Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (11)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х917.113$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

1.
Альтернативні підходи до розв'язання конфліктів: теорія і практика застосування : посіб. / уклад.: Н. М. Гайдук. - Л. : ПАІС, 2007. - 296 c. - укp.

Висвітлено питання теорії та практики застосування підходів альтернативного вирішення спорів (АВС). Розглянуто функції, рівень, структуру та типологію конфліктів, форми їх подолання та стилі управління ними. Розкрито можливості практичного використання підходів АВС у сфері відновного правосуддя. Особливу увагу приділено посередництву (медіації) як найпоширенішому у світовій практиці підходу АВС, описано моделі його застосування та законодавче забезпечення в Україні.

Освещены вопросы теории и практики применения подходов альтернативного решения споров (АРС). Рассмотрены функции, уровень, структура и типология конфликтов, формы их преодоления и стили управления ими. Раскрыты возможности практического использования подходов АРС в сфере восстановительного правосудия. Особое внимание уделено посредничеству (медиации) как наиболее распространенному в мировой практике подхода АРС, описаны модели его применения и законодательное обеспечение в Украине.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.7 + Х892.11 + Х892.15 + Х917.113

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА688533 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Паладій М. В. 
Ви не хочете вирішувати конфлікт у суді? Тоді зверніться до медіатора / М. В. Паладій, Т. М. Шевелева // Наука та інновації. - 2007. - 3, № 6. - С. 60-70. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.174 + Х893.7 + Х917.113

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25189 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Спектор О. М. 
Альтернативні способи вирішення цивільно-правових спорів: світовий досвід та перспективи застосування у правовій системі України : [монографія] / О. М. Спектор; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К. : Фенікс, 2013. - 159 c. - (Б-ка кафедри міжнар. права). - Бібліогр.: с. 146-159 - укp.

Увагу приділено аналізу актуальної та перспективної теми альтернативних способів вирішення цивільно-правових спорів, теоретичним і практичним питанням розвитку даної проблематики в Україні. Досліджено методологію, теоретико-історичні засади, доктринальні погляди, поняття та принципи альтернативних способів вирішення цивільно-правових спорів. Висвітлено основні тенденції розвитку цього процесу в Україні, а також зроблено порівняльно-правовий аналіз з практикою інших країн. Наведено класифікацію та види, місце й особливості застосування альтернативних способів вирішення цивільно-правових спорів у правовій системі України та за кордоном.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)15:Х91 + Х917.113

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА766433 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Можайкіна О. 
Медіація в політичних конфліктах / О. Можайкіна, О. Кононець // Зовн. торгівля: економіка, фінанси, право. - 2021. - № 1. - С. 63-70. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Досліджено політичний конфлікт і його особливості. Розкрито поняття медіації як альтернативного способу врегулювання конфліктів. Визначено поняття політичної медіації та проаналізовано особливості її застосування у політичних конфліктах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)182 + Х917.113

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

5.
Карпова О. М. 
Теоретико-правовий аналіз застосування медіації у трудових спорах / О. М. Карпова, В. В. Поліщук // Держава та регіони. Сер. Право. - 2021. - № 2. - С. 34-39. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Обговорено питання теоретико-правового аналізу застосування медіації в трудових спорах. Авторами було зроблено порівняльний аналіз застосування переговорів та судового розгляду для врегулювання трудових спорів. Висловлено думку, що досить часто у трудових спорах емоційна напруга між сторонами є високою, що не надає змоги сторонам погоджуватися на переговори або брати участь у них напряму, без представників. Працівники не наважуються на переговори, оскільки розуміють, що за кожним роботодавцем стоїть значна кількість працівників, які на переговорах будуть відстоювати інтереси такого роботодавця. У дослідженні підкреслено, що суди ж працюють виключно з позиціями сторін і також не задовольняють інтереси працівника та роботодавця, а затяжний процес розгляду справи у суді не приносить користі кожній із сторін. Однак компанії досить часто використовують судовий спосіб врегулювання спорів, оскільки керівництво і менеджмент не розуміють належним чином наслідків таких судових спорів та репутаційних ризиків. Керівництво компанії пізно може зрозуміти свої фінансові та емоційні витрати на врегулювання трудового спору. Водночас баланс інтересів під час трудового спору може бути дотриманий під час медіації як одного із способів позасудового врегулювання спорів. Медіатор допомагає відновлювати конструктивну комунікацію. Авторами проаналізовано досвід США, Канади, Туреччини та Австрії щодо розвитку моделей медіації у трудових спорах і зроблено висновок, що медіація в трудових спорах буде ефективно працювати, якщо у суспільстві буде проведено обговорення усіх можливих моделей медіації, а також підготовлено відповідні аналітичні дослідження, де буде показано слабкі та сильні сторони кожної із моделей медіації. Також у дослідженні проаналізовано стилі, які найчастіше застосовують медіатори в трудових спорах. Для медіації у трудових спорах медіатори використовують медіацію переговорів, фасилітативний, оціночний та терапевтичний стилі. Водночас автори наголошують на тому, що медіатор не позбавлений можливості працювати і з іншими стилями медіації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х917.113

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

6.
Шевчук Л. В. 
Медіація, як альтернатива прийняття безконфліктних рішень. Закон України про медіацію / Л. В. Шевчук // Наук.-інформ. вісн. Івано-Франків. ун-ту права ім. Короля Данила Галицького. Сер. Право. - 2022. - № 13. - С. 184-188. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Висвітлено принципові переваги такого методу альтернативного врегулювання спорів, конфліктних ситуацій, як медіація, здійснено свого роду певний аналіз світогляду науковців, та бачення фахівцями розвитку та можливості практичного застосування його у правовій площині сьогодення нашої держави, ймовірність змістовного перегляду пересічного українця на вже встановлені та застосовані ним же правила рішень форс-мажорних обставин з більш болючих до лояльно згладжувальних відносин. Методика. Проведено аналіз та узагальнення науково-теоретичного матеріалу. В процесі дослідження дотримувалось наступних методів наукового пізнання: системно-структурний, порівняльний. Результати. В процесі зробленого дослідження, розглянуто істотні відмінності і в свою чергу практичні переваги альтернативних методів врегулювання спорів, на відміну від судового системного розгляду, що дійсно проглядається у мобільності процесу, мінімізації затрат, як часу так фінансових, та збереженні подальших відносин між сторонами, що звичайно є немаловажним фактором сприятливої атмосфери ведення господарства в цілому. Наукова новизна. В світі західного суспільства вже давно пропагуються так звані альтернативні методи врегулювання спорів, або іншими словами досудового врегулювання. Не можливо сказати, що вони є для нашої держави дійсно невідомими. Скоріше можна відмітити, не наскільки практично застосовані, так, як наше суспільство, ще певною мірою є заангажоване на суто судовому процесі, із стійкою категоричністю, небажанням хоча б одного з учасників конфлікту (як правило, боржника у зобов'язанні) виконати свої обов'язки. Результати дослідження, висновки, можуть бути застосовані чи взяті до уваги в правозастосовній практиці у сфері як судового, так і досудового розгляду.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х917.113

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73788 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

7.
Дубовик О. І. 
Історико-порівняльний аналіз європейських моделей відновного правосуддя : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. І. Дубовик; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ, 2018. - 19 c. - укp.

Присвячено історико-порівняльному дослідженню європейських моделей відновного правосуддя. Визначено передумови становлення інституту відновного правосуддя в європейських країнах, актуалізовано проблему нормативно-правового забезпечення, проаналізовано досвід формування альтернативного механізму вирішення кримінальних спорів, зокрема оцінено діяльність служб медіації. Розглянуто передумови впровадження відновного правосуддя в Україні в рамках євроінтеграційних процесів та шляхи його імплементації, систематизовано результати вітчизняного досвіду реалізації його елементів в кримінальному процесі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)182 + Х917.113

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435150 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Медіація як спосіб вирішення приватно- та публічно-правових спорів : матеріали Міжнар. наук.-практ. конф. (30 листоп. 2021 р., Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ) / ред.: А. Є. Фоменко, Л. Р. Наливайко, І. А. Грицай, М. В. Несправа, В. М. Савіщенко, С. В. Бабанін, Є. В. Мінакова, О. С. Чепік-Трегубенко; Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, Третій апеляційний адміністративний суд, Дніпропетровський окружний адміністративний суд, Національна академія правових наук України, Науково-дослідний інститут державного будівництва та місцевого самоврядування, Regional Justice Reform Councils, Громадська організація "Національна асоціація медіаторів України", Professional Association of Mediators in Bulgaria, Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, Всеукраїнська громадська організація "Асоціація українських правників", Навчально-наукова лабораторія дослідження проблем правового статусу внутрішньо переміщених осіб та забезпечення гендерної рівності, Громадська організація "Ла-Страда-Україна", Юридична клініка "Істина". - Дніпро : Дніпропетр. держ. ун-т внутр. справ, 2022. - 351 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp.

Висвітлено вітчизняний та зарубіжний досвід підготовки медіаторів. Звернено увагу на необхідність впровадження медіації в адміністративному судочинстві. Викладено основні положення Закону України "Про медіацію" як правове підгрунтя для її розвитку. Розглянуто практику застосування альтернативних способів врегулювання спорів у цивільному судочинстві. Визначено роль медіації в психологічному консультуванні, а також діяльності органів ювенальної превенції у профілактиці правопорушень серед дітей. Висвітлено основні проблеми впровадження та застосування медіації в Україні в межах вирішення цивільно-правових спорів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х917.113 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС69294 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Кордунян І. В. 
Шлях до медіації : підручник / І. В. Кордунян, М. І. Логвиненко. - Суми : Мрія, 2022. - 335 c. - Бібліогр.: с. 295-321 - укp.

Розглянуто мадіацію як альтернативний суду спосіб вирішення спорів. Посередництво розглянуто як комплексне явище, інститут, метод, процедура та юридичний процес. Особлива увага приділена досвіду використання медіації в зарубіжних країнах, позитивні аспекти якого пропонуються застосувати в Україні. Медіація, як правовий механізм та технологія альтернативного врегулювання, поступово набуває характеру компромісного вирішення конфліктів. Посередник-медіатор працює не з протилежними позиціями сторін, а з їх інтересами у прагненні досягти порозуміння. Сьогодні законопроектна робота з інституалізації медіації в Україні перебуває на стадії реалізації, та, поряд із іншими положеннями, передбачає визначення сфери використання медіації на загальнонаціональному рівні. Конструктивне вирішення конфлікту у сучасному цивілізованому суспільстві стає можливим завдяки техніці посередництва. Застосування медіаційної процедури набуває поширення у процесі вирішення спорів у різних галузях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х917.113 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА861368 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Гаврилюк Р. О. 
Медіація як цінність : монографія / Р. О. Гаврилюк, П. С. Пацурківський; Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. - Чернівці : ЧНУ : Рута, 2023. - 465 c. - Бібліогр. в підрядк. прим. - укp.

Пропоноване видання є одним з перших в Укре ні спеціальним комплексним дослідженням медіації як цінності з пізнавальних позицій антропосоціокультурного підходу, /'.налічуються антропосоціокультурні передумови медіації, її правова природа, гумглістичність і герменевтичнісгь, системні властивості медіації та її принципи (діяльнісна парадигма), посередництво у медіації. Монографія містить порівняння медіації та державного судочинства як конкурентних взаємодоповнюючих систем врегулювання конфліктів (спорів) у суспільстві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х917.113 + Х892.19(4УКР)182

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867558 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського