Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (9)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Ю216.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

1.
Шестопалова Л. М. 
Самогубство як явище : Наук. нарис / Л. М. Шестопалова; Нац. акад. внутр. справ України. - К., 2000. - 58 c. - Библиогр.: с. 54-57 - укp.

Розглянуто причини вчинення самогубств. Наведено соціальну характеристику самогубства як явища, а також кримінологічну характеристику його жертв. Особливу увагу приділено розмежуванню самогубств, нещасним випадкам вбивствам. Висвітлено питання запобігання самогубствам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115.12 + Ю704.32 + Ю216.23 + С5*362

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605429 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Трофименко В. А. 
Розум і воля як антропологічні основи права : Моногр. / В. А. Трофименко. - Х. : ЛЛС, 2006. - 129 c. - Бібліогр.: с. 117-129. - укp.

Досліджено розум та волю людини як антропологічну основу права та їх вплив на правову поведінку людини. Виокремлено основні моделі поведінки та простежено їх вплив на зміст джерела права. На підставі дослідження автономної, гетерономної та девіантної моделей поведінки людини обгрунтовано вплив розумово-вольової діяльності людини на формування джерел права. Виведено принципи ефективної правореалізації, впровадження яких сприятиме підвищенню якості правових норм та довірі суб'єкта права до чинних механізмів правореалізації.

Исследованы ум и воля человека как антропологическая основа права и их влияние на правовое поведение человека. Выделены основные модели поведения и прослежено их влияние на содержание источника права. На основе исследования автономной, гетерономной и девиантной моделей поведения человека обосновано влияние умственно-волевой деятельности человека на формирование источников права. Выведены принципы эффективной правореализации, внедрение которых будет способствовать повышению качества правовых норм и доверию субъекта права к существующим механизмам правореализации.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Ю216.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА677435 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Кравченко А.  
Трансформація змісту світоглядних засад права на правове буття людини / А. Кравченко // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. юрид. - 2006. - Вип. 43. - С. 29-34. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Простежено трансформацію змісту світоглядних засад філософії права (ФП) на правове буття людини. Доведено, що ФП - це галузь знань світоглядного характеру, які є орієнтирами та регуляторами всієї правової життєдіяльності людини.


Ключ. слова: правове буття людини, соціум, філософія права, трансформація
Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.9 + Ю216.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/ю. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Трофімова Л. В. 
Онто-гносеологічні засади актуалізації волі у правовій реальності / Л. В. Трофімова, С. В. Савчук // Пробл. філософії права. - 2008/2009. - Т. 6/7. - С. 182-186. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто онто-гносеологічні підстави актуалізації волі в правовій реальності: воля як невід'ємний атрибут людського буття пронизує усе право; через суб'єкта і в суб'єктові актуалізується воля в правовій реальності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в + Х002.9 + Ю216.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72665 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Рабінович С. П. 
Природно-правова рівність як основа цивільних відносин: спроба антропосоціального аналізу / С. П. Рабінович // Пробл. філософії права. - 2005. - Т. 3. - С. 318-326. - Бібліогр.: 31 назв. - укp.

Визначено поняття природних цивільних стосунків, як такі громадські стосунки, в яких проходить зрівнювання взаємних інтересів окремих осіб - людей і їх співтовариств. Учасники цих стосунків дізнаються самі в собі і один в одному "загальне людське" - гідність і свободу. Через це невід'ємною, конститутивною властивістю цивільних стосунків виступає саме рівність. Цивільна рівність виражає тотожність фундаментальних антропосоціальних властивостей учасників цивільних стосунків - їх природних правоздатностей. Поняття природності та правоздатності людини можна визначити як його невід'ємну властивість, яка полягає в загальній здатності бути суб'єктом соціальних прав і обов'язків і грунтується на рівній самоцінності кожної людини як істоти, здатної до Розвитку, і такої, що вимагає такого розвитку для розкриття своєї специфічної людської сутності (природи).


Індекс рубрикатора НБУВ: Х0 в72 + Х83-4 + Ю216.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72665 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Єфремова І. В. 
Проблема становлення Homo juridicus у контексті філософсько-антропологічних досліджень / І. В. Єфремова // Ноосфера і цивілізація. - 2011. - Вип. 10/11. - С. 192-198. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Розглянуто одну з актуальних проблем в сучасній правосвідомості та філософській антропології - становлення людини юридичної, як людини, що пройшла стадію юридизації як спосіб придбання та засвоєння певних правових норм, звичаїв, традицій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.21 + Х002.03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72436 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Гудима Д. А. 
Філософсько-антропологічний підхід - методологічний фундамент сучасної юридичної науки / Д. А. Гудима // Пробл. філософії права. - 2003. - Т. 1. - С. 122-125. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Стверджено думку про те, що у наш час придбала значне поширення загальноприйнята структура філософії права, що складається з таких елементів, як онтологія, гносеологія і аксіологія права, виділено також правову антропологію. Як елемент структури філософії права вона вивчає людину, досліджуючи її природу, слідуючи шляхом глибшого розуміння категорії "права людини" і вивчення феномену права. Саме тому раціонально називати правову антропологію у філософії права філософсько-правовою антропологією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х. в6:Ю2 + Х002 в + Ю216.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72665 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Бернюков А. М. 
Гра - онтологічна сутність судочинства / А. М. Бернюков // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2007. - Вип. 36. - С. 108-116. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002в6 + Х892.1в6 + Х893в6 + Ю216.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


9.
Бахновська І. П. 
Проблема загальнолюдських основ буття в історії світової думки / І. П. Бахновська // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2009. - Вип. 44. - С. 94-100. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х0 в7 + Ф1(0) + Ю216.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


10.
Смазнова І. С. 
Насильство і толерантність: філософсько-правове дослідження : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.12 / І. С. Смазнова; Національний університет "Одеська юридична академія". - Одеса, 2021. - 40 c. - укp.

Уперше у вітчизняній філософсько-правовій науці проведено комплексне дослідження насильства та толерантності, в якому представлено системне бачення цих філософсько-правових явищ в умовах новелізації концептуальної та інструментальної методології юриспруденції і євроінтеграційних процесів. Проаналізовано теоретико-правові основи дослідження насильства і толерантності, подано системний аналіз теоретико-методологічних та онтогносеологічних засад забезпечення захисту людини від протиправного насильства й агресії та гарантування дотримання принципу толерантності. Зазначено, що категорії філософії та філософії права, які використовувалися під час пізнання насильства і толерантності, акумулюють результати розвитку інших окремих наук: юриспруденції, логіки, психології, політології, культурології, лінгвістики, релігієзнавства, соціології тощо. Актуалізовано проблематику насильства та толерантності як тенденцій розвитку сучасного суспільства. Здійснено філософсько-правовий аналіз насильства як інструменту маніпулювання людською свідомістю. Проаналізовано логіко-методологічний аспект взаємодії феномена насильства зі свідомістю людини та відображення його у громадській думці. Встановлено, що поєднання антропологічного, системного, цивілізаційного й аксіологічного підходів при дослідженні застосування насильства у соціумі допомагає подолати тенденцію тотального звуження насильства до суто соціального явища, яке розглядається лише як злочинна діяльність, що належить до сфери кримінального права. Розкрито співвідношення насильства й агресії, насильства та нормативності, насильства і права, насильства і справедливості, насильства та порядку, насильства й релігії, насильства і психології. Підкреслено, що лише в рамках толерантного підходу (як частини світоглядного, внутрішнього) можна шукати ефективне рішення проблем подолання насильства у міжнародних відносинах, оскільки його глибинні, початкові причини знаходяться, перш за все, в морально-етичній площині.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю216.2 + Ю937-953.6 + Х002,0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА451145 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського