Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (40)Юристам - Наукова електронна бібліотека (1)Юристам - Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х003(4Укр)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

1.
Кириченко С. О. 
Шляхи формування громадянського суспільства і правової держави / С. О. Кириченко. - К. : Логос, 1999. - 84 c. - укp.

Розглядаються конкретні теоретичні та практичні проблеми громадянського суспільства і правової держави у співвідношенні їх структурних інститутів. Зроблено спробу окреслити можливі шляхи вдосконалення цих інститутів та розбудови правової держави і громадянського суспільства в цілому.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф036 + Т3(4УКР)64-5 + Х001.01 + Х003(4УКР)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592737 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Коростей В.  
Якою бути національній теорії держави і права? / В. Коростей // Право України. - 2001. - № 7. - С. 23-26. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х003(4Укр) + Х2(4Укр)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Нижник Н. Р. 
Постсоціалістична держава: теоретико-правові проблеми / Н. Р. Нижник, В. В. Лемак; Ужгород. нац. ун-т. - Ужгород, 2003. - 104 c. - укp.

Проаналізовано феномен постсоціалістичної держави в контексті її подальшої модернізації. Значну увагу приділено теоретико-правовим характеристикам такої держави, формі правління, територіальному устрою та політичному режиму. Розкрито особливості України як постсоціалістичної держави.

Проанализирован феномен постсоциалистического государства в контексте его дальнейшей модернизации. Значительное внимание уделено теоретико-правовым характеристикам такого государства, форме правления, территориальному устройству и политическому режиму. Раскрыты особенности Украины как постсоциалистического государства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х003(4УКР)64 + Х001.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА639950 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Станік С. Р. 
Динаміка правової культури : Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / С. Р. Станік; Одес. держ. юрид. акад. - О., 1999. - 19 c. - укp.

Дисертацію присвячено розкриттю рушійних сил правової культури, взаємодії національних правових культур, при якій відбувається зміна їх культурних складових (законодавства, судової практики, юридичної науки, юридичної освіти тощо). Розвинуто новий підхід до правової культури, який базується на сучасному баченні складових правової культури. Запроваджено в науковий обіг такі поняття, як динаміка правової культури, правова акультурація, діалог правових культур. Це дозволяє висунути дослідження правової культури на нові рубежі з обліком інтенсивних процесів взаємодії національних правових культур. Значення даної проблеми для України розкрито на прикладі адаптації законодавства України до норм і стандартів прав людини, а також гармонізації законодавства України з нормативними актами Європейського Союзу. Результати розгляду динаміки правової культури дозволяють поставити завдання збереження національної правової культури, оскільки наростання діалогу правових культур вимагає від правової культури України здатності до засвоєння інновацій та стійкості в збереженні своїх правових традицій, цінностей і норм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х003(4УКР)64 + Х8(4УКР)-30

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307291 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Заєць А. П. 
Правова держава в Україні: концепція і механізми реалізації : Автореф. дис... д-ра юрид. наук : 12.00.01 / А. П. Заєць; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 1999. - 36 c. - укp. - рус.

Робота присвячена дослідженню поняття, сутності правової держави, проголошеної Конституцією України, гарантування правового характеру держави і державної влади в сучасних умовах. Вивчається природа права та вплив на його формування суспільства і держави. На основі ідеї народного суверенітету та визнання народу єдиним джерелом влади обгрунтовується розуміння права як норм, легітимованих суспільством, в силу чого держава набуває вигляду публічно-правового союзу народу, а право стає основою такого союзу. Аналізуються принципи правової держави, у т. ч. верховенства права, поділу влади, зв'язаності держави правами й свободами людини й громадянина, юридичної форми діяльності органів державної влади та інституціоналізованості влади. Досліджується рівень реалізації принципів правової держави у реальній державно-правовій практиці. Оцінюється правовий характер Конституції та законів держави, які складають нормативно-юридичну основу суспільства. На основі нормативного і фактологічного матеріалу розглядаються правові, організаційні, процедурні і техніко-юридичні форми утримання влади в рамках закону, у тому числі, пов'язані з відповідальністю держави та її органів перед особою і суспільством, правом громадян на оскарження рішень, дій чи бездіяльності посадових осіб. Увага зосереджується також на напрямах подальшого розвитку українського парламентаризму, обгрунтуванні необхідності розширення демократичних форм участі населення у прийнятті

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)64 + Х003(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА304939 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Шишко О. Г. 
Ідея державності в програмних та теоретичних документах українських політичних партій та організацій: 1900 р.-березень 1917 року : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.01 / О. Г. Шишко; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О., 1998. - 17 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено проблемі становлення та розвитку ідеї державності в програмних документах українських політичних партій початку XX ст., що сприяло реалізації головної мети нації - створення власної держави. В роботі показано, що ідея державності розроблялася у двох варіантах - самостійної держави і автономії України у федеративній Росії, проаналізовано ступінь розробки цієї ідеї кожною з партій, з'ясовано причини того, чому за умови її розробки всіма партіями, вона не стала об'єднавчим чинником національно-визвольного руху.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4Укр)52 + Т3(4Укр)52-4 + Х003(4Укр)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302087 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Сірант М. М. 
Теоретико-правовий аналіз інноваційних проявів феноменів держави і права в умовах інформаційного суспільства / М. М. Сірант // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2014. - № 807. - С. 59-63. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто аспекти зміни таких феноменів, як держава та влада за умов глобалізації. Розглянуто значення інформаційної складової у змінних трансформаціях. Визначено тенденції розвитку держави та права за умов інформаційного суспільства. Вказано на складові трансформації правового простору, віртуалізацію права як новітнього феномена сучасної реальності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)16 + Х003(4УКР):Ф3 + Х849(4УКР)03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

8.
Терлюк І. Я. 
Правові підстави української державності у творчій спадщині Пилипа Орлика (до витоків ідеї незалежної національної української державності) / І. Я. Терлюк // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2014. - № 807. - С. 124-128. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

У контексті геополітичної ситуації початку XVIII ст. на прикладі зразків творчості П. Орлика окреслено політичні та правові аргументи на користь існування незалежної Української держави.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)46-52 + Х003(4УКР)46 д

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

9.
Рафальський І. О. 
Феномен українського національного самовизначення : [монографія] / І. О. Рафальський; НАН України, Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф. Кураса. - Київ : ІПіЕНД ім. І.Ф. Кураса НАН України, 2014. - 237 c. - укp.

Розглянуто проблеми національного самовизначення у світовій і європейській науковій і політичній традиції. Вивчено цивілізаційний контекст українського національного самовизначення. Обгрунтовано принципи самовизначення, сецесії та сепаратизму. Охарактеризовано форми такого самовизначення і його суб'єкти. Проаналізовано сучасні інтеграційні процеси та їх вплив на українське національне самовизначення. Визначено передумови, зміст і основні чинники європейського вибору України. З'ясовано роль політики євроінтеграції у прооцесі зазначеного самовизначення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф50(4УКР) + Х003(4УКР)64

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА790924 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Заблоцький В. В. 
Історичні корені зародження та становлення української державності / В. В. Заблоцький // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2015. - Вип. 1. - С. 3-9. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено державно-управлінські традиції давньослов'янських племен та їх трансформації під впливом Візантійської імперії. Розкрито процеси формування української держави та еволюції українського суспільства. Визначено передумови розвитку України як незалежної держави з позиції аргументації та обгрунтування самої ідеї національного державотворення з урахуванням традицій, притаманних як давньоруським державним формуванням, так і тим, що утворювалися на теренах України пізніше. Висвітлено еволюційні процеси формування української держави, які є певним різновидом соціальної еволюції суспільства, в межах якої здійснювалися грандіозні зміни, що мали важливий вплив на хід історичного процесу вітчизняного державотворення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х003(4УКР),0 + Х2(4УКР)41-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського