Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (35)Юристам - Наукова електронна бібліотека (2)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Ц0$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Мандрагеля В.  
Війни (збройні конфлікти) ХХІ ст.: зміна базових парадигм / В. Мандрагеля // Людина і політика. - 2002. - № 5. - С. 84-91. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто нові тенденції у поглядах на війни (збройні конфлікти), зокрема, концепцію операцій невоєнного типу, нові можливі причини майбутніх воєн (збройних конфліктів). Сучасні конфлікти із сфери політико-ідеологічної трансформуються у сферу економічних змагань, посилюється боротьба за енергоносії, доступ до води, контроль над лісами та запасами мінералів. З огляду на тенденції, що спостерігаються останнім часом, саме доступ до природних ресурсів та збереження довкілля у ХХІ ст. можуть зайняти пріоритетне місце серед головних причин воєн (збройних конфліктів) та рушійних сил їх інтенсифікації.


Ключ. слова: операція невоєнного типу, збройний конфлікт, протистояння
Індекс рубрикатора НБУВ: Ц1,8(4/8)4 + Ц012 + Х919

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Базов В. П. 
Воєнні аспекти міжнародного права : Навч. посіб. для слухачів Нац. акад. оборони України та вищ. військ. навч. закл., де здійснюються підготов. фахівців опер.-такт. рівня / В. П. Базов, В. Г. Безбах, В. П. Замічковський, М. І. Карпенко, М. Г. Кром. - 2-е вид., доопрац. - К. : Азимут-Україна, 2004. - 240 c. - Бібліогр.: с. 223-224. - укp.

Розглянуто суть поняття та основні принципи міжнародного права. Висвітлено особливості правового забезпечення та супроводження дій командувача (штабу) з питань підготовки та ведення операцій (бойових дій) з урахуванням вимог міжнародного гуманітарного права. Викладено правила застосування сили під час проведення миротворчих операцій.

Рассмотрены сущность понятия и основные принципы международного права. Освещены особенности правового обеспечения и сопровождения действий командующего (штаба) в процессе подготовки и ведения операций (боевых действий) с учетом требований международного гуманитарного права. Изложены правила применения силы при проведении миротворческих операций.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х919 я73 + Ц015 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА654907 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Демчишин М. В. 
Оптимізація розподілу ресурсів при проведенні розвідки в інформаційному протистоянні / М. В. Демчишин, Є. Г. Левченко // Систем. дослідж. та інформ. технології. - 2012. - № 4. - С. 56-63. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Конкурентна боротьба в інформаційній сфері характеризується тим, що кожна зі сторін прагне захистити свою інформацію і здобути інформацію про суперника. В умовах невизначеності, коли дії суперника невідомі й не можуть бути передбачені точно, важливу роль відіграє розвідка, котра може дати відомості про важливість інформації, її розподіл між об'єктами, вразливості та ступені захищеності цих об'єктів. На основі створеної математичної моделі розроблено методику визначення доцільності проведення розвідки залежно від вразливості об'єктів і кількості ресурсів. Встановлено принципи розподілу ресурсів, які забезпечують максимальну ефективність розвідки. Наведено приклади розрахунків у системі із двох об'єктів із різними вразливостями. Розраховано інтервали значень ресурсів, в яких розвідка доцільна, за різних форм функцій вразливості. Наведено рекомендації щодо оптимального розподілу ресурсів на розвідку і на здобуття інформації залежно від вразливості об'єктів та загальної кількості ресурсів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40 + Ц015 + Х849(4УКР)041

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж24036 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


4.
Семененко О. М. 
Метод оцінювання рівня воєнно-економічного потенціалу держави (2013 - 2016 рр.) / О. М. Семененко, Р. В. Бойко, В. П. Дідіченко, Ю. Б. Добровольський, О. А. Гесь // Наука і техніка Повітр. сил Збройн. сил України. - 2016. - № 3. - С. 43-48. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Запропоновано метод оцінювання рівня воєнно-економічного потенціалу держави та надана порівняльна практична оцінка воєнно-економічного потенціалу держави за період 2013 - 2016 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)111 + Ц0(4УКР)12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

5.
Яворська Г. М. 
Концепт "війна": семантика і прагматика / Г. М. Яворська // Стратегіч. пріоритети. Сер. Філософія. - 2016. - № 1. - С. 14-23. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проблеми інтерпретації поняття війни в контексті російської агресії в Україні проаналізовано з урахуванням семантики термінів "війна", "збройний конфлікт", "гібридна війна" в міжнародному праві. Розглянуто відмінні й контроверзійні версії репрезентації збройного конфлікту в Україні, що корелюють із суперечностями його численних назв (міждержавний збройний конфлікт, громадянська війна, проксі-війна, гібридна війна та ін.). Ці терміни задають способи інтерпретації подій і формують понятійну рамку для дій політиків і дипломатів. Показано доцільність застосування когнітивно-лінгвістичних методів для аналізу семантики концепту "війна" та виявлено усталені схеми його реалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.131.19(4РОС):Х910.19(4УКР) + У9(4УКР)0-981 + Ц013.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25775 Пошук видання у каталогах НБУВ 

6.
Черненко Т. В. 
Ідея сепаратизму як один з інструментів інформаційної війни проти України / Т. В. Черненко // Стратегіч. пріоритети. - 2016. - № 2. - С. 117-123. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано основні механізми поширення ідеї сепаратизму в Україні за умов гібридної війни з боку Російської Федерації, зокрема, основні методи та інструменти широкої інформаційної війни, що ведеться проти нашої країни. Проаналізовано можливості поширення потужних відцентрових тенденцій у західних регіонах України та визначено механізми можливої протидії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.131.5 + Ц013.22 + Ф51(4РОС)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25775 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

7.
Садовський М. С. 
Проблеми впровадження стандартів НАТО в функціонування Збройних сил України / М. С. Садовський // Системи упр., навігації та зв'язку. - 2016. - Вип. 1. - С. 38-42. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто шляхи впровадження стандартів НАТО в функціонування Збройних сил України та проблемні питання, які виникають на цьому шляху та дорожня карта розвитку військової стандартизації, враховуючи гармонізацію зі стандартами НАТО.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц851.11 + Х915.232.3-96(4УКР) + Ц014(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73223 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

8.
Свергунов О. О. 
Світові тенденції розвитку воєнно-економічного співробітництва у сферах розробок та виробництва озброєнь: досвід для України / О. О. Свергунов // Стратегіч. пріоритети. - 2016. - № 3. - С. 45-53. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано світові тенденції розвитку воєнно-економічного співробітництва між державами у сферах розробок та виробництва озброєнь для вирішення завдань забезпечення національної безпеки в умовах обмежених ресурсів, політичних та економічних криз. Сформульовано рекомендації для українського ОПК щодо застосування конкретних форм воєнно-економічного співробітництва з іншими державами у сферах розробок тавиробництва озброєнь.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц012(0) + Ц012(4УКР) + Х916.9:Ц80 + У580-981

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25775 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

9.
Cуходоля О. М. 
Захист критичної інфраструктури в умовах гібридної війни: проблеми та пріоритети державної політики України / О. М. Cуходоля // Стратегіч. пріоритети. - 2016. - № 3. - С. 62-76. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проаналізовано досвід реагування України на загрози пошкодження критичної інфраструктури за умов розв'язаної проти країни гібридної війни та визначаються пріоритети удосконалення державної політики з питань захисту критичної інфраструктури. Відзначається розширення використання некласичних методів ведення війни та критичної інфраструктури як об'єкта цілеспрямованого впливу в сучасних концепціях ведення війн. Продемонстровано комплексне та узгоджене застосування Росією методів фізичного впливу (застосування збройних підрозділів, кримінальна діяльність, захоплення неідентифікованими особами) для безпосереднього пошкодження об'єктів критичної інфраструктури та методів політичного, економічного, інформаційного та психологічного впливу на Україну. Визначено цільову спрямованість зловмисних дій проти критичної інфраструктури на здійснення психологічного тиску, нанесення економічних збитків, отримання локальних переваг в економічній, політичній та воєнній сфері, формування "необхідного іміджу" Росії на міжнародній арені, використання інфраструктури для провокацій. Зроблено оцінку дій органів державної влади у сфері захисту критичної інфраструктури за умов гібридної агресії, визначено проблеми реагування та координації їх дій в частині запобігання реалізації загроз стійкості функціонування, організації захисту об'єктів критичної інфраструктури та ліквідації наслідків пошкодження критичної інфраструктури. Проаналізовано зміни законодавства в частині формування системи захисту критичної інфраструктури, визначено неузгодженості та проблеми його застосування. Розроблено пропозиції щодо пріоритетних напрямів вдосконалення законодавства, формування державної політики та державної системи захисту критичної інфраструктури виходячи з комплексного характеру загроз гібридної війни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц015 + Х910.131.19(4РОС):Х910.19(4УКР) + Х910.131.5 + Ц9(4УКР)-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25775 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

10.
Яворська Г. М. 
Гібридна війна як дискурсивний конструкт / Г. М. Яворська // Стратегіч. пріоритети. Сер. Політика. - 2016. - № 4. - С. 41-48. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Висунуто тезу про два асиметричні модуси існування війни - фізичний та дискурсивний. У військовому (матеріальному) вимірі російсько-український конфлікт є локалізованим, натомість дискурс цієї гібридної війни набув глобального масштабу. Інтерпретаційна складова гібридної війни реалізується за допомогою дискурсивних вербально-семіотичних засобів. Конфлікт інтерпретацій під час гібридної війни використовується як різновид зброї поряд з іншими невійськовими компонентами гібридних дій. Відзначено зв'язок сприйняття війни з перформативами (оголошення війни, підписання миру) та варіантами її назв. Увагу приділено аналізові поняття перемоги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4УКР),9(4РОС),302 + Х910.131.5 + Ц015

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25775 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

11.
Полумієнко С. К. 
Гібридна війна, її окремі передумови, стратегії та наслідки / С. К. Полумієнко // Вісн. НАН України. - 2017. - № 8. - С. 72-82. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто основні економічні, соціальні та технологічні передумови гібридної війни в Україні. Проведено порівняльний аналіз ресурсного потенціалу окремих країн, що найбільшою мірою впливають на ситуацію в Україні. Обговорено стратегії гібридної війни та їх можливі наслідки. Проаналізовано поточну ситуацію в Україні і зроблено спробу знайти передумови формування національної стратегії припинення війни та виходу з кризи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.131.5 + Ц015

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20611 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

12.
Алімпієв А. М. 
Особливості гібридної війни РФ проти України. Досвід, що отриманий Повітряними силами Збройних сил України / А. М. Алімпієв, Г. В. Пєвцов // Наука і техніка Повітр. сил Збройн. сил України. - 2017. - № 2. - С. 19-25. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто основні етапи, компоненти та особливості проведення гібридної війни Російської Федерації проти України. Проаналізований досвід, що отримали Повітряні сили Збройних сил України в ходізастосування на різних етапах протистояння на сході України. Визначено негативні наслідки інформаційно-психологічного впливу противника на особовий склад Збройних сил України та основні заходи щодо захисту військ від цього впливу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц015 + Ц35(4УКР)6444УКР555-65 + Х910.131.19(4РОС)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

13.
Алімпієв А. М. 
Теоретичні основи створення технологій протидії прихованим інформаційним атакам в сучасній гібридній війні / А. М. Алімпієв, В. В. Бараннік, Т. В. Белікова, С. О. Сідченко // Системи оброб. інформації. - 2017. - Вип. 4. - С. 113-121. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Проведено аналіз сучасних міждержавних конфліктів, тенденцій розвитку форм збройної боротьби. Показано, що протистояння відрізняються гібридністю форм, мають прихований характер і здійснюються, переважно, в політичній, економічній, інформаційній та інших сферах. Обгрунтовано, що значиму частину гібридних війн складають інформаційні та інформаційно-психологічні операції, які застосовуються з метою деструктивної дії на соціум з використанням інфокомунікаційного простору і технологій. Висловлено необхідність створення теоретичної бази для побудови технологій протидії прихованим інформаційним та інформаційно-психологічним впливам, як складовій частині національної безпеки держави. Здійснено розробку комплексних методів розпізнавання фонетичного, синтаксичного і семантичного значень інформаційних ресурсів на підсвідомість людини. Це забезпечує виявлення сугестивних деструктивних дій на соціум. Створено методи дозволяють в автоматичному режимі для статичних і динамічних інформаційних ресурсів оцінити: емоційний вплив окремих слів на підсвідомість людини; емоційний вплив фонетичної структури текстів на підсвідомість людини; рівень агресивності текстів на основі аналізу позитивного і негативного впливів окремих слів на змістовне значення тексту в цілому; звукокольорові характеристики текстів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.40 + Ц015 + Х910.131.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70474 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

14.
Горбулін В. П. 
Входження ОПК України в європейський оборонно-промисловий простір / В. П. Горбулін, В. С. Шеховцов, А. І. Шевцов // Стратегіч. пріоритети. - 2015. - № 1. - С. 5-10. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Показано складність забезпечення умов, за яких вітчизняні оборонні підприємства зможуть проводити поглиблене військово-технічне співробітництво (ВТС) з провідними компаніями США та ЄС. Наголошено на низькій ефективності ВТС із країнами Заходу в попередні роки. Акцентовано увагу на поглибленні кризи в ОПК внаслідок припинення співробітництва з Росією та повільного розгортання ВТС із західними країнами. Показано, що європейську інтеграцію ОПК доцільно починати з колишніх країн соціалістичного табору - членів ЄС і НАТО. Першою країною - кандидатом на поглиблене ВТС з Україною запропоновано Польщу. Наголошено на певній спорідненості польської оборонної промисловості й вітчизняного ОПК. Сформульовано основні напрями співробітництва та пропозиції, реалізація яких пришвидшить поглиблення ВТС України з Польщею.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.2 + Ц012(4УКР) + Х819(4УКР)111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25775 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

15.
Борохвостов І. В. 
Вибір шляхів забезпечення Збройних сил озброєнням та військовою технікою з урахуванням можливостей оборонно-промислового комплексу України / І. В. Борохвостов, О. Ф. Сальнікова // Стратегіч. пріоритети. - 2015. - № 1. - С. 19-25. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто основні етапи воєнно-економічного аналізу при виборі шляхів постачання у війська озброєння та військової техніки з огляду на можливості їх розроблення та виробництва на підприємствах оборонно-промислового комплексу України. Визначено перелік і зміст вихідних даних для аналізу, розроблено алгоритм, обгрунтовано пріоритетні шляхи та висвітлено умови, позитивні й негативні аспекти їх обрання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)111 + Ц80(4УКР) + Ц012(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25775 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

16.
Скляр Н. М. 
Методологія оцінювання воєнно-економічної безпеки, пов'язаної з експортним контролем / Н. М. Скляр, Д. Г. Радов // Стратегіч. пріоритети. - 2015. - № 1. - С. 34-40. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто нові підходи до методики визначення інтегрального показника воєнно-економічної безпеки - рівня фінансування оборони з урахуванням строків погоджувальних процедур у системі експортного контролю при міжнародних передачах товарів військового призначення та подвійного використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.56 + Ц012(4УКР) + Х819(4УКР)120.03:Ц

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25775 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

17.
Діденко Н. Г. 
Вплив "російського чинника" на фінансування оборонної сфери країн ЄС / Н. Г. Діденко // Стратегіч. пріоритети. - 2015. - № 2. - С. 26-36. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проаналізовано вплив "російського чинника" на рівень фінансування оборонної сфери окремих країн - членів ЄС, що мають спільні кордони з РФ, різний політичний статус, з огляду на наявну економічнуситуацію в країні (на прикладі Польщі та Фінляндії).


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)261.56 + Ц012(4) + Х829(4)31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25775 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

18.
Мандрагеля В. А. 
"Гібридна війна": спроба аналізу / В. А. Мандрагеля // Стратегія розвитку України. - 2015. - № 1. - С. 153-155. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто різні підходи до визначення змісту поняття "гібридна війна", а також з'ясовано його характерні особливості. Увагу звернкно на офіційні документи ЄС, НАТО, позиції американських, європейських, ізраїльських і вітчизняних експертів. Підкреслено специфічні відмінності кожної конкретної "гібридної війни" залежно від протиборчих сторін і геополітичного контексту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.131.5 + Ц015

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

19.
Курбан О. В. 
Інтернет-технології та онлайнові соціальні мережі у сучасній гібридній війні / О. В. Курбан // Наук. зап./Укр. акад. друкарства. - 2017. - № 1. - С. 264-273. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Висвітлено можливості та перспективи використання онлайнових соціальних мереж для забезпечення реалізації завдань сучасної економічної, політичної або інформаційної війни. Розглянуто попередні розробки українських та зарубіжних дослідників, зокрема Г. Почепцова, Д. Халілова, Д. Тимчука, В. Гусарова та ін. Проаналізовано сучасні технології web 2.0-3.0, що є базовими для онлайнових соціальних мереж, а також на прикладі зовнішньої та внутрішньої політики України розглянуто аспекти ведення інформаційних війн в онлайнових соціальних мережах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.131.5:З970.40 + Ц015:З970.40

Шифр НБУВ: Ж70173 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

20.
Чепков І. Б. 
Організація протидії "гібридній війні" в сучасних умовах: технічний аспект / І. Б. Чепков, С. В. Лапицький, А. А. Гультяєв, А. Ю. Гупало, М. М. Чепура // Озброєння та військ. техніка. - 2017. - № 1. - С. 3-8. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Сучасний світ перебуває у стані системної нестабільності, розбалансованості та хаосу. До викликів і загроз епохи "холодної війни" додалися якісно нові небезпеки і загрози, що мають глобальний характер. Майже всі воєнні конфлікти кінця XX та початку XXI ст. розвивалися і перебігали не за класичними схемами воєнного мистецтва. Бойові дії на сході України й аналіз ситуації, що передувала цим подіям, надають змогу зробити висновок, що Україна зіткнулася з витонченою формою війни, коли захоплення територій - це справа рук кримінального натовпу, сепаратистського руху, що координується з боку Росії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х910.131.5 + Ц013.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського