "фактично сплачений податок" і запропоновано способи його обгрунтування. Досліджено сутність бюджетного відшкодування ПДВ та альтернативні методи його реалізації. Здійснено раціональний вибір об'єктів оподаткування, зокрема обгрунтовано необхідність використання доданої вартості як об'єкта оподаткування ПДВ. Операції поставки, використовувані як об'єкт ПДВ у ПКУ, повинні визначати момент виникнення податкових зобов'язань. Замість використовуваного нині рахунку-фактури запропоновано використовувати банківський рахунок як розрахунковий та звітний документ для обчислення податкових зобов'язань, що надасть змогу позбутися правила першої події, уніфікувати бухгалтерську та податкову звітність, підвищити достовірність розрахунків, мінімізувати можливості ухилення від сплати податку та одержання незаконного відшкодування з бюджету. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін та доповнень до нормативних актів України, які регулюють відносини у сфері оподаткування ПДВ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)221.1 + Х829(4УКР)21/24 + У9(4УКР)261.413.872

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА415674 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :
new ! "Зал нових надходжень" - література у відкритому доступі


10.
Матухно М. О. 
Система адміністрування ПДВ в Україні: стан та перспективи розвитку / М. О. Матухно // Наук. вісн. Черніг. держ. ін-ту економіки і упр. Сер. Економіка. - 2014. - Вип. 3. - С. 142-146. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізовано процес функціонування системи адміністрування податку на додану вартість в Україні, виявлено проблеми, пов'язані з функціонуванням та адмініструванням податку на додану вартість (ПДВ). Розкрито сутність та загальну характеристику системи адміністрування. Досліджено методи удосконалення електронного контролю при адмініструванні ПДВ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.872 + Х829(4УКР)221.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73620/с.1 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

11.
Матухно М. О. 
Система адміністрування ПДВ в Україні: стан та перспективи розвитку : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / М. О. Матухно; Нац. ун-т держ. податк. служби України. - Ірпінь, 2015. - 20 c. - укp.

Розкрито теоретико-методичні засади дослідження ефективності системи адміністрування ПДВ, проаналізовано особливості процесу адміністрування цього податку, історію становлення і розвитку системи адміністрування, досліджено основні проблеми та визначено ключові тенденції в цій сфері. Проведено міжнародний порівняльний аналіз ефективності адміністрування зазначеного податку в Україні та окремих країнах ЄС. За результатами дослідження встановлено, що ПДВ може бути достатньо ефективним фіскальним і регулятивним інструментом для досягнення визначених цілей соціально-економічного розвитку країни. Зроблено висновок, що основні проблеми податку містяться в системі його адміністрування і не пов’язані з особливостями визначення бази оподаткування та величиною ставок податку. Показано, що на сучасному етапі розвитку системи адміністрування її особливості полягають у системному запровадженні інформаційно-аналітичних технологій адміністрування. За результатами дослідження розроблено науково-практичні рекомендації і пропозиції щодо вдосконалення функціонування системи адміністрування ПДВ в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.872 + Х829(4УКР)221.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА418891 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


12.
Сухих Г. О. 
Проблеми формування, функціонування та відшкодування податку на додану вартість / Г. О. Сухих, В. М. Антоненко // Черніг. наук. часоп. Черніг. держ. ін-ту економіки і упр. Сер. Економіка і упр.. - 2012. - № 1. - С. 127-133. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто основні аспекти адміністрування ПДВ, обгрунтовано деякі заходи, спрямовані на розв'язання проблем діючого механізму стягнення та відшкодування ПДВ, зменшення бюджетної заборгованості за вказаним податком і захистом державного бюджету від злочинних посягань.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.872 + Х829(4УКР)221.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73666:С.1 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

13.
Оксенюк О. І. 
Фіскальна ефективність податку на додану вартість в економіці України : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / О. І. Оксенюк; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Львів, 2016. - 20 c. - укp.

Розкрито підходи щодо тлумачення сутності фіскальної ефективності (ФЕ) ПДВ. Виокремлено чинники, що впливають на неї. Запропоновано комплекс показників оцінювання ФЕ податку та визначено їх нормативні значення. Використано частину комплексу показників для аналізу зарубіжного досвіду адміністрування ПДВ. Надано рекомендації щодо удосконалення системи штрафних санкцій щодо ПДВ. Розроблено порядок відшкодування ПДВ за рівнем пріоритетності та відповідності заявника встановленим критеріям. Проаналізовано механізм бюджетного відшкодування, шляхом визначення динаміки співвідношення невідшкодованих та відшкодованих сум ПДВ та оцінено ефективність затвердженої методики прогнозування ПДВ, складено прогноз надходження податку. Уточнено алгоритм перевірки права заявника на одержання бюджетного відшкодування. Визначено шляхи підвищення ФЕ ПДВ на підставі проведеного оцінювання, обгрунтовано врахування зарубіжного досвіду для реалізації цих дій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413.872 + Х829(4УКР)221.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА420565 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


14.
Греца С. М. 
Правове регулювання адміністрування податку на додану вартість в Україні : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. М. Греца; Ужгород. нац. ун-т. - Ужгород, 2015. - 18 c. - укp.

Розглянуто основоположні засади правового регулювання адміністрування податку на додану вартість (ПДВ), сформульовано теоретичні положення, а також практичні рекомендації, що мають прикладне значення для підвищення ефективності адміністрування цього податку. Визначено поняття адміністрування ПДВ, розкрито його мету та принципи. Увагу приділено визначенню змісту правовідносин з адміністрування ПДВ. Розкрито елементи правового механізму ПДВ, акцентовано увагу на особливостях електронного адміністрування цього податку. Визначено основні недоліки існуючої системи адміністрування ПДВ. Здійснено порівняльну характеристику правового регулювання адміністрування ПДВ у країнах ЄС та в Україні. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін до податкового законодавства України з метою вдосконалення правового регулювання адміністрування ПДВ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)221.1 + У9(4УКР)261.413.872

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416329 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського