Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (18)Юристам - Наукова електронна бібліотека (2)Юристам - Автореферати дисертацій (2)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Ю6*1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

1.
Гарасимів Т. З. 
Девіантна поведінка особистості: філософсько-правовий вимір : монографія / Т. З. Гарасимів; Львів. держ. ун-т внутр. справ. - Л., 2009. - 524 c. - Бібліогр.: 300 назв. - укp.

Висвітлено етапи становлення особистості у філософсько-правовому аспекті в контексті її рефлексії у традиційному суспільстві та основні підходи у вченні про природу людини в сучасній цивілізаційній парадигмі. Визначено об'єктивні та суб'єктивні фактори формування особистості в сучасному українському суспільстві. Розглянуто девіацію як форму розвитку складноорганізованих систем суспільства та його соціального відхилення. Проаналізовано філософію девіантної правосвідомості як формозмістового феномену перехідного буття права.

Освещены этапы становления личности в философско-правовом аспекте в контексте её рефлексии в традиционном обществе и основные подходы в учении о природе человека в современной цивилизационной парадигме. Определены объективные и субъективные факторы формирования личности в современном украинском обществе. Рассмотрена девиация как форма развития сложноорганизованных систем общества и его социального отклонения. Проанализирована философия девиантного правосознания как формосодержательного феномена переходного бытия права.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.9 + Х883.9(4УКР)3 + Ю6*134 + Ю936.2-81

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА719072 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Триняк В. Ю. 
Інформаційна безпека як соціокультурний феномен (соціально-філософський аналіз) : автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.03 / В. Ю. Триняк; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. - Д., 2009. - 19 c. - укp.

В історичному й онтологічному аспектах проведено соціально-філософський аналіз інформаційної безпеки як соціокультурного феномена, що є складною багаторівневою функціональної системи та невід'ємною складовою системи забезпечення національної безпеки в цілому. Розкрито сутність і зміст інформаційної безпеки у системі зв'язків і відношень за сучасних умов. Наведено результати дослідження інформаційної безпеки України як складної, динамічної, цілісної системи, компонентами якої є підсистеми безпеки особи, держави та суспільства. Проаналізовано зовнішні та внутрішні загрози безпеці України в інформаційній сфері. З'ясовано, що інформаційні технології змінюють саму людину, її мислення, можливості, спосіб і ритм життя, систему цінностей. Доведено, що інформаційна сфера стала осередком економічних, соціальних, політичних конфліктів у суспільстві. Виявлено, що держава в цілому зазнала певних якісних трансформацій, зроблено висновок, що її роль і значення на міжнародній арені у сучасний період суттєво залежать від розвитку інфосфери. Проаналізовано етичні проблеми розвитку інформаційно-комп'ютерних технологій, а також глобальні проблем інформаційно-комп'ютерної етики. Обгрунтовано основні підходи щодо оцінювання сучасного рівня інформаційної безпеки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:Ж + Х849(4УКР)04 + Ч62 в05

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367034 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Дзьобань О. П. 
Інформаційне насильство та безпека: світоглядно-правові аспекти : монографія / О. П. Дзьобань, В. Г. Пилипчук; Нац. акад. прав. наук України, Н.-д. центр прав. інформатики, Ін-т дослідж. пробл. держ. безпеки. - Х. : Майдан, 2011. - 244 c. - Бібліогр.: с. 225-242. - укp.

На підставі системного поєднання різних методологічних підходів досліджено феномени агресивності, насильства взагалі й інформаційного насильства зокрема. Проаналізовано філософські, соціокультурні та правові проблеми забезпечення інформаційної безпеки за сучасних умов глобалізації, розбудови інформаційного суспільства й інтеграції України у світовий інформаційний простір. Визначено основне завдання держави і права - сформувати ефективні законодавчі механізми та передумови своєчасного виявлення, запобігання, припинення чи локалізації реальних і потенційно можливих фактів (процесів) зовнішнього чи внутрішнього інформаційного насилля та негативних інформаційних впливів на свідомість людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.01 + Х849(4УКР)04 + Ю6*18:Ж + Ф4(4УКР),30 + Ф4(0),304.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА747626 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Гарасимів Т. З. 
Природні та соціальні детермінанти формування девіантної поведінки людини: філософсько-правовий вимір : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.12 / Т. З. Гарасимів; Львів. держ. ун-т внутр. справ. - Л., 2010. - 36 c. - укp.

Розкрито основні теоретико-методологічні підходи до дослідження філософсько-правових проблем девіантної поведінки людини. Проаналізовано аспекти становлення людини як особистості у філософсько-правовому вимірі, зокрема, досліджено людину як діалектичне поєднання соціального й індивідуального, як об'єкт рефлексії філософської наукової думки. Розглянуто існуючі соціально-філософські та правові погляди щодо поведінки людини як діяльності. Обгрунтовано становлення людини як фундаментальної проблеми буття індивіда в традиційних суспільствах. Висвітлено тезу про існування девіантної правосвідомості, як формозмістовного феномена перехідного буття права та досліджено мотивацію агресивної поведінки суб'єкта через аналіз причин злочинної поведінки людини в європейській правовій думці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.9 + Х883.9(4УКР)3 + Ю6*134 + Ю936.2-81

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА373926 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


5.
Степаненко С.  
Історична еволюція поняття "власність" / С. Степаненко // Економіка України. - 2011. - № 9. - С. 76-92. - укp.

Досліджено проблему еволюції категорії "власність" у світовій економічній та філософській думці. На основі наукового аналізу поглядів представників різноманітних економічних шкіл та філософських течій у їх історичному розвитку розглянуто методологічне підгрунтя сучасних підходів до інтерпретації власності: політико-економічного, економіко-правового та етико-економічного.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.3 + У50-141 + Х831.1 + Ю6*18:У

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Стефанчук Р. О. 
Про розмежування понять "особа", "особистість" та "особистий" у філософії та праві / Р. О. Стефанчук // Пробл. філософії права. - 2006/2007. - Т. 4/5. - С. 184-192. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Розглянуто проблему розмежування понять "особи", "особистості" і "особистого" у філософії і праві. Зокрема на підставі філософських і правових поглядів зроблено ряд висновків, відносно генезису вказаних понять, визначено їх співвідношення шляхом виділення споріднених і розрізняльних ознак. Увагу приділено визначенню ролі і місця особи в праві, визначено поняття прав особи, а також поняття "особистого" і можливі способи його термінозастосування в цивільному праві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.9 в4 + Х83 в4 + Ю6*134 в

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72665 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Філософські та суспільно-правові проблеми становлення і розвитку інформаційного суспільства : матеріали круглого столу, 2013 р., Київ / упоряд.: Б. І. Андрусишин, І. А. Майстренко, В. Г. Пилипчук, В. М. Фурашев; Нац. акад. прав. наук України, НДІ інформатики і права, Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - Ужгород : ІВА, 2013. - 193 c. - укp.

Викладено концептуальні аспекти становлення та розвитку інформаційного суспільства. Розкрито проблеми інтеграції національних ініціатив щодо розвитку інформаційного суспільства та е-урядування. Розглянуто філософські проблеми правового забезпечення становлення та розвитку інформаційного суспільства. Проаналізовано проблеми протидії новітньої злочинності в інформаційному суспільстві. Визначено роль ВНЗ у розбудові інформаційного суспільства в Україні. Висвітлено правові аспекти формування та реалізації державної політики у сфері телебачення та радіомовлення. Обгрунтовано роль інформаційного чинника у проведенні адміністративно-територіальної реформи в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*18:Ж.я43 + Х849(4УКР) я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА769479 Пошук видання у каталогах НБУВ 

8.
Большакова О. В. 
Суб'єктивне та об'єктивне у правовій свідомості: соціально-філософське осмислення : автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / О. В. Большакова; ДЗ "Південноукр. нац. пед. ун-т ім. К.Д. Ушинського". - О., 2013. - 18 c. - укp.

Досліджено науково-теоретичні питання суб'єктивного та об'єктивного у правовій свідомості як форми суспільної свідомості, взаємозв'язок суб'єктивно-об'єктивного у правовій свідомості як гносеологічне співвідношення, та суб'єктно-об'єктного у правовій свідомості як онтологічне співвідношення, адже людина одночасно є й об'єктом правового регулювання, і активним, зацікавленим суб'єктом правових відносин. Здійснено соціально-філософський аналіз правосвідомості як форми суспільної свідомості у контексті соціально-філософського осмислення, її взаємозв'язок з іншими формами суспільної свідомості, методологічні можливості правової свідомості у соціально-філософському пізнанні. Зроблено висновки про те, що суб'єктивно-об'єктивне у правовій свідомості - історичний і логічний процес удосконалення, розвитку правосвідомості, праворозуміння. Визначено, що суб'єктивно-об'єктивне у правовій свідомості як формі суспільної свідомості - це, по-перше, розуміння людиною права і, по-друге, саме право.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*622 + Ю6*18:С5*4 + Х002.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА399657 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Фатхутдінова О. В. 
Правова освіта як чинник формування організаційної свідомості особистості: теоретико-методологічний контекст : автореф. дис. ... д-ра філософ. наук : 09.00.10 / О. В. Фатхутдінова; Нац. пед. ун-т ім. М. П. Драгоманова. - К., 2012. - 36 с. - укp.

Проаналізовано механізм формування організаційної свідомості особистості засобами правової освіти у розрізі її загальноосвітньої та фахової підготовки. Побудовано авторську концепцію на діалектичній взаємодії семантичного поля правової освіти та смислової сфери особистості. Подано систему взаємозв'язків, взаємодій і взаємозалежностей правової освіти та організаційної свідомості особистості, визначено типові суперечності та методи їх зняття у ході навчально-виховної практики на усіх організаційних рівнях національної системи освіти. Доведено, що правова держава є продуктом домінування правової свідомості над організаційною активністю суб'єктів організаційної взаємодії. Подано суперечності в організації правової освіти в усіх ланках національної системи освіти та запропоновано шляхи зниження їх гостроти на шляху до гармонізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8 р(4УКР):Ю9 + Ю6*18:Ч30 + Ч311.352.26

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА394211 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


10.
Сучасне суспільство: філософсько-правове дослідження актуальних проблем : монографія / О. Г. Данильян, О. П. Дзьобань, С. Б. Жданенко, Ю. Ю. Калиновський, Е. А. Кальницький; ред.: О. Г. Данильян; Нац. юрид. ун-т ім. Ярослава Мудрого, Нац. акад. прав. наук України, Наук.-дослід. ін-т держ. буд-ва та місц. самоврядування. - 2-ге вид., перероб. та допов. - Харків : Право, 2017. - 413, [1] c. - Бібліогр.: с. 374-[414] - укp.

Досліджено актуальні проблеми інформаційного етапу розвитку суспільства. Визначено особливості буття людини в сучасному інформаційному просторі. З'ясовано взаємозв'язок правового суспільства, держави та людини в Україні. Увагу приділено проблемам розуміння та здійснення права за сучасних соціокультурних умов. Акцентовано на розгляді проблем сучасного суспільства у філософському, філософсько-правовому та правовиховному аспектах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*1 я43 + Х819(4УКР)112 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА824196 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського