Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (93)Юристам - Автореферати дисертацій (8)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Ч484(4УКР) к$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 47
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Правові основи запровадження Болонського процесу в Україні : Зб. матеріалів. Вип. 2 / упоряд.: М. І. Малишко, П. С. Єщенко; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. Ін-т гуманіт. технологій. Каф. правознавства. - К., 2004. - 27 c. - (Б-чка прав. інформації). - укp.

Розглянуто положення нормативно-правових актів у сфері освіти, які започаткували Болонський процес, а також що стосуються впровадження в Україні Європейських стандартів з даних питань.

Рассмотрены положения нормативно-правовых актов в сфере образования, явившиеся началом Болонского процесса, а также относительно внедрения в Украине Европейских стандартов по данным вопросам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.61(4) + Х819(4УКР)132 + Ч484(4УКР) к1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В348772 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


2.
Антошкіна Л. І. 
Науково-методичні основи державного регулювання вищої освіти : Автореф. дис... д-ра екон. наук / Л. І. Антошкіна; Н.-д. екон. ін-т М-ва економіки України. - К., 2006. - 34 c. - укp.

Розроблено концепцію розвитку вищої освіти, що враховує активізацію процесів глобалізації та формування моделі економіки знань. Створено організаційно-економічний механізм державного регулювання вищої освіти, а також напрями та заходи щодо її модернізації й удосконалення її економічних засад відповідно до перспектив соціально-економічного розвитку суспільства. Обгрунтовано доцільність побудови моделі організації відносин у сфері освіти за принципами партнерства її учасників. Розроблено методичні підходи до оцінки ефективності освітніх послуг на базі індексно-матричного моделювання оптимізованого співвідношення ринку праці та ринку освітянських послуг, а також до оцінки розміру державного та недержавного секторів у сфері освіти. Запропоновано методичні підходи щодо фінансування освітньої сфери, що грунтуються на необхідності задоволення потреб кожного зі споживачів зазначених послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Ч30/49 + Ч484(4УКР) к + Х819(4УКР)132.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341599 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Сікорська І. М. 
Удосконалення державного управління вищою освітою в контексті європейської інтеграції : Автореф. дис... канд. наук з держ. упр. / І. М. Сікорська; Донец. держ. ун-т упр. - Донецьк, 2006. - 21 c. - укp.

Розроблено теоретичні та практичні положення, пов'язані з механізмами державного управління вищою освітою в контексті євроінтеграції. Проведено структурування державної політики у галузі вищої освіти з моменту проголошення України незалежною державою. Досліджено особливості реалізації державної освітньої політики. Виявлено основні проблеми, пов'язані з сучасними соціальними вимогами до вищої освіти. Визначено пріоритети в реалізації державної політики. Показано особливості державного управління вищою школою згідно з її інтеграцією до європейського освітнього простору. Встановлено суттєве значення міжнародного співробітництва ВНЗ як безумовного фактора реалізації державної освітньої політики. Запропоновано модель удосконалення державного управління вищою школою з урахуванням євроінтеграційних процесів, які впливають на державне управління. Обгрунтовано доцільність проведення конкурсу на кращі ВНЗ відповідно до їх стратегії розвитку шляхом використання методичних підходів до критеріальної оцінки розвитку ВНЗ у контексті інтеграції вищої школи до європейського освітнього простору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)132.1 + Х915.232.5-96(4УКР) + Ч484(4УКР) к2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА348278 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Курко М. Н. 
Адміністративно-правове регулювання вищої освіти в Україні : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / М. Н. Курко; Харк. нац. ун-т внутр. справ. - Х., 2010. - 40 c. - укp.

Розкрито сутність адміністративно-правового регулювання вищої освіти в Україні, що обумовило необхідність уточнення правового забезпечення розвитку вишої освіти. Визначено особливості нормативно-правового регулювання бюджетного фінансування й організаційно-правових форм ВНЗ. Розглянуто проблемні питання системи державних органів, органів місцевого самоврядування та громадського самоврядування в управлінні сферою освіти, характеристики організаційних засад науково-методичного забезпечення діяльності у галузі вищої освіти. Встановлено організаційні засади забезпечення фінансової діяльності в освітянській сфері та напрями розвитку конституційного права громадян на освіту. Розкрито сутність економіко-правового регулювання діяльності у сфері освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)132.1 + Ч484(4УКР) к1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА375766 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Курко М. Н. 
Адміністративно-правове регулювання вищої освіти в Україні : монографія / М. Н. Курко; Харк. нац. ун-т внутр. справ. - Х., 2010. - 376 c. - Бібліогр.: 329 назв. - укp.

Розглянуто питання становлення та розвитку вищої освіти в Україні, шляхи впровадження демократичних і гуманістичних ідеалів та цінностей, міжнародних норм і стандартів для наукового обгрунтування та формування процесів підвищення ефективності набуття якісної освіти. Висвітлено роль вищої освіти, яка стала не тільки фаховою, але й життєво важливою потребою громадян. В рамках євроінтеграційних прагнень України трансформація національної системи вищої освіти спрямовується на реалізацію подальших кроків з впровадження норм болонського процесу зі збереженням і розвитком традицій та найкращих доягнень вітчизняної вищої освіти.

Рассморены впопросы становления и развития высшего образования в Украине, пути внедрения демократических и гуманистических идеалов и ценностей, международных норм и стандартов для научного обоснования и формирования процессов повышения эффективности приобретения качественного образования. Освещена роль высшего образования, кототорое стало не только специальной, но и жизненно важной потребностью граждан. В рамках евроинтеграционных стремлений Украины трансформация национальной системы высшего образования направлена на реализацию дальнейших шагов по внедрению норм болонского процесса с сохранением и развитием традиций и наилучших достижений отечественного высшего образования.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР) к1 + Х819(4УКР)132.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА731411 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Огаренко Є. А. 
Адміністративно-правове регулювання діяльності вищих навчальних закладів в Україні : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Є. А. Огаренко; Класич. приват. ун-т. - Запоріжжя, 2010. - 20 c. - укp.

Визначено сутність адміністративної правосуб'єктності ВНЗ, поняття їх адміністративно-правового статусу. Розроблено Стратегію діяльності ВНЗ. Досліджено інститут адміністративного розсуду органу державної влади у сфері регулювання діяльності ВНЗ. Удосконалено законодавче врегулювання діяльності ВНЗ. Розвинуто понятійний апарат у сфері адміністративно-правового регулювання діяльності ВНЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)132.1 + Ч484(4УКР) к1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА375771 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Пшенична Л. В. 
Державне сприяння адаптації системи вищої освіти в Україні до вимог Болонського процесу : автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Л. В. Пшенична; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. - Х., 2009 - укp.

Визначено місце та роль вищої освіти у сучасному суспільстві. Проаналізовано особливості розвитку Болонського процесу в Україні, розкрито його основні положення та принципи, показано специфіку освіти як об'єкта державного управління. На підставі аналізу суспільно-історичних процесів зроблено висновок, що незважаючи на багатство природних ресурсів, будь-яка країна без відповідного розвитку суспільного інтелекту втрачає перспективу величі. До наукового обігу введено поняття "державне сприяння адаптації вищої освіти" як окремого соціального явища, що допомагає осмислити специфіку цілеспрямованого впливу держави на процес її пристосування до основних принципів і сучасних стандартів європейського освітнього простору. Досліджено особливості організації вищої освіти в Україні у контексті системності й інституціональної забезпеченості, проаналізовано нормативно-правову базу державного управління галуззю та її розвиток у контексті адаптації до умов Болонського процесу. Удосконалено змістові характеристики механізмів державного управління вищою освітою із засосуванням структурно-організаційного та структурно-функціонального підходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)132.1 + Ч484(4УКР) к

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368259 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Домбровська С. М. 
Державне управління вищою освітою в умовах трансформаційних перетворень : монографія / С. М. Домбровська. - Х. : Оберіг, 2010. - 176 c. - укp.

Комплексно проаналізовано теоретичні аспекти вирішення проблем державного управління інноваційними процесами в системі вищої школи шляхом впровадження демократичних процедур і професійного менеджменту. Розглянуто структуру та динаміку забезпеченості науково-педагогічними працівниками вищої кваліфікації ВНЗ України. Показано наявність неузгодженостей і невизначеності у процесах підготовки докторів наук поза докторантурою і старших наукових співробітників. Систематизовано й обгрунтовано визначення понять "якість" і "якість освітніх послуг". Проаналізовано зміст державних стандартів освіти та процедуру їх досягнення шляхом ліцензування освітніх послуг і акредитації ВНЗ. Узагальнено вітчизняний досвід організаційно-структурного забезпечення досягнення якості освіти як процесу та кінцевого продукту на різних рівнях і різними засобами.

Комплексно проанализированы теоретические аспекты решения проблем государственного управления инновационными процессами в системе высшей школы путем внедрения демократических процедур и профессионального менеджмента. Рассмотрены структура и динамика обеспеченности научно-педагогическими работниками высшей квалификации ВУЗ Украины. Показано наличие несогласованностей и неопределенности в процессах подготовки докторов наук вне докторантуры и старших научных сотрудников. Систематизировано и обосновано определение понятий "качество" и "качество образовательных услуг". Проанализированы содержание государственных стандартов образования и процедура их достижения путем лицензирования образовательных услуг и аккредитации ВУЗ. Обобщен отечественный опыт организационно-структурного обеспечения достижения качества образования как процесса и конечного продукта на разных уровнях и разными средствами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)132.1 + Ч484(4УКР) к

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА724667 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Шевченко В. М. 
Державне управління діяльністю вищих навчальних закладів: інноваційний розвиток організаційного, фінансового та інформаційного механізмів : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. М. Шевченко; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. - Івано-Франківськ, 2011. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано теоретико-методичні засади державного управління (ДУ) діяльністю ВНЗ, розроблено практичні рекомендації щодо інноваційного розвитку його організаційного, фінансового й інформаційного механізмів. Досліджено концептуальні підходи до здійснення ДУ діяльністю ВНЗ за сучасних умов інноваційного розвитку держави. Розглянуто сутність і зміст чинних механізмів ДУ їх діяльністю, розкрито особливості реалізації таких механізмів відповідно до принципів Болонської декларації. Проаналізовано стан правового забезпечення механізмів ДУ діяльністю ВНЗ на сучасному етапі інноваційного розвитку держави. Досліджено тенденції формування організаційного механізму ДУ діяльністю ВНЗ у контексті оптимізації їх внутрішньої організаційно-управлінської структури згідно з принципами автономії, відповідальності та диверсифікації. Визначено стан дієвості фінансового механізму ДУ діяльністю ВНЗ з урахуванням внутрішніх можливостей і змін у зовнішньому середовищі. Розроблено стратегію формування та розвитку інноваційного ДУ діяльністю ВНЗ на основі інформаційно-інноваційних технологій та удосконалення інформаційного забезпечення реалізації фінансового механізму державного управління діяльністю ВНЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)132.1 + Ч484(4УКР) к94 + У9(4УКР)49:Ч30/49

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА383207 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Сиченко В. В. 
Механізми державного регулювання системи вищої освіти в Україні : автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. В. Сиченко; Рада по вивченню продукт. сил України НАН України. - К., 2010. - 40 c. - укp.

Визначено необхідність державного втручання в управління системою освіти. Досліджено досвід державного регулювання системи освіти в країнах Цетральної та Східної Європи. Визначено соціально-економічну сутність освітніх послуг як об'єкта державного управління та досліджено їх вплив на реалізацію суспільних функцій освіти. Обгрунтовано основні показники загальних і специфічних властивостей освітніх послуг вищої школи. Проведено оцінювання системи освіти як форми інвестування держави у людський капітал. Визначено особливості управління в сфері вищої освіти (ВО). Проаналізовано розвиток ВО України в контексті модернізації структури університетської освіти на засадах утворення єдиного Європейського простору ВО. Досліджено механізми фінансування системи ВО в Україні та сучасний стан позабюджетного фінансування вузівської науки. Узагальнено світовий досвід фінансового регулювання ВО. Обгрунтовано фінансовий механізм інвестування освітньої та наукової сфери. Визначено механізми управління запровадженням європейської парадигми кредитно-трансферної системи у ВНЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)132.1 + Ч484(4УКР) к1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА375606 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


11.
Бесчастний В. М. 
Механізми державного управління розвитком вищих навчальних закладів системи МВС України: теорія, методологія та практика : монографія / В. М. Бесчастний; НАН України, Рада по вивч. продукт. сил України. - Донецьк : Юго-Восток, 2009. - 407 c. - укp.

Розкрито теоретичні засади розвитку державного управління (ДУ) системою вищої освіти, методологічні засади формування державної політики розвитку вищої освіти. Наведено порівняльну характеристику принципів освітньої політики зарубіжних країн і України. Проаналізовано особливості організації ВНЗ системи МВС за кордоном. Висвітлено напрями вдосконалення ДУ ВНЗ у системі МВС України. Визначено показники стану розвитку, характерні риси, критерії оцінки ефективності системи підготовки професійних кадрів даних закладів освіти.

Раскрыты теоретические основы развития государственного управления (ГУ) системой высшего образования, методологические основы формирования государственной политики развития высшего образования. Приведена сравнительная характеристика принципов образовательной политики зарубежных стран и Украины. Проанализированы особенности организации ВУЗ системы МВД за границей. Освещены направления усовершенствования ГУ ВУЗ в системе МВД Украины. Определены показатели состояния развития, характерные черты, критерии оценки эффективности системы подготовки профессиональных кадров данных заведений образования.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР) к + Х819(4УКР)112.01 р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА722281 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


12.
Баран М. П. 
Модернізація вищої освіти України: механізми інституційного регулювання : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / М. П. Баран; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. - Івано-Франківськ, 2011. - 20 c. - укp.

Висвітлено теоретичні й організаційно-правові засади модернізації вищої освіти України на початку XXI ст. Актуалізовано питання інституційного регулювання модернізації вищої освіти. Здійснено аналіз впливу чинників інституційного середовища на вищу освіту України та механізми інституційного регулювання модернізації вищої освіти. Охарактеризовано зміни механізмів інституційного регулювання вищої освіти у Польщі та Росії. Проведено науково-практичне обгрунтування виділення освіти як пріоритетної сфери інституційного регулювання. Опрацьовано результати опитування за методикою ЕТОМ-аналізу відповідно до яких запропоновано шляхи вдосконалення механізмів інституційного регулювання вищої освіти України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР) к + Х819(4УКР)132.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА384381 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


13.
Головій Л. В. 
Організаційно-правові засади надання освітніх послуг вищими навчальними закладами України : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Л. В. Головій; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - К., 2010. - 16 c. - укp.

Вивчено питання історичного процесу становлення та розвитку державних органів управління вищою освітою. Розкрито сутність та адміністративно-правову складову освітніх послуг. Уточнено класифікацію розглянутих послуг. Класифіковано специфічні ознаки освітніх послуг. Охарактеризовано адміністративно-правовий статус суб'єктів надання даних послуг. Розглянуто процедури ліцензування й акредитації в сфері вищої освіти як видів адміністративного провадження. Обгрунтовано та запропоновано деякі шляхи вдосконалення чинного законодавства з питань регулювання надання освітніх послуг ВНЗ України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)132.1 + Ч484(4УКР) к 94

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА371017 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


14.
Швець Д.  
Управління вищою освітою та напрямки реформування освітньої системи в Україні / Д. Швець // Соц. психологія. - 2011. - № 4. - С. 123-132. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто характеристики засадничих моделей державного та недержавного управління вищою освітою за умов розширення сфери впливу Болонської системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР) к + Х819(4УКР)132.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24479 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


15.
Яременко Л. 
Організаційно-економічний механізм управління вищою освітою / Л. Яременко // Рідна шк.. - 2008. - № 10. - С. 49-50. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Обгрунтовано актуальність розгляду проблеми ефективності організаційно-економічного механізму управління вищою освітою. Визначено його сутність, спільні та відмінні риси в країнах світу. Запропоновано виділити наступні типи організаційно-економічного механізму управління вищою освітою (ОЕМУ): ОЕМУ адміністративного типу, ОЕМУ постадміністративного та ОЕМУ ліберального типу. Розроблено схему організаційно-економічного механізму управління вищою освітою та структуру цієї моделі, в якій взаємоузгоджуються економічна, нормативна та організаційна складові. Рекомендовано конкретизувати зміст документів нормативно-правової бази в системі вищої освіти, зокрема розробити та закріпити на законодавчому рівні програму фінансово-економічного оновлення освіти в контексті європейського вибору, що припускало б збільшення фінансового ресурсу системи освіти за рахунок бюджету та залучення позабюджетних коштів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР) к1 + Х819(4УКР)132.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

16.
Калінічева Г. 
Імплементація європейської системи забезпечення якості вищої освіти в Україні: досвід і перспективи / Г. Калінічева // Наука і освіта. - 2009. - № 4. - С. 66-70. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проаналізовано процес імплементації європейської системи якості вищої освіти (ВО) в Україні, досліджено механізми, напрями та специфіку її впровадження в контексті модернізації національної системи ВО. Зазначено, що процес імплементації як фактичного виконання державами міжнародних правових норм, втілення зобов'язань, узятих державами у міжнародних договорах, у норми внутрішнього національного законодавства, у вузькому сенсі передбачає транспонування актів законодавства Європейського Союзу, а в широкому сенсі цей процес включає також тлумачення, практику застосування, забезпечення дотримання та виконання органами державної влади цих правових норм. Висвітлено історію формування на європейських теренах єдиної системи інституційної оцінки діяльності освітніх установ і стан імплементації цієї системи в Україні. Розкрито невикористані резерви національної освіти щодо імплементації системи забезпечення її якості.

Проанализирован процесс имплементации европейской системы качества высшего образования (ВО) в Украине, исследованы механизмы, направления и специфика ее введения в контексте модернизации национальной системы ВО. Отмечено, что процесс имплементации как фактического исполнения государствами международных правовых норм, воплощение обязательств, взятых государствами в международных договорах, в нормах внутреннего национального законодательства, в узком смысле предусматривает транспонирования актов законодательства Европейского Союза, а в широком смысле этот процесс включает также толкования, практику применения, обеспечения исполнения органами государственной власти этих правовых норм. Освещена история формирования на европейской территории единой системы институционной оценки деятельности образовательных учреждений и состояние имплементации этой системы в Украине. Раскрыты неиспользованные резервы национального образования в отношении имплементации системы обеспечения ее качества.

The article analyzes the process of implementing the European system of higher education quality (UI) in Ukraine, studied the mechanisms, directions and specific features of its introduction in the context of the modernization of the national system of BO. It is noted that the process of implementation as the actual performance of States with international legal standards, the embodiment of the commitments made by States in international treaties into domestic national law, in the narrow sense involves the transposition of legislative acts of the European Union, but in a broader sense, this process also includes the interpretation, the practice of , enforcement of state authorities of the law. The history of the formation of the European territory of a unified system of institutional evaluation of educational institutions and the state of implementation of this system in Ukraine. Discovered untapped reserves of National Education in order to implement a system to ensure its quality.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4) к1 + Ч484(4УКР) к1 + Х819(4УКР)132.1-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

17.
Огаренко Є. А. 
Адміністративно-правове регулювання відносин у сфері діяльності вищих навчальних закладів / Є. А. Огаренко // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2009. - Вип. 46. - С. 292-299. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)132.1 + Ч484(4УКР) к

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


18.
Дєгтяр А. О. 
Державне фінансування системи вищої освіти в Україні / А. О. Дєгтяр, Я. В. Календжян // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2010. - Вип. 4. - С. 152-155. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто державну стратегію фінансування системи вищої освіти в Україні, запропоновано напрями вдосконалення державного механізму фінансового забезпечення розвитку вищої освіти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)3:Ч3 + Х819(4УКР)132.1 + Ч484(4УКР) к

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

19.
Домбровська С. М. 
До питання про деякі теоретичні положення реформування державного управління системою вищої освіти України / С. М. Домбровська // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2011. - Вип. 1. - С. 31-34. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано теоретичні аспекти і положення впливу держави на реформування системи вищої освіти України, методи подолання бюрократизму у науці та управлінні нею. Запропоновано механізм упровадження наукових результатів в освітянські стандарти, що сприятиме вдосконаленню навчального процесу та подоланню труднощів, з якими зіткнулися українські вищі навчальні заклади.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)132.1 + Ч484(4УКР) к2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

20.
Домбровська С. М. 
Механізми державного управління вищою освітою як один із головних важелів якості навчання / С. М. Домбровська // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2011. - Вип. 2. - С. 97-100. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано перехід країни до ринкової економіки, що зумовлює необхідність реформування вищої освіти, яке повною мірою сприяло б формуванню самостійного мислення особистості, посиленню індивідуального підходу до розвитку творчих здібностей, докорінному поліпшенню професійної підготовки спеціалістів, здатних працювати за нових умов. Висвітлено результати досліджень процесів реформування вищої освіти в Україні, проаналізовано світові статистичні дані, нормативні документи, які регламентують формування освітянського простору, та результати збільшення показників вищих навчальних закладів держави, процеси вдосконалення навчального процесу та труднощі, з якими зіткнулися українські вищі навчальні заклади.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)132.1 + Ч484(4УКР) к2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського