Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (9)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х2(4ПОЛ)63$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

1.
Sura R. 
Polish banking system after the World War II (Pt. I) = Польська банківська система після Другої світової війни (ч. 1) / R. Sura // Іст.-прав. часоп.. - 2015. - № 2. - С. 163-169. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.

Банківська модель і банківське право Польщі були предметом глибоких змін після Другої світової війни і спрямовані на "ідеологізацію" у цих областях. За спостереженням автора усі позитивні тенденції, започатковані до 1939 р., були скасовані і процес пішов у негативний бік. Розпочався процес перейменування і націоналізації банків, передбачалась повна підпорядкованість державі і партійному апарату. Створено нові банківські установи, наприклад, Національний банк Польщі, діяли і довоєні установи, зокрема, Банк господарства крайового. Принципове значення відігравало правове регулювання Розділу Сьомого "Особливі права банків" Указу Національного банку Польщі від 15 січня 1945 р., що створювало цілком нові умови функціонування банківської системи у Польщі. З тієї пори Національний банк Польщі був звільнений від усіх державних і місцевих податків, а також від усіх державних мит. Усі банківські правочини був звільнені від гербових зборів, банківські документи та витяги із них, завірені банком, мали доказове значення як офіційні документи. З іншого боку, що особливо важливо, банківські документи, що підтверджували зобов'язання, були достатньою підставою для їх примусового виконання, оскільки мали таке ж значення і юридичну силу, як виконавчі листи. Місцеві суди визнавали і застосовували у своїй практиці банківськідокументи, що підтверджували зобов'язання, відповідно до положень Цивільного процесуального кодексу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4ПОЛ)63-622.4 + Х839(4ПОЛ)921.230.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

2.
Трепак Л. 
Організація ненімецького судочинства у Польському Генеральному Губернаторстві (1939 - 1945) / Л. Трепак // Іст.-прав. часоп. - 2017. - № 2. - С. 176-181. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Висвітлено процес створення судових органів на окупованих польських та українських землях Польського Генерального Губернаторства у роки Другої світової війни. Розглянуто та оцінено функції та повноваження ненімецьких судів, які розглядали цивільні та незначні кримінальні справи щодо місцевого польського і українського населення. Існувала можливість відміни рішення ненімецьких судів у рамках контролю з боку німецького правосуддя над польським і українським судочинством. Німецька окупаційна адміністрація на західноукраїнських землях комплектувала правоохоронну систему кадрами не за критерієм фахової компетентності, а виключно з лояльності до окупаційного режиму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4ПОЛ)63-629

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського