Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (15)Юристам - Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Э370.9$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

1.
Баштега Р.  
Охорона таємниці сповіді у кримінальному судочинстві / Р. Баштега // Право України. - 2004. - № 6. - С. 86-87. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э370.9(4УКР)-503.263.1 + Х809(4УКР)332

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Полешко А.  
Презентація проекту Основ (Концепції) державно-церковних відносин в Україні / А. Полешко // Право України. - 2003. - № 12. - С. 133-134. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)332 + Э370.9(4УКР)-62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Андрусишин Б. І. 
Державно-церковні відносини: історія, сучасний стан та перспективи розвитку : навч. посіб. для студ. ВНЗ / Б. І. Андрусишин, В. Д. Бондаренко. - К., 2011. - 387 c. - Бібліогр.: с. 375-385. - укp.

Розкрито сутність, історію розвитку й особливості побудови державно-церковних відносин в Україні з урахуванням світового досвіду. Розглянуто природу, зміст, характер функціонування, типологізацію державно-церковних відносин. Проведено історико-правовий аналіз відносин Церкви та Держави у світовому контексті. В історико-правовому та релігієзнавчому аспектах показано особливості державно-церковних відносин в українських землях. Увагу приділено взаєминам Держави та Церкви в Україні в добу Центральної Ради (лютий 1917 - квітень 1918 рр.), в Українській гетьманській державі (квітень - листопад 1918 р.). Висвітлено політику Директорії Української Народної Республіки щодо Церкви (листопад 1918 - 1921 рр.). Розкрито сутність, еволюцію й особливості застосування в Україні радянської моделі державно-церковних відносин. Висвітлено особливості релігійного життя в новітній період релігійно-духовного відродження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-55 я73 + Э370.9(4УКР)-3-021.5 я73 + Э37-115 я73 + Х819(4УКР)136 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА748978 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Левчук М. В. 
Церковний суд у Київській Русі (історико-правове дослідження) : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / М. В. Левчук; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2010. - 22 c. - укp.

Наведено результати історико-правового дослідження церковного суду в Київській Русі в X - першій половині XIV ст. в аспекті правової природи церковного суду, джерел церковного права, предметної, персональної та територіальної юрисдикції, судоустрою та порядку судочинства. Розглянуто сучасні підходи до розуміння влади в церкві та її судових повноважень. Висвітлено історію становлення церковного суду від виникнення християнської церкви до часу запровадження християнства в Київській Русі як державної релігії. Визначено особливості церковного суду в Київській Русі та на їх основі обгрунтовано поняття церковного суду. Досліджено основні джерела права, якими керувались церковні суди під час здійснення судочинства. Встановлено обсяг юрисдикції церковних судів в Київській Русі. Показано систему судових інстанцій церковного суду та порядок здійснення судочинства, а також розглянуто види та характеристика покарань, що застосувались церковним судом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)414-629.1:Э + Э370.9(4УКР)-625

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370222 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Совенко Б. В. 
Викладання канонічного права: короткий історичний огляд та перспективи розвитку / Б. В. Совенко // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2006. - Вип. 33. - С. 126-131. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э370.9(4УКР)-62 + Х2(0)4-627р

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


6.
Биков О. М. 
Особливості нормативно-правового регулювання релігійних відносин у період християнізації Київської Русі / О. М. Биков // Держава та регіони. Сер. Право. - 2011. - Вип. 1. - С. 5-8. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

З юридичної точки зору досліджено питання нормативно-правового регулювання релігійних відносин у період християнізації Київської Русі; розкрито роль основних фундаментальних нормативно-правових актів і пам'яток тієї доби у сфері забезпечення та реалізації релігійних відносин; зроблено висновок про значення запровадження християнства в Київській Русі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)414-3 + Э370.9(4УКР)-34-021.506

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

7.
Мацелюх І. А. 
Джерела церковного права державного походження в Україні (X - середина XVII ст.) : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / І. А. Мацелюх; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2013. - 19 c. - укp.

Увагу приділено джерелам церковного права державного походження, ухваленим впродовж X - до середини XVII ст. Висвітлено питання термінологічної визначеності та змістового наповнення поняття "джерело церковного права", наведено їх поділ. Простежено за еволюцією церковно-правових норм у джерелах римського та візантійського права. Розглянуто спільні та відмінні риси між церковним законодавством Русі та візантійською правовою традицією. Приділено увагу церковним уставам великих князів київських, уставним і дарувальним грамотам удільних князів, сформульовано поняття останніх. Акцентовано увагу на малодосліджених джерелах церковного права Галицько-Волинської держави. Здійснено аналіз джерел церковного права державного походження Великого князівства Литовського та Речі Посполитої. Розглянуто національні джерела церковного права, ухвалені в період існування Української гетьманської держави (Війська Запорозького).


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)414-3 + Э370.9(4УКР)-62,1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401161 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Онищук С. В. 
Вплив державно-церковних відносин на процеси державотворення в Україні (XX - початок XXI ст.) : автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.01 / С. В. Онищук; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - Київ, 2015. - 36 c. - укp.

Обгрунтовано вплив державно-церковних відносин на процеси державотворення в Україні у XX - на початку XXI ст. та науково-практичну концептуалізацію нової партнерської моделі гармонізації цих відносин на сучасному етапі функціонування Української держави. Розглянуто концептуальні підходи, орієнтовані на вивчення проблематики державно-церковних відносин у контексті державотворення. Досліджено еволюцію основних політико-філософських концепцій відносин держави і церкви як підгрунтя для класифікації моделей державно-церковних відносин в Україні (у XX ст. - на початку XXI ст.). Розроблено науково-практичні рекомендації щодо гармонізації державно-церковних відносин та системи державного управління в законотворчому полі і визначено перспективні напрями державно-церковних відносин у процесі гармонізації міжнаціональних стосунків. Відображено систему взаємодії держави і церкви у сфері подолання православного розколу і становлення єдиної Помісної православної церкви в Україні. Розкрито сутність партнерської моделі державно-церковних відносин на сучасному етапі державотворення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э370.9(4УКР)-36-021.5 + Х809(4УКР)-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416546 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Черник Н. С. 
Філософсько-правові засади творення української держави і права на початку XX століття в контексті християнської доктрини : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.12 / Н. С. Черник; Нац. акад. внутр. справ. - Київ, 2016. - 18 c. - укp.

Дисертація є першим у вітчизняній філософії права комплексним дослідженням впливу християнства на державотворчу та правотворчу діяльність у період національно-визвольних змагань в Україні у 1917 - 1920-х рр. Зроблено висновок про відсутність сьогодні філософсько-правової зацікавленості в дослідженні процесів державо- та правотворення в Україні на початку XX ст. та обгрунтовано перспективність цього наукового напряму у зв’язку з розвитком вітчизняної юридичної науки. Запропоновано авторську концепцію розвитку чинного українського законодавства в першій половині XX ст. в контексті християнської доктрини. Вітчизняне право зазначеного періоду розглянуто як феномен української духовної культури та як соціокультурне явище.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)52-52-2 + Э370.9(4УКР)36-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА421546 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Луцан І. В. 
Специфіка відносин державних органів влади з релігійними організаціями у Чернівецькій області (1991 - 2010 рр.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 09.00.11 / І. В. Луцан; Нац. ун-т "Остроз. акад.". - Острог, 2017. - 20 c. - укp.

Проаналізовано форми та методи релігійної політики місцевих структур щодо релігії та Церкви на регіональному рівні, яка відзначалася системними порушеннями у правовому полі, адже призводила до конфліктних ситуацій та ускладнень у суспільному житті загалом і церковному зокрема та засвідчувала якісно інший рівень стратегії розвитку релігійного середовища, адже намагалася опиратися на імператив толерантності. Особливу увагу присвячено розгляду релігійної мережі Чернівецької області, її стану і динаміки за такими показниками: кількісний склад організацій/громад, матеріальна база, кадровий потенціал, навчально-просвітницька діяльність, видавнича справа. Розглянуто напрями духовно-просвітницької діяльності і соціального служіння релігійних організацій області та визначено ключові детермінанти розширення їх інфраструктури і сфер впливу на суспільно-політичне та духовно-культурне життя краю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР-4ЧЕН)136 + Э370.9(4УКР-4ЧЕН)-36-021.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427153 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського