Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (79)Юристам - Наукова електронна бібліотека (3)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х911.21$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

1.
Вітман К. М. 
Культурне розмаїття як механізм нейтралізації конфліктогенного потенціалу етнічності / К. М. Вітман // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2010. - Вип. 47. - С. 629-636. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено появу культурної різноманітності як універсальної цінності, яка може нейтралізувати конфліктогенний потенціал етнічності у межах держави. Акцентовано увагу на необхідності практичного застосування культурного різноманіття в етнонаціональній політиці держави після ратифікації Конвенції про охорону і заохочення різних форм культурного самовизначення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.21/24 + Ф5 в

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

2.
Дрьоміна-Волок Н. В. 
Імперативізація міжнародного права і становлення концепції расової дискримінації як jus cogens delict : монографія / Н. В. Дрьоміна-Волок. - Одеса : Юрид. літ., 2014. - 390 c. - Библиогр.: с. 348-390 - укp.

Сформульовано концепцію імперативізації міжнародного права, яку визначено як тенденцію до збільшення ролі імперативних елементів у механізмі міжнародно-правового регулювання - феномена, який переконливо демонструє, з одного боку, його матеріально-правовий компонент - набуття певними нормами статусу імперативних (\i jus cogens\i0) та підвищення ролі таких норм у міжнародно-правовій, за природою диспозитивній, нормативній системі; з іншого - юрисдикційний компонент (зокрема, розширення сфери універсальної юрисдикції держав, а також імперативної юрисдикції міжнародних судів). Досліджено становлення цінності орієнтованої міжнародно-правової концепції норм \i jus cogens\i0 як втілення вищої етико-правової сили справедливості. На основі вивчення міжнародно-правової доктрини та судової практики доведено, що когентність іматентно властива забороні расової дискримінації, запропоновано використання поняття \i jus cogens delict\i0 для визначення. Увагу приділено поняттю \i jus cogens crime\i0 і проблемам його практичного застосування в цілях боротьби з безкарністю, зокрема, здійсненню універсальності кримінальної юрисдикції держав, дотриманню принципу "видай або суди" як \i obligatio erga omnes\i0 стосовно злочинів \i jus cogens\i0, імперативізації міжнародної кримінальної юрисдикції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА794692 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Дрьоміна-Волок Н. В. 
Концепція расової дискримінації у міжнародному антидискримінаційному праві : монографія / Н. В. Дрьоміна-Волок. - Одеса : Юрид. літ., 2015. - 539 c. - Бібліогр.: с. 487-539 - укp.

Розглянуто концепцію "расова дискримінація" в її правозахисній та деліктній модифікаціях. Обгрунтовано концепцію міжнародного антидискримінаційного права. Сформульовано концептуальне визначення поняття "расова дискримінація" через призму концепту "фундаментальна рівність". Зазначено, що у сучасному міжнародному праві важливе місце посідає дистриб'ютивна парадигма міжнародного антидискримінаційного права. Сформульовано поняття "дистриб'ютивна дискримінація". Розглянуто процес імперативізації міжнародного права. Проаналізовано "стандарт належної обачності" (due diligence standard) як основу позитивних зобов'язань держав щодо протидії расовій дискримінації, зокрема, її кримінального прояву - злочинам на грунті ненависті (hate crimes).


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.21-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА795011 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Дрьоміна-Волок Н. В. 
Концепція расової дискримінації у міжнародному праві : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.11 / Н. В. Дрьоміна-Волок; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2016. - 39 c. - укp.

Викладено цілісну міжнародно-правову концепцію расової дискримінації, сформовану на основі парадигмоутворювального концепту "фундаментальна рівність", розглянуто її генезис і філософсько-доктринальні засади. Доведено, що розуміння расової дискримінації як порушення фундаментальної рівності стосовно расово категоризованих і прирівняних до них осіб і соціальних груп відображає єдність цього феномена у різноманітті його інтерпретацій. Запропоновано дуалістичний підхід до тлумачення поняття расової дискримінації як міжнародно-правової категорії, що дозволяє виокремити її "правозахисну" і "деліктну" модифікації. Визначено поняття міжнародного антидискримінаційного права, досліджено його егалітарну сутність та процес інституціоналізації. Розглянуто дистрибутивну парадигму міжнародного антидискримінаційного права та запропоновано його ретрибутивну парадигму. Досліджено юрисдикційну складову імперативізації міжнародного права, викладено зобов’язання держав співпрацювати у боротьбі з расовою дискримінацією як jus cogens crimes.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.21-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА420786 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :
new ! "Зал нових надходжень" - література у відкритому доступі


5.
Джихад Маджед Мохаммад Аль Шару 
Інституційні механізми і процедури ООН в сфері боротьби з расизмом і расовою дискримінацією : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / Джихад Маджед Мохаммад Аль Шару; Національна академія наук України, Інститут держави і права імені В. М. Корецького. - Київ, 2018. - 19 c. - укp.

Досліджено зміст, особливості та тенденції розвитку інститу цінного співробітництва в межах ООН з питань боротьби з расизмом та расовою дискримінацією. Охарактеризовано основні доктринальні підходи до розуміння змісту терміну "расова дискримінація", а також висвітлено його генезу та сучасні тенденції розвитку. Визначено основі інституційні елементи системи ООН в контексті боротьби з расизмом та расовою дискримінацією, а також надано їх характеристику через склад, правову основу діяльності та компетенцію. Основну увагу зосереджено на процедурних особливостях механізмів, використовуваних Радою з прав людини, Комітетом з прав людини та Комітетом з ліквідації расової дискримінації. Окреслено основі проблемні аспекти їх застосування на практиці на прикладі процедур Комітету з прав людини, що негативно впливає на ефективність міжнародно-правового співробітництва по боротьбі з расизмом та расовою дискримінацією. Відмічено необхідність активізації інституційного співробітництва в межах ООН по боротьбі з расизмом та расовою дискримінацією через посилення нормативного статусу рішень органів та організацій системи ООН, більш повне використання наявного потенціалу інституційного співробітництва та забезпечення більш комплексного підходу до боротьби з расизмом та расовою дискримінацією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.361 + Х911.21/24

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА434349 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського