Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (8)Юристам - Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х809(4УГО)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

1.
Кіш Є.  
Європейський вибір соціуму Угорщини на зламі ХХ - ХХІ ст. / Є. Кіш // Людина і політика. - 1999. - № 3. - С. 15-18. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Проаналізовано події політичного життя Угорщини 90-х рр. ХХ ст. (вибори 1990 та 1998 рр.). Розглянуто чинники, що призвели ФІДЕС - УГП до перемоги на виборах 1998 р. Досліджено сучасну політичну палітру та напрями політики Угорщини, зокрема, можливість країни у 2002 р. завершити процес інституціалізації відносин з ЄС.


Ключ. слова: внутрішньополітичний простір Угорщини, ФІДЕС - УГА, ЦЕФТА
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф052 + Х809(4Уго)526

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Григоренко А. О. 
Конституційно-правовий статус народного депутата України та парламентаріїв Італії, Польщі та Угорщини: порівняльний аналіз : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / А. О. Григоренко; Київ. нац. ун-т внутр. справ. - К., 2010. - 24 c. - укp.

Розкрито значення нормативного регламентування та соціально-правову сутність статусу народного депутата України. Обгрунтовано конституційно-правові особливості статусу парламентаріїв Італії, Польщі й Угорщини, репрезентовано систему їх функцій і повноважень. Проведено аналіз інституту гарантій здійснення повноважень народним депутатом України та парламентаріями Італії, Польщі, Угорщини. Проведено полемічну аргументацію рекомендацій щодо запровадження досвіду регулювання правового статусу парламентаріїв відповідних зарубіжних країн у національну правову систему.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)624 + Х809(4ІТА)624 + Х809(4ПОЛ)624 + Х809(4УГО)624 + Х999.80

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА371028 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Товт М. М. 
Конституційний устрій Угорської Республіки - засоби і механізми формування та функціонування органів влади / М. М. Товт // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2010. - Вип. 47. - С. 560-577. - Бібліогр.: 41 назв. - укp.

Проведено аналіз формування і основних принципів функціонування конституційної системи органів влади Угорської Республіки. Зазначено, що дана система цілком відповідає сучасним уявленням про демократичну правову державу, і базується на принципах чіткого розподілу завдань, функцій і повноважень між гілками й інститутами влади, децентралізації та деконцентрації владних повноважень, наявності належних засобів стримувань і противаг між ними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УГО)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

4.
Губаль Ю. В. 
Конституційно-правовий статус дитини в Україні та Угорщині: порівняльно-правове дослідження : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Ю. В. Губаль; Ужгород. нац. ун-т. - Ужгород, 2015. - 14 c. - укp.

Здійснено комплексне дослідження теоретичних та практичних аспектів конституційно-правового статусу дитини в Україні й Угорщині. Сформульовані основні підходи до розуміння таких категорій, як "дитина", "права дитини", "правовий статус дитини", "механізм захисту прав дитини" тощо. Проведено класифікацію основних прав дитини відповідно до національного та міжнародного законодавства. Визначено роль Уповноваженого з прав дитини та інших органів у правовому механізмі захисту основних прав і свобод дитини. З'ясовано проблеми, пов'язані з неефективністю нинішнього правового механізму захисту прав дитини, запропоновано відповідні шляхи їх вирішення. На підставі аналізу законодавства Угорщини визначено проблеми щодо реалізації прав дитини в Україні. 3 метою реформування наявних на сьогодні засобів (способів) захисту основних прав і свобод дитини в Україні сформульовано пропозиції щодо вдосконалення законодавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)342 + Х809(4УГО)342 + Х999.803.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА419598 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :
new ! "Зал нових надходжень" - література у відкритому доступі


5.
Конституційно-правові основи забезпечення національної безпеки в Угорщині : монографія / О. В. Лемак, Ю. М. Бисага, Д. М. Бєлов, М. В. Громовчук; ДВНЗ "Ужгород. нац. ун-т", Центр укр.-європ. наук. співробітництва. - Ужгород : ДВНЗ "Ужгород. нац. ун-т", 2019. - 205 c. - Бібліогр.: с. 187-205 - укp.

На підставі наукового аналізу й узагальнення розглянуто сутність, новий зміст та особливості держави, державного суверенітету в умовах глобалізації та позиціонування в даному контексті Угорщини. Досліджено значення функцій Конституції у системі національної безпеки (НБ) держави, визначено систему конституційних напрямів і форми її забезпечення. З'ясовано специфіку конституційно-правової традиції Угорщини через дослідження генезису системи її НБ. Особливу увагу приділено висвітленню особливостей конституційної реформи Угорщини в контексті забезпечення НБ, її ролі в усуненні викликів і загроз, які є наслідками процесу глобалізації. Розкрито зміст конституційних напрямів забезпечення НБ і їх особливості з огляду на національне та міжнародно-правове регулювання відповідних правових сфер, а також конституційно-правовий механізм забезпечення НБ в Угорщині, виходячи з особливостей форми державного правління в державі, роль державних органів і спеціальних служб у забезпеченні НБ. Досліджено процес трансформації й оновлення теорії та практики європейського конституціоналізму в аспекті забезпечення НБ окремої держави та сформульовано пропозиції щодо його вдосконалення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УГО) + Х819(4УГО)110

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА837451 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Ковальова Т. В. 
Застосування acquis communautaire у процесі реалізації державної мовної політики України щодо національних меншин (на прикладі Угорської національної меншини) / Т. В. Ковальова // Вісн. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Сер. Держ. упр.. - 2020. - № 1. - С. 70-79. - Бібліогр.: 76 назв. - укp.

Розглянуто доктринальне і правове визначення національної меншини, її ознаки, досліджено acquis communautaire у сфері мовних відносин та окремі положення Європейської хартії регіональних мов або мов національних меншин як його основного правового інструмента в регулюванні мовних відносин. На прикладі угорської національної меншини в Україні показано, як Україна реалізує положення Хартії щодо забезпечення мовних прав угорців Закарпаття.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УГО)341 + Х809(4УКР)333 + Ш121(4УКР=665.2)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15105:держ.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського