Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (28)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х8(4УКР)-324$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

1.
Рогожа В. Г. 
Засоби вираження вольової модальності в текстах кодексів України : монографія / В. Г. Рогожа; Хмельниц. ун-т упр. та права. - Хмельниц., 2011. - 211 c. - (Лінгвістика і право). - Бібліогр.: 278 назв. - укp.

Наведено результати дослідження граматичних явищ у взаємозв'язку з поняттєвою категорією модальності, зокрема щодо волевиявлення (наказовості, дієвості, приписування чинності, обов'язковості, можливості, достовірності, необхідності) на рівні цілісних одиниць висловлення - текстів кодексів (ТК) України. Розкрито комунікативний, жанрово-стильовий, функціонально-семантичний, логічні та мовні аспекти категорії вольової модальності (ВМ). Описано лексико-граматичні засоби вираження реальної та реально-потенційної ВМ у ТК України, визначено реально-індикативний тип ВМ, функціональну семантику дієслівних словосполучень об'єктивної модальності (ОМ), синтаксичні засоби вираження вольової ОМ, потенційність як передумову реальної імперативної модальності. Увагу приділено питанням членування речення як засобу вираження ВМ у ТК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-212.76 + Ш141.14-34:Х + Х8(4УКР)-324 в4:Ш1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА742302 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Ярмола А. Є. 
Кодекси України: загальнотеоретичні аспекти : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / А. Є. Ярмола; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Львів, 2015. - 16 c. - укp.

Проведено загальнотеоретичний аналіз кодексів України, що викликано необхідністю приведення їх у відповідність до міжнародно-правових стандартів, покращення їх якості, набуття характеру дієвого регулятора суспільних відносин за сучасних умов. Виявлено ознаки, сформульовано визначення поняття кодексу як кодифікованого закону, який охоплює основні параметри нормативно-правової галузі, інституту чи іншого системного утворення в межах предмета правового регулювання. Надано класифікацію кодексів, показано необхідність дослідження матеріальних і процесуальних кодексів України, оскільки така їх диференціація відображає цілісність та завершеність правового регулювання. Встановлено ознаки матеріальних і процесуальних кодексів, сформульовано поняття "матеріальний кодекс", "процесуальний кодекс", виявлено особливості їх створення та розвитку в Україні. Наведено основні техніко-технологічні вимоги, що ставляться до кодексів України, виявлено відповідність кодексів цим вимогам, а також встановлено основні недоліки матеріальних і процесуальних кодексів України. Сформульовано визначення поняття "спосіб подолання недоліків кодексу", встановлено основні способи подолання дефектів матеріальних і процесуальних кодексів України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР)-324.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА412962 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Бондаренко І. М. 
Передумови розробки кодифікованого акту / І. М. Бондаренко // Держава та регіони. Сер. Право. - 2020. - 1 (т. 1). - С. 189-193. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто сукупність обставин, що передували розробці кодифікованого акту. Автором вказано на характеристику циклічності відносин кодифікації, виділенні певних етапів цього процесу. До етапів процесу кодифікації у роботі віднесено: появу передумов кодифікації та розробка кодифікованого акту; етап чинності та дії кодексу; етап появи та наявності принципових суперечностей норм кодифікованого акту; етап реформування кодифікованого акту. Узагальнено найбільш розповсюджені підходи до визначення передумов кодифікації і сформульовано власне визначення, відповідно до якого в узагальненому сенсі передумовами появи або корегування кодифікаційного акту є така зміна суспільних відносин, коли існуюче законодавче оформлення відносин вже не співпадає з засадами законодавчого регулювання, що вимагає кардинальної зміни відповідного галузевого законодавства, в тому рахунку і кодексів. Визначено аксіомтичні поняття, на які спирається правове регулювання. Передумовами процесу кодифікації визначено соціальні передумови, а також суспільні потреби в досягнені правової визначеності. Виділено кодифікацію в широкому розумінні і кодифікацію у вузькому розумінні, визначено форми кодифікації в широкому розумінні, до яких віднесено кодифікацію звичаєву, кодифікацію релігійну, приватні кодифікації, законодавчу кодифікацію. Найбільш ефективним шляхом кодифікації визначено поєднання двоих шляхів кодифікації: більш-менш детального запозичення існуючого кодексу, що входить до складу системи законодавства іншої держави зі створенням кодифікованого акту може виступати за результатом роботи фахівців держави, за підсумками якої буде сформований акт, якому не було аналогів. Визначено місце кодифікаційної техніки у загальному кодифікаційному процесі, проаналізовано доктринальні положення щодо питання кодифікаційної техніки і її впливу на кодифікацію в цілому. За результатами проведеного дослідження автор дійшов висновку про необхідність модернізації підходів до кодифікації законодавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4Укр)-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

4.
Коротюк О. В. 
Закон України "Про санкції" : наук.-практ. коментар / О. В. Коротюк. - Київ : ОВК, 2022. - 97 c. - укp.

Подано постатейний науково-практичний коментар до Закону України "Про санкції". Розглянуто санкції як правообмежуючий засіб, що займає своє місце у загальному механізмі правового регулювання. Надано аналіз законодавчих термінів, в окремих випадках виявляє наявні прогалини і недоліки законодавства, уключая посилання на судову практику, що стосується застосування санкцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР)-324.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА854503 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського