Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (12)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Д890$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

1.
Крисаченко В. С. 
Україна: природа і люди / В. С. Крисаченко, О. І. Мостяєв; Ін-т філос. ім. Г.С.Сковороди НАН України. - К., 2000. - 494 c. - укp.

Проаналізовано формотворче значення природи для українського суспільства, питання формування образу України в інших народів. Розкрито природні умови зародження та розвитку українського етносу, показано географічну специфіку народонаселення України. Визначено напрямки взаємовпливу довкілля та української культури. Окрему увагу приділено екологічним і правовим аспектам взаємодії людини та довкілля на теренах України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР) + Т3(4УКР)0,02 + С5*63*333.611 + Х859(4УКР) + Д890(45УКР)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА602018 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Сминтина В. А. 
Острів Зміїний. Інформаційні джерела : монографія / В. А. Сминтина, М. О. Подрезова, І. С. Канзафарова, О. А. Бачинська, О. В. Полевщикова; ред.: , Г. П. Бахчиванжи, М. О. Подрезова; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О. : Астропринт, 2008. - 390 c. - (Острів Зміїний. Наук. проект. Монографії). - укp. - рус.

Наведено відомості про літературу, присвячену острову Зміїний від стародруків XVI ст. до сучасних видань, а саме: твори античних авторів, свідчення мандрівників, картографічні матеріали та довідкові видання. Розкрито питання з археології, історії, географії та біології. Висвітлено особливості виконання комплексної програми розвитку інфраструктури острова, господарської діяльності на ньому й на континентальному шельфі. Увагу приділено проблемам обстеження екосистеми острова Зміїний та прилеглої акваторії. Проведено огляд джерел права, наукових юридичних публікацій, які стосуються острова. Особливу увагу акцентовано на проблему визначення правового статусу острова та делімітацію континентального шельфу між Україною та Румунією. Наведено бібліографічний покажчик, що містить літературу про результати науково-дослідних робіт у північно-західній частині Чорного моря, зокрема, геологічних, стратиграфічних, мінерало-петрографічних, геофізичних і гідрографічних.

Представлены сведения о литературе, посвященной острову Змеиный от старопечатных книг XVI в. до современных изданий, а именно: сочинения античных авторов, свидетельства путешественников, картографические материалы и справочные издания. Раскыты вопросы археологии, истории, географии и биологии. Освещены особенности выполнения комплексной программы развития инфраструктуры острова, хозяйственной деятельности на нем и на континентальном шельфе. Внимание уделено проблемам обследования экосистемы острова Змеиный и прилегающей акватории. Дан обзор источников права, научных юридических публикаций, которые касаются острова. Особое внимание уделено проблеме определения правового статуса острова и делимитации континентального шельфа между Украиной и Румынией. Представлен библиографический указатель, включающий литературу о результатах научно-исследовательских работ в северо-западной части Черного моря, в особенности, геологических, стратиграфических, минерало-петрографических, геофизических и гидрографических.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д890(45УКР7-4ОДЕ99ЗМІ)0,021 + Х912.3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС49424 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Кузько О. В. 
Національні інтереси України в Антарктиці: кількісні характеристики / О. В. Кузько, В. В. Савченко, А. П. Федчук // Укр. антаркт. журн.. - 2013. - № 12. - С. 350-357. - Бібліогр.: 356 назв. - укp.

На сьогоднішній день поняття національних інтересів в Антарктиці не визначено в жодному директивному законодавчому акті. Виходячи з цього, дослідження грунтується на припущенні, що національні інтереси Сторін Договору про Антарктику (в т.ч. й України) полягають у забезпеченні універсальних цінностей, які асоціюються міжнародною спільнотою з Антарктикою і систематизовані ініціативною групою СКАР з соціальних наук у 6 категорій: природоохоронні, суспільні, економічні, наукові, естетичні та політичні цінності (з відповідними підкатегоріями). Хоча зазначені цінності мають якісну природу, їх ранжування та інтерпретація одержаних результатів можливі шляхом залучення математичного апарату. Визначено кількісні характеристики цінностей Антарктики за допомогою методу експертних оцінок, якого успішно впроваджено у суспільно-політичні дослідження проф. Томасом Сааті у другій пол. XX ст. Дослідження здійснювалось у 3 етапи: підготовка матриці з переліком досліджуваних цінностей (національних інтересів); заповнення елементів матриці експертними оцінками шляхом послідовного попарного порівняння важливості кожної цінності відповідно до рангу від 0 до 9; обчислення задачі власних значень складеної матриці, які після процедури нормалізації надають кількісні характеристики важливості кожної цінності. У процесі оцінювання національних інтересів використовувались такі нормативно-правові документи: Державна цільова науково-технічна програма проведення досліджень в Антарктиці на 2011 - 2020 рр.; укази Президента; акти Кабінету Міністрів України; а також робочі та інформаційні документи України, надані для розгляду на щорічних Консультативних Нарадах з Договору про Антарктику, починаючи з 2000 року. Одержано такі результати експертної оцінки національних інтересів за порядком їх важливості: наукові - 47,2 %; політичні - 18,1 %; економічні - 15,2 %; природоохоронні - 10,5 %; суспільні - 6,4 %; естетичні - 2,6 %. Запропонований метод можна застосувати для аналізу національних інтересів інших держав і Сторін Договору про Антарктику. Одержані результати слугують аналітичним підгрунттям для прийняття органами виконавчої влади політичних рішень щодо діяльності України в Антарктиці на найближчу і віддалену перспективу, а також для обгрунтування політичної позиції нашої держави у відповідних міжнародних органах Договору про Антарктику.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д890(007)0 с1/8 + Х8(4УКР)-321.10:Д890(007)0 + Х914.9(4УКР):Д890(007)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського