Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (18)Юристам - Наукова електронна бібліотека (2)Юристам - Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Э372.24$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

1.
Будзилович І.  
Деякі особливості розвитку державності, права і функцій церкви у Київській Русі (аналітичний нарис) / І. Будзилович // Право України. - 1999. - № 1. - С. 126-132, 140. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)414 + Э372.24-341.4 + Т3(5)414-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Петрик В. М. 
Шляхи та механізми вдосконалення державно-церковних відносин в Україні (на прикладі новітніх релігійних об'єднань) : Автореф. дис... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. М. Петрик; Донец. держ. акад. упр. - Донецьк, 2004. - 23 c. - укp.

Узагальнено світовий досвід державно-церковних відносин щодо виявлення, запобігання та припинення протиправної діяльності представників неокультів, а також провадження протекціоністської політики щодо традиційних церков як носіїв національної культури. Досліджено державно-церковні відносини у нашій державі та визначено духовно-релігійну складову національної безпеки України. З'ясовано ступінь загрози від протиправних діянь представників неокультів, що становлять небезпеку для держави, суспільства та окремих громадян. Надано науково обгрунтовані пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України з метою оптимізації системи державно-церковних відносин у нашій країні з урахуванням світового досвіду. Розроблено організаційно-методичні рекомендації щодо професійної діяльності державних службовців у процесі взаємодії з представниками новітніх релігійних організацій. Проаналізовано характерні ознаки неокультів та розроблено нову класифікацію цих об'єднань. Феномен культів досліджено з використанням напрацювань різних галузей знань: державного управління, релігіє- та правознавства, політології та психології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)136 + Э372.24-115

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330423 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Таранець С.В. 
Правове становище старообрядців у Росії наприкінці XVII - на початку XX ст. / С.В. Таранець // Укр. іст. журн. - 2012. - № 3. - С. 78-88. - укp.

Розглянуто основні етапи правового становища старообрядців у Росії. Встановлено, що наприкінці XVII ст. відкрита пропаганда старої віри в державі перебувала під забороною, певна лібералізація наступила за часів Катерини II, проте з приходом до влади Миколи І лояльне ставлення до старообрядців закінчилося. Репресивну політику уряду стосовно послідовників старої віри було дещо призупинено за Олександра II й лише в 1905 р. старовіри одержали віросповідні свободи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.241 + Х2(4РОС)4/5-512:Э

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


4.
Цебенко С. Б. 
Соціально-економічні права людини в інтерпретації сучасного православ'я (на матеріалах соціальної доктрини Російської Православної Церкви) / С. Б. Цебенко // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2008. - Вип. 39. - С. 677-682. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.24-112 + Х803.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


5.
Levchuk I. 
Problems of spiritual and religious re-education of prisoners in the prisons of the Russian Empire in the nineteenth century = Проблеми духовно-релігійного перевиховання в'язнів у тюрмах Російської імперії в ХIХ столітті / I. Levchuk // Іст.-прав. часоп.. - 2016. - № 1. - С. 256-258. - Бібліогр.: 9 назв. - англ.

Досліджено досвід духовно-релігійного перевиховання ув'язнених у в'язницях Російської імперії у XIX столітті. Проаналізовано діяльність священнослужителів в контексті духовно-релігійного перевиховання осіб, які вчинили протиправні діяння. Священик обов'язково був включений до персоналу в'язниці. Його обов'язки, що стосувалися богослужіння у церкві, і релігійно-моральний вплив на ув'язнених, були передбачені у статуті в'язниці. Священик був відповідальним за турботу про моральність ув'язнених. Він виконував багато функцій: судив у тюремній церкві, виконував усі церковні обряди (поховання, хрестини і т.д.); вів бесіди з ув'язненими на релігійні і моральні теми, викладав Закон Божий неповнолітнім ув'язненим.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4РОС)47-628.414:Э + Х2(4РОС)51-628.414:Э + Э372.24-115.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

6.
Шмарьова Т. О. 
Правовий режим власності Православної церкви синодального періоду : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Т. О. Шмарьова; "Києво-Могилянська академія", національний університет. - Київ, 2019. - 22 c. - укp.

Представлено на основі досягнень вітчизняної і зарубіжної науки історії права та держави, аналізу російського імперського законодавства, практики Цивільного касаційного департаменту Урядуючого Сенату, а також архівних і інших письмових джерел досліджено правовий режим власності Православної церкви синодального періоду. Розкрито поняття церковної власності та її видів, правове регулювання порядку та підстав придбання власності, реалізації правомочностей власників та обсяг майнових прав інституцій Православної церкви синодального періоду, захисту права церковної власності, а також роль і функції вищих та єпархіальних органів управління і контролю в сфері регулювання церковної власності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.24-34/36-021.2 + Х2(4РОС)46/5-623

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА441363 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського