Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (3)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х809(4/8)624$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

1.
Задорожній О. В. 
Депутатська недоторканність: Сучасна парламентська та судова практика: правовий аналіз : Моногр. / О. В. Задорожній, М. М. Добкін, А. О. Селіванов, М. В. Харитончук. - К. : Логос, 2003. - 287 c. - укp.

Розглянуто питання конституційно-правового регулювання статусу народних депутатів України, гарантії, встановлені законодавством для депутатів місцевих рад. Проведено порівняльний аналіз закріплення у конституціях та законах зарубіжних країн важливих засобів захисту членів парламентів та представників регіональних органів місцевого самоврядування від втручання в їх діяльність посадових осіб владних структур.

Рассмотрены вопросы конституционно-правового регулирования статуса народных депутатов Украины, гарантии, установленные законодательством для депутатов местных советов. Проведен сравнительный анализ закрепления в конституциях и законах зарубежных стран важных средств защиты членов парламентов и представителей региональных органов местного самоуправления от вмешательства в их деятельность должностных лиц властных структур.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)624 + Х809(4/8)624 + Х899.80

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА640286 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Бондарчук О. В. 
Особливості конституційно-правового закріплення інституту недоторканності депутата в зарубіжних країнах / О. В. Бондарчук // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2007. - Вип. 37. - С. 230-234. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4/8)624

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


3.
Чепель О. Д. 
Особливості основних гарантій депутатської діяльності в Україні та зарубіжних країнах / О. Д. Чепель // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2005. - Вип. 28. - С. 262-268. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)624.08 + Х809(4/8)624.08

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


4.
Юркевич Х. І. 
Представницький мандат у конституційній теорії та практиці: вітчизняний та зарубіжний досвід : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Х. І. Юркевич; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти вітчизняного та зарубіжного конституційного досвіду представницького мандата. Проаналізовано основні концептуальні проблеми вивчення представницького мандата у доктрині конституційного права. Розглянуто сучасні теоретико-методологічні підходи та принципи дослідження представницького мандата, історіографію та джерельну базу його дослідження в контексті класичних і сучасних підходів до праворозуміння. Простежено походження й еволюцію представницького мандата як категорії конституційного права. Проведено аналіз конституційно-правової природи представницького мандата та його характерних рис. Наведено класифікацію представницьких мандатів та їх видову характеристику. Досліджено концептуальні підходи до визначення сутності та змісту представницького мандата у зарубіжних країнах та особливості правового регулювання у цій сфері. Показано особливості генези, сутності та змісту інституту представницького мандата в Україні. Окреслено проблеми та напрями розвитку правового регулювання інституту представницького мандата в Україні за сучасних умов з метою вдосконалення механізму його реалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)624 + Х809(4/8)624

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА414459 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Рачинська М. П. 
Концепції теоретичної ідентифікації лобізму в сучасній західноєвропейській науці / М. П. Рачинська // Вісн. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Сер. Держ. упр.. - 2017. - № 1. - С. 42-50. - Бібліогр.: 29 назв. - укp.

Інститут лобізму визначено як суспільне й політичне явище, необхідну умову існування сучасної демократії й ефективних систем державного управління. Проведено аналіз теоретичної ідентифікації лобізму в науковій літературі, систематизовано основні дослідницькі концепції, підходи та школи, які сформувались у межах американської, західноєвропейської, пострадянської та вітчизняної наукової думки. Конкретизовано широкий та вузький контекст розуміння лобізму. Розглянуто структурні елементи ідентифікації, що тим самим розкриває концептуальність цього поняття; визначено його функціональну роль у формуванні відповідних типів організації суспільства. Доведено, що формування політико-правового інституту лобізму закладено у самій природі міжособистісних та міжінституційних відносин, який за своєю формою є позитивним інститутом, що здатний забезпечити певну відкритість та контроль державно-управлінського процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4/8)624-91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15105:держ.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

6.
Сучасний парламентаризм: український та світовий виміри : монографія / І. С. Хмелько, О. Ю. Бруслик, О. П. Євсєєв, І. В. Мукомела; НАПрН України, НДІ держ. буд-ва та місц. самоврядування. - Харків : Юрайт, 2018. - 197 c. - укp.

Розглянуто особливості парламентської інституціоналізації крізь теоретико-прикладну призму. Проаналізовано новітні теоретичні напрацювання західноєвропейських та американських дослідників парламентського права у сфері реформування та конструювання представницьких легіслатур. Проведено дослідження українського досвіду парламентської інституціоналізації та сучасного стану національного парламентаризму. Висвітлено досвід розбудови парламентаризму в "розділених" суспільствах, а також особливості діяльності парламентської опозиції в компаративістському контексті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)624 + Х809(4/8)624

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА829137 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Костицька І. 
Класифікація конституційно-правових моделей юридичної відповідальності депутатів: світовий досвід та українська практика / І. Костицька // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". Сер. Юрид. науки. - 2020. - 7, № 2. - С. 288-294. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто питання організації влади у сучасних державах на засадах відповідального представницького правління, реалізація якого можлива тільки через ефективну та відповідальну діяльність членів парламенту. Підкреслюється, що специфіка конституційного закріплення юридичної відповідальності (ЮВ) парламентаріїв виявляється залежною від реалізації державами демократичних стандартів парламентаризму, і на підставі дослідження виділяє такі моделі конституційного закріплення ЮВ депутатів: традиційні європейські, реформаторські, перехідні, традиційні національні проєвропейські). Звернено увагу на домінування трьох основних способів конституційної фіксації ЮВ парламентаріїв: негативного (заборона притягати до відповідальності парламентарія за певні види правопорушень), позитивного (встановлення меж, специфіки, видів, підстав юридичної відповідальності парламентаріїв) та змішаного (поєднання елементів двох вищеозначених підходів і запровадження регулювання виключень зі сфери юридичної відповідальності (зокрема, шляхом установлення парламентських імунітетів та індемнітетів). Узагальнивши аналіз конституційно-правового регулювання цих проблем, визначено характеристики інституту ЮВ, зокрема, у вигляді прямої конституційної заборони притягнення парламентарія до ЮВ за певні діяння, відсилки до законодавчого регулювання принципів притягнення депутатів парламентаріїв до ЮВ, фіксації юридичних (конституційних) випадків (підстав) притягнення парламентаріїв до ЮВ або певних конституційно окреслених (безпосередньо поіменованих) видів ЮВ парламентаріїв, а також встановлення певних позитивних юридичних (конституційно-правових) зобов'язань або заборон, адресованих безпосередньо парламентаріям і визначення інстанцій ЮВ парламентаріїв. При цьому кожен із наведених варіантів характеристики ілюструється посиланнями на конституції відповідних держав Європи і світу. Завдяки узагальненню конституційних моделей ЮВ парламентаріїв наведено порівняння їх за базових юридичних ознак, що відображають правову природу означеного феномену та проведено паралелі з розвитком досліджуваного інституту в Україні, зроблено висновок про те, що скасування депутатського імунітету в нашій державі є тільки початком реформування ЮВ народних депутатів та ознакою утвердження принципу відповідального представницького правління.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4/8)624 + Х809(4УКР)624

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409:А:Юрид.науки Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського