Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>TJ=Лікарська справа<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

1.
Радиш Я. Ф. 
Лікарська помилка з позицій взаємовідносин хворий - юрист - лікар / Я. Ф. Радиш, Є. В. Цема, В. П. Мегедь // Лікар. справа. - 2013. - № 3. - С. 110-122. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Висвітлено деякі теоретичні та практичні аспекти проблеми лікарської помилки. На конкретних прикладах викладено суть поняття "лікарська помилка", розглянуто її види, встановлено умови допущення медичної помилки та види відповідальності за неї. Особливу увагу приділено юридичним і морально-етичним питанням досліджуваної проблеми з позицій захисту прав хворого та лікаря.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811.6 + Х881.9(4УКР)112.401

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

2.
Pohrebniak O. S. 
The procedural peculiarities of brining the lawsuit and court trial on involuntary hospitalization of a person to tubercular institution in Ukraine = Особливості підготовки і судового розгляду справ про примусову госпіталізацію хворого до протитуберкульозного диспансеру в Україні / O. S. Pohrebniak // Лікар. справа. - 2016. - № 7/8. - С. 143-148. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Досліджено процесуальні особливості звернення до суду у справах про обов'язкову госпіталізацію хворого до протитуберкульозного диспансеру. Проаналізовано законодавство зарубіжних країн з застосування примусового лікування. Заявниками у таких справах мають бути лікарі протитуберкульозного закладу, а також багатопрофільних лікувальних закладів. Розглянуто поняття "найменш обмеженої стратегії", що має бути застосовне до хворих на туберкульоз. Сформульовано висновки та надано рекомендації щодо вдосконалення законодавства, що регулює процедуру судового розгляду таких справ. Обов'язковою є участь у судовому засіданні зацікавленої особи (хворого) з метою захисту законних інтересів. Запропоновано проведення судово-медичної експертизи, про призначення якої може клопотати зацікавлена особа. Визначено предмет і засоби доказування у справах про примусову госпіталізацію хворого до протитуберкульозного диспансеру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР) + Р54-5 + Р11(4УКР)285.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

3.
Ладиченко В. В. 
Європейські стандарти права дітей на психічне здоров'я / В. В. Ладиченко, Л. О. Головко // Лікар. справа. - 2017. - № 7. - С. 210-215. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Право особи на психічне здоров'я варто розглядати в контексті правового статусу окремих груп осіб (жінок, дітей, мігрантів, біженців тощо). Розглянуто право дітей на психічне здоров'я. Вибір цієї категорії осіб зумовлений, зокрема, неухильним зростанням кількості нервових, неврівноважених, гіперактивних дітей з порушеннями психіки як в Україні, так і загалом у світі. Майбутнє психічне здоров'я нації залежить від того, наскільки зростаючій особистості будуть забезпечені умови, за яких гарантувалося б душевне здоров'я, оптимальне фізичне, духовне і соціальне благополуччя. Виходячи з загальних принципів європейського вектора розвитку держави, найважливішим завданням для України є формування інституту соціального захисту дітей і імплементація європейських стандартів права дітей на психічне здоров'я з метою створення сприятливих умов для формування наступних поколінь.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91 + Р733.64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

4.
Suray I. 
Licensing of economic activity in Ukraine health care system = Ліцензування господарської діяльності у системі охорони здоров'я України / I. Suray, V. Ohten // Лікар. справа. - 2018. - № 5/6. - С. 172-179. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Обгрунтовано комплексний характер законодавства у сфері регулювання господарської діяльності з медичної практики, яке включає норми різних галузей права, водночас пов'язаних з одним предметом правового регулювання. З'ясовано роль ліцензування як головного інструмента регулювання господарської діяльності з медичної практики - виду господарської діяльності у сфері охорони здоров'я, яка проводиться суб'єктами господарювання виключно на підставі отриманої в установленому законом порядку ліцензії і полягає у наданні медичної допомоги та здійсненні медичного обслуговування, спрямованих на реалізацію прав людини з охорони її здоров'я як найвищої соціальної цінності. Наведено результати аналізу нормативно-правового забезпечення процесу ліцензування господарської діяльності у сучасній системі охорони здоров'я України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)к4 + Х819(4УКР)120.014

Рубрики:

Шифр НБУВ: Жс20661 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського