Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>TJ=Геохімія техногенезу<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

1.
Ольховик Ю. О. 
Геологічне сховище високоактивних відходів в Україні: проблеми та перспективи створення / Ю. О. Ольховик // Геохімія техногенезу. - 2020. - Вип. 4. - С. 15-22. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

З огляду на сучасні тенденції розвитку науково-технічних рішень щодо забезпечення довгострокової безпеки при геологічному захороненні високоактивних радіоактивних відходів (ВРВ) включно з відпрацьованим ядерним паливом, розглянуто наявні в Україні проблеми, які необхідно враховувати при створенні геологічного сховища. Відзначено необхідність інтенсифікації розробки та реалізації програм і стратегій поводження з відпрацьованим ядерним паливом і ВРВ із періодом планування до 100 - 150 років. Основою програм створення геологічного сховища мають стати результати опрацювання реєстру ВАВ і концептуальні рішення з геологічного захоронення, а самі програми та стратегії повинні відповідати вимогам відкритості та публічного обговорення науковою спільнотою. Наразі настає час законодавчого визначення - який саме ядерний паливний цикл: відкритий (без переробки відпрацьованого ядерного палива) чи закритий більше відповідатиме економічним, екологічним цілям і можливостям України. З огляду на зміни в законодавстві, підкреслено необхідність визначитися з очікуваними обсягами РВ, що можуть бути захоронені в геологічному сховищі, та для яких саме відходів необхідно створювати національне геологічне сховище. Значна невизначеність щодо об'ємів і строків надходження на захоронення притаманна відходам від переробки відпрацьованого ядерного палива реакторів ВВЕР-1000 на Красноярському гірничо-хімічному комбінаті. Оцінка обсягів відпрацьованого ядерного палива нових енергоблоків АЕС і термінів, протягом якого вони будуть утворюватися, має враховувати різні варіанти стратегії розвитку енергетичного комплексу України. Зазначено, що виключення з Концепції нової Загальнодержавної програми поводження з ВРВ питань щодо майбутнього захоронення відпрацьованого ядерного палива не відповідає міжнародно-правовим зобов'язанням України у сфері європейської інтеграції з питань, що стосуються сфери безпеки використання ядерної енергії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)021.131 + З47-43 + Л362.09

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72342 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського