Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (9)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х809(4УКР)62-7$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

1.
Зотова Т. Г. 
До питання про принципи державної служби у Верховній Раді України / Т. Г. Зотова // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2012. - Вип. 3. - С. 40-43. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано систему принципів державної служби в Україні. Розкрито підходи до їх трактування в українській та радянській науковій думці. Наведено узагальнювальний перелік принципів державної служби співвідносно Апарату Верховної Ради України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012 + Х809(4УКР)62-7 п

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

2.
Венгер В. М. 
Конституційно-правові засади впливу парламентських фракцій на здійснення представницького мандата : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / В. М. Венгер; Ін-т законодавства ВР України. - К., 2013. - 20 c. - укp.

На основі здобутків вітчизняної та зарубіжної правової теорії та практики парламентаризму досліджено конституційно-правові засади впливу парламентських фракцій на здійснення представницького мандата. Проаналізовано характерні риси сучасного стану теорії народного представництва в її парламентському аспекті. Надано правову характеристику поняття "парламентська фракція", визначено його характерні ознаки та сутність. Проведено порівняльно-правове дослідження конституційно-правової природи парламентських фракцій, моделей функціонування та практики правового регулювання їх діяльності. Виокремлено й обгрунтовано основні функції парламентських фракцій, охарактеризовано особливості їх внутрішньої організації в різних країнах. З'ясовано правову суть і значення фракційної єдності, систематизовано її прояви. Проаналізовано та згруповано механізми правового забезпечення фракційної дисципліни, визначено їх вплив на демократичне функціонування парламенту. Узагальнено практику застосування форм конституційно-правової відповідальності для забезпечення фракційної дисципліни, запропоновано перспективні шляхи вдосконалення конституційно-правового статусу парламентських фракцій у ВР України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА396549 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Берназюк І. М. 
Сучасні методи опозиційної діяльності: питання теорії та практики : монографія / І. М. Берназюк; Ужгород. нац. ун-т, Ін-т держави і права країн Європи. - Ужгород : Гельветика, 2016. - 155 c. - укp.

Висвітлено актуальні проблеми опозиційної діяльності в Україні й іноземних державах. Розглянуто теоретико-методологічні засади правового регулювання цілеспрямованої поведінки суб'єктів опозиції, яка передбачає здійснення контролю за органами державної влади й органами місцевого самоврядування, критичне оцінювання їх роботи та створення альтернативної програми розвитку держави та певного регіону (адміністративно-територіальної одиниці). Проаналізовано основні суб'єкти опозиційної діяльності: депутатські фракції політичних партій у Верховній Раді України або їх об'єднання, які не увійшли до парламентської більшості та відповідно не приймають участь у формуванні Кабінету Міністрів України; фракції або їх об'єднання в міських, районних і обласних радах, які заявили про свою опозиційність; депутати або групи депутатів сільських і селищних рад, які заявили про свою опозиційність. Наведено пропозиції щодо внесення змін до законів України, зокрема, "Про Регламент Верховної Ради України" та "Про місцеве самоврядування в Україні".


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-7 + Ф043.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА806450 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Цимбал Д. І. 
Структурування парламентської опозиції та особливості її функціонування в період 2010 - 2013 рр. / Д. І. Цимбал // Вісн. Нац. техн. ун-ту України "КПІ". Політологія. Соціологія. Право. - 2014. - № 1. - С. 23-30. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проаналізовано умови діяльності політичної опозиції в Україні в період президентства В. Януковича, досліджено проблеми взаємодії влади та опозиції, висвітлено особливості взаємовідносин всередині опозиційного середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29126:П.С.Пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

5.
Гандзюк А. М. 
Організаційно-правове регулювання діяльності парламентських фракцій в Україні / А. М. Гандзюк // Вісн. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Сер. Політ. науки. - 2016. - № 2. - С. 43-48. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Розглянуто діяльність фракцій в українському парламенті, а також питання, що стосуються правового регулювання їх діяльності в зв'язку з виборчим законом, розподіл повноважень між гілками влади, механізм створення парламентських фракцій (груп), співпраця між коаліцією і опозицією в парламенті україни. З'ясовано, що існує необхідність замінити організаційний тип формування парламентських фракцій на ідеологічний чи структурний для того, щоб парламент став більш стабільним та демократичним. Обгрунтовано необхідність переходу від змішаної виборчої системи до пропорційного представництва з відкритими списками, що сприятиме зміцненню партійної дисципліни, створить умови для співвідношення коаліції і опозиції в парламенті. Висунуто низку пропозицій до законів і підзаконних актів, які визначають організаційно-правову основу діяльності парламенту України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)123 + Х809(4УКР)62-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15105:політ.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

6.
Парламентська коаліція: вітчизняний досвід та європейська практика / О. Л. Копиленко, Н. В. Агафонова, Є. Р. Бершеда, Ю. В. Данилюк, О. М. Костилєв; Пер.: Т. Л Гладкова, С. С Горькавий, Ю. В Хорт; Ін-т законодавства ВР України. - Київ, 2016. - 256 c. - Бібліогр.: с. 208-211 - укp.

Проаналізовано правове забезпечення діяльності парламентських коаліцій в Україні та за кордоном. Розглянуто особливості законодавчого регулювання, а також практики їх формування та діяльності. Увагу приділено питанням конституційно-правового регулювання та діяльності парламентської більшості в Україні. Наведено доповідь Національного демократичного інституту (США) та Центру миру і прав людини в Осло (Норвегія) "Коаліція. Керівництво для політичних партій".


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА803582 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Шаранич С. С. 
Парламентська більшість (коаліція) та парламентська опозиція: теоретико-правове дослідження : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / С. С. Шаранич; Національний університет "Львівська політехніка". - Львів, 2013. - 16 c. - укp.

Досліджено теоретико-правові аспекти правового статусу парламентської більшості (коаліції) та парламентської опозиції, що відображаються у їх відносинах із суспільством та державою. Вивчено теоретичні аспекти понять «коаліція» та «опозиція» в парламенті, історію їх виникнення та формування у вітчизняній і світовій політико-правовій думці, здійснено теоретико-правовий аналіз цих понять. Розкрито правову природу інституту парламентської більшості (коаліції) та інституту парламентської опозиції. Проаналізовано правові аспекти функціонування парламентської більшості (коаліції) та опозиції в окремих зарубіжних країнах. Визначено правові чинники, що впливають на формування і діяльність парламентської більшості (коаліції) та опозиції в зарубіжних країнах, узагальнено особливості законодавчої регламентації діяльності парламентської більшості (коаліції) та опозиції за кордоном, розроблено рекомендації щодо запозичення досвіду щодо законодавчого регулювання правового статусу парламентської більшості та опозиції в Україні. Здійснено аналіз чинного законодавства України на предмет визначення в ньому правового статусу парламентської більшості та опозиції і запропоновано напрям подальшого вдосконалення і розвитку нормативного закріплення статусу парламентської більшості та опозиції в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-7 + Ф03 + Ф043.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453620 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського